W obronie krzyża
Posiadam komórę Sagem MyX-5m i wszystko ladnie dzialało zanim na niej nie polożył rączek mój siostrzeniec. Otóż, kiedy uruchamiam telefon, to prosi mnie o pin (normalka) i o jakiś kod telefonu?!? ( co to k@#%* jest?!?://)
I tu się pojawia moje pytanie jak to ominąć???
Slyszałem że to jest jakies zabespieczenie telefonu przed kradzieżą, mam na ten fonik wszystkie papiery i dowód zakupu, czy jak pójde do jakiegoś serwisu ( bo telefon kupowałem w Gdańsku a z Lodzi mam kawałek) to mi to zdejmą?? Czy da się wogóle to zdjąć?!?
Help:(((((
Ten post był edytowany przez Zigu17 dnia: 17 Maj 2006 - 16:19
Ktos może ma jakies doswiadczenie co teraz?
Szczeże współczuję, sam byłem blisko, i teraz zawsze najpierw testuję w wiadrze lub na płytkiej wodzie. Zawsze widać od razu czy pociekło.
Co do wysyłania do serwisu to chyba niewarto, zalany jest "nienaprawialny".
Mogę polecić znalezienie serwisu który ma myjkę ultradźwiękową.
Podobnie reanimuje się zalane telefony komórkowe, w 90 % ożywają po czyszczeniu i myciu ultradźwiękowym.
Konkretnego serwisu a tym bardziej w Gdańsku nie polecę, jeżeli nie znajdziesz takiego fotograficznego serwisu spróbuj znaleźć serwis telefonów komórkowych który naprawia zalane telefony, powinno Ci się udać. Oczywiście żadnej gwarancji że bedzie działał nie dostaniesz ale warto spróbować bo i tak już nie działa.
Zadzwoń najpierw do serwisu Olka, przedstaw problem i zobacz co odpowiedzą i dopiero podejmij decyzję, zawsze możesz spróbować sprzedać na allegro jako zalany.
Pozdr Duch
W Orange World można już zobaczyć najlepsze wideoklipy muzyczne artystów polskich i zagranicznych. Jako partner telekomunikacyjny Yach Film 2006, Orange uruchomił właśnie mobilny serwis umożliwiający stały dostęp do informacji festiwalowych przez telefon komórkowy.
Yach Film od wielu lat jest świętem twórców teledysków muzycznych. Swoje wideoklipy prezentują na festiwalu nie tylko polscy artyści, ale również i twórcy z krajów nadbałtyckich. Wszyscy miłośnicy wideoklipów, którzy nie mogą pojawić się na festiwalu Yach Film 2006 w Gdańsku, mają szansę zobaczyć nominowane do nagród Yach teledyski w swoim telefonie. Orange uruchomił specjalny serwis festiwalowy, gdzie znaleźć można nie tylko skróty teledysków, ale i wszystkie najważniejsze informacje o samym festiwalu. W Orange World dostępna jest już lista nominowanych do Yachów, nagrody Małego Jasia i Bursztynowego Yacha teledysków, a także prezentacja jurorów festiwalów, informacje o programie Yach Film 2006, trzech głównych imprezach tworzących festiwal (15 Festiwal Yach Film, 9 Festiwal Mały Jaś oraz 6 Festiwal Amber Ele) oraz opisy najważniejszych nagród festiwalu. Serwis dostępny jest w każdym telefonie Orange pod adresem wap.orange.pl.
Więcej informacji o Orange na stronie www.orange.pl.
Chciałem się oficjalnie przywitać ze wszystkimi , mimo ze jestem zarejestrowany na forum od dłuższego czasu ale jakoś nie bardzo był czas na czynne udzielanie się
teraz coś o mnie:
nazywam sie: Maciek
ksywa: Macki
lat: 29
z kąd: Gdańsk-Wrzeszcz
auto: VW VENTO 2.0 GT
>> LINK TU <<
praca: serwis telefonów komórkowych w Gdyni
zainteresowania: komputery , samochody
to chyba tyle na początek
Witam,
Co do serwisu noki w Elblągu to nie moge nic doradzić ale myśle ze pierwszy lepszy punkt(wzbudzjacy zaufanie hehe) napraw telefonów komórkowych nie bedzie zły.
Moj kolega miał podobny problem. W serwisie noki w Gdańsku dowiedział się ze na ten element nokia daje tylko 6 miesięcy gwarancji i chcieli od niego 150 pln za usuniecie usterki.
Zaniósł telefon do serwisu gsm we Wrzeszczu i zrobili mu to za 70 pln
Jak bys chciał namiar na punkt dawaj na priv.
pozdrawiam
Witam, pisałem tutaj jakiś czas temu i dzięki pomocy użytkowników tego forum złożyłem sobie dobry komputer. Dzisiaj piszę z problemem trochę innej maści. Chodzi o UPC internet. Mieszkam w Gdańsku (dzielnica wrzeszcz) i zamówiłem nową usługę UPC (50 Mb), która jest dostępna w moim rejonie.
Sprawa wygląda następująco:
02.10.2009 - podpisuję umowę z UPC po zainstalowaniu internetu przewodowego 50MB (abonament 120 zł, instalacja 39zł w promocji z umową na rok)
06.10.2009 - wracam z pracy o 18:00, internet nie działa (nowy modem wskazuje że sygnał odbiera, ale nie wysyła), godzina 21:00 dzwonię na pomoc techniczną, po 22 minutach czekania połączyłem się z konsultantem pomocy technicznej i zamówiłem serwis.
07.10.2009 - zwalniam się z pracy o 15:00 aby zdążyć wpuścić technika z UPC do domu, technik dociera na miejsce o 16:50, sprawdza jakiś filtr, który według jego tłumaczeń się przepalił, a odpowiedzialny jest za to abym nie korzystał z telewizji kablowej (sam internet w ofercie). Technik sprawdził inny filtr podłączając go bezpośrednio przy modemie i pokazał, że filtr który on zamontował działa. Następnie technik stwierdził, że idzie do skrzynki za blokiem i zaraz zamontuje filtr po czym internet będzie działał. Po pół godziny technik nie wrócił, a internetu nadal nie było. Po godzinie zadzwoniłem na pomoc techniczną, po pół godziny czekania udało mi się połączyć z konsultantem i przedstawiłem mu sytuację, po czym on stwierdził że zrobi wszystko co w jego mocy aby wrócić technika do mnie. Miał się ze mną kontaktować na numer komórkowy podany w umowie, jednak do dzisiaj nie mam internetu i nikt z UPC się ze mną nie skontaktował.
Co powinienem robić w takiej sytuacji? Dodam, że nie będę już dzwonił na pomoc techniczną bo boję się, że przyjdzie zbyt duży rachunek za telefon.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Funkcjonalny menadźer list kontaktów
Contails.com to serwis, służący do współdzielenia, przechowywania i synchronizowania kontaktów, które na co dzień rozproszone są w telefonach, komunikatorach, czy skrzynkach pocztowych.
Gdańska spółka Contails uruchomiła w Internecie wersję testową innowacyjnego serwisu, który pozwala na przechowywanie, synchronizację i wymianę kontaktów. Portal dostępny pod adresem Contails.com, służy do współdzielenia list kontaktów, które na co dzień rozproszone są w telefonach komórkowych, programach pocztowych, na stronach internetowych, w komunikatorach czy w notesach.
Dzięki serwisowi użytkownicy z całego świata będą mogli bezpiecznie przechowywać i dzielić się w Internecie swoimi kontaktami, jak również uzyskiwać kontakty swoich znajomych, w szczególności brakujące lub bardziej aktualne detale, np. nowy numer telefonu, czy adres e-mail. Dodatkowo, używając Contails.com można łatwo i za darmo zsynchronizować listy kontaktów przechowywane w kilku miejscach, np. w pamięci kilku aparatów telefonicznych.
Serwis jest obecnie w fazie intensywnego rozwoju. Już teraz udostępniony został publiczny interfejs API umożliwiający realizację podstawowych funkcji związanych z kontaktami. Trwają też prace nad dodaniem kolejnych funkcjonalności, m.in. automatycznego sugerowania znajomości, rozszerzonych możliwości synchronizacji.
Podstawowe funkcje Contails.com:
* Dodawanie i import list kontaktów z telefonów komórkowych, programów pocztowych, systemów e-mail bezpośrednio lub przez import plików w popularnych formatach
*Łączenie kontaktów w znajomości z innymi użytkownikami serwisu
*Określanie, którzy znajomi posiadają interesujący nas kontakt w trakcie wyszukiwania
*Uzupełnianie posiadanych kontaktów z pomocą innych użytkowników, którzy na swoich listach mają kontakty do tych samych osób
*Synchronizacja uaktualnianych kontaktów z listami w telefonach i w programach pocztowych
*Etykietowanie kontaktów i grupowanie ich z przypisaniem do posiadanych aparatów telefonicznych, grup znajomych
* Archiwizacja i eksport kontaktów umożliwiający załadowanie ich do nowego telefonu, import do programu pocztowego lub dowolnego systemu zarządzania bazą kontaktów
www.contails.com
chip.pl
Ciąg dalszy zapobiegania...
Szczegóły programu "Zero tolerancji", który minister Roman Giertych chce wprowadzić w polskiej oświacie.
"Zero tolerancji" zakłada natychmiastową reakcję na każdy przejaw łamania prawa zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Według ministra Giertycha, jeśli uczniowie czują się bezkarni, pozwalają sobie na coraz drastyczniejsze czyny. Nauczyciele i dyrektorzy szkół, którzy nie zawiadomią policji czy prokuratury o przestępstwie popełnionym na terenie szkoły, sami będą pociągani do odpowiedzialności za tzw. przestępstwo urzędnicze.
Giertych: Gimnazja zostają, ale wprowadzimy dyscyplinę
Już kilka dni temu minister edukacji odrzucił plany likwidacji gimnazjów i zmian w strukturze szkół. Pozostawił jednak otwartą furtkę dla tworzenia oddzielnych szkół lub klas dla chłopców i dziewcząt. Zdaniem Giertycha decyzje w tej sprawie mogą podejmować dyrektorzy szkół wraz z radami rodziców, jeśli uznają, że to jest dobre dla danej społeczności szkolnej. Wzmocnienie roli dyrektora szkoły. ma być jednym z najważniejszych elementów przygotowywanego programu "Zero tolerancji".
Zakaz używania komórek i nakaz przychodzenia do szkoły w schludnym ubraniu
W szkolnych statutach mają się pojawić zapisy o karach za agresywne lub wulgarne zachowanie, zakaz używania telefonów komórkowych w budynku szkoły i obowiązek przychodzenia na lekcje w schludnym ubraniu.
Prace społeczne
Program przewiduje możliwość nakazania przez dyrektora szkoły uczniowi prac społecznych jako kary za złe zachowanie lub łamanie regulaminu szkoły. Prace społeczne nie muszą odbywać się w szkole. Młodociani chuligani mogą być skierowani do prac w domu opieki społecznej lub w schronisku dla zwierząt.
Szkoły dla trudnej młodzieży
Najważniejszą częścią planu "Zero tolerancji" jest projekt izolacji młodzieży chuligańskiej, czyli "niedostosowanej społecznie". We wrześniu 2007 roku ma ruszyć pierwszy taki ośrodek wsparcia wychowawczego. W ośrodkach młodzi ludzie będą uczyć się w 10-osobowych, wyłącznie męskich lub żeńskich klasach. Będą mieszkać w internatach, ale za zgodą nauczycieli, rodzice będą mogli odbierać swoje dzieci na noc do domów. Również rodzice zapłacą za pobyt dziecka w ośrodku.
Trafią tam "gimnazjaliści, którzy uniemożliwiają spokojną naukę innym". To bardzo niejasne sformułowanie, szczególnie, że uczniowie będą mogły pozostawać tam nawet przez dwa lata. Giertych zapowiedział także powstanie ośrodka dla uczniów, którym dopiero grozi zejście na złą drogę i których "można jeszcze uratować".
Uczniowie będą kierowani do ośrodków na podstawie decyzji komisji działających przy kuratoriach, w której skład wchodzić będą psycholog, pedagog i wychowawca ucznia. Dziecko trafi do ośrodka nawet wobec sprzeciwu rodziców - na podstawie decyzji sądu rodzinnego.
Otwarte pozostaje pytanie, czym te ośrodki będą różnić się od obecnie istniejących ośrodków dla dzieci niedostosowanych społecznie, które wymagają specjalnej organizacji nauki, wychowania i resocjalizacji. Do tych placówek uczniowie kierowani są na mocy wyroku sądu rodzinnego.
Zmiany w kodeksie karnym i wykroczeń oraz opracowanie kompleksowego kodeksu dla nieletnich
Programowi "Zero tolerancji" mają towarzyszyć zmiany prawne, których cześć była zapowiadana przez Ministerstwo Sprawiedliwości już przed gdańską tragedią. Chodzi m.in. o pociąganie do odpowiedzialności nieletnich od 15. roku życia, podwyższenie kar grzywny oraz wprowadzenie obostrzeń za przestępstwa o charakterze chuligańskim. Najdalej idąca propozycja resortu to stworzenie kodeksu nieletnich, który przewidywałby coś w rodzaju kary łączonej dla nastolatka, który za popełnienie ciężkiego przestępstwa byłby skazany np. na 10 lat i najpierw umieszczany w zakładzie poprawczym, ale po ukończeniu 18. roku życia nie zwalniano by go, lecz - po kolejnej decyzji sądu - umieszczano w zakładzie karnym na resztę orzeczonej kary. - Trzeba izolować młodzież szczególnie niebezpieczną dla innej młodzieży. Państwo powinno stawać po ich stronie, a nie po stronie łobuzerii - podkreślił w tym kontekście Jarosław Kaczyński.
Minister edukacji jest także przekonany co do konieczności przywrócenie w kodeksie karnym kar za rozpowszechnianie pornografii. Ta ostatnia zmiana wiąże się bezpośrednio z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. - Specjaliści, psychologowie i pedagodzy zgadzają się, że na zachowania młodych ludzi, szczególnie chłopców, takie jak miały miejsce w szkole w Gdańsku wpływ ma m.in. łatwy dostęp do pornografii - podkreślił Roman Giertych.
(źródło http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34397,3714480.html)