W obronie krzyża
Mogą być przejściówki bez kontrolerów lecz takowe wymagałyby pisania własnych driverów do obsługi sprzętu.
Można np. zmusić kilka sygnałów z łącza typu LPT aby po odpowiednim dopasowaniu elektrycznym udawały łącze typu RS232
lecz obsługa takiego łącza musiałaby być pisana "na piechotę".
W urządzeniach łączonych po USB często stosuje się USB-to-Serial Bridge Controller np. w modemach, telefonach, kamerach lub odbiornikach GPS
PL-2303
Drivery do tych kontrolerów są w jądrze linuksa: usbserial
Jeżeli kabel zawiera taki kontroler to już samo jego połączenie powinno być "zauważone" przez system.
Tak jak wcześniej pisałem, po wczytaniu modułu (najczęściej automatycznie) port szeregowy jest najczęściej widziany jako /dev/ttyUSB0.
To co wpięte jest po stronie RS może oczywiście wymagać odpowiednich driverów do poprawnego działania łącza np. telefony komórkowe lecz
modemy lub odbiorniki GPS niekoniecznie, gdyż aplikacja korzysta z ttyUSB0 tak jak ze sprzętowego portu (można np. ustawić parametry transmisji)
Mam nadzieję, że nie namieszałem Wam zbytnio w głowach
Pozdrowienia, andrew
Mnie ostatnio wpadła w oko LG Arena z trójwymiarowym menu, które jest nowością na rynku telefonów komórkowych, obsługuje WiFi i posiada nawigację GPS, do tego możliwości multimedialne jakie posiada Arena sa w stanie dostarczyć użytkownikowi dużych doznań, można wirtualnie pobawić się telefonem http://arena.lgmobile.com/emulator/
Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci komórkowej Era, poinformowała oficjalnie, że od dnia 22 sierpnia 2008 roku wprowadzi do swojej oferty telefon iPhone 3G. Chodzi o najnowszy gadżet koncernu Apple, następcę pierwszego modelu iPhona.
Według producenta obecna odsłona multimedialnej komórki obsługuje technologię 3G, dzięki czemu ma oferować szybszą i pełniejszą łączność ze światem. W aparat wbudowano także odbiornik GPS. Na stronie Ery można już ustawić się w wirtualnej kolejce po iPhona 3G.
Cena komórki nie jest na razie znana.
wiecej na: http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/iPhone3G
Windows Mobile zaliczył sporą wtopę a zowie się ona KIN :E
Kin to coś zupełnie innego niż WinMo. I Kin został już oficjalnie zabity.
Co do tego telefonu to mam taki mały problem, czy na waszych egzemplarzach też tak dziwnie działa GPS. Programy testowe działają, kompas aktywny ale wszystkie satelity są bardzo słabo dobieranie zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz. Google Maps nie łapie nic, tylko z 2 razy nie wiem czemu miałem wskazania ale zamiast mojej miejscowości pokazywał mi że jestem w wiosce o 4km ( :E ), czy to jest usterka techniczna czy jakiś błąd w oprogramowaniu ?
Za pierwszym razem złapanie sygnału GPS trwa długo, 3-6 minut gdzieś. Ściągnij sobie GPS Test z marketu, i po włączeniu GPS będą ci latać paski z sygnałem, ale dopiero gdy pojawi się zielona kropka przy "GPS on" i pojawi się liczba przy In Use to GPS złapał sygnał i można korzystać z nawigacji. Raz mi się zdarzyło, że GPS się zaciał i nie mógł znaleźć sygnału długo, restart pomógł. A co do tej niepoprawnej lokalizacji, to prawdopodobnie zadziałało lokalizowanie przez sieć komórkową (bez GPS) - ono jest szybkie, ale bardzo niedokładne jak widzisz. I płaci się za to jakieś grosze, więc lepiej to sobie wyłącz.
Kiedy jesteśmy w obcym mieście łatwo się zgubić. Być może niebawem w takim momencie przyjdzie nam z pomocą aparat komórkowy z wbudowanym cyfrakiem.
New Scientist pisze o nowej technologii, która dzięki fotografiom budynków ulic czy miejsc, potrafi w krótkim czasie dać użytkownikowi telefonu, przesyłającemu zdjęcie odpowiedź, gdzie też on się znajduje.
Brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Cambridge mają nadzieję na szybkie spopularyzowanie swojego wynalazku. Wszystko opiera się na programie „rozpoznającym” zdjęcia, które porównywane są z biblioteką trójwymiarowych modeli ulic zgromadzonych w specjalnej bazie danych. Można powiedzieć, że to taki nowatorski, zdjęciowy system GPS.Pełna treść publikacji
a ja mam pytanie co do GPS'a
jakich aplikacji uzywales?, czy mozesz napisac jak sie sprawuje Automapa albo IGO ???
A ile bateria trzyma przy "srednim" uzytkowaniu??
IGO nie mam ale mam Automape która fixa łapie bardzo szybko nie gubiąc się przy tym.
Tak więc zastrzeżeń do niej nie mam
Z programów jakich jeszcze korzystałem to program do geotagowania fotografii który również problemów nie miał.
Przy średnim użytkowaniu do 2-3 dni, ja na swojej omni poro grywam, słucham radia, wykorzystuje ją bezlitośnie i potrafi po upływie półtora dnia paść.
Czy słuchawki są połączone bezpośrednio z telefonem jednym kablem, czy np. tak jak w SE da się podłączyć własne słuchawki do przejściówki?
Słuchawki sa na samsungowe USB z mozliwośćią podpięca każdych słuchawek z minijackiem.
Porównywałem fotki z omnii i N96. Nokia ze swoją optyką zostawia omnie w tyle...
Pozdro
gratuluje więc wybierania telefonu na zasadzie "bo ta ma lepszy aparat" :rotfl:
Ja do fotografowania uzywam lustrzanki, nie komórki.
Moim zdaniem najwieksza wada wynalazkow appla jest zamkniete srodowisko poloaczone z filozofia ituna..
Jesli kupuje teraz telefon z karta xgb to:
- Chcialbym instalowac tam programy jakie chce i skad chce
- chce miec mozliwosc pracy jako dysku usb na kazdym komputerze od razu bez instalowania czego kolwiek
- multimedia chce brac skad chce i kiedy chce oraz jak chce...
- zmiana os /softu komorki powina miec minimalny wplyw na stan moich aplikacji
- chce miec wybor miedzy wielo programami do nawigacji (oraz innymi programami)
- chce uzywac dowolnych gadzetow do kormorki.. sluchwaki bluetooh kiedy prowadze i dowolnego odbiornika gps dzialajacego skutecznie
- chce wbierac programy z wielu mozliwosci i to od obslugi mmsow do oblsugi filmow przez osluge mp3...
W skrocie ja chce decydowac i ma to byc wygodne i zawsze dostepne
i? Windows mobile nie ma problemu , symbian nie ma problemu
Ale ja potrzebuje telefonu ktory ma zapewniac komunikacje, uzytecznosc i mutimedia i to w tej kolejnosci
no ale ja to wszystko praktycznie mam ? ;) wystarczy JB ;) (poza tym BT i GPS'em - ale zauważ, że programy do nawigacji są dopiero w produkcji).
hej,
czy jest na rynku polskim/zagranicznym palmtop o podobnej lub lepszej konfiguracji jak ten:
http://sklep.komputr...ny.php?id=26568
ale dodatkowo zeby spelnial jeszcze funkcje telefonu komorkowego?
chodzi mi o funkcjonalny palmtop (typu combo: gsm+wi-fi+gps+fingerprint+bluetooth+usb2.0) przy czym zalezaloby mi na wbudowanym czytniku biometrycznym, mozecie cos polecic?
jesli nie ma takich rozwiazan, to jakiego palmtopa byscie polecieli w tej klasie
cenowej czyli do 3tys o podobnych mozliwoscia jak palmtop hX2790
pozdrawiam
Ja z tego powodu, że nie chcę nic więcej dźwigać stosuje aplikacje na telefon komórkowy trek buddy. Działa to w jawie, wgrywa sie mapy turystyczne ( compas, gallileo) i najlepiej mieć osobny moduł gps. Nie zużywa to baterii, i co najważniejsze poprowadzi nas po szlaku. Po za tym-o jeden gadżet mniej do noszenia. ktoś może powie, że to wada.
Pozdrawiam
Orzech
Jeśli chcesz ustalić, gdzie aktualnie znajduje się i co robi bliska ci
osoba - jeśli posiada telefon komórkowy - wystarczy, że klikniesz w podany niżej adres
a następnie wpiszesz numer jej telefonu.
Należy pamiętać o prefiksie kraju, bez spacji np: +48606123456
Z uwagi na dużą odległość od satelity zdjęcie szukanej osoby może być
nieco zamazane.
Życzę wielu emocji.
GPS
Francuski serwis komórkowy MobiFrance twierdzi, że Asus szykuje się do oficjalnej zapowiedzi tajemniczo brzmiącego urządzenia Galaxy Mini. Redaktorzy złapali w swoje ręce palfona na nieoficjalnym spotkaniu i uważają, że warty będzie swojej ceny.
Asus Galaxy Mini to urządzenie wyposażone w najnowszą wersję Windows Mobile 6 Professional, procesor Ti 200 MHz, obsługę sieci 2.5G (GSM/GPRS/EDGE), WiFi, Bluetooth, odbiornik GPS i wejście na karty microSD.
Według MobiFrance cena telefonu ma oscylować między 300 a 400 euro. Data premiery nadal nie jest znana.
Więcej zdjęć znajdziecie na stronie francuskiego serwisu.
Potężny wybuch na Słońcu. Nie będą działać komórki i GPS
W niedzielę możemy też zobaczyć zorzę polarną.
Na dzisiejszych fotografiach Słońca widać dwie ciemne plamy. To dowód na to, że nasza gwiazda budzi się. Efekt jej aktywności będziemy mogli obserwować na Ziemi już za dwa dni - w niedzielę - informuje dziennikwschodni.pl.
Potężny wybuch na Słońcu wyrzucił w kosmos olbrzymie ilości plazmy. I właśnie za dwa dni dotrą one do Ziemi. Na co powinniśmy się przygotować? Zakłócenia w działaniu urządzeń telekomunikacyjnych, telefonów komórkowych, odbiorników radiowych, urządzeń GPS - wylicza w rozmowie z portalem prof. Krzysztof Murawski z Zakładu Astrofizyki i Teorii Grawitacji lubelskiego UMCS.
Taka burza może wywołać także prądy elektryczne w kaloryferach czy rurach wodociągowych. Wtedy lepiej ich nie dotykać, bo może nas "kopnąć" - ostrzega naukowiec.
Możemy być jednak także świadkami bardzo rzadkiego w naszym regionie zjawiska - zorzy polarnej.
link: zorza polarna ?
To jeszcze tylko brakuje nieźdzwiedzi polarnych :)
Ale może obserwatorzy nieba potwierdzą na ile jest to realne - zadrzało się już kiedyś? Będziemy widzieć zorzę nad południową Polską? Jak zachmurzenie w niedzielny wieczór?