Telekamery 2003


W obronie krzyża

Nawet nie wiem kim jest Małaszyński. W sumie to może nawet lepiej nie wiedzieć.
Nawet Pär już wie

28 października 2003 debiutował podwójną rolą Trufaldina i Arlekina w Sługach dwóch panów Carla Goldoniego w reżyserii Waldemara Matuszewskiego w Teatrze Kwadrat. Na dużym ekranie zadebiutował rolą Marcina Kruka w filmie Świadek Koronny. Wystąpił także m.in. w Magdzie M., Oficerze, Oficerach, Twarzą w twarz i Katyniu.

Został laureatem nagrody przyznawanej przez czasopismo Viva dla najpiękniejszych sławnych ludzi Viva! Najpiękniejsi 2005. Otrzymał również Telekamerę 2007 w kategorii Najlepszy Aktor oraz Telekamerę 2008 w tej samej kategorii liczbą 123 560 głosów. Został też laureatem Super Telekamery TeleTygodnia.



Serial jest na antenie TVP2 od 7 grudnia 1999roku. Od początku był najchętniej oglądanym programem w telewizji. Dopiero wiosną 2003 roku został zdetronizowany przez "M jak Miłość" . Trzy razy (2001, 2002, 2003) zdobył Telekamery dla najlepszego serialu. 13 lutego w niedzielę o godzinie 16:00 przed telewizorami zasiadło ponad osiem milionów fanów serialu. Akcja filmu rozgrywa się w szpitalu w Leśnej Górze pod Warszawą. Telewidzowie w każdym odcinku towarzyszą pracującym tam lekarzom, wspólnymi siłami codziennie ratującym ludzkie zdrowie i pokonującym kolejne życiowe przeszkody. Z serialu zniknęło kilkoro głównych bohaterów, bardzi przez widzów lubianych - Mareczek, Ela Walicka, Bruno Walicki,. Podobnie jak w "M jak Miłość" , nad serialem pracuje czterech scenarzystów i sześciu reżyserów. Dotychczas wyemitowano 209 odcinków.
Gdyby ktoś oglądał jeden odcinek za drugim bez przerwy (hehehe dobry pomysł ) musiałby poświęcić na to około 180 godzin. Losy bohaterów zajęły dziewięć tysięcy stron scenariusza. Przez serial przewinęło się 1400 aktorów i 6000 statystów.



Doszłyśmy do wniosku z Morfinką, że nie ma sensu robić co roku nowego tematu o Telekamerach, dlatego skasowałam w tym temacie rocznik i teraz będzie już ten temat co roku.
Podaję też link do tematu z 2005 roku
http://www.seriale.pl/for...?t=9863&start=0
Marcyś





Zacznę od dobrych wiadomości (które wszyscy znają):
1. Aga Dygant dostała statuetkę (dzięki mojemu głosowi ), a nie dostała Kożuchowska (która o dziwo wyglądała wczoraj jak człowiek) i tym samym nie ma Złotej Telekamery (jak Żmija i Foremka), czyli M jak miłość ma mniejszy sukces od "Na dobre i na złe" (w ciągu dwóch lat zdobyło trzy Złote, dla serialu, aktorki i aktora, po za tym w końcu był rok kiedy Ndinz pokonało Mjm, Foremniak Kożuchowską no i żmija też wygrał - to był rok 2003)
2. Drzyzga wspomniała o wykurzeniu Torbickiej (żeby nie było, lubie ją), a że prowadzić mają "Złotka" to Foremka i Żmijka są pierwsi w kolejności

Ok., to by było narazie na tyle mojego komentarza, teraz Wy!!!



Kevin Aiston

Ważniejsze daty:
2004 - Nagroda ("Telekamera 2004", nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień" w kategorii: rozrywka; za udział w programie "Europa da się lubić" (19.01))

Filmografia
2003 ŚWIĘTA WOJNA (1999 - 2005; serial tv) Obsada aktorska (Andy),
2004 NA DOBRE I NA ZŁE Obsada aktorska (strażak Sam Smith),
2005 CODZIENNA 2 M. 3 Obsada aktorska (teacher),
2005 LOKATORZY Obsada aktorska (Leslie),
2005 NA DOBRE I NA ZŁE Obsada aktorska (strażak Sam Smith),



OSCARY za rok 2003
  to petycja czy prośba dla moderatorów . Chętnie każdy by się cieszył jakbyście zrobili jakieś nominacje i każdy mógłby zagłosować . Jakieś wyróżnienia na stronie :)) . Podpowiem pierwsza telekamera to najlepsza osoba na forum , Najgłupsza ,POST TERMINATOR , Najbardziej spokojny człowiek , Najbardziej pracowity , Najbardziej tolerancyjny itd.. itd ...





"Fala Zbrodni" to współczesny serial policyjny. Główni bohaterowie są policjantami, pracującymi w specjalnym oddziale zajmującym się walką ze zorganizowaną przestępczością (OPZ). Jeden odcinek to jedna historia, ale w każdej z nich pojawiać się będzie kilku policjantów - głównych postaci serialu. Łączy ich przede wszystkim praca, ale będziemy także świadkami rodzących się przyjaźni, miłości i nienawiści. Walka dobra ze złem jest osią tematyczną serialu. Policjanci będą musieli stoczyć niejedną "bitwę" w imię sprawiedliwości i prawdy. I tak, jak w życiu, nie zawsze skończy się ona happy endem. "Fala Zbrodni" to serial produkowany na licencji renomowanej szwedzkiej firmy JAROWSKIJ. W Szwecji serial odniósł wielki sukces, stąd zainteresowanie polskiego producenta tym przedsięwzięciem. Pierwsza seria będzie obejmowała 14 odcinków, każdy po około 40 minut. Emisja serialu przewidziana jest na jesień 2003 r. w TV Polsat. Reżyserem i jednym ze scenarzystów serialu jest Okil Khamidov, znany m.in. ze "Świata według Kiepskich" - sitcomu, który od kilku lat bije rekordy oglądalności w swojej kategorii (zdobywca m.in. dwóch Telekamer - nagrody przyznawanej corocznie przez publiczność telewizyjną). Khamidov jest także twórcą sukcesu takich programów jak reality show "Bar", teleturniejów "Życiowa Szansa", "Awantura o Kasę" i "Rosyjska Ruletka" czy programu interwencyjnego "Telewizyjne Biuro Śledcze".

sezon 1:

Aby móc zobaczyć zawartość umieszczoną w tagu [ CODE ] musisz się zarejestrować
sezon 4:


Aby móc zobaczyć zawartość umieszczoną w tagu [ CODE ] musisz się zarejestrować



Paweł Wilczak:
biografia


Paweł Wilczak urodził się 29 lipca 1965 r. w Poznaniu. W roku 1989 ukończył wydział aktorski PWSFTViT w Łodzi. Jego rodzina to lekarskie tradycje. Sam dwukrotnie zdawał na Akademię Medyczną. Rok spędził w studium radiologicznym. W końcu zdecydował się na zawód aktora. W 1989 roku ukończył wydział aktorski łódzkiej PWSFTViT. Jednak po ukończeniu studiów miał problem ze znalezieniem pracy w zawodzie. Na życie zarabiał pracując jako kelner i copywriter w agencji reklamowej. Związany był z Teatrem Nowym w Warszawie, ale grywał tam głównie małoznaczące role. Szansę dał mu dopiero reżyser Wojciech Wójcik, który obsadził go w roli Jurija w "Ekstradycji". Rola ta stała się przełomem i początkiem kariery aktora. Zagrał w ponad dwudziestu filmach, m.in. "Przeprowadzkach", "Kuchni polskiej", "Belissimie". Najwięsksze sukcesy odnosił jednak na planie serialów telewizyjnych m.in. "Sfora", "Ekstradycja", "Na dobre i na złe". Największą popularność przyniósł mu serial "Kasia i Tomek", w którym gra tytułową rolę Tomka. Mimo odnoszonych sukcesów na planie seriali obawia się, że zawsze będzie identyfikowany tylko z postacią z telewizyjnego tasiemca.

Jest laureatem nagród, między innymi Nagrody Błękitnego Melonika Charliego 2003 (nagroda w kategorii: najlepszy aktor komediowy na IV Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście), którą przekazał na rzecz Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, poza tym otrzymał - "Wiktora 2002" w kategorii: najpopularniejszy aktor, Telekamerę 200




MediaMorfoza – spotkania z dziennikarzami, którzy odmieniają oblicze polskich
mediów

W piątek, 10 listopada, gościem klubu Pod Jaszczurami (Rynek Główny 8) będzie

Kamil Durczok

- dziennikarz, redaktor naczelny i prezenter „Faktów” - programu informacyjnego
w telewizji TVN; współpracownik radia RMF FM; jeden z najpopularniejszych
dziennikarzy w Polsce;


Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.
Poprowadzą je: Bartek Borowicz i Wojciech Bojanowski

wstęp wolny

Kamil Durczok

Pracę dziennikarską rozpoczął w studenckim Radiu Egida, które działa przy
Uniwersytecie Śląskim. Później trafił Radia Katowice.
W 1994 roku rozpoczął współpracę z Telewizją Katowice, gdzie przeprowadzał
wywiady z politykami w programie „Obserwatorium”.
We wrześniu 1998 r. został prowadzącym wtorkowego wydania programu
publicystycznego „W centrum uwagi”, przekształconego w październiku 1999 roku
w „Monitor Wiadomości”. Od 15 marca 2001 do 7 lutego 2006 prezentował główne
wydanie „Wiadomości”. W tym czasie prowadził także programy „Forum”, „Gość
Jedynki” oraz „Debatę”. Przez wiele lat był gospodarzem wszystkich wieczorów
wyborczych i referendalnych w TVP1.
W latach 2003 - 2005 razem z Jolantą Pieńkowską prowadził „Salon Polityczny
Trójki”.
We wrześniu 2005 roku rozpoczął pracę w radiu RMF FM, gdzie od poniedziałku do
piątku prowadzi rozmowy z politykami w audycji „Kontrwywiad RMF FM”.
Od 1 maja 2006 jest redaktorem naczelnym „Faktów” w TVN, a także prezenterem
programu.

Niektóre nagrody i wyróżnienia

2000 - Grand Press (Dziennikarz Roku) miesięcznika „Press”
2001 - Wiktor Publiczności za 2000 rok
2002 - Telekamera w kategorii Informacje (wspólnie z Tomaszem Lisem)
2003 - Telekamera w kategorii Publicystyka
2003 - nagroda Prezesa TVP „Gwiazda Telewizji Polskiej”
2004 - Wiktor Publiczności za 2003 rok
2004 - nagroda Fundacji im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich
2005 - Wiktor Publiczności oraz Wiktor dla najwyżej cenionego dziennikarza,
komentatora, publicysty 2004 roku
2006 - Telekamera w kategorii Informacje
2006 - Wiktor Publiczności za 2005 rok


--



Fala Zbrodni - SEZON 1
  http://republika.pl/blog_pr_979857/1..._zbrodni__.jpg

"Fala Zbrodni" to współczesny serial policyjny. Główni bohaterowie są policjantami, pracującymi w specjalnym oddziale zajmującym się walką ze zorganizowaną przestępczością (OPZ). Jeden odcinek to jedna historia, ale w każdej z nich pojawiać się będzie kilku policjantów - głównych postaci serialu. Łączy ich przede wszystkim praca, ale będziemy także świadkami rodzących się przyjaźni, miłości i nienawiści. Walka dobra ze złem jest osią tematyczną serialu. Policjanci będą musieli stoczyć niejedną "bitwę" w imię sprawiedliwości i prawdy. I tak, jak w życiu, nie zawsze skończy się ona happy endem. "Fala Zbrodni" to serial produkowany na licencji renomowanej szwedzkiej firmy JAROWSKIJ. W Szwecji serial odniósł wielki sukces, stąd zainteresowanie polskiego producenta tym przedsięwzięciem. Pierwsza seria będzie obejmowała 14 odcinków, każdy po około 40 minut. Emisja serialu przewidziana jest na jesień 2003 r. w TV Polsat. Reżyserem i jednym ze scenarzystów serialu jest Okil Khamidov, znany m.in. ze "Świata według Kiepskich" - sitcomu, który od kilku lat bije rekordy oglądalności w swojej kategorii (zdobywca m.in. dwóch Telekamer - nagrody przyznawanej corocznie przez publiczność telewizyjną). Khamidov jest także twórcą sukcesu takich programów jak reality show "Bar", teleturniejów "Życiowa Szansa", "Awantura o Kasę" i "Rosyjska Ruletka" czy programu interwencyjnego "Telewizyjne Biuro Śledcze".



Maciej Zień

Swoją pasję związaną ze światem mody rozwijał w Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, by oficjalnie zadebiutować w 2000. Jako 17-letni uczeń Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentował pierwszą autorską kolekcję, na lubelskim pokazie mody "Prowokacje". W następnych latach zebrał nagrody jako finalista konkursu dla projektantów mody Złota Nitka oraz Złoty Wieszak. W 2004 roku został laureatem prestiżowej nagrody Belvedere International Achievement Award w kategorii Projektant Mody, przyznawanej młodym utalentowanym ludziom znajdującym się u progu kariery międzynarodowej.

W roku 2007 otrzymał Nagrodę Specjalną: Honorową Złotą Nitkę dla Uznanego kreatora mody. Rok 2008 był dla polskiego projektanta rokiem jubileuszowym, w którym świętował 10 – lecie twórczości, zwieńczone wystawą prac w Muzeum Narodowym w Królikarni. W tym bardzo ważnym dla projektanta etapie rozwoju artystycznego, został on dwukrotnie zakwalifikowany do wystawienia kolekcji podczas Paryskiego tygodnia mody prêt-à-porter.

Wykonał liczne stylizacje do teledysków, widowisk oraz sesji zdjęciowych. Zaprojektował kostiumy do spektakli teatralnych: Chicago (2002), Łóżko pełne cudzoziemców (2003), Biznes (2004), Węże (2005), One (2006), Stepping out (2006) oraz Krawiec (2006). W 2009 roku zadebiutował jako twórca kostiumów do baletu Tristan , którego premiera odbyła się w marcu 2009 r w Operze Narodowej.

Specjalne pokazy kolekcji Macieja Zienia można było obejrzeć m.in. w Niemczech, Katarze oraz we Francji. Klientkami Zienia są m.in.: Aneta Kręglicka, Grażyna Torbicka, Monika Richardson, Jolanta Pieńkowska, Justyna Steczkowska, Ewelina Flinta, Monika Brodka, Alicja Majewska, Małgorzata Kożuchowska. Jego kreacje wybiera również topmodelka Jodie Kidd i stylistka Madonny – Victoria Fernandez, Patricia Kaas czy Eva HerzigovĂĄ. Projektami marki Zień zachwyciła się także amerykańska aktorka Andie MacDowell, która włożyła jedną z kreacji wieczorowych na Galę Telekamer, gdzie odbierała nagrodę.