telemunikacji Polska SA


W obronie krzyża


Według informacji kanału n sport Canal Plus i Telekomunikacja Polska S.A. mają obowiązek zaoferować Kanał Ekstraklasy innym platformom obecnym na rynku i jest to warunek finalizacji tego kontraktu. Oznacza to , ze mecze polskiej ekstraklasy będą dostępne także dla abonentów platformy n .

A co to za problem udostępnić ten kanał przez C+ - udostępnią za 80 zł od abonenta i zapis w kontrakcie będzie się zgadzał - przecież udostępnili - czyż nie????




Orange i Onet dostawcami Internetu
Od października dwie nowe firmy wkraczają na rynek dostawców dostępu do Internetu. PTK Centertel - operator sieci Orange oraz największy portal internetowy Onet.pl będą oferować Internet na łączach Telekomunikacji Polskiej, podaje Gazeta Prawna.
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Orange zaproponuje swoją ofertę 1 października. Prawdopodobnie kilka dni później swoją ofertę przedstawi Onet.pl Obie oferty, zdaniem "Gazety Prawnej", będą oparte o hurtową umowę z Telekomunikacją Polską. Według przypuszczeń gazety, nazwą handlową będzie znana już "Onet Konekt", pod którą do tej pory krył się dostęp modemowy oraz satelitarny.

Ofertę dostępu do Internetu od kilku tygodni oferuje drugi co do wielkości portal - Wirtualna Polska.


GTS pomaga klientom

Jeżeli zdarzy się, że twój komputer pobierze wirusa lub robaka internetowego, niektórzy dostawcy Internetu wyłączają Ci usługi. Przeważnie aby dowiedzieć się, co jest powodem braku dostępu do Internetu klient musi skontaktować się z dostawcą.
Z innego założenia wychodzi GTS Energis, dostawca Multimo, którego pracownicy oddzwaniają do użytkowników z informacją, że z przydzielonego adresu IP wysyłano spam lub wirusy. Klient podczas połączenia telefonicznego zostanie poinformowany, z jakich stron można pobrać oprogramowanie antywirusowe, które pomoże sprawdzić system pod kątem zagrożeń internetowych.



Obie firmy telekomunikacyjne inwestują w uwalnianie pętli lokalnej. Netia, jako pierwszy duży operator alternatywny, rozpoczęła komercyjną działalność LLU w 50 lokalizacjach. Telekomunikacja Polska natomiast oddała do użytku w sumie 100 sal kolokacyjnych.

Przeczytaj więcej na ten temat




news z 2007-07-31 20:04

"Telekomunikacja Polska rozdysponowała wśród klientów około 300 tys. modemów Livebox tp, spośród których zaledwie 9 tys. korzysta z usługi videostrada tp. To niewiele biorąc pod uwagę fakt, że usługa jest dostępna na rynku od jesieni zeszłego roku.

W tej chwili usługa nie jest aktywnie promowana, ale ma to zmienić się w IV kwartale. Wtedy mają być wprowadzone takie ulepszenia, jak kanały HDTV (w tym własne, autorskie kanały TP) i PVR (ang.Personal Video Recorder, czyli dekoder z twardym dyskiem umożliwiającym nagrywanie programów). W ofercie wideo na żądanie ma być dostępnych wtedy ponad tysiąc filmów. Ma być także, w końcu, możliwy odbiór sygnału na więcej niż jednym telewizorze.


TP myśli także o rozszerzeniu dostępu do swojej platformy o transmisję satelitarną. Decyzje mają zapaść w ciągu kilku najbliższych miesięcy."

źródło:
telepolis.pl
I oczywiscie nadal tylko w dużych miastach.




sprecyzuj swoje pytanie dokładniej,jakie to anteny? domyślam się że od polsatu to talerz,ale jaki ma rozmiar? TP.SA to Telewizja Polska czy Telekomunikacja Polska? co chcesz dokładnie zrobić z tymi antenami i ile tv ma być podłączone i jakie dekodery???????????????????


Anteny to Cyfrowy polsat i Telekomunikacja Polska - obie są raczej nie duże i z pojedyńczymi konwerterami - co do tych anten nie mam konkretnego przeznaczenia - mogę się ich pozbyć.

Chce mieć jedną dobrą instalacje, która obsłuży 3 dekodery -> Nbox Recorder i 2 zwykłe wymagające jednego kabla.. najchętniej nie ciągnąłbym kabli bezpośrednio z anteny do każdego dekodera - jeśli się da wolałbym jakieś "ustrojstwo", które rozdzieliłoby sygnał - miałbym większy porządek na dachu z kablami

dziękuję za pomoc



Od dzisiaj (1 marca 2005 r.) usługi dostępu do Internetu dla osób fizycznych są obłożone 22-procentową stawką podatku VAT. Do tej pory stawka wynosiła 0 proc. Dostawcy usług sieciowych zapowiadają, że wzrosną ceny dostępu do Internetu.

U większości dostawców Internet będzie od dzis kosztował o 22 procent więcej. Jak jednak zastrzega rzeczniczka prasowa Netii Jolanta Ciesielska, ceny netto nie wzrosną, ale zostanie do nich doliczona nowa stawka podatku VAT. Takie działania zapowiedziała też Telekomunikacja Polska SA, a także inni providerzy, jak np. Energis i NOM. Inni operatorzy jak np.Tele2 i UPC Polska postanowiły dzielić się kosztami podwyżki z klientem po połowie

Dolacze:
Ulga na internet

Ulga.
Od dochodu będzie można odliczyć poniesione wydatki na Internet.

Warunki skorzystania.
Odliczenie dotyczyć będzie wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu używania sieci Internet w lokalu będącym miejscem zamieszkania podatnika. Odliczyć będzie można tylko wydatki udokumentowane fakturą VAT.

Sposób obliczenia.
Odliczenie polega faktyczna kwota wydatków w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł.


Wprowadzenie stawki 22-procentowej ma na celu dostosowanie polskiego prawa do unijnego

zrodlo: www.chip.pl

Moim zdaniem az 22% Vat jest niesprawiedliwie. Mozna tylko jednym zdaniem ujac te cale dzialania: "Witamy Polske w Unii Europejskiej"



Witam :exclam:

W związku z nową promocją Telekomunikacji Polskiej
www.telekomunikacja.pl/internet/co_nowego/promocja_sdi
chciałbym się przenieść z mojego wysłużonego SDI, na NEOSTRADĘ PLUS ;)

Mam kilka pytań odnośnie tej usługi :

Aktualnie mam postawiony (na SDI) serwer WWW, FTP i MAIL ... w usłudze NEO+ jest
przydzielany dynamiczny adres IP, czy jest możliwość założenia tych serwerów na
NEOSTRADZIE PLUS, jeśli tak to jak to wygląda od strony technicznej :question:

:question: Jaka jest w ostatnim czasie awaryjność usługi NEOSTRADA PLUS (w Warszawie?!)

:question: Co jaki czas jest zmieniany adres IP

:question: Czy opłaca się migrować z SDI na NEOSTRADĘ PLUS

:question: Jakie są największe wady i największe zalety tej usługi w stosunku do SDI

:question: Znacie jakieś dobre serwisy poświęcone tej usłudze ;)

Z góry dziękuje i pozdrawiam.



Polskie studia są bardzo ogólne i trudno się w czymś specjalizować (kończyłem PW ale pewnie wszędzie jest podobnie). Wygląda to mnie więcej tak, że do drugiego roku masz plan ustalony, potem można sobie wybierać przedmioty, ale oczywiście nie dowolnie. Trzeba wyrabiać poszczególne klasy programowe, tematyczne, liczbę egzaminów, często dobre przedmioty nie ruszają bo nie ma chętnych (bo przedmiot jest trudny) i przede wszystkim mało jest zaawansowanych przedmiotów. Czyli wybierając sieci komputerowe masz może 5 przedmiotów z tym związanych. Jeśli traktujesz swoją przyszłą pracę poważnie zanim dojdziesz do tych przedmiotów powinieneś już dawno wiedzieć więcej niż tam omawiają. A czy telekomunikacja czy informatyka. Na telekomunikacji będziesz miał sporo elektroniki, teorii pola, anten, dużo teorii sygnałów i modulacji, cyfrowego przetwarzania sygnałów, wielkich częstotliwości od czego nie uciekniesz. Informatyka to sporo matematyki, teorii związanej z programowaniem, inżynierii oprogramowania, więcej algorytmów itd. Dodatkowo sieci rozumiane jako administrowanie to mało akademickie zajęcie, wymagająca za to dużo praktyki.



Mozliwe, tylko kontekst jest inny:
"Telekomunikacja Polska nie ma prawa pobierać od abonentów opłat za usługi uzyskiwane za pośrednictwem numeru 0-700, realizowane w Internecie przez firmy trzecie. Pobieranie takich opłat przez TP SA narusza zbiorowe interesy konsumentów."



Ciezko dac odpowiedz choc jezeli skonczylo ( w pierwszej kolejnosci przed dopuszeniem takiej mozliwosci) by to z 13tkami, 14tkami, barburkami, dodatkami węgla, jak równiez wczesniejszymi emeryturami to wtedy ZA :)
Przeciw odpowiada, u nas jak cos sprzedaja to kraj na tym mało zarabia (banki) i nieciekawie ( PZU, Telekomunikacja Polska SA itp itd ) na tym wychodzimy. Grozba uzaleznienia sie od innych, wzrost cen.