telewizja Duńska przez satelitę


W obronie krzyża

Postępowanie przeciwko ROJ TV

Przyszły sekretarz generalny NATO - Duńczyk Anders Fogh Rasmussen poinformował o wszczęciu postępowania przeciwko kurdyjskiej telewizji ROJ TV, mającej swoją siedzibę w Danii. Zdaniem polityka, stacja prowadzi działalność terrorystyczną, a na jej antenie wielokrotnie wypowiadają się członkowie kurdyjskiej partii robotniczej PKK.

Kurdyjska Partia Pracujących Kurdystanu (PKK) została uznana za organizację terrorystyczną zarówno przez USA, jak i Unię Europejską.

Chciałbym, aby tureckie i duńskie władze intensywniej zaczęły współpracować celem znalezienia dowodów - wypowiada się w Istambule Rasmussen, obecnie jeszcze premier Danii. Ponadto Rasmussen chce sprawdzić kwestię powiązań finansowych pomiędzy ROJ TV i PKK.

Rasmussen i tak budzi wielkie kontrowersje w Turcji. W 2005 roku, po opublikowaniu przez duńską prasę satyrycznych rysunków przedstawiających Mahometa, Rasmussen nie chciał za to przeprosić, a państwo tureckie wpadło wtedy w złość.

Kurdyjski kanał ROJ TV, z siedzibą w Danii, nadawany jest jako FTA z satelity Hot Bird 8, tp. 89 (12.476GHz, pol. H, SR:27500, FEC: 3/4). Ponadto niekodowany przekaz dostępny jest też z pozycji trzech innych satelitów - Hellas Sat 2 (39.0E), EuroBird 9A (9.0E) i Atlantic Bird 3 (5.0W).

info:satkurier



Na nowym satelicie Thor 5 (0,8°W) norweskiego operatora satelitarnego Telenor Satellite Broadcasting zwolnione zostały dwa transpondery. Stało się tak po zakończeniu mistrzostw piłki nożnej Euro 2008, które szwedzka i duńska telewizja nadawała w HD. Po ich zakończeniu dla ewentualnego dalszego wykorzystania zwolnione zostały dwa transpondery.

Na częstotliwości 12,015 GHz, pol. H nadają kanały TV 2 Sport HD, TV 2 Sport HD 1 i TV 2 Sport HD 2, a na częstotliwości 12,130 GHz, pol. H widz znajdzie stacje telewizyjne TV 2 HDTV 2, TV 4 HD Fotboll i TV 4 HD Fotboll 2. Wszystkie kanały HD były kodowane w systemie Conax.

Satelita Thor 5 posiada ogółem 24 transpondery. Z tego obecnie eksploatowane jest 18 transponderów, w tym testowa emisja platformy Digi TV i UPC Direct TV na dwóch transponderach.

Na satelicie Thor 5 już od kilku dni swoje testy prowadzi platforma UPC Direct (faktycznie prowadzi je Telenor). Operator tej płatnej telewizji twierdzi, że jest to tylko i wyłącznie jego testowy przekaz. UPC ma długoterminowy kontrakt z konkurencyjnym operatorem satelitarnym SES Astra.


źródło: parabola.cz



Viasat Broadcasting powiększa swoją ofertę HDTV poprzez dodanie w dniu 6 października 2008 stacji MTVNHD. Operator podpisał umowę z MTV Networks i kanał zostanie udostępniony z satelity Sirius - 5E w Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii. Viasat wprowadził kanały w wysokiej rozdzielczości w styczniu 2008.

Na ofertę HD Viasat składają się: filmowy kanał TV1000 HD oraz National Geographic HD dostępne w krajach nordyckich, sportowy Viasat Sport HD dostępny w Szwecji, Norwegii i Finlandii. Duńczycy mogą oglądać TV2 Sport HD, a Szwedzi SVT HD.

Parametry techniczne:
Sirius 4 (4.8E)
tp. B36 (12,399 GHz, pol. V SR: 27500 FEC: 2/3 DVB-S2/8PSK)

PID V: 1731
PID A: 1733 (AC3)
PID PCR: 1731
SID: 1730
PID PMT: 1730
Kodowanie: NDS VideoGuard

Viasat Broadcasting to największa gałąź międzynarodowej grupy MTG (Modern Times Group). Viasat Broadcasting jest największym operatorem telewizji niekodowanej oraz płatnej na terenie Skandynawii i krajów bałtyckich. W Czechach, na Węgrzech, Słowenii oraz Bałkanach Viasat udostępnia niekodowane kanały, na Ukrainie platformę DTH oraz w 24 krajach Europy kanały płatne.

MTG jest głównym udziałowcem w największej niezależnej rosyjskiej spółce CTC Media. Ogółem, MTG dociera do pond 100 mln widzów. MTG to także pierwszy operator komercyjnego radia w krajach nordyckich i bałtyckich.


źródło: mtg.se



Testy TV1000 Drama z Sirius 4 - 4,8E

Na satelicie Sirius 4 (4,8°E) pojawiły się testy kanału filmowego TV1000 Drama, który oficjalnie wystartuje 16 lutego 2009 roku. Będzie to już ósmy w kolejności kanał spod marki TV1000. Będzie dostępny płatnie poprzez telewizję satelitarną, kablową i IPTV oraz dla abonentów w Internecie poprzez serwis Viasat TV1000 Play.

Parametry techniczne:Sirius 4 (4,8°E)
12,054 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC:3/4
SID: 1195
PID: 1131
PID A: 1132 (szwedzki), 1133 (norweski), 1134 (duński), 1135 (fiński)
kodowanie: NDS VideoGuard

TV1000 Drama dołączy do istniejących kanałów TV1000, TV1000+1, TV1000 Action, TV1000 Nordic, TV1000 Classic, TV1000 Family i TV1000 HD. Jego biblioteka zawiera filmy kostiumowe (Maria Antonina), kryminalne (Czarna Dalia), miłosne (P.S. Kocham Cię) i biograficzne (Aviator). Będzie nadawać codziennie pomiędzy godz. 18:00 a 6:00.

info:http://satkurier.pl/news/45289/testy-tv1000-drama-z-sirius-4-4-8e.html



" />Po kilku tygodniach niekodowanego przekazu, kanały SportKlub oraz SportKlub+ dostępne w polskiej wersji językowej, zostały zakodowane na pozycji orbitalnej 0,8W, gdzie dostępne są za pośrednictwem satelity Thor 3, z częstotliwości 11,747GHz, pol. H (pozioma), SR 28000, FEC 5/6. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku DoQ oraz Fishing & Hunting. Sygnał wszystkich stacji kodowany jest w Conax. Przy tej okazji warto wspomnieć, że polskie wersje kanałów SportKlub oraz SportKlub+ dostępne są w przekazie FTA z pozycji orbitalnej 4W - Amos 3. Z kolei na satelicie Thor 5 (0,8W) przerwane zostało kodowanie dwóch duńskich kanałów telewizji publicznej - DR1 oraz DR2. Niekodowany sygnał dostępny jest z częstotliwości 12,418GHz, pol. V (pionowa), SR 28000, FEC 7/8.

zrodlo satelitarne.tv



" />Canal Digital w dniu 1 listopada 2009 roku wprowadzi do swojej oferty 13. kanał w wysokiej rozdzielczości - DR HD -. Jego start zbiegnie się z wyłączeniem analogowej telewizji naziemnej w Danii. DR HD będzie nadawany w języku duńskim, a w jego ramówce będą prezentowane wyłącznie materiały utworzone w jakości High Definition. Oferta nowej stacji będzie składać się z programów dokumentalnych, przedstawień teatralnych, sportu. Warto wspomnieć, że duński nadawca publiczny DR –Danmarks Radio - odpowiedzialny za DR HD, podał do wiadomości, że w planach jest także uruchomienie kanału kierowanego do dzieci - DR Ramasjang oraz stacji o profilu kulturalnym DR K. Ich start także planowany jest na 1 listopada br. Wszystkie wspomniane kanały zasilą ofertę naziemnej telewizji cyfrowej. Poza tym stacje zostaną umieszczone na satelicie oraz w sieciach kablowych. DR jest także nadawcą kanałów DR1, DR2, DR Update oraz stacji radiowych P1, P2, P3, P4.



" />@Pinex możesz podac więcej informacji o odbiorze Jaki to nadajnik i ile kilometrów od twojego domu? Nieźle wymiata Duńska telewizja To jest fajna rzecz tym bardziej że na satelicie tych kanałów nie ma w przekazie FTA.



U mnie zaczelo sie pod koniec lat 70ych Lat. Mielismy duze stare Radio ktore sie musialo jakies 10 Sekund nagrzewac nim zaczelo grac. Mialo wszystkie Fale ale do krotkich byla poczebna Antenka, a wiec wpadlem na ten pomysl aby tam w te dziorke z tylu wsadzic jakis dlugi drut no i krotkie zaczely chodzic. Fale Dlugie juz dawno mnie zaczely nudzic bo tam dylko jedna Polska Czeska Niemiecka dunska i wiele ruskich stacji. Srednie byly juz ciekawsze. Tam uslyszalem poraz pierwszy radio moskwe w jezyku polskim i radio Polonia po Polsku. Pote Watykan po tem Deutsche Welle. Ciekawe bylo dla mnie jak to o zmierzchu Stacje najpierw ze wschodu przychodza a w poranek duzej zachodnie zostaja.

Ale Fale krotkie to byl dlamnie szok. Tyle Stacji na tylu pasmach. Nie ktore wieczorem dzialaja nie ktore nie a niektore wieczorem sa strasznie pelne. No i zaczelo sie sluchac RWE jak nie bylo zakucpme a zdazalo sie to zima w godzinach wieczornych. Nadawali prawie na kazdym pasmie i mozna bylo cos dobrego wylapac. Sluchalem oczywiscie VOA Radio Canada RFI BBC Deutsch Welle Radio Tirana, pozniej radio Peking lub Radio Kiew i wszystkie Stacje nadawaly wiele Godzin w dniu/Wieczorem po Polsku.

Nawet oklejalem skale radia tasma klejaca aby wiedziec gdzie nastawic radio na RWE, bo tej Stacji sluchalem od r. 82 czesto i od nich sie dowiedzialem ze w Polsce i wschodniej europie jest cos nie tak ze mamy duzy nacisk od ZsRR itt.

Na UKFie lapalem Programy 2,3,4 i 3 Czeskie w mono. Muj Ojciec przynosil czasem zachodnie stereo radyjka na przestrojenie i to byla super fraida posluchac stereo na czeskich stacjach lub czasem na Polskich (Studio Stereo) na dwojce bo trojka pozniej zaczela emisje w Stereo i dopiero z katowic, no ale w Stereo nadawalo juz PRW. W r. 88 zaprzestali zagluszac juz zachodnie Stacje w jezyku Polskim no to wtedy sluchalem jeszcze czesciej.

Emigrujac do Niemiec w r. 88 bylo oczywiscie ciekawe lapanie Stacji na UKFie bo tam lapalem holenderskie i z innych landow ktore byly ciekawsze od tamtejszych z westfalii. Zawsze bylem zazdrosny na te prywatne z dolnej saksonii lub prawie wszystkie z holandii lub NDR2, SWF3 i HR3 bo byly wtedy naprawde ciekawe.

Kiedy zamilky Stacje jak RWE lub VOA albo Radio Canada int. moje zainteresowanie falami krotkimi zmalalo. Interesowalem sie wiecej falami srednimi na ktorych mozna bylo jeszcze zlapac biske.

Ciekawila mnie jeszcze UKFfowa Propagacja/Tropo, lub odbior satelitarny. Od roku 88 do 94 bardzo malo sluchalem polskich stacji. Jak juz to czasem jedynke (Wtedy byla w niemczecj jeszcze dobrze odbieralna nawet w letni dzien) albo biske. Pamientam w jedynce sobotnonocna liste przebojow dyskotekowych. Ile Lat ja nadawali???? No ale malo sie tego sluchalo.

Dopiero od r. 94 jak mielismy hotbirda, to ogladalem TVPolonia lub sluchalem jedynki i trojki. Tylko czasem kiedy przyjezdzalem do polski wtedy z calym zapalem sluchalem regionalnych lub prywatnych Stacji i dowiadywalem sie o ich rozwoju.

w r. 1998 wyprowadzilem sie na swoje i wtedy bylem od polskich mediow calkiem odciety. Byla satelita ale tylko astra i w bardzo okrojonym odbiorze a wiec bylo bardzo kiepsko. Dopiero od r. 99 pod koniec lapalem polskie stacje w internecie przez modem a potem chyba od r. 2002/3 przez stale szybkie lacze i tak do dzis zostalo. Normalnego radia prawie wcale nie wlaczam, bo zaklucenia lokalne/elektryczne sa tutaj ogromne, no chyba ze jestem w podrozy to mam Radio Sangean 909 lub jak jestem w Polsce.

Byl to dosyc krotki opis jak ztyknelem sie z radiem ale mam nadzieje ze was nie zanudzilem.

ps. szukam starych nagran z radia lub telewizji z polski i interesuja mnie stare ramowki radiowe i telewizyjne. Byl bym szczesliwy aby ktos podal mi jakies strony. Czytalem kiedys ramowke PR III z r. 91, ale to bylo ciekawe.

Pozdrawiam

Darek z niemiec

Bledy stawiam, abys mieli cos do smiechu :-)