Telewizja Polska Odział w poznainu


W obronie krzyża

Ja podają Wirtualnemedia:

Do zespołu kanału TV Biznes dołączyły dwie nowe dziennikarki: Dominika Długosz i Anna Wietrzyk.

Dominika Długosz będzie pracować w warszawskiej redakcji TV Biznes. Zajmie się przygotowywaniem materiałów do programów kanału, m.in. „Biznes Wydarzeń”.

Długosz przez wiele lat była reporterką „Wiadomości” TVP1. Z Telewizji Polskiej odeszła w marcu br. po tym, jak na stanowisko prezesa TVP powołano Andrzeja Urbańskiego.

Do zespołu TV Biznes być może dołączy także Dariusz Ociepa, również były reporter „Wiadomości”, który opuścił TVP razem z Długosz. - Prowadzimy rozmowy z panem Ociepą – mówi nam Dorota Gawryluk, członek zarządu TV Biznes ds. programowych.

Kanał, który jesienią ma zostać przekształcony w telewizję informacyjną, tworzy już redakcje lokalne. W nowo powstałym ośrodku TV Biznes w Katowicach rozpoczęła pracę reporterka Anna Wietrzyk, wcześniej związana z katowickim ośrodkiem TVN24, gdzie na jej miejsce z radiowej Trójki przyszła Agata Kalafarska.

Poza Katowicami TV Biznes posiada także już oddział w Poznaniu, gdzie od początku istnieje newsroom stacji, który ma zostać jesienią przeniesiony do Warszawy oraz w Krakowie. – Docelowo ośrodki będą we wszystkich dużych miastach – zapowiada Gawryluk.

W maju br. udziały TV Biznes w rynku telewizyjnym wyniosły 0,02 proc. (dane AGB Nielsen Media Research).




A ja tak zapytam - na kiego grzyba komuś TV Polonia, RMF i Zet? Pierwsza nie jest z zasady dla PL przeznaczona, a i jej zawartoś programowa jest delikatnie mówiąc śmietnikiem TVP
Oj, chyba nie tak do końca Polnoia nie jest przeznaczona dla Polski. Polonia, w odróżnieniu od Kultury i Historii musi być obowiązkowo nadawana przez kablarzy i to w najniższym pakiecie! Dlatego pewnie będą chcieli nadawać ją też naziemnie

Wg. mnie w cyfrowej telewizji naziemnej powinno się znaleźć miejsce dla co najmniej 2 oddziałów TVP. Szczególnie teraz, kiedy planowane jest przywrócenie programów regionalnych w niektórych województwach. Np. w Łodzi ludzie z pewnością chętniej by oglądali program lokalny z Poznania lub Katowic, niż z Warszawy, a jak będzie tylko 1 oddział, to na 100% warszawski. Ostatecznie jeżeli będzie za mało miejsca, to można wyrzucić TVN, do czego serdecznie zachęcam




Polsat wzmacnia ośrodki ‘Wydarzeń’ na południu Polski
2007-09-18



Telewizja Polsat inwestuje w swoje oddziały regionalne. Na pierwszy ogień poszły ośrodki 'Wydarzeń' w Krakowie i Katowicach. Oba będą miały po dwóch reporterów, nowe siedziby i połączone zostaną łączem światłowodowym z Warszawą.

Pierwsze zmiany zaszły już w katowickim oddziale "Wydarzeń". Stacja zatrudniła w nim drugiego reportera, którym został Piotr Witkowski, przez ostatni rok dziennikarz TVP3 Katowice, wcześniej związany m.in. z TV Biznes i Tok FM. Głównym reporterem Polsatu w Katowicach pozostaje Marek Sygacz, który nadal będzie kierować ośrodkiem.

Od 1 października br. również krakowski oddział Polsatu będzie miał swoją reporterkę, stanowisko to było bowiem przez pewien czas nieobsadzone. Zostanie nią Magdalena Kaliniak, ostatnio prezneterka i reporterka TVP3 Kraków oraz dziennikarka trzech stacji radiowych Agory (Złote Przeboje, Roxy FM i Tok FM), w przeszłości związana też m.in. z Radiem Bieszczady. Niebawem w małopolskiej redakcji "Wydarzeń" pojawi się również drugi reporter.

Poza wzmocnieniami personalnymi, oba ośrodki zmieniają swoje siedziby. Redakcja w Krakowie już od kilku dni znajduje się na Rynku Głównym, razem z oddziałami Superstacji i TV Biznes. W najbliższych dniach siedzibę zmieni również ośrodek katowicki, który co prawda nie przenosi się do innego budynku, ale znacznie zwiększy swoją powierzchnię.

Polsat planuje także połączenie obu oddziałów łączami światłowodowymi z centralą w Warszawie. Zostaną one również wyposażone w sprzęt umożliwiający stworzenie w nich studiów. W Katowicach ośrodek dysponuje już kamerami cyfrowymi i montażem cyfrowym. Stacja chce także zakupić wóz satelitarny, który obsługiwać będzie południowe rejony Polski.

Podobne zmiany, jak w Małopolsce i na Śląsku, Polsat ma zamiar wprowadzać stopniowo także w pozostałych oddziałach regionalnych "Wydarzeń". Obecnie poza Katowicami i Krakowem dziennik ma jeszcze redakcje w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu i Zakopanem. Kolejne ośrodki mają zostać uruchomione w przyszłym roku.

========================
========================

jednymi slowy lokalnej TVP rodzi sie powazna konkurencja (o TVN nie wspominam, bo oni koncentruja sie jedynie na Warszawce)...
...od siebie dodam, ze o cwaniakach z Pomorza i Nikiszu i Giszu gadali wczoraj rowniez w Wydarzeniach...;-)



" />W Luboniu głównym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego będzie IV Lubońska Inscenizacja Historyczna (więcej informacji na plakatach). Imprezami towarzyszącymi będą VII Luboński Rajd Rowerowo-Pieszy „Śladami Historii" oraz 12. Wieczór Historyczny, po raz kolejny organizowane przez Sekcję Historyczną Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia przy współpracy z innymi organizacjami społecznymi oraz instytucjami. Patronat honorowy nad obchodami objął Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz Burmistrz Miasta Luboń Dariusz Szmyt. Wsparcia finansowego udzielił Urząd Miasta Luboń.

Luboński Rajd Rowerowo-Pieszy „Śladami Historii" jest jak dotąd jedyną cykliczną imprezą w Poznaniu w trakcie której można zwiedzać niedostępne na co dzień dla turystów forty zewnętrznego pasa umocnień dziewiętnastowiecznej twierdzy. Warto w tym miejscu nadmienić, że powstańcy w trakcie „oswobodzenia Poznania i Wielkopolski z pod jarzma pruskiego" walczyli o poznańskie obiekty militarne, a zmagazynowane w nich zapasy znacząco pomogły później w wyposażeniu wielkopolskich oddziałów wojskowych.

Główną atrakcją tegorocznej, siódmej edycji rajdu odbywającego się 9 listopada 2008 roku będzie wyjątkowa możliwość obejrzenia wnętrz fortu głównego VI (Tietzen, Mielęckiego) zrealizowanego w latach 1879-1883 i obecnie najlepiej zachowanego fortu w Poznaniu (!). Trasy rowerowe rozpoczną się w Luboniu oraz Poznaniu, dla osób zainteresowanych tylko zwiedzeniem obiektu przewidziano trasę pieszą wiodącą po forcie. Natomiast odbywająca się od dwóch lat inscenizacja historyczna będzie miała miejsce na rynku w Żabikowie. Tym razem będzie to epizod z walk powstańczych oraz pokaz musztry wojskowej.

Warunki uczestnictwa: Impreza ma charakter rodzinny, jest bezpłatna i odbędzie się bez względu na pogodę. Wnętrza fortu nie są oświetlone więc prosimy o zabranie latarek. Przydadzą się również długopisy, gdyż na mecie odbędzie się tradycyjny konkurs wiedzy o fortyfikacjach. Uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność, ubezpieczenie we własnym zakresie.

Start: Grupa rowerowa wyruszy z Lubonia o godz. 9.00, natomiast uczestnicy trasy pieszej spotykają się w Poznaniu przed fortem o godz. 9.00 lub o 10.30 (ta druga godzina jest przeznaczona przede wszystkim dla rowerzystów oraz osób uczesniczących w incenizacji). Wejście do obiektu znajduje się w pobliżu skrzyżowania ulic Lutycka oraz Dojazd (należy kierować się w stronę skupu palet). Przemieszczenie się piechurów ze zwiedzanego obiektu na inscenizację na żabikowskim rynku ułatwią autokary specjalnie podstawione na fort o godz. 12.30.

Meta: Wszystkie grupy biorą udział w IV Lubońskiej Inscenizacji Historycznej o godz. 13.30 na rynku w Żabikowie. Po niej około 14.30 przewidziany jest posiłek regeneracyjny oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Natomiast ognisko będzie miało miejsce w pobliżu siedziby TMML w Ośrodku Kultury przy ulicy Sobieskiego 97.

Zapisy: Aby wziąć udział w rajdzie konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na odpowiednią listę! Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń. Szczególnie zapraszamy młodzież oraz dzieci ze swoimi opiekunami. Zapisując się proszę podawać: imię, nazwisko, rok urodzenia i miejscowość zamieszkania: trasy piesze: tel. +48 608 896 000, rowerowe: +48 609 144 509.

12. Wieczór Historyczny odbędzie się w piątek 14 listopada 2008 roku o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Luboń przy pl. Edmunda Bojanowskiego 2. Gościem spotkania będzie Paweł Anders - znany krajoznawca i regionalista, autor szeregu publikacji o regionie. W pierwszej części spotkania, w holu, Paweł Anders omówi swoją autorską wystawę „Miejsca pamięci Powstania Wielkopolskiego w fotografii", będącej pokłosiem jego wieloletnich poszukiwań i badań terenowych. Natomiast w drugiej części, w sali sesyjnej, gość wieczoru opowie o swojej krajoznawczej pasji.

Przemysław Maćkowiak
wiceprezes TMML, prowadzi w nim Sekcję Historyczną (+48 604 869 102)


Organizatorzy:

Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, Grupą Rekonstrukcyjna „Salamandra", Wielkopolska Grupa Miłośników Historii „Wiarus", Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica", Sekcja Rowerowa Unilever Polska S.A, Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7. Dywizjonu Artylerii Konnej, Oddział Terenowy Polskiego Klubu Kawaleryjskiego Hipodrom Wola, Automobilklub Wielkopolski oraz Hufiec Piast Poznań-Stare Miasto

Patronat medialny:

Telewizja WTK, Polska The Times Głos Wielkopolski, Wydawnictwo Forteca, Radio Merkury, Radio Afera, Radioaktywne.pl oraz Epoznań.pl