Telewizja Polska Poznań


W obronie krzyża

Pod koniec lutego 2010 roku po zimowej przerwie rozgrywki wznawia piłkarska Ekstraklasa. Mecze na żywo pokażą Canal+ Sport oraz Orange Sport. Jak przedstawia się plan transmisji?
W piątek (26 lutego 2010 roku) o godzinie 17.45 rozpocznie się pierwszy w nowym roku mecz o punkty w piłkarskiej Ekstraklasie. Wszystkie mecze 18 kolejki będzie można zobaczyć na antenach sportowych stacji Canal+ Sport oaz Orange Sport.

Canal+ na żywo pokaże następujące mecze 18 kolejki: Cracovia - Legia Warszawa (26 lutego od godz. 20), GKS Bełchatów - Wisła Kraków (27 lutego, godz. 18.30), Polonia Warszawa - Lech Poznań (28 lutego, godz. 17.00). Wszystkie trzy mecze będzie można oglądać w technologii
HD. Pozostałe mecze kolejki Canal+ nada z jednodniowym poślizgiem.

Z kolei Orange Sport na żywo pokaże mecze: Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk (26 lutego, godz. 17.45), Cracovia - Legia Warszawa (26 lutego, godz. 20), Korona Kielce - Jagiellonia Białystok (27 lutego, godz. 14.45), Polonia Bytom - Śląsk Wrocław (27 lutego, godz. 17), Arka Gdynia - Ruch
Chorzów (27 lutego, godz. 19.15) oraz KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (28 lutego, godz. 14.45).

Przypomnijmy, że Canal+ dostępny jest w ofercie
satelitarnej platformy Cyfra+, w sieciach
telewizji kablowej oraz w ramach satelitarnego pakietu Multipakiet. Z kolei Orange Sport dostępny jest w telewizyjnej
ofercie Telekomunikacji Polskiej oraz w ofercie Cyfry+.



Cyfra+: DVB-T do końca miesiąca
Z lekkim poślizgiem, ale jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu abonenci satelitarnej platformy Cyfra+ za pomocą swoich dekoderów, będą mogli odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. W ostatnim numerze magazynu dla abonentów Cyfry+ operator poinformował, że w kwietniu 2009 roku planuje wprowadzić możliwość oglądania naziemnej telewizji cyfrowej za pomocą dekoderów PVR i HD. Jednak - jak informują nas czytelnicy - do tej pory operator nie udostępnił swoim abonentom takiej możliwości.



Jak wyjaśniła nam Małgorzata Mazur z Canal+ Cyfrowy, nowe programowanie do dekoderów PVR i HD jest już w końcowej fazie testów i powinno zostać udostępnione do końca kwietnia 2009 roku. Na razie brak konkretnej daty. Nie wiadomo także jakie konkretnie nowości będzie zawierało nowe oprogramowanie, ale wśród nich ma pojawić się możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Warto dodać, że nie wszyscy abonenci Cyfry+ będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności. Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej na razie będzie możliwy jedynie w tych miejscach Polski, gdzie prowadzona jest emisja testowa DVB-T (m.in. w Warszawie, Krakowie, Lesznie, Leżajsku, Poznaniu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Żaganiu i Wiśle). Do końca 2012 roku naziemna telewizja cyfrowa ma być dostępna w całej Polsce.

źródło : media2.pl



No to kolejny miesiąc na testowanie DVB-T:
Dobra informacja dla widzów, którzy korzystają z testowej emisji naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Prowadzona w wybranych miastach emisja testowa zostanie przedłużona o kolejny miesiąc.

Urząd Komunikacji Elektronicznej do 28 lutego 2010 roku wydłuży testy naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w Polsce - dowiedziała się Rzeczpospolita. Poprzedni termin upływa w ten weekend, ale spółka Emitel wystąpiła już z wnioskami o przedłużenie emisji testowego sygnału z nadajników m.in. w Warszawie, Poznaniu, Żaganiu i Zielonej Górze, który dociera łącznie do około 20 proc. mieszkańców Polski.



'We wspomnianej decyzji ustalono również terminy (harmonogram) rozpoczęcia rozpowszechniania wyżej wymienionych programów w sposób cyfrowy i zaprzestania ich rozpowszechniania w sposób analogowy na określonych obszarach Polski. Zgodnie z tym harmonogramem rozpoczęcie rozpowszechniania programów telewizyjnych w sposób cyfrowy odbywać się będzie etapowo, tj. w czterech etapach:

* Etap pierwszy - nie później niż do dnia 30 września 2010 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: Zielona Góra, Żagań, Wisła, Rzeszów, Warszawa, Poznań, Leżajsk, Przemyśl, Kalisz, Częstochowa, Opole, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Konin, Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork, Płock, Opoczno, Kłodzko, Zakopane, Rabka, Dęblin, Zamość, Elbląg, Iława.
* Etap drugi - nie później niż do dnia 31 lipca 2011 r. na następujących obszarach wykorzystania częstotliwości: Białystok, Bieszczady, Gdańsk, Gniezno, Szczawnica-Gorlice, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Ostrołęka, Siedlce, Suwałki, Tarnów.
* Etap trzeci - nie później niż do dnia 1 października 2011 r. na następującym obszarze wykorzystania częstotliwości: Jelenia Góra.
* Etap czwarty - nie później niż do dnia 1 października 2012 r. na następującym obszarze wykorzystania częstotliwości: Giżycko.'

http://satkurier.pl/news/59441/uke-o-pr ... j-ntc.html



DEMES 2007: Deszcz nagród dla Polskiej Siatkówki


Podczas IV Gali Sportu i Biznesu, zorganizowanej przez „Sport & Business Foundation”, Polska Siatkówka wraz ze swoimi strategicznymi partnerami, firmą Polkomtel S.A., operatorem sieci Plus GSM oraz Telewizją Polsat S.A otrzymała aż cztery statuetki!

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Sportowy Wizerunek: Leo Beenhakker
Sponsor Sportu: Polkomtel S.A. – Plus GSM
Wydarzenie Sportowe: Finał Ligi Światowej w Polsce
Sport & Business: Jacek Kazimierski (Elite Cafe Sp. z o.o.)
Projekt Sponsoringowy: Polski Związek Piłki Siatkowej - Finał Ligi Światowej (Polkomtel S.A. – Plus GSM)
Sportowy Projekt Medialny: Finał Ligi Światowej (Telewizja Polsat)[
Sportowa Marka: Tour de Pologne
Osobowość Mediów: Stefan Szczepłek (Rzeczpospolita)
Klub Sportowy: KKS Lech Poznań
Sportowy VIP: Martyna Wojciechowska
Sportowe Przeżycie Roku: Przyznanie Polsce i Ukrainie prawa do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 r.
DEMES Honorowy: Adam Małysz
DEMES Zagraniczny: International Management Group



Streżyńska ostrzega przed niekompetentnymi sprzedawcami

Zdaniem Anny Streżyńskiej, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), kupując nawet drogi telewizor klienci wcale nie mają pewności, że będą mogli oglądać naziemną telewizję cyfrową. Według niej często nie informują ich o tym sprzedawcy, a sprzedawcy sprzętu RTV często niewiele wiedzą o naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) i dlatego nie przedstawiają rzetelnej informacji klientom. Największą wiedzę mają instalatorzy anten i firmy tv-sat

Jednak, aby odbierać DVB-T potrzeby jest telewizor wyposażony w tuner lub osobny tuner DVB-T, który podłącza się do tego telewizora. Według przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego, koszt tunera DVB-T to ok. 250 zł. Dodatkowo urządzenie musi być przystosowane do odbioru w odpowiednim standardzie. Chociaż w styczniu ogłoszono, że będzie to MPEG-4, to jednak nadal nie jest jasne, czy zostanie on przyjęty. Dlatego najlepiej wstrzymać się w pochopnymi decyzjami związanymi z zakupem sprzętu.

Jednak niektóre firmy, w tym Sharp i Sony podjęły samodzielne decyzje, aby do większości produkowanych telewizorów LCD wstawiać tunery DVB-T/ MPEG-4 radzące sobie z sygnałem HD przy takiej transmisji

Już we wrześniu 2009 roku mieszkańcy Zielonej Góry, Żagania, Warszawy, Poznaniu i okolic tych miast, będą mogli oglądać TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls w naziemnej telewizji cyfrowej. Natomiast do 2011 roku naziemną telewizję cyfrową będzie można oglądać w całej Polsce. Niestety mocno kuleje edukacja o NTC, bo sami nadawcy nadal niewiele robią w tym kierunku, jakby nie wierzyli w potencjał nadajników DVB-T. W dobie kryzysu może to być strzał w dziesiatkę,a NTC może stać się niezmiernie popularna.

info:http://satkurier.pl/news/45387/strezynska-ostrzega-przed-niekompetentnymi-sprzedawcami.html



Hama Polska wprowadziła do sprzedaży Nano DVB-T - komputerowy tuner z zewnętrzną anteną do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Tuner marki Hama pozwala na oglądanie ulubionych stacji telewizyjnych za pośrednictwem złącza USB 2.0. To jeden z najmniejszych na świecie tunerów komputerowych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej
. Urządzenie ma rozmiary mini pendrive'a (31 mm długości), zaś wysokość samej anteny wynosi około 10 cm. Tuner wyposażono w małe obudowy w czterech różnych kolorach - czarnym, białym, niebieskim oraz różowym. Dzięki temu użytkownik może dopasować wygląd
Hama Nano DVB-T do obudowy komputera oraz własnych upodobań.

Tuner Hama Nano DVB-T nadaje się do wykorzystania w komputerach stacjonarnych lub notebookach
, które korzystają z systemu operacyjnego Microsoft Windows XP, Vista lub Windows 7. Tuner Hama DVB-T-Stick obsługuje technologię EPG (Elektroniczny Informator Programowy). Zawiera aplikacje, które pozwalają na zaprogramowanie czasu nagrywania (MPEG2), a następnie odtwarzania programów telewizyjnych. Zestaw umożliwia automatyczne wyszukiwanie stacji telewizyjnych.

Cyfrowa telewizja naziemna (DVB-T) powinna w najbliższych tygodniach ruszyć w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze i Żaganiu. W pierwszym tzw. multipleksie (pakiecie
programów) mają znaleźć się kanały: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, Polsat, TV4 i TV Puls. Według harmonogramu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, kolejne 24 obszary Polski zostaną objęte naziemną telewizją cyfrową w marcu 2010 roku. Dalsze 16 obszarów będzie miało możliwość odbioru DVB-T w lipcu 2011 roku. W dniu 31 lipca 2013 roku planowane jest całkowite wyłączenie analogowego sygnału telewizyjnego. Docelowo w Polsce ma działać siedem multipleksów po kilka programów każdy.

Sugerowana cena detaliczna Hama Nano DVB-T wynosi 199 zł brutto.

http://www.chip.pl/images/sprzet/rtv/minitunerdvbt_foto1.jpg/image_mini/Mini%20tuner%20DVB-T_foto1.jpg