teren przemysłowy kupię


W obronie krzyża

I na końcu takich linii dorabia się jeszcze kawałek i przyłacza sie miastowych co se pod lasem działkę kupili. I nie ma ze się nie da. Np z praktyki. Pod warszawą na końcu takiej linii 900 m przyłaczyli obiekt przemysłowy z mocą 8kW. Gość obecnie uruchamia stację kontroli ciężarówek i zamierza przyłaczyć jakąś hamownię dwa silniki po 11kW oczywiście do tego bynajmniej oświetlenie hali magazynowej, stacji, terenu. Oczywiście na zabezpieczeniach dla 8kW nic by nie poszło więc ma tam zwory. ędzie to trwało do czasu aż kiedyś wybudujemy mu stacje trafo. Ciekawe tylko czy uda mu się uruchomić silniki bo pewnie rozruch bezpośredni posiadają.

Więc teoria teorią ale sieci w Polsce są tragiczne i zanim dojdze do tego, że wszystko będzie chodziło jak w zegarku to trochę czasu minie. A problem ,że 2 S y nie są selektywne na zwarcia to najmniejszy problem. Poprostu nie robić zwarć i nie będzie problemów.



Witam serdecznie wszystkich to mój pierwszy post i odrazu mam pytanie a mianowicie:

Mam podjazd do garażu wykonany z betonu jednak z czasem beton zaczął kruszeć i powstają "dziury" gdzie gromadzi się woda (niezbyt estetyczne :cry: ) i teraz moje pytanie jak wyrównać taką wylewkę? myślałem o wylaniu posadzki przemysłowej ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat dostępności tj. gdzie kupić i o cenie (chodzi mi o wykonanie jej we własnym zakresie a nie żeby mi firma przyjechała bo ceny są za duże) może ktoś mi doradzi coś innego. Dodam że wylewkę trzeba uzupełnić różnymi głębokościami od 1mm do ok. 30mm, jak mówiłem to jest podjazd pod garaż a więc mrozoodporna odporna na wodę itp. i niestety nie może być wylana kolejna warstwa betonu (teren wyszedł by za wysoko a skucie starej wylewki to zbyt uciążliwa praca :roll: 25cm zbrojonego betonu :cry: )
Pozdrawiam i z góry dziękuję :oops:



Piter napisał :

O ile sobie przypominam to chyba w dyskusji o "duzym Inwestorze" ktos pisal ze tereny na ul Przemysłowej są pod budowe wiekszych firm, zakladów pracy, a nie aby wybudowac tam market i stracic dobre miejsca na sciagniecie inwestora do miasta.
Sam widzisz, że nasza propozycja była dla Klientów i miasta dobra. Jeśli zaś brakuje terenów inwestycyjnych, które świdnicka gmina wiejska ma w nadmiarze to powiedz czemu w imię mieszkańców nie nastąpi połączenie gmin. Gminę nie stać na infrastrukturę a miasto nie ma terenów.


Sklepy osiedlowe nawet nie odczuja ze powstal hipermarket, bo tam kupuje sie drobne produkty - chleb, make itp.
Cukier sprzedaję z narzutem 2gr, mąkę 10gr, chleb 5-10gr. Jeden pracownik kosztuje 1500zł czyli musiałby sprzedać 75ton cukru albo 15ton mąki albo 15tys chleba. Takie obroty może mieć hipermarket, my choćbyśmy się starali, to fizycznie nie uda się utrzymać małego sklepiku na takich narzutach. Będziesz mógł kupić to wzystko ale z narzutem 1zł bo inaczej się nie wyrobi. Jedna i druga strona będzie narzekać. Najwięcej zaś stracą ci którzy nie chcą, czy nie potrafią kupować w hipermarketach, a mają swoje sklepiki z sąsiedztwa. Zostanie im odebrane prawo dostępu do podstawowych dóbr. Według badań OBOPu 1/4 Polaków wybiera zakupy w hipermarkecie częściej niż 2x w miesiącu. Dalej więc uważam, że stać Cię na poświęcenie i wyjechanie raz w tygodniu 15-30minut do hipermarketu połączonego z rekreacją (nie mylić z degustacją)


Poza tym nie ma co porównywac Niemiec do Polski
Już mówiłem że wybraliśmy kierunek EUROPA a nie Albania czy Ukraina.


(Ale pewnie zaraz napiszesz, ze wtedy ludzi biedniejszych bedize o wiele wiecej).
Zasiłek z opieki to 50zł na miesiąc. Pogadaj z nimi albo spróbuj im pomóc, może szybciej zrozumiesz życie. Bezrobotny to dalej człowiek i jego prawo do pracy ma pierwszeństwo nad twoim prawem wyboru.

[/quote]A moze zamiast porownywac Polske do krajów zachodnich porównaj do kraju podobnego jak my i w podobnej sytuacji gospodarczej - Słowacji. [/quote]
1. W Czechosłowacji istniał tylko handel uspołeczniony i nie został sprywatyzowany tylko przejęty przez sieci. To zasadnicza róznica.
2. Jak można korzystać z doświadczeń benifecjenta w lokalizacji WHO a ignorować wieloletnie doświadczenia krajów z których wyrosły markety.


Nie wiem jak jest w innych krajach zachodnich, ale wydaje mi się ze tam ktoś co prowadzacy sklepik sporzywczy, na osiedlu po 2 - 3 latach kupowal sobie kilka samochodow.
To jest temat dla Izby Skarbowej a nie do hipermarketów

Pozdrawiam!




A co tobie ta turystyka przeszkadza?
Przecież to też dziedzina gospodarki a w obecnym czasie bardzo dochodowa.
Gniezno nigdy nie bedzie miastem turystycznym - to miasto odwiedza zaledwie kilka tysiecy osob rocznie - srednio kilka osob dziennie.
Kilka tysiecy odwiedza w sezonie wioske Lichen w jeden dzien.
Dochody z tej sezonowej branzy maja tylko pojedyncze osoby. I niech maja, nie w tym rzecz.
Z pewnoscia turystyka nikomu nie przeszkadza, mi rowniez.
Tylko dlaczego w miescie przemyslowym calkowicie porzucono rozwoj podstawowego sektora gospodarki jakim jest przemysl? Gniezno nie jest atrakcyjne inwestycyjnie? Tak, przyznaje - nie jest. Pomijajac brak informacji i sprawnej obslugi, Gniezno chyba nie ma zadnego terenu przygotowanego do sprzedazy i rozpoczecia inwestycji. Pola nikt nie kupi bo po co.
Kilka lat temu Gniezno bylo wiceliderem pod wzgledem inwestycji zagranicznych - dzisiaj jest wzorem kryzysu.
Czy Krakow, Torun, Czestochowa, Wroclaw, Poznan, Warszawa, Gdansk i wiele innych turystycznych osrodkow niszczy swoja gospodarke zeby przyciagnac turystow? Kazde z tych miast odwiedza co roku wiecej ludzi niz Gniezno w pol wieku... I kazde z tych miast korzysta ze wzrostu inwestycji zagranicznych w Polsce.

Kilka podstawowych informacji statystycznych z 2006 roku
Liczba mieszkancow miasta [tys] / pracujacy [tys] / podmioty gospodarcze [tys] / mieszkania oddane do uzytku [szt] / naklady inwestycyjne przedsiebiorstw w powiatach i miastach powiatowych razem [mln pln]
Gniezno _____ 70,0 / 16,2 / 8,9 / 128 / 189,4
Ostrow Wlkp _ 72,5 / 20,0 / 8,8 / 202 / 287,3
Leszno ______ 64,0 / 20,7 / 8,5 / 199 / 267,4
Pila _________ 74,7 / 24,1 / 8,2 / 149 / 381,3
[GUS]

Jak widac, Gniezno i powiat pozostaje daleko w tyle za innymi podobnymi osrodkami regionu. Gniezno i miasta Europy zachodniej dzieli przepasc nie tylko gospodarcza ale i cywilizacyjna...
Jedynie liczba podmiotow gospodarczych Gniezno dorownuje innym osrodkom ale do nich zalicza sie kazda firme z numerem REGON. A wiec takze handel obwozny np dywanami, import i handel uszkodzonymi samochodami...
Wiele z tych firm ma niewielkie dochody.

Co mozna zrobic zeby to zmienic?
Zapraszam tutaj, wlasnie po to stworzylem ten watek
LINK




centauro:
płyta od spodu i po bokach jest zabezpieczona folią kubełkową firmy dorken. W zależności od rodzaju podłoża stosuje się różne jej odmiany (tańsze, droższe) ale to załatwia kapilarne podciąganie wody. Od góry część będąca poza budynkiem będzie zabezpeiczoną prawdopodobnie płynną folią lub innym materiałem, który nie będzie przepuszczał wody w głąb.

Koszty są indywidualnie liczone, ale mniej więcej wychodzi około 250 zł / m2 płyty ale to przy naszych założeniach (tańsza folia, grubość płyty 70 cm, opaska wokół budynku 1m, taras zgodny z projektem) --- więcej szczegółów może na priva, żeby nie zaśmiecać głównego wątku

Nasiąkliwość wg badań to około 2-3%, oczywiście trzeba odpowiednio to wykonać, zatrzeć (zamknąć pory) i zabezpieczyć. Materiał jest delikatny, więc trzeba się z nim obchodzić inaczej niż ze zwykłym betonem, ale swoją wytrzymałość ma. Zresztą do każdego takiego zlecenia jest wykonywany projekt przez konstruktora, który wszystko przelicza i wylicza.

Co do różnicy poziomów w garażu i salonie to udało się to sprytnie rozwiązać dzięki temu że garaż jest częścią termicznie wydzieloną z budynku (tak jest u nas i w standardowym projekcie doskonałego EN).

Zrobiliśmy w garażu grubość płyty 40 cm. W salonie i w pozostałej części budynku jest 70. Z racji tego że salon jest niżej o 30 cm, to przed położeniem folli, na etapie wyrównywania terenu, salon był 30 cm niżej od pozostałej części domu.

Pierwszy etap lania pianobetonu: salon 30 cm nizej + 40 cm = 70 cm, w pozostalej czesci domu 40 cm.
Drugi etap lania pianobetonu: 40 cm wszędzie poza salonem (który jest już gotowy) i garażem, który ma mieć 40 cm; daje to nam 30 cm z pierwszego etapu + 40 cm z drugiego = 70 cm

Co do reku, potrzebne jest duzo mniej oczywiscie, ale lepiej miec 800ke pracujaca na 2 biegu i zapewniajaca minimalna wymiane (im wiekszy stopien wymiany, tym efektywnosc odzysku spada o czym doskonale pewnie wiesz)
i zuzywajaca duzo mniej pradu, niz 600 czy jeszcze mniejszy, pracujacy na max obrotach i zuzywajacy duzo wiecej pradu. Lubie miec zapas mocy, do wykorzystania tylko w wyjatkowych sytuacjach.

Gotowe ;)

pozdr

Witam,
Przemyśl zakup przewymiarowanego reku, to wcale nie jest takie komfortowe żeby mieć zapas mocy. Użytkuję mistrala 650T i ubolewam, że nie mogę zmniejszyć wydajności! Reku buczy, a z sufitu wieje. Kupując myślałem podobnie do Ciebie. Lepiej jest kupić dobrany w połowie skali pracy, móc zmniejszyć i zwiększyć przepływ.
Posłuchaj reku na najwolniejszych obrotach - tego co chcesz kupić.
Jeszcze raz, zwróćcie uwagę jakie filtry macie - kawałki maty to niezły bezsens!
pzdr
bart