Telekomunikacja Polska cenniki abonamentów


W obronie krzyża

Od 01 lipca 2008 roku Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah, wprowadziła do oferty telefon stacjonarny działający na infrastrukturze Telekomunikacji Polskiej (gniazdko telefoniczne).

Abonament
35 zł

Naliczanie
sekundowe

Połączenia na numery stacjonarne
0,20 zł/min

Połączenia na numery komórkowe
0,57 zł/min



Pakiety obniżające koszty



Minuty do Ery i na stacjonarne
120 min 15 zł
Minuty do 5 wybranych osób w Erze i na stacjonarne
200 min
15 zł

Minuty na połączenia wieczorami i w weekendy
1000 min
29 zł




Warunki Oferty Promocyjnej "Era Linia Domowa":
http://www.telix.pl/image...inia_domowa.pdf

Cennik taryfy Era Linia Domowa:
http://www.telix.pl/image...inia_domowa.pdf

ź/telix.pl



W najbliższych tygodniach Grupa TP szukuje poważną rewolucję, przypominającą ofertę pre-paid u operatorów komórkowych. Telekomunikacja Polska podobnie jak operatorzy telefonii komórkowej, planuje oferować niższy abonament oraz tanie telefony przy podpisaniu umowy na czas określony, pisze Media2.pl powołując się na dziennik Polska.

Narodowy operator chce wprowadzić zmiany w cenniku oferując klientom niższy o kilkanście procent miesięczny abonament w zamian za zobowiązanie się do korzystania z jej usług przez kilkanaście miesięcy. Wcześniejsza wypowiedź umowy - przed rozwiązaniem okresu kontraktowego - będzie wiązała się z pieniężną karą.

Na zachętę operator zamierza oferować nowoczesne aparaty telefoniczne za symboliczną cenę, najprawdopodobniej za złotówkę.

Według przecieków nowa promocja wejdzie w życie w pierwszej połowie listopada 2007 roku.

ź/telix.pl



Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej poinformował, że Telekomunikacja Polska przedłożyła do zatwierdzenia projekt zmiany Cennika usług telekomunikacyjnych tp w zakresie wdrożenia oferty uwzględniającej możliwości ekonomiczne użytkowników końcowych o niskich dochodach i specjalnych potrzebach, ze szczególnym uwzględnieniem konsumentów będących osobami niepełnosprawnymi.

Głównym celem wdrożenia niniejszej oferty jest wypełnienie obowiązku wynikającego z ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz decyzji Prezesa UKE zobowiązującej przedsiębiorcę wyznaczonego do świadczenia oferty taryfowej uwzględniającej trudną sytuację ekonomiczną oraz specjalne potrzeby abonentów.

ź/telix.pl



Poczytałem troszkę na temat Ustawień SIP.
Są to ustawienia telefonii internetowej. Takiej jak na przykład POLFON czy TLENOFON.
Każdy kto tworzy sobie konto u jakiejś firmy oferującą usługę telekomunikacji internetowej dostaje nowy numer, lub może skorzystać z własnego numeru, jednak wtedy płaci abonament.
Cennik takich usług to zazwyczaj:
- 0 gr. pomiędzy sieciami VOIP.
- 29 gr. do sieci komórkowych, nie zależnie od kraju w jakim się przebywa.
- 8 gr na stacjonarne w Polsce.
- od 6 - 8 groszy do różnych krajów Europejskich. O ile się nie mylę najdroższa stawka to 130 gr za minutę, ale to chyba do Iraku.

Za pomniałem dodać najważniejszego , ta technologia wykorzystuje Wifi. Więc może jednak?



Telekomunikacja Polska uruchomiła dziś kolejne promocje na usługę stałego, szybkiego dostępu do internetu. Oferta dotyczy najszybszych opcji neostrady tp - o następujących prędkościach pobierania danych: 1 Mb, 2 Mb i 6 Mb.
Ponadto TP uruchomiła sprzedaż neostrady o prędkości 128 kbps "na godziny".

Klienci, którzy podejmą decyzję o związaniu się z dostawcą neostrady na okres od 12 do 36 miesięcy otrzymają od TP bardzo korzystne (w odniesieniu do dotychczasowej oferty) ceny w pierwszych miesiącach użytkowania usługi. W kolejnych miesiącach, objętych umową, opłaty będą dwukrotnie wyższe.

Co ważne, z oferty obniżenia miesięcznego abonamentu mogą skorzystać klienci, którzy już korzystają z usługi neostrada tp i zostało im do końca umowy od 30 do 90 dni lub mają umowę na czas nieokreślony. W ich przypadku wysokość abonamentu będzie zależała od wariantu umowy (12, 24 lub 36 m-cy) oraz wybranej opcji neostrady, ale bez możliwości korzystania z najniższych stawek oferowanych w pierwszych miesiącach korzystania z usługi nowym klientom neostrady (patrz cennik B poniżej).

Telekomunikacja Polska wprowadziła dziś także specjalną ofertę neostrady "na godziny". Podpisując umowę na rok, klient za 24,40 zł będzie mógł przez 10 godzin miesięcznie korzystać z dostępu do internetu, o prędkości pobierania 128 kbps. W przypadku przekroczenia limitu 10 godzin, za każdą dodatkową zapłaci dodatkowo 1,22 zł, z tym że naliczanie będzie prowadzone co 15 minut.

szczegóły : www.tp.pl



Ja znalazłem to na telefoni na wp :


Telekomunikacja Polska SA odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zakazującej spółce pobierania opłat za usługi uzyskiwane za pośrednictwem numeru 0-700, realizowane w internecie przez firmy trzecie - poinformowała w środę PAP rzeczniczka prasowa TP SA Barbara Górska.  

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że Telekomunikacja Polska SA nie ma prawa pobierać od abonentów opłat za te usługi. Prezes UOKiK uznał, że pobieranie takich opłat przez TP SA narusza zbiorowe interesy konsumentów. Urząd nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. TP SA może się odwołać od decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.  

Górska nie chciała komentować decyzji Urzędu. "Musimy się najpierw zapoznać ze stanowiskiem UOKiK. Dopiero wówczas będzie można podjąć polemikę" - powiedziała.  

Rozstrzygnięcie Urzędu odnosi się do problemu tzw. dialerów - programów, które instalują się w komputerze podczas wizyt na niektórych stronach internetowych. Zmieniają one, często bez wiedzy użytkownika, numer telefoniczny, przez który modem łączy się z siecią, z normalnego (rozpoczynającego się od 0-20) na wielokrotnie droższy 0-700. W rezultacie klienci otrzymują od Telekomunikacji wysokie rachunki telefoniczne za świadczenia, których nie zamawiali.  

Zdaniem Urzędu, konsumenci, który "walczą" ze spółką w sprawie wysokich rachunków powołując się na decyzję UOKiK, będą mogli dochodzić swych roszeń wobec TP SA - występując bezpośrednio do TP SA, a także do sądu.  

Zarzut UOKiK wobec TP SA dotyczy faktu, że usługi tego rodzaju realizowane są bez zawarcia umowy z abonentem. Spółka nie opracowała wzorca umownego, który jasno określałby zobowiązania stron, relacje między TP SA, dostawcą usług audiotekstowych, a konsumentem oraz sposób dochodzenia roszczeń.  

W ocenie UOKiK, za umowę nie można uznać przytaczanego przez TP SA ogólnego regulaminu usług powszechnych ani cennika będącego załącznikiem do dokumentu podpisywanego przez nią z dostawcą usług audiotekstowych. Niedopuszczalne jest również utożsamianie instalacji dialera w komputerze z zawarciem umowy.  

UOKiK uznał, że TP SA nie miała i nie ma prawa pobierać od konsumentów opłat ani za usługi audiotekstowe, ani za dostęp do sieci publicznej w związku z ich świadczeniem. Tym bardziej - zdaniem Urzędu - niedopuszczalne jest, w przypadku niepłacenia za usługi dostarczane przez podmioty trzecie, nakładanie na abonenta sankcji - odłączenia telefonu czy rozwiązania umowy. (PAP)  


Pozdrawiam :!: