Telekomunikacja Polska com


W obronie krzyża

news z 2007-07-31 20:04

"Telekomunikacja Polska rozdysponowała wśród klientów około 300 tys. modemów Livebox tp, spośród których zaledwie 9 tys. korzysta z usługi videostrada tp. To niewiele biorąc pod uwagę fakt, że usługa jest dostępna na rynku od jesieni zeszłego roku.

W tej chwili usługa nie jest aktywnie promowana, ale ma to zmienić się w IV kwartale. Wtedy mają być wprowadzone takie ulepszenia, jak kanały HDTV (w tym własne, autorskie kanały TP) i PVR (ang.Personal Video Recorder, czyli dekoder z twardym dyskiem umożliwiającym nagrywanie programów). W ofercie wideo na żądanie ma być dostępnych wtedy ponad tysiąc filmów. Ma być także, w końcu, możliwy odbiór sygnału na więcej niż jednym telewizorze.


TP myśli także o rozszerzeniu dostępu do swojej platformy o transmisję satelitarną. Decyzje mają zapaść w ciągu kilku najbliższych miesięcy."

źródło:
telepolis.pl




Zaskoczona tym ruchem musi być CYFRA+, z którą Telekomunikacja Polska do tej pory współpracowała. Jeśli chcą robić platformę sami, to ich sprawa - powiedział dla "Gazety Wyborczej" Bertrand Le Guern, prezes CYFRY+. Pamiętać należy, że Orange jest w tej chwili w posiadaniu praw do ligi polskiej, francuskiej czy NBA, które do tej pory można było oglądać tylko w CYFRZE+. Nowy operator chce również zaatakować najmłodszą na rynku n - udostępniając kanały HD i ofertę VOD. Dekodery są już podobno w Polsce. - satkurier

Hm a co to ma znaczyć? Mogą zabrać z C+ ligę np. ?



Rekordowa kara dla TP S.A... Gadu-Gadu zostanie wirtualnym operatorem... Centernet i Centertel podpisały list intencyjny o współpracy... Microsoft, Google i Yahoo promowały e-hazard... Wyślemy SMS-a z samolotu... Rząd sprawdzi podział Telekomunikacji Polskiej...

Przeczytaj więcej na ten temat



Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji przedstawiła najważniejsze warunki i zadania dla rozwoju przemysłu teleinformatycznego w Polsce. PIIT zamierza przekazać memorandum na ręce rządu, Sejmu i Senatu, a także innym zainteresowanym stronom.

Przeczytaj więcej na ten temat



Telefonia Dialog została partnerem Telekomunikacji Polskiej w projekcie "Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej" zakładającej rozbudowę infrastruktury szerokopasmowej w regionie.


Przeczytaj więcej na ten temat



W przyszłym roku możemy liczyć na jeszcze tańszy dostęp do internetu-swoje usługi abonentom Telekomunikacji Polskiej zaproponują:telefonia Dialog oraz GTS Energis.Dzięki rosnącej konkurencji w swoich domach będziemy mieć szybsze łącze za coraz mniejszy abonament."Dziennik" podaje przykład telefonii Dialog, która zapowiada, że jej łącze 1Mbps/s będzie tansze od Neostrady TP o około 20 zł.
źródło-Media2/Dziennik



wykopałem starą dyskusję nie po to by wzniecać jakieś spory, ale chciałem tylko tak cuś zacytować:

http://gospodarka.ga...pl/gospodarka/1,52981,2876784.html

"Inwestorzy nie wybierają już stolicy, wolą budować fabryki i otwierać firmy w innych regionach Polski. Tam powstają nowe miejsca pracy, tam toczy się walka samorządów o przyciąganie kapitału z zagranicy

Tendencja jest wyraźna - inwestorzy chętniej wybierają regiony niż stolicę. Przywożą dziesiątki, czasem setki milionów euro i szukają pracowników - mówią zgodnie przedstawiciele pośredników pracy i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. To dzięki temu województwo małopolskie zdetronizowało Mazowsze pod względem najniższego bezrobocia - niespełna 14 proc. W Warszawie pracę znaleźć coraz trudniej, a coraz łatwiej na prowincji - tak wynika z badań jednej z największych firm pośrednictwa pracy Pracuj.pl.
(...)
Podobne spostrzeżenia ma Izabela Juralewicz z dużej agencji Jobs.pl: - Do 2002 r. na rynku pracy liczyła się tylko Warszawa. Dziś w naszych ofertach zaczynają wybijać się Katowice, Trójmiasto i Kraków. Na uwagę zasługuje też Łódź, w której jeszcze niedawno był zastój. Szybko przybywa ofert w informatyce i telekomunikacji. Rusza też transport i logistyka."

To coś się nie zgadza z powszechnym mniemaniem - przynajmniej z tym - o co toczył się spór w tej dyskusji...
Ten post był edytowany przez toyak02 dnia: 21 Sierpień 2005 - 06:51




Ciezko dac odpowiedz choc jezeli skonczylo ( w pierwszej kolejnosci przed dopuszeniem takiej mozliwosci) by to z 13tkami, 14tkami, barburkami, dodatkami węgla, jak równiez wczesniejszymi emeryturami to wtedy ZA :)
Przeciw odpowiada, u nas jak cos sprzedaja to kraj na tym mało zarabia (banki) i nieciekawie ( PZU, Telekomunikacja Polska SA itp itd ) na tym wychodzimy. Grozba uzaleznienia sie od innych, wzrost cen.


No ta leniwa banda kretow nie robi nic oprócz picia...



http://www1.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,1680755.html

mogę co niektórym internautom tylko współczuć, takiego dostawcy

[Edytowane: 20/9/2003 przez wiegul]



Klient powinien wiedzieć wcześniej o droższym internecie.



Polska Agencja Prasowa pisze o liście prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witolda Grabosia do prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Wacława Iszkowskiego. W nim to stwierdzono, że klienci powinni być wcześniej poinformowani o wzroście cen usług internetowych. Ceny zmieniły się, ponieważ od 1 marca tego roku podniesiono stawkę podatku VAT za usługi dostępu do sieci, do 22 proc.



Pod koniec ubiegłego miesiąca, prezes PIIT zwrócił się do prezesa URTiP o wydanie komunikatu zwalniającego dostawców internetu z obowiązku informowania o zbliżających się podwyżkach. Prezes PIIT twierdzi, że wzrost podatku za internet nie może być traktowany jako podwyżka ceny. Dodatkowo, wspomina PAP, klienci od dawna wiedzieli, że stawka VAT wzrośnie.



URTIP stwierdził w odpowiedzi, że nie znalazł podstaw do zwolnienia dostawców internetu z obowiązku udzielenia informacji o zmianie cen. Informacja ta należy się klientom, niezależnie, czy zmianie ulega cena netto czy brutto usługi. Usługodawca powinien poinformować o podwyżce abonentów na piśmie okresie nie krótszym od jednego okresu rozliczeniowego poprzedzającego moment podniesienia cen. Jednocześnie jednak zauważył, że termin ukazania się ustawy (25 stycznia 2005 roku), nie pozostawiał operatorom telekomunikacyjnym wiele czasu na podjęcie decyzji o zmianach cen i przygotowanie informacji dla klientów.Pełna treść publikacji




Jeśli nie chcecie męczyć się z limitem na tych jakże wspaniałych stronach, wystarczy, że włączycie film, aby się załadował do końca (wyjdźcie na dłuższy spacer z pieskiem, odwiedźcie babcię, zanieście starszej pani zakupy na drugi koniec miasta). Potem, gdy pasek jest już pełny i jeśli macie mozillę, bo co do innych przeglądarek nie jestem uprzedzona, klikacie Plik - Pracuj w trybie offline. Wymownie klikacie play i miłego dłuugiego seansu.
A jeżeli korzystacie z usług Telekomunikacji Polskiej, wchodzicie na stronę http://192.168.1.1/ , wpisujecie w oba pola logowania "admin". Następnie wchodzicie w link "modyfikuj" w tabelce na poziomie połączenia internetowego. Później "rozłącz", by następnie móc nacisnąć "połącz" i możecie uniknąć blokady.



Oto co nadeszło ostatnio. Nie dotyczy to bezpośrednio korzystania z forum, ale może dotyczyć osób używających do wysyłania e-maili Outlook'a, Thunderbird'a, The Bat'a etc.

> UWAGA!
>
> Od dnia 1 grudnia 2009 roku Telekomunikacja Polska wprowadza blokadę portu 25 dla ruchu wychodzącego.
>
> Jeśli korzystasz z dostępu do Internetu za pomocą usług TP prosimy o
> sprawdzenie konfiguracji Twojego programu pocztowego i wykonanie
> następującej zmiany:
>
> Port 25 dla adresu POCZTY WYCHODZĄCEJ (SMTP.WP.PL) należy zmienić na 587
>
> Instrukcję jak wykonać zmianę w Twoim programie pocztowym znajdziesz na
> stronach Pomocy Poczty WP: http://poczta.wp.pl/autoryzacja/port587.html
>
> Administrator Poczty WP



Telekomunikacja Polska zniesie wszelkie limity transferu użytkownikom neostrady tp. Zniesienie limitów dotyczy wszystkich opcji neostrady tp.

Oprócz zniesienia limitów, Telekomunikacja Polska zwiększy wszystkim użytkownikom neostrady tp opcji 128 kbs/s, bez dodatkowych kosztów, prędkość do 256 kb/s.
Jako pierwsi przełączani będą ci użytkownicy, którym dobiega końca czas umów terminowych, według telekomu, tego typu klientów jest około 354 tys. co stanowi 21 proc. wszystkich użytkowników neostrady tp. Zniesienie limitów transferu danych nie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami.

zaniedlugo to chyba dadza kazdemu internet za free!!!!!