Telekomunikacja Polska fundusz socjalny


W obronie krzyża

Usługa powszechna to zestaw podstawowych usług telekomunikacyjnych, które muszą być zapewnione na terenie całej Polski z zachowaniem określonej jakości i ceny. Jest to m.in. udostępnienie połączeń krajowych i międzynarodowych, zapewnienie połączenia z internetem, prowadzenie biura numerów i świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Świadczenie usługi powszechnej, w przypadku gdy będzie nierentowne, będzie refundowane. W tym celu został powołany tzw. fundusz usługi powszechnej, do którego środki będą wpłacały firmy telekomunikacyjne, poza TP, w wysokości nie przekraczającej 1 proc. ich rocznych przychodów.

UKE poinformował również, że zostały wyznaczone także szczegółowe warunki świadczenia przez TP usługi powszechnej. W tych warunkach Urząd określił, że spółka będzie świadczyła usługi przez 6 miesięcy oraz wartości wskaźników dostępności i jakości świadczenia usługi jakie powinny być dotrzymane przez TP. Dodatkowo określił obowiązek świadczenia osobom o udokumentowanych niskich dochodach oraz osobom niepełnosprawnym pakietu socjalnego usług telekomunikacyjnych, uwzględniającego ich możliwości ekonomiczne.



Aquapark obniża ceny biletów dla firm - Indywidualni klienci nie mają wyboru

20.02.2008

Aquapark, który twardo trzyma się drogich, trzygodzinnych wejściówek, jest w stanie negocjować warunki, jeśli firma kupi dla swoich pracowników większą liczbę karnetów.

Dzięki temu na basen w ostatnią sobotę wybrało się 79 pracowników i ich dzieci z II Oddziału ZUS w Łodzi. Przez trzy godziny korzystali z uroków pływalni. - Wycieczka została zorganizowana na prośbę pracowników, w związku z olbrzymim nagłośnieniem i reklamą aquaparku. Miała uatrakcyjnić dzieciom ferie - przyznaje Katarzyna Mołas, rzeczniczka prasowa oddziału.

Z uroków pływalni korzystają też pracownicy firm, które zdecydowały się na indywidualny wybór atrakcji, refundowanych z funduszu socjalnego. Taką politykę prowadzi m.in. Telekomunikacja Polska.

Jednak dla wielu przedsiębiorstw aquapark jest stanowczo za drogi. Tak uważa kierownictwo łódzkiego MPK, które swoim pracownikom dofinansowuje karnety na mniej kosztowne pływalnie. - Nasi ludzie mają do wyboru kilka tańszych, ale równie dobrych basenów, takich jak Wodny Raj, Nowa Gdynia czy Angelica - informuje Bogumił Makowski, rzecznik prasowy MPK.

MPO, chociaż dla swoich pracowników zatrudnia masażystę, do aquaparku ich nie wyśle. - Nikt dotąd nie sygnalizował takiej potrzeby - mówi Urszula Trochanowska, wiceprezes zarządu. - To, że powstał aquapark, wcale nie znaczy, że mamy się od razu zgłaszać się po ofertę. Jeśli wystąpią do nas z ciekawą propozycją, przekażemy ją załodze - dodaje.

Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego mogą korzystać z uczelnianego basenu, ale o Fali muszą na razie zapomnieć. - Nasza oferta dla pracowników przygotowywana jest na początku roku, dlatego nie możemy mieć w niej aquaparku. Może pojawi się w przyszłym roku - zastanawia się Jadwiga Janik, rzeczniczka prasowa uczelni.

Tymczasem firmy, które skorzystają z oferty grupowej, mogą obniżyć zaporowe ceny. Aquapark przy większych zamówieniach jest skłonny do pertraktacji. Dlatego ZUS, kupując kilkadziesiąt wejściówek, uzyskał 15-procentową zniżkę. - Wiele firm z województwa łódzkiego korzysta z naszej oferty. Ceny są indywidualnie ustalane z zainteresowanymi przedsiębiorstwami, w zależności od wariantu i liczby kupowanych pakietów - informuje Lidia Piekarska, rzeczniczka aquaparku.



Matylda Witkowska - POLSKA Dziennik Łódzki



Rząd obiecuje darmowy internet dla ubogich

Nawet cztery miliardy euro z funduszy unijnych na informatyzację

Kilkaset tysięcy osób dzięki funduszom unijnym uzyska darmowy dostęp do internetu - zapowiada wiceminister rozwoju Tomasz Nowakowski.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zadecydowało ostatecznie, ile środków unijnych trafi na informatyzację Polski w latach 2007-2013. Zamiast spodziewanej mżawki mamy deszcz pieniędzy. Początkowo mówiło się o ponad 700 mln euro tylko dla administracji. Jednak resort przydzielił dodatkowe pieniądze na ten cel. Jak mówi wiceminister T. Nowakowski, może to być nawet 4 mld euro. Unijne fundusze zapewnią dostęp do internetu najuboższym. Pomogą zinformatyzować także przedsiębiorstwa - szczególnie te małe i średnie.

Zgodnie z wcześniejszymi planami, ponad 700 mln euro trafi na informatyzację urzędów. Ta wiadomość ucieszy firmy z branży, bo oznacza nowe przetargi i pieniądze do wzięcia. - Chcemy, aby w ciągu kilku lat Polacy mogli załatwić swoje sprawy przez internet - podkreśla Grzegorz Bliźniuk z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podobna kwota ma trafić także na informatyzację przedsiębiorstw oraz na dotacje dla nowo powstających firm, które będą chciały zarobić na biznesie w sieci.

Gwoździem programu będzie jednak darmowy dostęp do internetu (ok. 700-800 mln euro). Za przygotowanie koncepcji jego uruchomienia odpowiada Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zapowiada, że najubożsi będą mogli liczyć na darmowy internet o prędkości 144 kb/s. - Dopóki nie będziemy mogli sięgnąć po pieniądze z Unii, chcę zastosować środki przejściowe. Rozmawiam właśnie z Telekomunikacją Polską o stworzeniu oferty socjalnego dostępu do internetu o takiej prędkości - mówi Anna Streżyńska.

Mariusz Gawrychowski -Parkiet

źródło

Czyżby znowu gruszki na wierzbie Ciekaw jestem, co z tego wyjdzie...







stan prawny: tydzien 38 (09.2006)

System Informacji Prawnej LEX jest profesjonalnym narzedziem przygotowanym z mysla o wszystkich, ktorym niezbedna jest aktualna, kompleksowa informacja prawna. Wersja Omega jest najbardziej rozbudowana i kompletna wersja LEX.

Opis:
Metryki aktów prawnych opublikowanych w Dz.U. i M.P., aktów prawa miejscowego opublikowanych w wojewódzkich dziennikach urzędowych , aktów opublikowanych w wybranych dziennikach urzędowych oraz projektów ustaw. Ogółem 482 928 metryk.

52 029 ujednoliconych tekstów aktów prawnych z Dz.U. i M.P.:

* wszystkie akty prawne opublikowane w Dz.U. i M.P. obowiązujące oraz oczekujące,
* wszystkie akty prawne opublikowane od 1 stycznia 1990 r., a spośród aktów opublikowanych wcześniej te, które obowiązywały tego dnia,
* wszystkie akty prawne akty prawne opublikowane w Dz. U. od 1 stycznia 1970 r.,
* wszystkie akty prawne akty prawne opublikowane w M. P. od 1 stycznia 1980 r.,
* wszystkie nieobowiązujące ustawy i dekrety opublikowane od 1944 r.,
* wybór najważniejszych ustaw z okresu międzywojennego.

Zeskanowane teksty pierwotne aktów prawnych z Dz.U. i M.P. - 93 403 skanów.

14 105 ujednoliconych tekstów aktów prawnych opublikowanych w resortowych dziennikach urzędowych:

* Ministra Spraw Zagranicznych (od 2001 r.),
* Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu (od 1988 r.),
* Ministerstwa Finansów (od 1988 r.),
* Ministerstwa Infrastruktury (od 2001 r.),
* Ministerstwa Kultury (od 2001 r.),
* Ministerstwa Nauki i Informatyzacji (od 2001 r.),
* Ministerstwa Obrony Narodowej (od 2001 r.).
* Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej (od 1988 r.),
* Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (od 1999 r.),
* Ministerstwa Skarbu Państwa (od 2002 r.),
* Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (od 1993 r.),
* Ministerstwa Sprawiedliwości (od 1988 r.),
* Ministerstwa Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (od 2002 r.),
* Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej (2001 r.),
* Ministerstwa Zdrowia (od 1989 r.),
* Głównego Urzędu Miar (od 2001 r.),
* Głównego Urzędu Statystycznego (od 2001 r.),
* Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (od 2001 r.),
* Komendy Głównej Policji (od 2001 r.),
* Komendy Głównej Straży Granicznej (od 2001 r.),
* Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (od 2003 r.)
* Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (od 1998 r.).
* Komitetu Integracji Europejskiej (od 2000 r.),
* Narodowego Banku Polskiego (od 1989 r.),
* Urzędu Lotnictwa Cywilnego (od 2003 r.),
* Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (od 2001 r.),
* Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (od 2001 r.),
* Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (2005 r.),
* Wyższego Urzędu Górniczego (od 2002 r.),
* Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (od 2001 r.),
* Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (od 1988 r.)

Ujednolicone teksty aktów prawa miejscowego opublikowane od 1 stycznia 1999 r. w 16 wojewódzkich dziennikach urzędowych - 375 336 tekstów.

Projekty ustaw wraz z uzasadnieniami stanowiące wybór projektów ustaw wniesionych do Sejmu III i IV kadencji oraz komplet projektów wniesionych do Sejmu obecnej kadencji - 2 375 dokumentów.

Orzeczenia sądowe:

* orzeczenia opublikowane w zbiorach urzędowych tj. OSNP, OSNC, OSNKW, ONSA, ONSAiWSA, OTK (od 2002 r. dwie serie: "A" i "B"),
* orzeczenia opublikowane w pozostałych zbiorach z orzecznictwem, m.in.: Biuletyn Skarbowy, Monitor Podatkowy, Monitor Prawniczy, OSA, OSP, Przegląd Orzecznictwa Podatkowego, Wokanda i inne.
* orzeczenia niepublikowane, tj. takie, dla których System Informacji Prawnej LEX jest pierwszym miejscem publikacji.

Ogółem 77 289 orzeczeń.

4 322 orzeczeń administracji, m.in.: samorządowych kolegiów odwoławczych, regionalnych izb obrachunkowych, rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody, Głównej Komisji Orzekającej przy M.F., Zespołu Arbitrów przy U.Z.P. i inne.

374 pełnych tekstów glos do orzeczeń.

Pisma urzędowe:

* ministerstw,
* centralnych urzędów administracji,
* innych podmiotów administracji publicznej.

Ogółem 3 736 dokumentów.

Pisma urzędowe niepublikowane oraz pisma ze stron internetowych izb i urzędów skarbowych oraz urzędów celnych - 1 952 dokumentów.

57 958 tez z piśmiennictwa prawniczego, tj. cytatów z publikacji prawniczych, odzwierciedlających stanowisko autora publikacji w danej kwestii.

Bibliografia prawnicza zawierająca metryki:

* publikacji zamieszczonych w 44 czasopismach prawniczych z lat 1990 - 2005
* publikacji książkowych zabranych na podstawie Polskiej Bibliografii Prawniczej publikowanej w "Państwie i Prawie".

Ogółem 49 555 pozycji.

Dane teleadresowe sądów i urzędów działających na terenie Polski. Informacje o ponad 5 500 instytucjach oraz 2 000 wydziałów sądów.

3 165 wzorów umów i pism procesowych.

Integralną częścią programu LEX OMEGA jest moduł Polska Bibliografia Prawnicza.

Źródło opisu: http://www.lex.pl/

UWAGA: instalację należy rozpocząć od płyty update. Więcej informacji w pliku nfo.


Minimalne wymagania systemowe:
* CPU: komputer osobisty z procesorem Pentium III 400
* RAM: minimum 128 MB pamięci operacyjnej (zalecane 256 MB)
* OS: Microsoft Windows dla Polski wersja 98 lub nowsza
* karta dźwiękowa: nie wymagana
* napęd stacja CD-ROM lub DVD
eMule Download