telekomunikacja polska internet


W obronie krzyża


Będzie tani internet dla każdego w Poznaniu

- Nie podpisujcie umów z Telekomunikacją Polską. Mamy dla Was lepszą propozycję! - mówią urzędnicy marszałka.
Przyłącze abonamentowe za darmo, użytkowanie po kosztach - to ma być absolutny hit. Nowa sieć szerokopasmowego internetu obejmie niemal całe województwo (ok. 97 proc.), scali instytucje, dotrze do przeciętnego Kowalskiego. Pomysł powstał przy udziale Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Ma kosztować 33 mln zł. Unia zapłaci 85 proc., resztę - PCSS i samorządy. Niebawem marszałek powoła pełnomocnika projektu. Przedsięwzięcie jest już wpisane na listę kluczowych projektów.

Podobne plany ma TP SA. Również chce je sfinansować przy pomocy UE i samorządów. Tymczasem wicemarszałek Leszek Wojtasiak przekonywał wczoraj: - Jeśli operator mówi wam, że coś daje za darmo lub na korzystnych warunkach, to nie wierzcie, bo jak każda komercyjna firma chce zarobić. My na naszym projekcie nie będziemy zbijać kasy.

Czy marszałek idzie na udry z TP SA? - Nie wykluczamy, że będziemy chcieli skorzystać z jej światłowodów - mówi.

Maria Piechocka z biura prasowego TP SA w Poznaniu: - Nie wiem, na czym polega projekt marszałka, więc go nie komentuję. Zapewniam, że założeniem naszego przedsięwzięcia jest zlikwidowanie tych miejsc na mapie, do których internet nie dociera i grozi im tzw. wykluczenie cyfrowe.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań



wczoraj na stronie UKE pojawil sie ciekawy news:

UKE sprawdzi jakość usług internetowych świadczonych przez Netię i GTS Energis w ramach Bitstream Access.

W dniu 3 kwietnia 2007 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej postanowił o przeprowadzeniu kontroli jakości usług szerokopasmowego dostępu do sieci Internet świadczonych przez Netię S.A. i GTS Energis Sp. z o.o. we współpracy z Telekomunikacją Polską S.A., w ramach udostępniania łączy abonenckich w oparciu o tzw. Bitstream Access.

O konieczności przeprowadzenia kontroli świadczą napływające licznie skargi użytkowników końcowych, dotyczące spadków prędkości transmisji danych, znacznie poniżej wartości wskazywanych przez operatorów w zawieranych umowach.


Dodatkowo zamieszczone sa jeszcze dwa artykuly dotyczace skarg przesylanych do UKE przez abonentow Net24 i Multimo
oraz bardzo ciekawa zecz o nalozeniu kary 1mln pln na TPSA za limity transferu danych w umowach międzyoperatorskich na Bitstream Access.
link: http://www.urtip.gov.pl/uke/index.jsp?plac...3&page=text

No to chyba juz wiadomo dlaczego sa transfery scinane...........
To jest poprostu mistrzostwo swiata co TPSA wyprawia hehehee





Co z tego że wiele instytucji wprowadza możliwość załatwienia spraw przez internet jak wiele osób nie ma dostępu do internetu. A jeśli ma to nie można tego nazwać internetem. A wszystko przez monopolistę internetu w Polsce czyli Telekomunikację Polską. Jakość świadczonych przez nich usług jest żałosna. Firma chwali się w reklamach telewizyjnych że oferuje już dostęp do internetu z prędkością 6mb/s. Ale co z tego jak jest to możliwe tylko w stolicy. W moim przypadku nawet najniższa prędkość nie może być zrealizowana. A mieszkam zaledwie 30 km od Warszawy. Na co więc oni wydają te pieniądze? Ostatnio moża było przeczytać artykuł w Gazecie Wyborczej ile będzie kosztował podział firmy TP. I w związku z tym żadne inwestycje nie będą realizowane. I z tego wniosek że długo jeszcze nie bedziemy mogli cieszyć się szerokopasmowym internetem.




za cdrinfo.pl:

"Telekomunikacja Polska SA deklaruje, że nie podniesie cen na dostęp do Internetu użytkownikom indywidualnym, a nawet je obniży (o 7%). Chyba, że użytkownik jest płatnikiem VATu.

Zgodnie z przepisami znowelizowanej właśnie ustawy dostęp do internetu jest zwolniony z VAT w przypadku gdy odbiorcą jest osoba indywidualna lub instytucja oświatowa. A skoro usługa jest zwolniona z VAT, to dostawca nie będzie mógł odliczać VAT od własnych wydatków. Słowem, operatorzy będą ponosili wyższe koszty.

TP SA utrzyma ceny netto dostępu do Internetu na obecnym poziomie. Klienci zwolnieni z VAT-u mocą ustawy będą w sumie płacić mniej, bo obecna cena brutto zostanie pomniejszona o 7% - dziś podatek VAT. Natomiast płatnicy VAT po wejściu w życie ustawy będą obciążani 22% stawką zamiast obecnej 7%.

Problem w tym, że firma nie jest w stanie podać, ile osób będzie płaciło więcej, a ile mniej. Jest bardzo prawdopodobne, że klienci przy zakupie usług, np. szerokopasmowej Neostrady, będą musieli deklarować, czy są płatnikami VAT, czy nie i w zależności od tego będą płacić za internet więcej bądź mniej niż dzisiaj. Podobnie takie same deklaracje musieliby złożyć obecn klienci.

"Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją, gdyż w przypadku nieprawdziwej deklaracji klienta, to my będziemy ścigani przez urząd skarbowy za wystawienie zlych faktur" powiedział anonimowo jeden z przedstawicieli TP SA."
 
a jednak będzie taniej ...

a;le to raczej nic pewnego :(

bo niby my niepłacimy watu i cśtam nie mogą sobie przez to odliczyc ... :( ehh




Telekomunikacja polska gwarantuje zakupioną prędkość ....

pierwsze slysze


W takim razie pokaż mi w regulaminie gdzie masz punkt, który mówi o gwarantowanej prędkości :Up_to_s: . Bo ja widzę przeciwieństwo tego punktu: "Regulamin świadczenia usługi neostrada TP -> Dział IV. Odpowiedzialność -> paragraf § 18 -> punkt 1 -> TP nie gwarantuje przepustowości transmisji do zasobów dostępnych w sieci Internet.". Niestety trzeba czytać co się podpisuje ;)

Tepsa gwarantuje prędkośc za kilka tysięcy złotych :cool:



Witam forumowiczów ponownie. Dzisiaj już wszystko się wyjaśniło, niestety na moją niekorzyść.

Zadzwonił pan z netii i "uprzejmie" mnie poinformował, że zaszła pomyłka i niestety oferta telefon za 35zł/mies. i internet 49zł za 6mb nie może być zrealizowana. To znaczy może ale tylko sam telefon, natomiast internet o takiej prędkości za tę cenę jest tylko dla NOWYCH użytkowników!!!
Krótko mówiąc naciągneli mnie konkretnie na sam telefon. Oczywiście jest możliwość zwiększenia transferu do 6mb ale w cenie 59zł/mies. Nie zgodziłem się na to "delikatnie" wyjaśniając panu, że w takim wypadku niezwłocznie składam skargę do UKE. Przez chwilę kolesia zamurowało a później zaoferował mi, że jeśli wyślę do nich rezygnację z umowy na telefon to ją rozwiążą bez konsekwencji (ustawowe 10 dni od podpisania umowy już niestety minęło). Szkopuł w tym, że jeśli teraz zrezygnuję z telefonu w netii to zostanę bez niczego ponieważ rezygnacja z usług telefonicznych w telekomunikacji polskiej już została przez nich zatwierdzona.

Podsumowując: w skardze do UKE będę domagał się od netii wywiązania się z obietnic składanych na początku czyli internetu za 49zł/mies. Odszkodowania ani inne formy zadośćuczynienia nie są mi potrzebne, po prostu chcę to co obiecywali.

Przestrzegam również wszystkie osoby do których dzwonili z "niesamowitą" ofertą aby nie załatwiali nic przez telefon i uważali na co się zgadzają.



Witam. Jestem tu nowy i przychodze do Was z prośbą o radę. Chodzi konkretnie o pomoc przy bardzo dziwnym(może tylko dla mnie :mad2: ) problemem. Otóż Korzystam w domu rozdzielacza internetowego TP-LINK TD-W8901G (tzw router) przy pomocy kart sieciowych TL-WN422G. Do czasu kiedy korzystałem z usług Telekomunikacji Polskiej wszystko było ok. Ale postanowiłem zmienić internet na szybszy. Wybrałem ofertę Netii(2MB/s). Miała ona obowiązywać od 1 marca br. Niestety internet pojawił się dopiero dziś, gdyż Netia nie zdążyła uzgodnić szczegółów zmiany operatora. Mniejsza z tym...Dzisiaj internet się pojawił(po długim czasie rozmów i zapytań u Netii). I już chciałem wejść sobie do sieci, kiedy okazało się, że na moim komputerze(nie zmieniałem jego pozycji czy coś) internet nie działa! Używam tam Windowsa XP. Na 2 innych komputerach były XP i Vista i tam internet działa. Należy też zaznaczyć, że na tych z XP nic nie było zmieniane, a ten z Vistą jest głównym komuterem połączenia i tam nastąpiła konfiguracja zalecana przez Netię.

Mój problem polega na tym, że na tym jednym felernym komputerze internet działał, a teraz kiedy miał być szybszy nie działa! Próbowałem konfigurować, zmieniać ustawienia karty i nic. Zdziwił mnie jeden szczególik: kiedy otwieram w Panelu Sterowania zakładkę "Połączenia Sieciowe" to pod moją siecią domową pojawił się przypisek: "Brak połączenia, z zaporą".

Nie wiem o co chodzi, próbowałem wyłączać i włączać, odznaczać i zaznaczać poszczególne elementy zapory i nic!

Liczę na Waszą pomoc, bo sam sobie z tym cholerstwem nie mogę poradzić. :mad2: