Telekomunikacja Polska oddział


W obronie krzyża


No własnie, jak? Mam jeszcze w 3gimn. niemiecki, a muszę go mieć conajmien na 4. W tym roku zdawałem na 3 :mad: Są jakieś specjalne metody, na naukę takich przedmiotów?
Tak jak inni już wcześniej napisali trzeba ten przedmiot polubić.
Weź pod uwagę że:
- Niemcy leżą bardzo blisko Polski, są naszymi sąsiadami
- są jednym z bogatszych krajów Unii Europejskiej
- nie ma żadnych problemów, aby wyjechać do Niemiec, granice są otwarte
- skoro jesteś na tym forum to domyślam się że chcesz być informatykiem, może programistą, w Niemczech taki ktoś zarabia bardzo dużo pieniędzy
- w Niemczech są potrzebni informatycy
- miejmy nadzieje, że coraz więcej niemieckich firm informatycznych będzie tworzyło swoje oddziały w Polsce
- Niemcy najchętniej rozmawiają w swoim języku

Byłem niedawno w Niemczech na targach telekomunikacyjnych i informatycznych. Różni ludzie tam byli - żółci, arabowie z Europy Środkowej i Wschodniej i zdecydowana większość z nich mówiła po niemiecku. Owszem można było się tam dogadać po angielsku, ale zdecydowanie wygodniej jest znać niemiecki. Można powiedzieć, że angielski jest tam zbędny. W ogóle nie wiem po co ludzie aż tak się uczą angielskiego. Jest mało prawdopodobne, że się spotka gdzieś w Polsce Anglika, a z Niemcem, Czechem, chyba nawet z Rosjaninem można spokojnie się dogadać po niemiecku.
Nigdy nie wiadomo co Cię spotka w życiu. Może będziesz miał okazję dostać dobrą pracę w Niemczech, może w okolicach gdzie mieszkasz powstanie jakiś oddział niemieckiej firmy, może do czegoś innego będzie Ci potrzebna znajomość niemieckiego. Granice są otwarte. Dużo Niemców przyjeżdża do Polski. Jak jesteś obrotny to zawsze możesz zawrzeć jakąś znajomość z którymś z nich i skorzystać na tym. Jak nie znasz języka to będzie Ci trudno.
Pamiętam jak sam kiedyś miałem w ogólniaku niemiecki i niestety nie uczyłem się. Teraz tego żałuję, ale zamierzam jeszcze nauczyć się tego języka.
Nie zmarnuj tej okazji i najlepiej naucz się go nie na 4 tylko na 5. Teraz gdy granice są otwarte to znajomość prawie każdego europejskiego języka jest bardzo przydatna, a szczególnie niemieckiego. Poza tym nigdy nie będziesz żałował tego, że nauczyłeś się jakiegoś języka, a tego że się nie nauczyłeś możesz kiedyś żałować.
Mam nadzieję, że udało mi się Ciebie przekonać do nauki tego języka :).

Na prawdę warto jest się nauczyć niemieckiego. Jak masz w telewizji kanały niemiecko języczne to polecam je oglądać i dużo czytaj po niemiecku. W internecie znajdziesz wiele stron w języku niemieckim. Wejdź na jakiś czat niemiecki i spróbuj pogadać z Niemcami.
Użytkownik Igor edytował ten post 10 sierpień 2005, 10:13



W galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej od środy, w którą obchodzony był Światowy Dzień Kota, można oglądać wystawę grafii i rac lastycznych, nadesłanych na drugą edycję konkursu ‟Nasz Przyjaciel Kot”. Zorganizowaliśmy go wspólnie Koszalińską Bibliotekę Publiczną i Klubem Miłośników Kotów rzy Oddziale Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W tym roku oszerzyliśmy nasz konkurs o race lastyczne i utwory literackie, by obudzić Państwa wyobraźnię. Zainteresowanie nim rzeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dostaliśmy onad 100 maili ze zdjęciami Państwa ulubieńców. Dotarły do nas także grafie tradycyjne. Ich bohaterami były koty białe, czarne, ręgowane, rasy europejskiej, ersy, norweskie leśne i inne rasowce. Wszystkie iękne i wyjątkowe. Najlepsze wybrali Czytelnicy naszej gazety i Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.
– Do udziału w konkursie zachęciła mnie mama – rzyznała Kamila Głowacka, autorka zdjęcia ziewającego Mruczka. – Moja kotka jest dla mnie jak rzytulanka. Lubię ją za to, że jest dobrą rzyjaciółką. Mam ją już ięć lat.
Niezwykłe okazały się też race lastyczne. Dzieci i młodzież rzysłały nam rysunki, malunki, wyklejanki, wydzieranki, race z włóczki, guzków, lasteliny.
Jednym z laureatów w tej kategorii został Mateusz Wydryszek. Narysował kota, który mieszka w jego wyobraźni.
– Lubię koty za to, że są szybkie i zwinne – stwierdził. – Mają dużo zalet.
Wybór najlepszych rac był niezwykle trudny. Najchętniej nagrodzilibyśmy i okazalibyśmy wszystkie. Niestety, było to niemożliwe. Dlatego oza nagrodzonymi i wyróżnionymi racami na wystawie znalazły się inne iękne zdjęcia i rysunki.
Na wystawie nie zabrakło też nagrodzonych wierszy i opowiadań.
Była też ekspozycja książek o kotach ze zbiorów KBP. Są nie tylko oradniki, rzewodniki o rasach, ale także baśnie, wiersze i opowiadania.
Podczas otwarcia wystawy laureaci naszego konkursu otrzymali wspaniałe nagrody: karmy, drapaki, zabawki dla swych ulubieńców, książki dla siebie. Ich sponsorami są: Telekomunikacja Polska SA. księgarnia Świat Książki, sklepy zoologiczne Rattus i Kameleon, Koszalińska Biblioteka Publiczna, wydawca miesięcznika ‟Kocie Sprawy” oraz nasza redakcja. Zdjęcia wydrukował sklep graficzny Pamprofil.
Wystawę można oglądać do 23 lutego.
(ejm)


Na wystawie znalazły się też zdjęcia kilku kotów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. One bardzo otrzebują ciepłego domu i kochającego ana. Schronisko rzy ul. Topolowej 49 odda koty i sy w dobre ręce, rzyjmie za to karmę, koce, materiały na budy.