W obronie krzyża
Jak podaje Puls Biznesu, Telekomunikacja Polska (TP) i Urząd Marszałkowski w Olsztynie podpisały list intencyjny zakładający współpracę przy rozbudowie sieci szerokopasmowego dostępu do internetu dla mieszkańców województwa na terenach zagrożonych tzw. "wykluczeniem cyfrowym", które nie są opłacalne dla operatorów. Na Warmii i Mazurach obecnie jedynie 18 proc. spośród ponad 500 tys. gospodarstw domowych korzysta z szerokopasmowego dostępu do internetu.
Przeczytaj więcej na ten temat
Hmmmm...
A to trudne powiedziec tak cos o sobie. Ale cos tam powiem a raczej napisze.
Skrocona wersja biografi:
1 bylem maly jak reka
2 o bylem juz wiekszy i siegalem czolem do stolu i sobie do przedszkola chodzilem
3 u tu juz bylem spory no i tam szkola te sprawy
4 potem jescze uroslem no i gimnazjum
5 a teraz jestem taaaaaaki duzy i chodze do Zespolu Szkol Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie na profil Technik Mechatronik
Jestem z Barczewa kolo Olsztyna ( zielone pluca polski). Mieszkam tu od urodzenia.
Jak wskazuje obecnosc na tym forum slucham i utorzsamiam sie z hip-hopem. Mam tu kilku ziomkow z ktorymi trzymam sztame juz ladnych pare lat. Co by tu jeszcze.....a jezdze na na krosie. Nom i lubie sobie czasem pufff puffff hehe. No i caly ja. A
Telekomunikacja Polska przesunęła o 10 dni termin naliczania odsetek za opóźnione opłacenie faktur nieterminowo dostarczonych do klientów w wyniku strajku pracowników Poczty Polskiej. Decyzja ta jest podyktowana chęcią uchronienia klientów TP przed ponoszeniem konsekwencji tego strajku.
TP prawdopodobnie wystąpi do Poczty Polskiej z roszczeniem o zwrot utraconych przychodów z odsetek oraz dodatkowych kosztów przesyłek kurierskich. Straty z tego tytułu szacowane są na setki tysięcy złotych.
Z szacunków TP wynika, że najwięcej faktur Poczta Polska nie dostarczyła w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim oraz w rejonie Warszawy i Wrocławia. Najmniej problemów było na południu kraju oraz w okolicach Radomia, Płocka, Torunia i Olsztyna.
Klienci, do których nadal nie dotarły faktury TP i nie znają wysokości kwoty do zapłaty, mogą tę informację uzyskać pod numerem błękitnej linii tp 9393.
(ź)TP
Ogólnokrajowe biuro numerów Telekomunikacji Polskiej ma nieaktualne dane. Kto powinien ich informować o zmianach? Chyba nie klienci, którzy płacą za każde połączenie - pyta rozżalony czytelnik w lokalnym dodatku Gazety Wyborczej.
- Chciałem zadzwonić do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (...), pomyślałem, że zadzwonię zatem do informacji TP 118 913. Tam telefonistka podała mi (...) kombinację liczb. Wykręciłem je, ale automat zawiadomił, że nie ma takiego numeru.
- Zastanawiam się, kto powinien informować biuro numerów o zmianach. Chyba nie klienci, tym bardziej że każde połączenie kosztuje 1,42 zł - pyta rozżalony.
Zdenerwowany czytelnik zadzwonił do Starostwa Powiatowego w Olsztynie, któremu podlega PCPR. Dopiero tam urzędniczka podała mu prawidłowe dane.
Telekomunikacja Polska tłumaczy się, że ich pracownik udzielił takiej informacji, jaką miał w swojej bazie. A starostwo nie powiadomiło ich o zmianach.
Jak często TP aktualizuje swoją bazę danych? - Robimy to codziennie - zapewnia Halina Matwiejczuk, która odpowiada za bazy danych w ogólnokrajowym biurze numerów TP.
ź/telix.pl
Pozostałe maszty na terenie Olsztyna:
- ul. Obrońców Tobruku wyjazd w kierunku Ostródy
- ul. Jagiellońska
- ul. Dworcowa na wysokości budynku Telekomunikacji Polskiej - na zdjęciu powyżej
- ul. Sikorskiego na wysokości salonu FORD
- ul. Sikorskiego
- ul. Bałtycka przy szkole
- ul. Kętrzyńskiego przy szkole na zdjęciu powyżej
- ul. Krasickiego
- al. Piłsudskiego na wysokości Planetarium
- ul. Sielska przy campingu
- ul. Synów Pułku
- ul. Towarowa przy WORD
- ul. Warszawska
- ul. Wawrzyczka
gsmonline.pl:
Cytat: Olsztyn jako pierwsze miasto w Polsce będzie miał budki telefoniczne z aparatami, z których można wysłać sms-y i e-maile. Telekomunikacja Polska już je kupiła.
- Znowu ukradli telefon - alarmowali mieszkańcy Dajtek. - Przy skrzyżowaniu ulic Sielskiej i Żytniej jest nowa budka i już bez aparatu.
Okazało się, że nikt niczego nie ukradł, a wprost przeciwnie. Instalowana właśnie budka telefoniczna już wkrótce zostanie wyposażona w nowoczesny aparat, z możliwością wysyłania sms-ów i e-maili. Jak powiedział Roman Wilkoszewski, szef biura prasowego TP na województwo warmińsko-mazurskie, z tych aparatów zadzwonimy już w przyszłym tygodniu, ale wysłać z nich sms-y będzie można dopiero za kilka miesięcy, bo TP nie wprowadziła jeszcze odpowiednich usług. - Na razie będzie w Olsztynie 11 takich aparatów. Gdy podobne staną w całym kraju, uruchomimy usługę sms - mówi Roman Wilkoszewski. - Myślę, że wysyłanie wiadomości z budki będzie tańsze niż z komórki.
Od kilku miesięcy Telekomunikacja Polska prowadziła rozmowy z firmami produkującymi aparaty telefoniczne. Kilka tygodni temu jedna z firm zaproponowała w cenie zwykłych aparatów bardzo nowoczesne telefony z możliwością wysyłania sms-ów i e-maili.
(...)