Telekomunikacja Polska Poznań


W obronie krzyża


Próbna emisja cyfrowa TVP w Krakowie
TP Emitel, spółka zależna od Telekomunikacji Polskiej, uruchomiła w Krakowie próbną emisję kanałów Telewizji Polskiej w cyfrowej telewizji naziemnej.
Emisja kanałów: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia i TVP Kultura prowadzona jest z nadajnika o małej mocy, dlatego sygnał w najlepszej jakości dociera jedynie do mieszkańców centrum miasta. Stacje telewizji publicznej nadawane są w technologii MPEG-4.
Kraków jest kolejnym miastem po Warszawie, Poznaniu, Leżajsku, Wiśle, Krośnie i Lesznie, w którym prowadzona jest eksperymentalna emisja cyfrowej telewizji naziemnej. (AG)



I wszystko jasne, Nowa Huta to zdecydowanie nie centrum miasta . Może jakąś lepszą antenę skombinuję, ale i tak czarno to widzę.



Przewodniczący KRRiT powiedział, że pierwsze "wyspy cyfrowe", czyli obszary, na których można będzie odbierać DVB-T, powstaną we wrześniu 2009 roku w Zielonej Górze, Warszawie, Żaganiu oraz w Poznaniu. Dodał, że już 15 stycznia projekt konkursu dotyczący uruchomienia w Polsce DVB-T powinien być zaakceptowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).


Konferencja dotycząca cyfryzacji telewizji naziemnej została zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. Ogłoszono na niej także, że sygnał analogowy telewizji zostanie wyłączony do 31 lipca 2013 roku.

Konkurs będzie mieć formę ogłoszenia KRRiT o tym, że istnieje możliwość rozszerzenia koncesji dla nadawców analogowych (TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls) o nadawanie cyfrowe.
satkurier.pl

P.S. Przed świętami miało być koniec 1 kwartału 09, 3 dni temi lipiec 09, dzisiaj wrzesień 09, a i wyłaczenie analogu poł roku przesuneli.
Panowie zarty smiech na sali, porazka i paranoja.



14.XII ruszyła kampania promująca świąteczną ofertę Neostrady TP z wykorzystaniem 45 smartów – mobilnych nośników outdoorowych.

Kampania przygotowana przez agencję a2 będzie przeprowadzona w 7 największych miastach Polski.


Smarty będą obecne w Warszawie, GOPie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Trójmieście. Działania mają polegać m.in. na przejazdach smartów w grupach w czasie i miejscach, gdzie przebywa wyselekcjonowana grupa docelowa.

Telekomunikacja Polska po raz piąty wykorzystała smarty – co z pewnością potwierdza skuteczność tego medium.

ź/telix.pl



W.O.T.- czyli wymagania techniczne operatora(telekomunikacja Polska) z roku 2000 okreslaja przyjecie jako standard FSK V.23 .
Usługa działa w Poznaniu dopłata do abonamentu 2,49PLN.
Jesli chodzi o Panasonica to wszystkie nowe telefony(KXTCD700,705,725,Ts7...)supportuja clipa własnie w FSK V.23.

Pozdrawiam.




100 milionów dla OE za prawa do transmisji?!
Stacja Canal Plus jeszcze przez rok ma prawa do transmitowania spotkań Orange Ekstraklasy. Jesienią rozpocznie się przetarg na lata 2008 -2011. To może być rewolucja, bowiem kluby, szczególnie te najmocniejsze, ani myślą zgadzać się na dotychczasowe warunki – pisze Gazeta Krakowska.

Chcą zarabiać więcej i mieć prawa m.in. do pokazywania fragmentów meczów na swoich stronach internetowych (robi to już zresztą Lech TV). Dotychczas kluby dostawały od Canalu do podziału kwotę około 50 milionów złotych na rok, oczywiście na całą ligę. Od sezonu 2008/2009 ma to się zmienić i to znacząco. - Nie wyobrażamy sobie, żeby kwota, jaka zostanie wynegocjowana nie była przynajmniej dwa razy większa od dotychczasowej - mówi Jacek Maciota, prawnik związany z Lechem Poznań, ale jednocześnie zajmujący się opracowaniem wspólnego stanowiska klubów w sprawie praw telewizyjnych.

(...)

www.wp.pl


Rzeczywiście, w środowisku piłkarskim mówi się, że poprzednia umowa z Canal + była dla klubów znacznie mniej korzystna, niż mogłaby być. Podpisywał ją jeszcze PZPN, a ten - jak powszechnie wiadomo - do mistrzów negocjacji nie należy (sztandarowy przykład: 20% wpływów z umowy z Telekomunikacją Polską dla pośrednika, firmy Sportfive, to jakiś absurd).

Sądzę, że kluby będą w stanie wynegocjować kwotę sięgającą nawet 150 mln zł rocznie (czyli trzy razy więcej niż do tej pory), w wariancie bardzo optymistycznym co prawda. Inna sprawa, jakie pakiety zostaną zaoferowane potencjalnym nabywcom, czy kluby faktycznie będą chciały zabezpieczyć sobie choćby prawo do pokazywania spotkań w internecie itd. Dr Masiota zna się na rzeczy, więc sprzedaż praw telewizyjnych może naprawdę stanowić dla klubów poważny zastrzyk finansowy. Byle tylko nie dopuścić Bońka do uczestnictwa w procesie podejmowania decyzji :)




Zamowilem kilka sztuk jednego przedmiotu na stronie komputronik, dzisiaj dostalem odpowedz, ze zamowienie w takiej kwocie od sztuki nie zostanie zrealizowanie i zaproponowali mi duzo wyzsza cene. Nie piszcie mi czy to jest zgodne z prawem, mialem prawo na studniach, mam dostep do prawnika i wiem co w tej sytuacji zrobic, interesuje mnie glownie wasza opinia. Do tej pory uwazalem firme komputronik za solidny skelp, troche rozczarowany jestem takim traktowaniem klienta. Okazuje sie, ze najpierw wystawiaja przedmiot z cena, pozniej sprawdzaja u dostawcy jaka ona rzeczywiscie jest!
Chyba kpisz ?
komputronik solidnym sklepem? :lol2:
Może dla kogoś kto kupuje tam raz na rok i wszystko jest OK to solidny sklep.
Ja miałęm trochę większe doświadczenie, rok temu bo od roku tam nic nie kupuję.
Sklep jak każdy wie, ma sporo wyższe ceny czasajmi nawet 15% :o , zawsze myślałem że wyższe ceny = lepsza obsługa, lepsza gwarancja, lepsza realizacja.
Miałęm styczność z obsługą sklepu . .. TRAGEDIA, zero kompetencji, pracownicy wszystko olewają, nie płacą im od sprzedanego sprzęty tylko na miesiąc, więc im to zwisa i powiewa
Serwis . . .. TRAGEDIA zamieszanie, niezorganizowanie, 2 krotnie wyższy czas oczekiwania niż w karcie gwarancyjnej Ja czekałem 2 miesiące, po tym czasie, wysłałem pismo że sprawę zgłaszam na policje póxniej do sądu. I miałęm tak zrobić, ale komuś nagle się zachciało i wysłał sprzęt. nie chce móić o 20 telefonach do serwisu w poznaniu które były podobne do infolini telekomunikacji polskiej.


Co do samego zamówienia, o ilepamiętam zastrzegają sobie że cennik na stronie może ulec zmianie i nie jest ofertą handlową, więc nic nie zdziałasz.




I po co to spieranie? i tak ATM i Crowley prawdopodobnie bija kazda siec osiedlowa z palcem w pupce no i dostepnosc ich sieci wbrew pozorom jest ogromna :)

http://www.atm.com.p....jsp?pageid=622

Tyle ze atman z tego co mi wiadomo nie kieruje swoich ofert do klientów indywidualnych a do wiekszych przedsiebiorstw.
Zgodze sie natomiast ze ATM bije na głowe inne firmy. Maja swietny routing w tej firmie i na dobra sprawe nie spotkałem sie jeszcze zeby ktos narzekał na atm'a.
Same pozytywy gdzie nie spojrzec
.

15 Mbit? Na co to komu? Mam 4 i już nie wiem co z tym robić...

Ja mam 6mbit i ciągle mi mało. Im szybciej tym lepiej. Zamiast czekac na plik 5 minut moge czekac 20 sekund, czy tak nie lepiej ?



Na polskie realia niepotrzebne, niech oni całą infrastrukturę w Polsce przebudują, a nie robią 15Mbps dla 1% ludzi w Polsce... W "normalnych" krajach 4Mbps to tv,voIP,p2p i łącze 4Mbps niedomaga, ale kiedy u nas tak będzie to chyba nie dożyje...
Jakiś dowód - link?



Krajowe węzły szkieletowe

Węzły szkieletowe sieci ATMAN tworzą sieć o dużej przepustowości (główne miasta 2,5 Gb/s, pozostałe minimum 155 Mb/s), zapewniającą dostęp do wszystkich usług. Nowe węzły tworzone są z uwzględnieniem potrzeb lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, ISP, dostawców informacji. Obecnie ATMAN posiada węzły szkieletowe w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie i Białymstoku.

http://www.atm.com.p...x.jsp?pageid=65