Telekomunikacja Polska Rzeszów


W obronie krzyża

"Z niepotwierdzonych informacji wynika, iż wraz z początkiem września Telekomunikacja Polska zamierza dwukrotnie przyspieszyć szybkość łącz DSL w dwóch dotychczasowych ofertach - donosi Computerworld. Dodatkowo ma zostać wprowadzona również trzecia oferta.Dotychczasowe łącza to DSL 512 z szybkością wejściową i wyjściową wynoszącymi odpowiednio 512 i 128 kbit/s oraz DSL 1 z szybością wejścia/wyjścia danych 1 Mbit/s i 256 kbit/s. Ceny łącz DSL po zwiększeniu przepustowości mają pozostać bez zmian.Nowa opcja ma się charakteryzować parametrami identycznymi z dotychczasowym DSL 512.""a tu terminy kiedy i gdzie bedzie szybciej:30.07.2004 - Warszawa02.08.2004 - Warszawa03.08.2004 - Warszawa04.08.2004 - Warszawa, Siedlce05.08.2004 - Ostroleka , Ciechanow06.08.2004 - Plock , Elblag09.08.2004 - Olsztyn, Suwalki, Lomza10.08.2004 - Bialystok, Poznan, Gorzow Wlkp.11.08.2004 - Poznan, Pila, Leszno, Zielona Gora12.08.2004 - Poznan, Kalisz, Konin, Walbrzych13.08.2004 - Czestochowa, Opole16.08.2004 - Gliwice17.08.2004 - Bielsko Biala, Lublin18.08.2004 - Zamosc, Kielce, Tarnobrzeg19.08.2004 - Biala Podlaska, Chelm, Radom, Wloclawek20.08.2004 - Torun, Bydgoszcz23.08.2004 - Gdansk24.08.2004 - Gdansk, Nowy Sacz, Tarnow25.08.2004 - Krakow, Skierniewice26.08.2004 - Lodz, Sieradz, Piotrkow Trybunalski27.08.2004 - Krosno, Rzeszow, Przemysl, Koszalin30.08.2004 - Szczecin, Slupsk, Jelenia Gora31.08.2004 - Legnica, Wroclaw informacja juz potwierdzona,odsetek DSL-owcow juz ma szybciej..."Cennik usługi "Dostęp do Internetu DSL" obowiązujący od 1.09.2004http://files.idg.pl/news/Cennik%20DSL.pdfList do użytkowników usługi "Dostęp do Internetu DSL"http://files.idg.pl/news/list%20do%20klientow%20TP.pdf



Od poniedziałku, 7 lipca 2008 roku, klienci biznesowi Telekomunikacji Polskiej z szesnastu największych miast w Polsce mogą korzystać z miejskiego Ethernetu TP, czyli budować sieci LAN lub WAN, nie tylko w poszczególnych aglomeracjach, ale również pomiędzy nimi.

Dzięki połączeniu miejskich sieci Ethernet w jedną całość klienci Telekomunikacji Polskiej mający oddziały firmy w różnych miastach, mogą korzystać z transmisji danych o prędkości do 1 Gb/s - z gwarancją dostarczenia zakupionego pasma - przez całą dobę, szczególnie w godzinach szczytu.

Miejski Ethernet tp to transmisja danych oraz dostęp do Internetu z prędkościśą od 1 Mb/s do 1 Gb/s, działająca zgodnie ze standardami Metro Ethernet Forum, międzynarodowej organizacji non-profit, która odpowiada za tworzenie standardów, według których pracują sieci operatorskie Metro Ethernet.

W Polsce, w jej zasięgu obecnie znajdują się: Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Usługa jest przeznaczona głównie dla dużych i średnich spółek. Szczególnie dla firm, które muszą z różnych lokalizacji korzystać ze zintegrowanych aplikacji biznesowych, multimedialnych środków komunikacji czy ofert data center.



Problem z TP
  Witam!
Mam problem z Telekomunikacja Polska.

Otóż, chodzi o to ze przed 8 laty kupiliśmy mały dom w woj podkarpackim. Niedawno z mężem doszliśmy do wniosku ze można by go rozbudować a dokładniej podnieść dach o 3 pustaki w gore.
Niestety nad naszym domem są kable telefoniczne TP. Skontaktowaliśmy się z kim trzeba w Telekomunikacji lecz oni stwierdzili, ze jeśli chcemy przesunąć linie to musimy to pokryć z własnych kosztów, które wynosiły 6000 zł.
Zaglądnęliśmy do ksiąg wieczystych zarówno gminy jak i powiatu.
Rozmawialiśmy z poprzednim właścicielem, który przyznał ze TP chciało poprowadzić te kable lecz on na to zgody nie wyraził i nie podpisał żadnych dokumentów.
Fakt TP nie jest w stanie przedstawić żadnych dokumentów z wyrażeniem zgody poprzedniego właściciela. Pisaliśmy rożne pisma do Rzeszowa, Krakowa m.in. ze jesteśmy zgodni pokryć koszty na pół, ale Telekomunikacja odmówiła.
Ciągnie się to już rok.
Z ksiąg wieczystych wynika, ze były właściciel kupił działkę w 1990 r. Dom wybudowano w 1991r. a kable poprowadzone bez zgody 1992r. Pismo z tymi informacjami wysłaliśmy do siedziby TP w Krakowie. Telekomunikacja odpowiedziała w ciągu 30 dni ze to prawda, jednakże w tamtych czasach to było zgodne z prawem.
Znów jesteśmy w punkcie wyjścia.
Czy możemy się jeszcze odwołać od decyzji? Jeśli tak to gdzie i do kogo?




  Ale PiS-da nam wszystkim popalić:

..." Z Rzeszowa wyprowadzone będą niebawem Wojskowe Biuro Emerytalne oraz prawdopodobnie delegatura Ministerstwa Skarbu Państwa. Jeszcze wcześniej ze stolicy Podkarpacia i innych miast naszego regionu wyniosły się m.in. wojewódzkie oddziały państwowych firm i instytucji, jak Poczta Polska, Telekomunikacja Polska, PZU, Orlen, PGNiG. Czy nowe władze RP przygotowują się do kolejnej zmiany podziału administracyjnego i czy wskutek niej zabraknie na mapie Polski Podkarpacia? Część polityków z naszego regionu nie ma co do tego wątpliwości: Podkarpacie ma niebawem zniknąć z mapy administracyjnej kraju. ..."

Super Nowości 09.12.05r



Załatwienie naprawy usterki Neostrady, usługi szerokopasmowego dostępu do internetu w Telekomunikacji Polskiej, za pomocą Błękitnej Linii TP to przygoda jedynie dla wytrwałych klientów sieci. Przekonała się o tym klientka z Rzeszowa.




  Ludzie tracą pracę. Inni godzą się na niższe pensje i na bezpłatne urlopy. Padają fabryki i przedsiębiorstwa. A rząd twierdzi, że monitoruje rynek pracy i wie, że kryzys na rynku światowym nie odbija się negatywnie na Polsce - wytyka "Trybuna".
Czy rząd nie widzi skali już istniejącego i nadciągającego nieszczęścia? W samym woj. podkarpackim blisko 2600 osób straci pracę. Zwalniają w Pasas-Pol w Sanoku, w Krośnieńskich Hutach Szkła (i to od kwietnia), w firmach Delphi, Pektowin. W Krossglass, który jest jedynym producentem włókna szklanego w Polsce, przed paroma dniami wygasili jeden z dwóch pieców. Pracownicy protestowali, ale nic to nie dało. Zarząd firmy ogłosił, że pracę straci 150 z 300 zatrudnionych. To nie koniec. Zwolnienia grupowe zapowiadają też: RH Aluard Wheels z Gorzyc, Kamot z Mielca, a nawet WSK PZL Rzeszów.
W pierwszej połowie tego roku w prawie 150 przedsiębiorstwach zapowiedziano redukcję zatrudnienia o 10 tys. osób. To tyle, ile podczas całego 2007 roku(!). Gdzie nie spojrzeć - recesja. Pracę straciło 330 osób z Olszyńskich Fabryk Mebli na Dolnym Śląsku. Gliwicki Opel w najbliższym czasie ma zwolnić tysiąc pracowników. Skanska, Ruch i Telekomunikacja Polska także zaplanowały kolejne masowe zwolnienia. Dodajmy do tego redukcje w PKP Cargo, w stoczniach Gdyni i Gdańska, w Poczcie Polskiej - wymienia gazeta.

http://img.interia.pl/biznes/nimg/p/...ch_2970910.jpg


W dużych przedsiębiorstwach państwowych i mniejszych spółkach pracę straci 70 tys. osób. A to są tylko szacunki, bo te wyliczenia, za którymi są dramaty zwalnianych ludzi i bieda ich rodzin, są daleko niepełne. Przecież czarne scenariusze zakładają, że w najbliższych miesiącach pracę straci 300 tys. osób.


Za Trybuną.


Ciekawe czy Tusk też powie ,że POlska jest na to przygotowana.



Witam wszystkich serdecznie.

Chciałem naświetlić i rzucić na światło dzienne pewien problem, który jak obserwuję istnieje w TP już dość długo, około roku.

Mianowicie chodzi o pewien martwy produkt, który przez TP i zarówno w TP jest dostępny tylko na tzw. "papierze" albo na stronie WWW operatora.

Konkretnie, chodzi o kartę telefoniczną, chip'ową o nazwie handlowej "SMS TP", której koszt zakupu detalicznego wynosi 5.00 PLN/szt (cena brutto). W zamian, zostajemy kartę dedykowaną dla usług e-mail/SMS z automatów Ascom Exanto (tzw. "żółte"), zasiloną iloscią 20 szt. impulsów (1 SMS/e-mail = 1 impuls).

informacje o w/w produkcie, o którym mowa można znaleźć
tutaj

Dlaczego stwierdziłem iż jest to martwy produkt? Ponieważ, zgodnie z tym, jak informacje Nas TP na swoich stronach produkt dostępny jest:

Karty telefoniczne tp kupisz w:
salonach sieci sprzedaży tp
kioskach i salonikach prasowych
urzędach Poczty Polskiej
stacjach benzynowych i w wielu innych miejscach


Niestety, z pełną odpowiedzialnością stwierdzam iż jest to fikcja. Sprawdziłem to doświadczalnie, odwiedzając dziesiątki miejsc o charakterze, którym jest podany na stronie TP. Mniej więcej od ponad pół roku bezskutecznie szukam już tego produktu (tak się składa że byłem jego użytownikiem). Nie ma jej ani w kioskach RUCHu, ani w KOLPORTERze, GARMOND-PRESSie i wielu wielu innych firmach kioskarsko-kurierskich. Co ciekawe - nie mają tego produktu nawet tzw. Telepunkty TP (!) (czyli obecne salony sieci sprzedaży) - a przecież tam, powinny być w pierwszej kolejności. Więc, chyba coś tu nie gra. Na stacjach benzynowych (Shell, Statoil, Orlen, BP) także nie ma. Ostatnio sprawdzałem również w Urzędach Poczty Polskiej. Pracownice nawet nie wiedzą co to jest, i nie mieli za bardzo pojęcia o czym mówię. Ci "bardziej kumaci" powiedzieli że już od ponad roku nie mieli dostaw takiej karty. To samo się tyczy tzw. Urzędów Głównych Poczty Polskiej - niestety.

Powiem nawet więcej - tak się składa, iż trochę jeżdzę i podrózuję po kraju i moje rodzinne miasto, czyli Lublin nie jest tym niechlubnym przypadkiem. Szukałem we Wrocławiu, w Warszawie, Opolu, ostatnio nawet w Rzeszowie oraz wielu licznych, mniejszych miastach i miasteczkach (np. Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Ostrzeszów, Legnica itp.) I co? NIE MA. Więc, śmiało stwierdzam iż jest to problem na skalę całego kraju...

Mam nadzieję że to komuś mój post, moje zgłoszenie tego problemu na forum da do myślenia, zwłaszcza komuś w TP, kto się zajmuje albo produkcją takich kart, lub hurtową dystrybucją do sprzedawców (w tym telepunktów TP). Z takim zamiarem piszę tego posta i wierzę głęboko, że wkrótce owa luka w ofercie usługowo-handlowej firmy zostanie uzupełniona. Ponieważ, delikatnie mówiąc, to trochę wstyd oferować coś, co jest a tak naprawdę nie ma. A coś, co w sytuacjach awaryjnych (np. rozładowana komórka) było bardzo pomocne i służyło godnie...

Pozdrawiam czytających