W obronie krzyża
Matma - rozszerzony
Fiza - rozszerzony
Polski - podstawowy
Angielski - podstawowy
Wybieram sie na Politechnike Gdańską na (warianty):
- automatyka i robotyka
- mechanika
- elektronika i telekomunikacja
Składam oczywiście do wszystkich trzech jesli dostane sie do wszystkich to sie zastanowie szybko i wybiore jesli np. do jednej to wezme oczywiscie to co moge
Za tajemniczym Tolpisem, który otrzyma jedną z częstotliwości komórkowych, stoi notowana na mediolańskiej giełdzie Eutelia, donosi Puls Biznesu.
Jak podaje Puls Biznesu, w trakcie trwania procedury przetargowej Tolpis zmienił właściciela oraz zarząd - 100 proc. kapitału kontroluje firma AV Inwestor, a jego prezesem jest znany biznesmen Andrzej Voigt (m.in. jeden z założycieli i byłych szefów Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych, były członek rad nadzorczych m.in. Orbisu, II NFI i Rafinerii Gdańsk, związany kiedyś z Kongresem Liberalno-Demokratycznym). Andrzej Voigt jest jednocześnie członkiem zarządu Tolpisu. W ostatnich dniach Tolpis zmienił też nazwę na Mobyland. Głównym, docelowym udziałowcem strategicznym z branży telekomunikacyjnej firmy Mobyland jest Eutelia
Eutelia działa już m.in. w Austrii, Bułgarii, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Teraz wejdzie do Polski. Włoski operator nie ujawnia na razie szczegółów strategii w Polsce. -Firma nie ma związków z obecnymi operatorami GSM w Polsce — przekonuje Andrzej Voigt.
Ze strony internetowej Eutelii wynika, że należy ona do grona pięciu największych operatorów telekomunikacyjnych we Włoszech. Świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dostarcza internet oraz tzw. usługi hurtowe na terenie całych Włoch.
ź/telix.pl
PTC wprowadza, jako pierwsza sieć w Polsce, technologię szybkiego przesyłu danych - HSDPA - z szybkością do 7,2 mbit/s.
Na początku będzie ona dostępna w wybranych miejscach w Warszawie, do końca lipca również w Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku, a docelowo, do końca br. we wszystkich dużych polskich miastach.
Wg naszych informacji PTC inwestuje także w rozwój 3G na Mazurach. Bardzo wiele miejscowości (także tych małych) jest obecnie w zasięgu UMTS. W zasięgu technologii trzeciej generacji oferowanej przez Polską Telefonię Cyfrową jest już ponad 100 miejscowości na terenie całej Polski. Do końca br. liczba ta przekroczy 150, a zasięg należącej do PTC sieci 3G obejmie 35% populacji kraju.
PTC, również jako pierwsza firma telekomunikacyjna w kraju, uruchamia testowo technologię HSUPA (High Speed Uplink Packet Access), umożliwiającą szybkie wysyłanie danych w sieci 3G, w wersji z prędkością do 1,4 Mbit/s. Testy tej technologii prowadzone będą w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. PTC planuje uruchomić HSUPA w wersji komercyjnej w trzecim kwartale br. wraz z pojawieniem się na rynku odpowiednich terminali końcowych umożliwiających klientom pełne wykorzystanie tej technologii. Obecnie, klienci mogą wysyłać dane z prędkością odpowiadającą technologii UMTS, czyli 384 Kbit/s.
Widać, że PTC bierze przykład z niemieckiej sieci T-Mobile, która ma udziały w PTC. Ona także mocno inwestuje w rozwój HSPA czy 3G.
Clearwire, amerykańska firma telekomunikacyjna, która jakiś czas temu odkupiła od spółki E-Internets pozwolenie na korzystanie z technologii WiMAX w paśmie 3,6-3,8 GHz, zakończyła ubiegły rok stratą netto w wysokości 9‚6 mln zł. Komercyjny start usług spóźnia się już około pół roku. Szefowie spółki nie przewidzieli‚ jak trudno w Polsce lokować nadajniki radiowe - pisze Rzeczpospolita.
Do tej pory Clearwire wybudował infrastrukturę w sześciu miastach Polski (Warszawa‚ Gdańsk‚ Poznań‚ Wrocław‚ Katowice‚ Kraków)‚ ale nie zakończył formalnej procedury oddawania jej do użytku ani testów sieci.
Wyniki koncernu na poziomie globalnym nie są lepsze niż polskiej spółki‚ bo Clearwire wszędzie dopiero inwestuje i napotyka silną konkurencję. W pierwszym półroczu miał 65 mln dolarów przychodu i 210 mln dolarów straty netto. Operator obsługuje około 300 tys. abonentów
Vena Festival sukcesem Łodzi
pw
2008-11-24, ostatnia aktualizacja 2008-11-25 09:06
Pepsi Vena Music Festival stał się jednym z najciekawszych festiwali muzycznych w Polsce. Internauci to docenili i uznali go za najważniejsze wydarzenie października w plebiscycie "Łódź Sukcesu"
Pepsi Vena Music Festival stał się jednym z najciekawszych festiwali w kraj. Internauci to docenili i uznali go za najważniejsze wydarzenie października w plebiscycie "Łódź Sukcesu"
Każdego miesiąca razem z czytelnikami wybieramy ważne wydarzenia dla miasta. O tym, które z nich jest najistotniejsze, zdecydowali łodzianie głosując na stronie: http://moya.toya.net.pl/lodzsukcesu.
Najpierw Szefowie Telewizji Toya, Radia Eska Łódź, "Gazety Wyborczej" oraz Grzegorz Zieliński z Klubu Piotrkowska 97 wytypowali trzy najistotniejsze wydarzenia. Później wybierali internauci.
Według łodzian najważniejszym pozytywnym wydarzeniem października był Pepsi Vena Music Festival. Koncerty Klaxons czy Primal Scream sprawiły, że łódzki festiwal stał się jedną z najciekawszych imprez muzycznych w kraju.
Na drugim miejscu znalazło się wydarzenie gospodarcze. Fujitsu Services zainwestuje w Łodzi - otworzy u nas informatyczne centrum usług. W ciągu najbliższych trzech lat zamierza zatrudnić około 500 pracowników. Firma zajmuje się informatyką - projektowaniem, budowaniem i obsługą systemów informatycznych. Jej klientami są firmy finansowe, telekomunikacyjne, a także instytucje administracji rządowej.
Internauci docenili również osiągnięcia Balbiny Bruszewskiej. Łódzka twórczyni filmów animowanych zdobyła w Gdańsku dwa Yachy, czyli nagrody dla najlepszych polskich teledysków. W tym najważniejszego - Grand Prix. Zwycięski teledysk do piosenki O.S.T.R.-ego "Jak nie ty, to kto?" zmontowała w dwa dni.
Najważniejsze wydarzenie października dołączy do grona laureatów poprzednich miesięcy i weźmie udział w wielkim finale podczas, którego wybrane zostanie wydarzenie roku.
Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź