Telekomunikacja Polska SA pl


W obronie krzyża

Orange Sport poza DVB-T

Dominique Lesage, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej Telekomunikacji Polskiej SA, zapowiedział podczas trwającej w Zakopanem tegorocznej konferencji PIKE, że nie ma planów uruchomienia przekazu niedawno uruchomionego kanału Orange Sport w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w Polsce.

Jednocześnie jednak Dominique Lesage dodał, iż nie zapadła jeszcze decyzja w tej kwestii co do telewizji mobilnej DVB-H.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poinformował natomiast, że wprowadzenie jakichkolwiek płatnych serwisów do startującej w przyszłym roku naziemnej telewizji cyfrowej jest mało prawdopodobne.

Doświadczenia innych krajów europejskich w tej materii wskazują, że tego typu dodatkowo płatne usługi powinny być wprowadzane w najlepszym przypadku w dalszej perspektywie czasu.

info:http://satkurier.pl/news/43383/orange-sport-poza-dvb-t.html



I jeszcze coś z działeczki TP SA:

http://www.telefon.pl/modules.php?name=_Ne...rticle&sid=2371

(...)
Oto komunikat prasowy:
Od 1 stycznia 2006 r. Telekomunikacja Polska, na podstawie porozumienia zawartego z Pocztą Polską, nie będzie już dopłacać do prowizji pobieranej w urzędach pocztowych przy opłacaniu rachunków TP. Oznacza to, że od nowego roku Klienci TP zapłacą stawkę ustaloną przez Pocztę.
(...)
A z drugiej strony... Telekomunikacja Polska została pozwana przez prawnika z Opola, Jacka Magacza, który pozew uzasadnił w następujący sposób: "Płacenie prowizji jest niezgodne z prawem.Przepisy Kodeksu Cywilnego mówią bowiem, że wierzyciel, czyli w tym wypadku TP SA, powinien przyjąć od dłużnika, czyli ode mnie, należną zapłatę w swojej siedzibie bez dodatkowych obciążeń".
Opolski prawnik uznał, że gdyby było inaczej, to równie dobrze szewc czy fryzjer mógłby przyjmować opłaty za swe usługi obarczone prowizją. Pozwał więc giganta telekomunikacyjnego o te 12 zł w skali roku.
Powołał się też na przepis mówiący, że wierzyciel winien współdziałać z dłużnikiem przy realizacji zobowiązania, i zauważył, że TP SA, likwidując kasy w swych siedzibach, działała wręcz przeciwnie. Sąd Okręgowy w Opolu rozpatrzył sprawę i przyznał rację p. Magaczowi
(...)



Odpowiedź brzmi: tak. Niestety, ale korzystając z oferty ery (int + tel) i tak musisz opłacać jakikolwiek abonament w telekomunikacji polskiej. http://www.era.pl/repositories/era_pl_repo...inia_domowa.pdf czytaj punkt 3.a. Jeśli nie chcesz i nie masz telefonu tp to i tak trzeba płacić z utrzymanie linii czyli pupa :)



Powszechność telefonów komórkowych spowodowała, że bardzo rzadko korzystamy z wolnostojących budek telefonicznych Telekomunikacji Polskiej. UKE zastanawia się ile z nich zlikwidować.

Na mocy decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 2006 roku Telekomunikacja Polska musi utrzymywać jedną budkę telefoniczną na 950 mieszkańców. Niestety, z miesiąca na miesiąc liczba korzystających z budek spada i usługa staje coraz mniej rentowna. W całej Polsce takich budek jest 44,6 tys., Netia posiada ich tylko kilkaset.



Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", Telekomunikacja Polska zwróciła się do UKE z wnioskiem o zmniejszenie liczby utrzymywanych obowiązkowo publicznych automatów. Urząd przyznaje, że trwają prace nad nową decyzją dla TP - trwa analiza potrzeb telefonizacji w Polsce oraz potrzeb klientów.

Czy wobec tego można powiedzieć, że nadchodzi koniec budek telefonicznych? Analitycy rynku telekomunikacyjnego przyznają, że utrzymywanie budek w dobie powszechności telefonii komórkowej jest nieopłacalne. Wyjątkiem są dużego skupiska ludzkie jak np. centra handlowe, dworce, lotniska, poczty czy uczelnie

<z> interia.pl




Wzrastające zapotrzebowanie na coraz nowsze i bardziej różnorodne sposoby dostępu do sieci skłaniają TP S.A. - "POLPAK" do modernizacji i rozbudowy sieci. W związku z prowadzonymi pracami mogą nastąpić przerwy w dostępie Internetu, o czym będziemy Państwa na tej stronie informować.



www.polpak-t.pl


jak ja kocham tp s.a. :P



" />koszt papieskiej wizyty wynosi 37 mln zl, z czego 6 mln zlotych wykladaja sponsorzy, "oficjalni sponsorzy wizyty papieża" a reszta panstwo.

oficjalnymi sponsorami sa:

ALIANZ, ANWIL, Atlas , Bank BGŻ, Bank BPH, Bank Millenium , Bank PKO S.A. , BGK Bank Gospodarstwa Krajowego, BMW Polska, Ceramika Paradyż, COMARCH Systemy Informatyczne, FIAT, Firma Bieńkowski, KGHM Polska Miedź, Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa, LOTOS, OZON, PKN ORLEN, PKO Bank Polski, Poczta Polska, Pocztylion - Arka, Polkomtel S.A., Polpharma, Polska Telefonia Cyfrowa Operator Sieci ERA, Polska Telefonia Komórkowa Centertel operator Orange, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Polskie Linie Lotnicze LOT, Polskie Sieci Elektroenergetyczne PSE S.A. , Porty Lotnicze, PZU S.A., PZU S.A. i PZU Życie S.A. , Rzeczpospolita, Telefonika Kable, Telekomunikacja Polska S.A., Telewizja Polska S.A., Totalizator Sportowy, Siemens, Skalski sp z o.o. i Volvo Auto Polska.

oficjalni sponsorzy otrzymali tez "Dyplomy Oficjalnego Sponsora Organizacji wizyty apostolskiej Benedykta XVI w Polsce".

slodkie.

http://www.b16.pl/serwis/955,sponsor.html