Telekomunikacja Polska Salon Sprzedaży


W obronie krzyża

Co z platformą satelitarną od TP?

W ciągu kilku tygodni Telekomunikacja Polska zamierza udostępnić swoim klientom możliwość świadczenia usług multipakiet przez satelitę z wykorzystaniem infrastruktury spółki Canal+ Cyfrowy. Obecnie trwają testy techniczne na wybranej grupie klientów. Umowa dotycząca startu nowego serwisu została podpisana przez Canal+ i TP na przełomie tego roku.

Z kolei kwestia wejścia Cyfry+ w telekomunikację to raczej kwestia przyszłego roku (jeśli w ogóle do tego dojdzie). Canal+ Cyfrowy może stać się operatorem oferującym pod swoim szyldem usługi triple play, którego partnerem stanie się prawdopodobnie Telekomunikacja Polska.

Pomysł współpracy obu spółek wygląda na przeniesienie do Polski rozwiązania znanego z Francji. Analitycy uważają jednak, że w Polsce sytuacja jest zupełnie inna, bo budowa platformy satelitarnej przez TP może oznaczać utratę klientów bezpośrednio przez Cyfrę+. Więcej niż połowa abonentów Cyfry+ ma dostęp do polskiej ligi, a Orange Sport, w którym dostępne są rozgrywki piłkarskie Ekstraklasy jest pierwszym programem produkowanym przez TP.

Z drugiej strony TP SA tak na prawdę nie ma pojęcia o prowadzeniu platformy satelitarnej, a najlepszym przykładem jest brak sieci dystrybucji, bo salony Orange do tego się nie nadają. Okazuje się, że sprzedaż telefonii komórkowej czy stacjonarnej to nie sprzedaż i dystrybucja platformy satelitarnej - tego nie można pogodzić, a pracownicy Orange nie znają się na telewizji cyfrowej (mogliby się podszkolić w telefonii stacjonarnej, bo tego nie umieją obsługiwać, a co dopiero kolejny produkt z innego segmentu). Nie uda się ich szybko przeszkolić, by mogli skutecznie rywalizować z punktami Cyfry+, Cyfrowego Polsatu czy n.

Oczywiście TP SA mogłaby uruchomić platformę Orange TV, ale musiałaby zatrudnić fachowców znających się na rzeczy i mieć solidny biznesplan, specjalnie nie szkodzący konkurencji, którą wcześniej czy później byłaby Cyfra+. Musiałaby to być oferta zupełnie inna niż ta, którą mają inne platformy, bo oparcie się na tym co jest z jednym Orange Sport nie ma racji bytu.

info:http://satkurier.pl/news/43216/co-z-platforma-satelitarna-od-tp.html



W czwartek, 18 marca, dyżur telefoniczny w naszej redakcji ełniła Liliana Kulesza, szefowa gdańskiego biura rasowego TP SA, obsługującego całe Pomorze. Publikujemy trzecią, ostatnią część relacji z dyżuru.


Zgubiłem fakturę za telefon. Co mam zrobić, aby załatwić sobie drugą fakturę? Czy Telekomunikacja Polska może mi rzesyłać faktury mailem?
– Wystarczy zadzwonić od numer błękitnej linii TP 19393 (dot. klientów indywidualnych) lub błękitnej linii TP Biznes 19330 (jeśli rowadzi Pan firmę) i oprosić o wystawienie duplikatu faktury. Wystawienie duplikatu faktury jest bezpłatne. Warto też amiętać, że Telekomunikacja Polska umożliwiła swoim Klientom otrzymywanie rachunków za usługi w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego apierowego dokumentu. Klienci zainteresowani otrzymaniem e-faktury, owinni złożyć isemne zamówienie w salonie lub unkcie sprzedaży TP, bądź wysłać ocztą na adres: Telekomunikacja Polska, ul. Bażantów 35, 40-668 Katowice. TP będzie wysyłać e-faktury w formacie PDF, na adres mailowy wskazany rzez Klienta.

Ostatnio, gdy dzwoniłam, wybierając numer kierunkowy z ‟0”, usłyszałam w słuchawce komunikat, owiadamiający, że owinnam wybrać numer bez ‟0”. Czy zmienił się sposób wybierania numerów?
– Od 15 maja 2010 r. zmieniony zostanie schemat wybierania numerów krajowych z telefonów stacjonarnych. Połączenia na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej i teleinformatycznej  będą realizowane z ominięciem oczątkowej cyfry ‟0”. Od 30 września br. obowiązuje okres rzejściowy, w którym można wybierać numery krajowe – z cyfrą ‟0” i bez cyfry ‟0”. W okresie tym o wybraniu numeru krajowego z cyfrą ‟0”, usłyszymy bezpłatną zapowiedź słowną, owiadamiającą o zmianach. Wprowadzone zmiany owodują konieczność rzeprogramowania aparatów telefonicznych, modemów, bądź innych urządzeń z zaprogramowanymi numerami. Nie zmieni się sposób wybierania ołączeń na numery międzynarodowe, rzed numerem kierunkowym kraju docelowego, w dalszym ciągu należy wybierać ‟00”.
(js)