Telekomunikacja Polska w Gdańsku


W obronie krzyża

Matma - rozszerzony
Fiza - rozszerzony
Polski - podstawowy
Angielski - podstawowy

Wybieram sie na Politechnike Gdańską na (warianty):
- automatyka i robotyka
- mechanika
- elektronika i telekomunikacja

Składam oczywiście do wszystkich trzech jesli dostane sie do wszystkich to sie zastanowie szybko i wybiore jesli np. do jednej to wezme oczywiscie to co moge




Telekomunikacja Polska zrezygnowała częściowo z usług Poczty Polskiej. Od listopada 100 tys. rachunków telefonicznych trafia do rąk jej klientów za pośrednictwem prywatnej firmy InPost Usługi Pocztowe. Na współpracę z InPost zdecydował się też Bank BPH. Konkurencja jest tańsza i dostarcza przesyłki szybciej niż monopolista. InPost oferuje nam lepszą cenę i krótszy czas dostarczania przesyłek. Nie dziewięć dni jak Poczta Polska, tylko trzy, trzy i pół. Bank BPH twierdzi, że zdecydował się na konkurencyjne usługi w celu "dywersyfikacji ryzyka operacyjnego". Telekomunikacja Polska za pośrednictwem nowej firmy przesyła 1 procent wszystkich swoich rachunków. Od listopada trafiają one do skrzynek w Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Katowicach, Wrocławiu i Białymstoku.
Może też warto sie tym zainteresować?




Hej.

Na wstępie chciałbym się przywitać. Mam na imię Paweł, mam 18 lat, mieszkam w Gdańsku.

Jestem w klasie maturalnej i problem mam taki, że chciałbym studiować na Politechnice Rzeszowskiej, na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, aby zostać inżynierem mechanikiem lotniczym i w przyszłości pracować jako pilot samolotów pasażerskich (może w Polsce, może za granicą). Od małego moją główną pasją było lotnictwo, a pasją "poboczną" informatyka. Rodzice chcą, abym studiował tutaj na miejscu Informatykę, na Politechnice Gdańskiej, na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Ojciec bardziej jakby akceptował to, że chcę zostać pilotem, natomiast moja matka robi mi naprawdę sajgon w domu, mówi że nie będzie wkładać kasy w studia lotnicze, bo potem mogę mieć problem ze znalezieniem pracy jako pilot. Tłumaczy mi że jako informatyk nie będę miał żadnych problemów z pracą i będę dobrze zarabiał. Bez ich wsparcia finansowego nie mam szans wyjechać do Rzeszowa, więc zastanawiam się w jaki sposób na nich wpłynąć, żeby się zgodzili?

Tak naprawdę to ja wiem, że matka nie chce puścić mnie do Rzeszowa, bo boi się, że mogę zginąć kiedyś w katastrofie. Zwłaszcza po tragedii w Smoleńsku już zupełnie nie dopuszcza do siebie takiej myśli i nawet nie chce podjąć ze mną merytorycznej rozmowy na ten temat, załamka.....

Zadam Ci jedno banalne pytanie, które może się wydać śmieszne, jednak jest bardzo ważne - mianowicie: czy nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu pilota?

Pilotem - jak pewnie wiesz - może zostać tylko przysłowiowy "okaz zdrowia".




I po co to spieranie? i tak ATM i Crowley prawdopodobnie bija kazda siec osiedlowa z palcem w pupce no i dostepnosc ich sieci wbrew pozorom jest ogromna :)

http://www.atm.com.p....jsp?pageid=622

Tyle ze atman z tego co mi wiadomo nie kieruje swoich ofert do klientów indywidualnych a do wiekszych przedsiebiorstw.
Zgodze sie natomiast ze ATM bije na głowe inne firmy. Maja swietny routing w tej firmie i na dobra sprawe nie spotkałem sie jeszcze zeby ktos narzekał na atm'a.
Same pozytywy gdzie nie spojrzec
.

15 Mbit? Na co to komu? Mam 4 i już nie wiem co z tym robić...

Ja mam 6mbit i ciągle mi mało. Im szybciej tym lepiej. Zamiast czekac na plik 5 minut moge czekac 20 sekund, czy tak nie lepiej ?



Na polskie realia niepotrzebne, niech oni całą infrastrukturę w Polsce przebudują, a nie robią 15Mbps dla 1% ludzi w Polsce... W "normalnych" krajach 4Mbps to tv,voIP,p2p i łącze 4Mbps niedomaga, ale kiedy u nas tak będzie to chyba nie dożyje...
Jakiś dowód - link?



Krajowe węzły szkieletowe

Węzły szkieletowe sieci ATMAN tworzą sieć o dużej przepustowości (główne miasta 2,5 Gb/s, pozostałe minimum 155 Mb/s), zapewniającą dostęp do wszystkich usług. Nowe węzły tworzone są z uwzględnieniem potrzeb lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, ISP, dostawców informacji. Obecnie ATMAN posiada węzły szkieletowe w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie i Białymstoku.

http://www.atm.com.p...x.jsp?pageid=65



Sponsorzy:)

Tutaj kontraktujemy sponsorów dla naszych klubów. Każdy klub może mieć tylko jednego sponsora!! Mam nadzieję, że każdy bedzie zadowolony z wyboru. Miłej zabawy W nawiasach suma która otrzymamy na konto klubowe w zamian za reklamy danego sponsora)

1. LECH Browary Wielkopolski (210tys.) - sponsor PSŻ Poznań

2. Mercedes - Benz Polska (240tys.) - sponsor WTS Wrocław

3. VELUX Polska (240tys.) - sponsor Stali Rzeszów

4. Coca - Cola POLAND (175tys.) -

5. BMW Polska (205tys.) - sponsor Stali Gorzów

6. Zuzelend.com - portal żuzlowy (295tys.) - sponsor Startu Gniezno

7. IZOPOL S.A. (240tys.) - sponsor Poloni Bydgoszcz

8. Scanclimber Sp. Z.o.o. (220tys.) -

9. PLUS GSM (240ty.) -

10. Dominet Bank (180tys.) -

11. HUSQVARNA Group (150tys.) -

12. PKO Bank Polski (195tys.) -

13. Atlas (225tys.) - sponsor RKM Rybnik

14. Radio ESKA (240tys.) -

15. Przegląd Sportowy (285tys.) - sponsor Apatora Toruń

16. Browary WARKA S.A. (130tys.) -

17. Kronopol (205tys.) - sponsor GTŻ-u Grudziądz

18. CASTORAMA (120tys.) -

19. SGB - Spółdzielcza Grupa Bankowa (150tys.)

20. SKODA Auto Polska (185tys.)

21. Carrefour Group (190tys.)

22. Telekomunikacja Polska (225tys.) - sponsor Intaru Ostrów

23. Wirtualan Polska - portal internetowy (225tys.) -

24. Sporting.bet - zakłady bukmacherskie (250tys.) - sponsor Unii Leszno

25. Lay's (145tys.) -

26. Panasonic - POLSKA (190tys.) - sponsor TŻ-u Lublin

27. Mobile 1 - (230tys.) - sponosr Włókniarza Częstochowa

28. Grupa LOTOS S.A. (220tys.) - sponsor Lotosu Gdańsk

29 Totalizator Sportowy - LOTTO (295tys.) - sponsor ZKŻ Zielona Góra

30. Michelin Group - (185tys.) -



Nieprzyjemna wizyta komornika, dodatkowe koszty, a nawet działania agencji detektywistycznej mają grozić temu, kto zerwie umowę z Erą, donosi Gazeta Wyborcza.

Operator sieci Era od 15 marca informował abonentów o uzupełnieniu regulaminów. Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej daje to im możliwość zerwania umowy bez żadnych konsekwencji. Urząd uważa, że choć Era określa zmianę mianem "uzupełnienia zapisów to jest to po prostu zmiana regulaminu i jako taka umożliwia wypowiedzenie umowy. Operator od początku jednak utrzymywał, że wprowadzone uzupełnienie zmianą nie było. Do salonów Ery trafiło wtedy pismo instruujące sprzedawców, że stanowisko UKE jest tylko jedną z wielu możliwych interpretacji prawa, czytamy w Gazecie.

Czytelniczka "Gazety" z Gdańska nie posłuchała jednak argumentów operatora uznała, że prawo stoi po jej stronie i zerwała umowę z Erą, pisze dziennik.

Kilka dni później kobieta otrzymała wezwanie przedsądowe. - Napisano, że muszę zapłacić sporo ponad 700 zł, kilkanaście złotych odsetek, a Era "nigdy nie zrezygnuje z pełnej windykacji wszystkich należnych kwot" - opowiada czytelniczka. W piśmie zresztą roi się od gróźb. Operator straszy kłopotami, dodaje "GW".

- Poczułam się zastraszona i zastanawiam się nad zawiadomieniem prokuratury o tym piśmie - tłumaczy czytelniczka. Treścią pisma jest zbulwersowana również szefowa UKE. Przedstawiciele Ery nie wypowiadają się na temat pism rozsyłanych do uciekinierów. Zbigniew Lazar, rzecznik PTC w pismie do Gazetyinformiuje, że ewentualne spory między abonentem a PTC mogą być rozstrzygnięte przez sąd.

Wiecej na ten temat w artykule Przemysława Poznańskiego Era straszy uciekinierów Gazeta.pl



--------------------------------------------------------------------------------
Dla przypomnienia. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w dniu 25 czerwca 2007 r. nałożył karę pieniężną w wysokości 2 mln zł na Polską Telefonię Cyfrową za naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do użytkowników końcowych. Przy zmianie regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, która została dokonana w marcu 2007 r., abonenci PTC nie zostali poinformowani o prawie wypowiedzenia umowy zgodnie z art. 59 ust. 2 Prawa telekomunikacyjnego.

Ź/telix.pl