Telekomunikacja Polska w Krakowie


W obronie krzyża

Uwaga na umowy zawierane przez telefon

Zawieranie umów podczas rozmowy telefonicznej to praktyka wielu firm, w tym telekomunikacyjnych. Problem w tym, że konsultanci nierzetelnie informują o tym, że podczas rozmowy zawierają z rozmówca umowę. Media ponownie piszą o skargach na Tele2. Dziennik Polski opisał sytuację czytelniczki z Krakowa, która po wielu namowach konsultantki Tele2  postanowiła wyrazić swoje zainteresowanie ofertą. Podała swoje namiary. Była przekonana, że otrzyma pisemną umowę i będzie miała czas, aby zapoznać się z jej warunkami. Nic z tego. Po odebraniu dokumentów od listonosza, okazało się, że umowa została zawarta już podczas telefonicznej rozmowy przez telefon, o czym w ogóle zainteresowana nie wiedziała. Znawcy tematu przyznają, że podstęp wielu firm, które zawierają umowy przez telefon, polega na samym sposobie prowadzenia rozmowy.

Źródło: Dziennik Polski



Dee_dee,

Co do wyglądu, to są gusta i guściki.. ;)

mIRC jest chyba najbardziej popularny, ale zawsze możesz sobie obejrzeć inne: http://www.irc.pl/soft

Może Visual IRC będzie Ci się podobał..
Generalnie cała konfiguracja sprowadza się do:
[list]
[*] ustawienia serwera, masz do wyboru:
krakow.irc.pl lublin.irc.pl poznan.irc.pl warszawa.irc.pl tpnet.irc.pl -- dla korzystających z sieci Telekomunikacji Polskiej,
Nieraz zdarzają się przerwy w działaniu jakiegoś serwera, dlatego można wybrać inny.

[*] ustawiania loginu/nazwy użytkownika. Możesz wybrać dowolny, pod warunkiem, że nie jest on w tym momencie zajęty przez kogoś innego. Często klienty irca oferują wybór innej nazwy użytkownika, jeśli dana jest zajęta - masz wtedy alternatywne pola i klient będzie próbował się automatycznie zalogować z inną nazwą, np:
[name] = dee_dee [alternate name] = dee_dee_ [alternate name 2] = _dee_dee_
[*] możesz [ale nie musisz ] też ustawić pełną "prawdziwą" ["real name"] nazwę użytkownika np. "Dee_dee czyli ja" ;) , istotne, żeby była nazwa, o której pisałem w poprzednim punkcie..
[list]

To wszystko oczywiście w skrócie i sporym uproszczeniu, ale powinny wystarczyć pierwsze 2 punkty. :)



O tej sprawie pisze też drukowana Wyborcza (dzisiejsza) strona 30:

Krynica i Muszyna skarżą TVP
Mieszkańcy Krynicy Zdroju i Muszyny (woj. małopolskie) zaskarżyli telewizję publiczną do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasbourgu za to, że nie mogą odbierać programu TVP3. Choć muszynianie i kryniczanie płacą abonament RTV, mają problemy z odbiorem siedmiu programów radiowych i telewizyjnych (w tym regionalnej Telewizji Kraków). O sprawie napisała "Gazeta Krakowska". - Odbiór TVP3 w całej Polsce nie jest możliwy, bo zasoby częstotliwości naziemnych dawno już się skończyły - wyjaśniła wczoraj Krystyna Rusłan-Kuhn, dyrektor departamentu radiodyfuzji Urzęgu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Według niej problem zasięgu regionalnych programów TVP może rozwiązać przejście na nadawanie cyfrowe.
Z kolei według Jarosława Szczepańskiego, rzecznika telewizji publicznej, zgodnie z prawem TVP musi dawać widzom możliwość oglądania TVP1 i TVP2. Program telewizji regionalnej TVP nadaje zaś tylko tam, gdzie jest to możliwe. Szczepański powiedział PAP, że abonament RTV płaci się nie za konkretne programy, tylko za posiadanie odbiorników umożliwiających odbiór telewizji publicznej.
Według danych TVP program regionalny jest odbierany na 66% powierzchni kraju i przez 82% ludności.



Z tymi nadajnikami na Slasku jest troche historii. Obecnie nasze nadajniki (oprocz Skrzycznego i Wreczycy) rekordow terytorialnych juz nie uprawiaja,ba sa nawet zaklocane przez nadajniki odlegle o 100-150km dalej. Ale czy ktos pamieta ze Radio Katowice bylo slyszalne na calym swiecie? Zapewne tych osob moze juz na tym swiecie nie byc. Radio Katowice w przeciwienstwie do Warszawy I czy Warszawy II mialo taka szczesliwa czestotliwosc (o ile pamietam dlugosc fali 395,8 ), ze nikt ich nie zaklocal a przy okazji lecieli daleko z tym sygnalem. Osoby z Chin, Pacyfiku i innych egzotycznych miejsc pisaly do Radia Katowice, ze moga ja sluchac w danym miejscu i bardzo sie im ta stacja podoba. Oczywiscie program Radia Katowic byl wtedy prowadzony w czesci po francusku i stad moze tyle tych listow z calego swiata.
Emiter wywolal wspomnienia,wiec polecialem troche dalej. Co do Koszecina to szkoda, by mialo sie zmarnowac 1080 AM-dlaczegoz radiowa Jedynka nie wezmie tej czestotliwosci? Jakos nasi poludniowi sasiedzi nie wstydza sie kilku nadajnikow CRo2. A my od paru lat rezygnowalismy z pasma AM. Stracilismy kilkadziesiat przydzielonych nam czestotliwosci.
A pomysl 1080 AM i siec Krakow-Katowice-Opole-Wroclaw na FM to swietny pomysl. Znalezc tylko firme i sponsorow.
PS.Zainteresowanych Radiostacjami PR przed wojna odsylam do ciekawej ksiazki "Skrót historii elektryki polskiej" a tam do artykulu Z.Sosnowskiego "Historia telekomunikacji" (polecam str.84)



admin:
Download speed: 2,108.10 (263.51) 100%
Upload speed: 277.60 (34.70) 100%
Surfspeed inside Poland: 1,273.99 (159.24) 100%
Latency: 234 milliseconds
continuum
Obecna szybkość połączenia 1079 kb/sek.
bobik
Download: 1969 kbps (246.1 KB/s)
Upload: 273 kbps (34.1 KB/s)

jakoś najsłabiej z tego wychodzi continuum test, tylko popatrzcie na wyniki szczegółowe poszczególnych punktów kontrolnych
Testowana witryna Rozmiar testu Średnia prędkość
Kraków 11592 kb 5 757 kb/sek.
Gdańsk 7494 kb 3 651 kb/sek.
Era GSM 3340 kb 3 440 kb/sek.
Poznań 6250 kb 2 313 kb/sek.
Wrocław 2228 kb 979 kb/sek.
Allegro 1102 kb 840 kb/sek.
Telekomunikacja Polska 1043 kb 730 kb/sek.
Plus GSM 590 kb 708 kb/sek.
Wirtualna Polska 593 kb 519 kb/sek.
Orange 958 kb 500 kb/sek.
Hoga 319 kb 442 kb/sek.
Polska.pl 590 kb 312 kb/sek.
Onet 563 kb 117 kb/sek.
Gazeta Wyborcza 350 kb 82 kb/sek.
Interia 132 kb 81 kb/sek.