W obronie krzyża
TP SA wkrótce zaoferuje videostradę
Telekomunikacja Polska (TP SA) od września zacznie oferować usługi telewizyjne (videostrada tp) w sześciu aglomeracjach w Polsce, a w październiku wprowadzi video on demand (VoD) - poinformowali przedstawiciele spółki podczas konferencji prasowej.
"Od września zaczniemy świadczyć usługi telewizyjne na skalę niemal ogólnopolską, będziemy obecni w sześciu aglomeracjach, zamiast jednej, w tym: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i w Katowicach" - powiedziała dziennikarzom Kornelia Mathea, dyrektor dywizji usługi dla domu.
Videostrada tp, wprowadzona 19 czerwca w Warszawie i okolicach, jest oparta na nowym formacie kodowania MPEG4, który zapewnia odbiór programów TV w najwyższej jakości. Aby skorzystać z videostrady tp wystarczy mieć telewizor, dekoder oraz livebox tp.
TP SA otrzymała też niedawno status operatora telewizji kablowej. Obecnie w swojej ofercie podstawowej ma 16 kanałów.
"Od września rozszerzymy współpracę z Cyfrą+ oraz ITI, tym samym zwiększymy liczbę kanałów w ofercie" - powiedziała Mathea.
TP SA i Canal+ Cyfrowy zawarły porozumienie, w ramach którego TP SA będzie dostarczać telewizję Cyfra+ przez ADSL, jako kompleksową usługę wraz z dostępem do telefonii i internetu.
Mathea poinformowała również, że video on demand zostanie udostępniony klientom TP SA od października.
TP SA zapowiadała też wcześniej, że planuje uruchomienie wypożyczalni gier wideo przez internet w czwartym kwartale 2006 roku.
Podepnę się pod temat
Orientujecie się, jak wygląda w Gnieźnie dostępność kanału SportKlub? W UPC analogowej na pewno brak...
http://www.sportklub.pl/c...476/66/lang,pl/ - dla tych, którzy mają.
własnie sprawdziłem ich strone i niestety w Gnieźnie nie mają zadnych dostawców, a szkoda. Widac ze góruje Poznan i Piła. Z tego co widziałem to platforma N posiada ten kanał jak ktos już wyżej powiedział, i Telekomunikacja Polska. A ciekawy mają repertuar jeśli chodzi o żużel bo 7 kwietnia będą pokazwac II lige i mecz Wanda - Orzeł a dzien później nasz szlagier kolejki.
Starszy Specjalista ds. Procesów i Jakości (Poznań)
Oferujemy możliwośc pracy na stanowisku Data: 05.09.2008, Pracodawca: TELEKOMUNIKACJA POLSKA, Miejsce pracy: Poznań więcej informacji na temat aktualnie przeglądanej oferty znajdziesz poniżej.
Oferta pracy:
Cytat:
To nie jest krytyka modelu, to raczej krytyka kanałów dystrybucyjnych. Trudno krytykować to, co jest takie samo, jak PY. A czy ten telewizor będzie odbierał polskie DVB-T? Może się okazać, że nie. I tu jest pies pogrzebany.
ArtS :) z tego co jest napisane na stronie emitel'a wynika ze bedzie to MPEG-4 tylko czy aby napewno H.264?
Cytat:
Zgodnie z wynikami prac Międzyresortowego Zespołu do Spraw Telewizji i Radiofonii Cyfrowej oraz na pdstawie dokumentów publikownyh przez Ministerstwo Transportu naziemna telewizja cyfrowa DVB-T będzie w Polsce nadawana w standardzie MPEG-4 dlatego też<strong> EmiTel</strong> uruchomił eksperymentalną emisję w standardzie MPEG-4 AVC z obiektu RTCN Poznań
EDIT: a jednak wszystko wskazuje na to ze bedzie to H-264
Cytat:
4. Wdrazanie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oparte bedzie na standardzie EN 300 744 (wersja 1.5.1 z listopada 2004 r.) Europejskiego Instytutu Standardów Telekomunikacyjnych (ETSI) oraz dokumentach standaryzacyjnych, do których on sieodwoluje. Skladowa wizyjna w naziemnej telewizji cyfrowej bedzie kodowana i kompresowana w standardzie H.264/AVC
(zgodnie z zaleceniem H.264 Miedzynarodowego Zwiazku Telekomunikacyjnego – sektor Telekomunikacji (ITU-T))
Skrót wydarzeń - 20. sierpnia
Przedstawiamy skrót wydarzeń z 20. sierpnia 2007 roku.
Motorola, SonyEricsson i Samsung - to producenci, którzy wprowadzą nowe telefony do oferty Play. Już wkrótce portfolio telefonów Play poszerzy się przynajmniej o trzy telefony - jednym z nich będzie Motorola RIZR Z8.
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie zarejestrowany internetowy adres Korei Północnej. Od października domeny ".kp" będą wskazywać serwisy zarejestrowane w tym kraju.
W II kwartale na amerykańskim rynku sprzedano 33 mln telefonów komórkowych za 2,4 mld dolarów. To o 17% sztuk mniej niż w I kwartale - wynika z danych NPD Group. 28% sprzedanych telefonów trafiło do klientów za darmo ramach promocji i rabatów, kolejne 28% kosztowało poniżej 50 dolarów, 11% powyżej 150 dolarów, a 4% - powyżej 250 dolarów.
Telekomunikacja Polska ma obecnie ponad 1,2 tys. budek telefonicznych w Poznaniu, jednak w najbliższym czasie ich liczba drastycznie spadnie. Tylko w tym roku z miasta zniknie 150 aparatów i ta tendencja będzie podtrzymywana także w następnych latach. Podobnie jest z aparatami Netii, których w Poznaniu jest tylko 60. A będzie mniej. Budki zostaną na pewno w szpitalach, szkołach, więzieniach oraz na dworcach. W miejscach, gdzie nie można używać telefonów komórkowych, telefon publiczny będzie bardzo potrzebny. W ramach świadczenia usługi powszechnej TP musi zapewnić jeden aparat publiczny na 950 mieszkańców gminy. (WitekT)
źródło: telepolis
Piłkarski weekend
Piłkarski weekend
Telewizja Orange sport info przygotowała niespodziankę dla kibiców piłkarskich. W nadchodzący weekend na antenie stacji m.in. Superpuchar Ekstraklasy oraz mecz Lechia - Villarreal na żywo.
W najbliższą sobotę 31 lipca (godz. 19.45) Lechia Gdańsk towarzysko spotka się z hiszpańskim zespołem Villarreal w ramach przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy.Z kolei w niedzielę, 1 sierpnia o godz. 16.15, Superpuchar Ekstraklasy, czyli otwarcie sezonu 2010/2011. Mistrz Polski, Lech Poznań, zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Polski - Jagiellonią Białystok.Obydwa wydarzenia będzie można obejrzeć w Orange sport info na żywo, a mecz
o Superpuchar Ekstraklasy także w internecie(Orange sport i w telefonach komórkowych Orange. Przypomnijmy, ze Orange sport info dostępny jest w telewizyjnej ofercie Telekomunikacji Polskiej oraz w Cyfrze+ i Cyfrowym
Polsacie.Ponadto, sobota w Orange sport info zarezerwowana jest dla
wszystkich, dla których najważniejsza jest ukochana drużyna. Dzień Kibica w Orange sport info rozpocznie się specjalnym wydaniem Info Weekendu. Nie zabraknie ciekawych gości, wywiadów oraz reportaży.
Przewodniczący KRRiT powiedział, że pierwsze "wyspy cyfrowe", czyli obszary, na których można będzie odbierać DVB-T, powstaną we wrześniu 2009 roku w Zielonej Górze, Warszawie, Żaganiu oraz w Poznaniu. Dodał, że już 15 stycznia projekt konkursu dotyczący uruchomienia w Polsce DVB-T powinien być zaakceptowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).
http://satkurier.pl/img/strzalka_dol.gif
Konferencja dotycząca cyfryzacji telewizji naziemnej została zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. Ogłoszono na niej także, że sygnał analogowy telewizji zostanie wyłączony do 31 lipca 2013 roku.
Konkurs będzie mieć formę ogłoszenia KRRiT o tym, że istnieje możliwość rozszerzenia koncesji dla nadawców analogowych (TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls) o nadawanie cyfrowe.
------------ROZBUDOWA SIECI TELETRANSMISJI OPARTEJ NA TECHNOLOGII
SDH------------
W pierwszej połowie 2007 roku Telekomunikacja Kolejowa rozbuduje istniejącą
sieć teletransmisyjną opartą na technologii SDH. W głównych węzłach
sieci zostaną zainstalowane urządzenia typu DXC zapewniające łatwą
rozbudowę sieci w przyszłości.
Sieć będzie zbudowana przy wykorzystaniu urządzeń gwarantujących wysoką
jakość świadczonych usług. Do połączeń między węzłami będzie
wykorzystywana własna sieć DWDM, której pierwsza faza rozbudowy zakończyła
się z końcem 2006 roku. Wszystkie nowo instalowane urządzenia umożliwiają
transmisję do 10G oraz świadczenie usług EoS.
Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. jest operatorem telekomunikacyjnym
działającym na podstawie uprawnień nadanych przez Prezesa URTiP. Jako
spółka prawa handlowego rozpoczęła działalność gospodarczą 1
października 2001r. Zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla miasta st. Warszawa
w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem
0000024788, NIP: 526-25-48-753. Kapitał zakładowy spółki wynosi 395 310
000,00 zł. Telekomunikacja Kolejowa posiada strukturę wielooddziałową z
Centralą w Warszawie i ośmioma Zakładami Telekomunikacji w: Szczecinie,
Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku Wrocławiu, Katowicach i Warszawie.
Telekomunikacja Kolejowa posiada nowoczesną sieć teletransmisyjną o ogromnym
potencjale przepustowości, do 400 Gbit/s. Sieć ta należy do najbardziej
rozległych terytorialnie sieci telekomunikacyjnych w Polsce. Na bazie
posiadanej infrastruktury Spółka świadczy szeroki wachlarz usług
telekomunikacyjnych dla wszystkich grup odbiorców: klientów korporacyjnych,
operatorów telekomunikacyjnych, administracji publicznej, małych i średnich
firm, klientów indywidualnych.
Oferta Spółki obejmuje kompleksowy pakiet zintegrowanych rozwiązań dla
usług transmisji danych, dzierżawy łączy, telefonii (m.in. usługa prefix
1022) i dostępu do Internetu. Dysponując własnymi łączami Warszawa -
Berlin - Frankfurt n/Menem - Praga - Warszawa oraz Warszawa â Kijów,
Spółka świadczy również usługi międzynarodowej dzierżawy łączy i
transmisji danych dla klientów biznesowych. Dzięki bogatej i nowoczesnej
infrastrukturze oraz doświadczonej kadrze pracowników Telekomunikacja
Kolejowa jest jednym z największych operatorów alternatywnych na polskim
rynku telekomunikacyjnym.
Dodatkowych informacji udziela:
JAKUB PRUSIK Rzecznik Prasowy Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o.
03-743 Warszawa, Kijowska 10/12
tel. (22) 392-23-30
fax: (22) 392-23-49