Telekomunikacji Polska


W obronie krzyża

Telekomunikacja Polska mimo, że posiada obecnie najwięcej użytkowników Internetu w Polsce z miesiąca na miesiąc traci udziały w Internetowym rynku na rzecz konkurencji. Wśród sieci kablowych największym graczem internetowego rynku jest UPC. Ile internautów w Polsce korzysta ze sztywnego łącza?
Na koniec pierwszego kwartału 2008 roku w Polsce działało 3,627 mln szerokopasmowych łączy internetowych - informuje Gazeta Wyborcza powołując się na dane Point Topic, które nie uwzględniają około miliona użytkowników tzw. sieci osiedlowych.

3 mln 627 tys. szerokopasmowych łączy internetowych było w Polsce na koniec I kwartału 2008 r. Z Internetu za pomocą sieci kablowych korzystało 1,144 mln użytkowników, czyli o 7,2 proc. więcej niż pod koniec 2007 roku.

Najwięcej klientów na koniec marca 2008 roku miała Telekomunikacja Polska – 2,09 mln (57,9 proc. rynku). Kolejne miejsca pod względem udziałów w rynku zajmują: UPC Polska (8,99 proc. rynku), Netia (7,08 proc. rynku) oraz Multimedia Polska (6,34 proc.).

Pod względem liczby szybkich łączy internetowych nasz Polska jest dziewiątym rynkiem w Europie (2,89 proc. udziału) i 18 na świecie.

Źródło: Gazeta Prawna



Prezesi największych operatorów telekomunikacyjnych nie mają dobrych wieści dla użytkowników szerokopasmowego Internetu – ceny dostępu do Internetu raczej nie zostaną obniżone.
Pytani przez Puls Biznesu szefowie Netii oraz Tele2 Polska twierdzą, że w najbliższym czasie nie należy się spodziewać wojny cenowej na rynku internetowym.

Ceny za dostęp do Internetu pozostaną na dotychczasowym poziomie. Można spodziewać się jednak stopniowego zwiększania prędkości łączy w danej cenie oraz bezpłatnych usług dodatkowych.

Szef Tele2 Polska w rozmowie z Pulsem Biznesu twierdzi także, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat z kilku operatorów niezależnych na rynku pozostanie dwóch dużych operatorów.

Źródło: Puls Biznesu



Pod koniec lutego 2010 roku po zimowej przerwie rozgrywki wznawia piłkarska Ekstraklasa. Mecze na żywo pokażą Canal+ Sport oraz Orange Sport. Jak przedstawia się plan transmisji?
W piątek (26 lutego 2010 roku) o godzinie 17.45 rozpocznie się pierwszy w nowym roku mecz o punkty w piłkarskiej Ekstraklasie. Wszystkie mecze 18 kolejki będzie można zobaczyć na antenach sportowych stacji Canal+ Sport oaz Orange Sport.

Canal+ na żywo pokaże następujące mecze 18 kolejki: Cracovia - Legia Warszawa (26 lutego od godz. 20), GKS Bełchatów - Wisła Kraków (27 lutego, godz. 18.30), Polonia Warszawa - Lech Poznań (28 lutego, godz. 17.00). Wszystkie trzy mecze będzie można oglądać w technologii
HD. Pozostałe mecze kolejki Canal+ nada z jednodniowym poślizgiem.

Z kolei Orange Sport na żywo pokaże mecze: Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk (26 lutego, godz. 17.45), Cracovia - Legia Warszawa (26 lutego, godz. 20), Korona Kielce - Jagiellonia Białystok (27 lutego, godz. 14.45), Polonia Bytom - Śląsk Wrocław (27 lutego, godz. 17), Arka Gdynia - Ruch
Chorzów (27 lutego, godz. 19.15) oraz KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (28 lutego, godz. 14.45).

Przypomnijmy, że Canal+ dostępny jest w ofercie
satelitarnej platformy Cyfra+, w sieciach
telewizji kablowej oraz w ramach satelitarnego pakietu Multipakiet. Z kolei Orange Sport dostępny jest w telewizyjnej
ofercie Telekomunikacji Polskiej oraz w ofercie Cyfry+.



Wiele wskazuje na to, że Urząd Komunikacji Elektronicznej zrobił prezent Telekomunikacji Polskiej, która nie będzie musiała dzielić się z konkurencją nowoczesnymi łączami.
Jak zauważa Puls Biznesu, w ustawie o modernizacji sieci telekomunikacyjnej znajduje się zapis, który mówi, że Telekomunikacja Polska nie będzie musiała świadczyć usług BSA na światłowodach, które pozwalają na przepustowość Internetu powyżej 30 Mb/s. Prezes UKE zaznacza jednak, że nie zamierza wprowadzać podobnych ograniczeń na niższe prędkości.

BSA pozwala konkurencyjnym operatorom na świadczenie własnych usług na łączach Telekomunikacji Polskiej. Dzięki temu dotychczasowi abonenci Telekomunikacji Polskiej mogą korzystać z usług (abonamentu telefonicznego i Internetu) konkurencji.

Od kilku miesięcy trwał spór między TP a UKE. Największy operator stacjonarny buntował się przed modernizacją sieci w przypadku, gdy będzie musiał nowoczesną siecią dzielić się z konkurentami na mało korzystnych warunkach finansowych.




Źródło: Puls Biznesu



Technologia bezprzewodowej, radiowej transmisji danych WiMax okazała się mało ekonomiczna dla operatorów telekomunikacyjnych, którzy wybierają sieci czwartej generacji.
Najwięksi operatorzy telefonii komórkowej (wśród nich m.in. AT&T, Telstra, Vodafone, China Telecom, T-Mobile) rezygnują z mobilnej technologii WiMAX na rzecz sieci czwartej generacji – LTE, czytamy w Rzeczpospolitej.

Także eksperci rynku telekomunikacyjnego są zdania, że technologia WiMax stopniowo odchodzi w przeszłość, także w Polsce. Główną przeszkodą rozwoju tej technologii są ceny urządzeń abonenckich, na które trzeba przeznaczyć nawet tysiąc złotych.

Long Term Evolution (LTE) to technologia przyszłości, która pozwala na bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s. Umożliwi powszechne korzystanie z zaawansowanych usług, takich jak interaktywna telewizja, nowe formy rozrywki czy profesjonalne rozwiązania dla biznesu.

- Żadna z alternatywnych technologii nie może zbliżyć się do tego wyniku – ani WiMax, ani HSPA. Dlatego to LTE jest pierwszym prawdziwym standardem dla sieci 4G – uważa Hakan Eriksson, Chief TechnologyOfficer w firmie Ericsson.


Źródło: rp.pl



W takim razie, skoro mamy tu do czynienia faktycznie ze zloczem dynamicznym, to widze, ze nawet lokalnych dostawcow ta oferta TPSA przebija (u mnie w miescinie na osiedlach za 128kbps na osobe trzeba zaplacic 35zeta) - ciekaw tylko jestem jak na tle konkurencji DSL Telekomunikacji Polskiej wypada, bo az wierzyc mi sie nie chce, ze Nasz krajowy monopolista zaproponowal najlepsza oferte



http://www.sfora.biz...-Europie-a13850


Na życie wydajemy więcej niż inni Europejczycy. Obiad w restauracji, fryzjer, odzież, elektronika, komputery, usługi bankowe, kosmetyki, internet, a nawet znaczek na list - wszystko to jest u nas droższe niż w większości państw europejskich, także tych znacznie bogatszych niż Polska - donosi "Wprost".
Z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), który określa średni koszt dostępu do internetu z prędkością 1MB/s, wynika, że Polacy płacą za niego dwa razy więcej niż Brytyjczycy, Francuzi czy Hiszpanie.

Wygląda na to, że działające na naszym rynku firmy z premedytacją łupią klientów. Najwięksi operatorzy nadmiernie śrubują ceny usług, aby ratować spadającą rentowność swych właścicieli - międzynarodowych koncernów telekomunikacyjnych - mówi Chris Bannister, były prezes spółki P4, operatora telekomunikacyjnego Play.

Przepłacamy też za usługi finansowe, bo banki nie mają odpowiedniej konkurencji, a Polacy nie chcą zmieniać instytucji, która przechowuje ich pieniądze.

Zdaniem "Wprost" polskie prawo farmaceutyczne powoduje, że przepłacamy także za leki.

Tygodnik wyliczył także, że za średnią pensję Polak może przejechać po - nielicznych zresztą - krajowych autostradach tylko około 9 tys. km. Francuz za taką samą kwotę pokona odległość 36 tys. km, a Hiszpan - około 20 tys.


Kogo możnaby winić za taki stan rzeczy? :)




Od 1 lipca 2002 roku Telekomunikacja Polska uruchamia nową ofertę szerokopasmowego dostępu do Internetu pod nazwą Neostrada Plus. Pozwoli Ci ona na pełniejsze wykorzystywanie możliwości sieci. (...)
Witam

Mam inne pytanko: - Kiedy tepsoscierna przybudowka France Telecom wreszcie padnie, w slady swego "pana i wladcy" FT? Od tego bowiem dnia bedziemy mogli mowic o normalnosci w dostepie do Internetu. TPI jedynie ten dostep utrudnia. Nic wiecej :cry:
--
Pozdrawiam



Witam. Za niedługo przyjdzie mi dekoder z telewizji tp. Chciałbym podłączyć to do swojego pokoju. Ale nie chcę liveboxa. Mam router linksysa. Czy żeby tuner działał musi być koniecznie podłączony do liveboxa? Może być do routera linksysa?? Proszę o konkretną odpowiedź. :)



TP: 6 Mbps na 1 mln łączy internetowych za 3 lata?

http://di.com.pl/pic/photo/lead/speedtest_DI_1214994173.png

Potrzeby klientów wymuszają na operatorach inwestycje w zwiększanie pojemności sieci i szybkości internetowych łączy.

– Płacąc co miesiąc równowartość kilkudziesięciu euro, klient powinien mieć dostęp do olbrzymich i stale rosnących zasobów treści w internecie – mówił wczoraj Gee Rittenhouse, szef działu rozwoju w należących do Alcatel Lucent Laboratoriów Bella, na 25 Krajowym Sympozjum Telekomunikacyjnym i Teleinformatyki.

Tymczasem Polsce daleko do standardów unijnych.

– Infrastruktura Telekomunikacji Polskiej opiera się na starych, by nie powiedzieć przestarzałych technologiach – przyznaje Maciej Rogalski, dyrektor w TP. Aby ją przystosować do oczekiwań klientów, trzeba inwestować w światłowody. – To będzie kosztować miliardy euro - zaznacza Rogalski.

TP zapowiada, że w najbliższych trzech latach zainwestuje do 3 mld zł w budowę i modernizację 1 mln linii. Każda ma umożliwiać pobieranie danych z prędkością 6 Mb/s.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna



Według badan przeprowadzonych przez OBOP w marcu br., witryna Polskiej Telefonii Cyfrowej jest na pierwszym miejscu w rankingu polskich serwisow telekomunikacyjnych, z ktorych najchetniej korzystaja internauci.

Wiecej: http://www.gsmonline.pl/news/?link=show_de...ils.php?id=6652



A ja jestem Doradcą - Konsultant Partner w Telekomunikacji Polskiej - Dział Reklamacji :P Region południe - mam dostęp do Łodzi, Skierniewic, Piotrków Trybunalski, Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Częstochowa i Opole :P
Ciekawe ilu z was rozpatrywałem kiedyś reklamację albo wysyłałem billing - a może z kimś rozmawiałem przez telefon :P

Pozdrowionka for All :D



Polska Telefonia Cyfrowa przygotowała dla użytkowników Heyah usługę przeniesienia numeru telefonicznego do sieci Era.

Zainteresowani użytkownicy Heyah, będą mogli przejść do sieci Era zachowując swój dotychczasowy numer. Od 17 czerwca br. możliwe będzie podpisanie umowy na warunkach aktualnej oferty promocyjnej sieci Era (z wyłączeniem Era Mix) korzystając z przywilejów dla nowych abonentów, w tym także z możliwości zakupu aparatu telefonicznego w promocyjnej cenie. Ofertę będzie można zrealizować we wszystkich punktach sprzedaży sieci Era.
Opłata za przeniesienie numeru Heyah do usługi abonamentowej w sieci Era wyniesie 1 zł z VAT. Dodatkowo dla klientów, których staż w Heyah jest dłuższy niż 3 miesiące, nie będzie naliczana opłata za przyłączenie do sieci.

Warunkiem dokonania migracji będzie okazanie w punkcie sprzedaży sieci Era aktywnej karty SIM Heyah, oraz przedstawienie zestawu dokumentów niezbędnych do podpisania Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych z PTC. Zgromadzoną na koncie Heyah kwotę należy wykorzystać przed podpisaniem umowy, gdyż nie ma możliwości jej przeniesienia.

Dodatkowe informacje o ofercie dostępne będą od 17.06.2009 na www.era.pl, w Biurze Obsługi Abonenta sieci Era, pod dedykowanym, bezpłatnym dla użytkowników Heyah, numerem 608 92 99 oraz w punktach sprzedaży sieci Era.

(ź) studentnews.pl