teleskopy net


W obronie krzyża

Witam
Pisze w tym dziale, bo nie mogę dodać nowego tematu w dziale "sprzęt astronomiczny".
Czy ktoś z Was miał okazję patrzeć lub może mi przybliżyć jakość obrazów uzyskiwanych w tym oto okularze:

http://www.teleskopy.net/sklep/product_inf...roducts_id=2667

Czy rzeczywiście pole wynosi 66 stopni?
Jak wygląda sprawa z ostrością i jasnością obrazu?
Pytam, gdyż zaciekawił mnie ten okular. Posiadam Synte 130/900 f/7 i ciekawi mnie jaki bym uzyskał obraz z tym okularem.
Jestem początkujący, więc proszę o wyrozumiałość. :D



Odebrałem dzisiaj z poczty okular Vixen LVW 13 mm Wide-Field

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...products_id/625

i wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy zobaczyłem to (żeby nie było wątpliwości, to jest między szkłami o.O !!!):

http://img410.imageshack.us/img410/1769/nlv13yd0.jpg
Ten post był edytowany przez gmalan dnia: 14 December 2008 - 00:03



Dozbieraj do Synty DOB 8". Jak to niemozliwe to przyczaj sie na astromarkecie forum i poluj na second hand. Bywaja i za 900 i za 800, roznie.

Pozdrawiam.

PS. I pamietaj, ze nie jeden dystrybutor w Polsce. Masz DO, masz Teleskopy.net, masz Dfoto i innych. Pogmeraj w sieci. Moze gdzies jest jakas promocja na ktorys z tego typu sprzetow.
Ten post był edytowany przez Hans dnia: 16 October 2007 - 15:33



chodzi mi po głowie (jak coś wpadnie w grudniu $ [ oby B) ]) ewentualny zakup dobrej (w stosunku do ceny i w ogóle) lornetki
ale trochę się dziwię takim okazjom cenowym jak te "of Celestron SkyMaster 20x80"
w testach ona wypada dobrze i opłacalnie ale czemu taka tania tam {SKLEPY!!?!!} (po 699zł)

http://www.lordfoto....n,689161,0.html
http://fotozakupy.pl...a/produkt,9627s

czy w tych (lub podobnych) "sklepach":

1) dłuuugo się czeka po wpłacie {może wiecznie :angry:}
2) lekko wybrakowana
3) bez dodatkowych akcesoriów umożliwiających łatwe zamocowanie do statywów

a przy okazji dwa pytanka

I. wielokrotnie wspominany "żuraw" - czy do tej lornetki istnieje na rynku jakiś od razu gotowy model
(bez poxyliny, wiertarki itp). A (pomijając akurat tę lortnetkę) - dlaczego w DO i teleskopy.net nie widzę w ofercie "żurwii" do lornetek - jak je szukać/rozpoznać ?

II. {z innej beczki} nie mogę logować się tu z internet explorer (spod Visty) lecz muszę firefoxem który programowo zwalczam (nieważne czemu - coś w stylu "zakazano mi") co ustawić jak?



No to przy 350 zł pozostaje http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...36dddf2521a31e7, lub jakiś SKYLux. Możesz popatrzeć w używanych, nieraz można trafić naprawdę niezłe okacje



Witam Wszystkich po raz pierwszy :) Trochę znam Was ze studiowania tego forum i oczywiście też mam dylemat z wyborem teleskopu a w tym wątku jest jeden z moich typów, czyli:

http://www.teleskopy.net/sklep/product_inf...products_id=686

Ciekawi mnie jak wyżej wymieniony telep zachowa się porównując go do refraktora:

http://www.teleskopy.net/sklep/product_inf...products_id=689

Z tego co wyczytałem to oba rodzaje telepów mają swoje wady i zalety, oczywiście chciałbym aby mój teleskop dostarczył mi dużo radości z obserwacji nieba i w miarę nadawał się do różnych objektów (planetki i ds).

Z tego co jest w opisach wnioskuję, że oba teleskopy powinny dawać zbliżone obrazy, mają podobne parametry z małymi wyjątkami. Proszę o podpowiedź, ja osobiście kierują się bardziej w stronę refraktora, gdyż jest chyba solidniejszy i nie trzeba go często kolimować.

Mam dobre warunki do oserwacji (prawie wieś i własna ogród, zdala od dużych miast)
Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Ps.
Wiem że synta 8 jest super ;) może jest któś z okolic Zgierza i Ozorkowa



Zdecydowanie popieram Execa.
Nie widzę 9 letniego dziecka operującego teleskopem, w którego wnętrzu mogłoby się zmieścić :lol:
Refraktor 90/900 byłby niezły. Lekki, operatywny i "zamknięty". Nie było by ewentualnych kłopotów, że np. "coś wpadło do teleskopu", np. miś, kredka, kubeczek z sokiem ;)
Warto też rozważyć go pod kątem montażu EQ, bo AZ3 ma problemy z operowaniem w zenicie, a tam najlepiej widać :) I pełno gwiazd jest.
pozdrawiam

P.S: może to http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...roducts_id/2706
Ten post był edytowany przez wimmer dnia: 04 February 2009 - 22:33



Też kupiłem pierwszy numer za (10zł kusi). Części przyznam wyglądają slicznie. Ale nie stać mnie an 2 letni kredyt po 60zł miesięcznie (bo tak to realnie wygląda - 60zł co miesiac w d...)

za te 1500 kupiłbym faktycnzie lapka albo okulary do teleskopu (a ogolnie to nie tac mnie na kolejny kredy - ledwo skonczylem w tym miesiacu splacac za teleskop) :P xD

zawartosc merytoryczna? na Waszym forum zestawionym z teleskopy.net i wikipedia sie wicej dowiedzialem... takie info wziete z wikipedia plus pare fotek w ladnej szacie grafizcnej....


a z czesci z pierwszego numeru zrobie sliczny zegar astronomiczny w wersji steampunkowej, z trybikami i siatkami astronomicznymi ironymi cudami (i sprzedam ludziom z astroforum za 150zł :P xD)



Kiedyś dla Bratka przerobiłem oryginalny zasilacz zegara teleskopu TAL, który umożliwiał korektę prowadzenia za pomocą pilota przez przyspieszenie lub opóźnienie biegu zegara a także pozwalał na proste przejście do zasilania bateryjnego tego teleskopu. Opisałem to rozwiązanie na mojej stronie www.lx-net.prv.pl . Proponowałem jednocześnie podobną przeróbkę dla systemu zegara teleskopów Uniwersał. Problem różni się nieco w tym przypadku, bo silniki stosowane przez Uniwersał zasilane są z 24V i rozwiązanie do TAL-a jest nieco za 'cienkie'. Na moją prośbę o pomoc w testowaniu nowego rozwiązania zgłosił się jeden z kolegów ale nie podjął czynnej współpracy. Nowy wzmacniacz czeka więc na swój dzień. Ponawiam więc moją prośbę o pomoc w przetestowaniu urządzenia. Do testów potrzebny jest mi oryginalny silnik synchroniczny z teleskopów Uniwersał oraz zasilacz tego silnika. Po otrzymaniu tego zestawu jestem gotowy w ciągu 2, 3 dni przygotować i odesłać do testów zestaw zawierający stosowne elementy (pilot i wzmacniacz) pozwalające na sterowanie pracą silnika w granicach +- 10% wartości nominalnej oraz na pracę montażu z baterii.
L.J.