telewizia TVP


W obronie krzyża

Zamieściłem kilka nowych fotek:



www.korytow.org



Będziemy w telewizji...ale niestety jutro...



A wszytko przez naszego "ulubieńca" prezesa Machulskiego.



Przed chwilą dzwoniła do nas dziennikarka i poinformowała nas, że ze wzgledu na to, że nie może się spotkać z prezesem Machulskim ani żadną upoważnioną osobą z firmy Machpol materiał o asfalciarni nie będzie dzisiaj wyemitowany.



Obiecała, że emisja odbędzie się jutro.



W związku z tym: czwartek 08.10.2009 r. o godz. 17.30 zapraszamy do obejrzenia Kuriera Mazowieckiego w TVP 2 i TVP INFO, w którym pokazana zostanie informacja dotycząca protestu mieszkańców Korytowa i okolic wobec zbudowanej u nas bezprawnie asfalciarni.




'B_janek' post='167656' date='śro, 07 paź 2009 - 16:46']Będziemy w telewizji...ale niestety jutro...

W końcu się udało - dzisiaj była emisja programu.

Dla tych co nie mogli zobaczyć, program będzie dostępny jutro:

http://www.tvp.pl/wa...azowiecki/wideo



TVP przedłuża kontrakt z SES ASTRA

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez serwis Wyborcza.biz, 14 września br. Telewizja Polska przedłużyła umowę z luksemburskim operatorem satelitarnym SES ASTRA. Umowa ta została podpisana w 2005 roku, a w poniedziałek doszło do podpisania aneksu przez p.o. prezesa TVP, Piotra Farfała, i członka zarządu i dyrektora handlowego SES ASTRA, Alexandera Oudendijka.

Zgodnie z postanowieniami umowy, TVP może nadal korzystać z dwóch transponderów na satelicie ASTRA 1KR (19,2E) przez dłużej niż 5 lat, a także ma możliwość wynajęcia kolejnych. Nowe transpondery zostaną wykorzystane na potrzeby platformy TVP.

Umowa podpisana w 2005 roku miała ważność przez 5 lat, czyli nie było konieczności przedłużania jej w tym roku. Jednak Piotrowi Farfałowi zależało na czasie, chociaż jego plany były potępiane m.in. przez Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego KRRiT. Według nieoficjalnych informacji umowa podpisana przez zarząd Jana Dworaka w 2005 roku opiewała na kwotę 20 mln zł.

15 września o godz. 12:00 odbędzie się konferencja prasowa, na której podane zostaną szczegóły na temat platformy TVP. Już teraz można oglądać w formie niekodowanej kanały telewizyjne TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, TV Polonia, TV Puls, TVP Sport oraz stacje radiowe Obrady Parlamentu, PR Jedynka, PR Dwójka, PR Trójka, PR Euro i PR Dla Zagranicy.

info:satkurier.pl




Usypywane przez bełchatowską kopalnię tzw. zwałowisko wewnętrzne osiągnęło już taką wysokość, że zakłóca odbiór programów telewizyjnych, na co skarżą się mieszkańcy gminy Kleszczów. Hałda zaczęła "zasłaniać" sygnał przekazywany z nadajników zamontowanych w Łodzi i w okolicach Przysuchy, niedaleko Opoczna. W efekcie na ekranach telewizorów w kilku miejscowościach pod Kleszczowem pojawiają się migające pasy i śnieżenie obrazu. Zakłócenia dotyczą głównie programów TVP I i II, czasami nie można też oglądać regionalnej Trójki.
Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty przeprowadził już w gminie pomiary poziomu sygnału.
- Konieczne jest wybudowanie stacji retransmisyjnej na sąsiadującej ze zwałowiskiem hałdzie - mówi Andrzej Granewicz, naczelnik wydziału kontroli radiowej i zwalczania zakłóceń z łódzkiego oddziału URTiPP. - Wybraliśmy już miejsce pod to urządzenie. Teraz od gminy Kleszczów zależy, czy będzie nim zainteresowana.

Czy ktoś z Czytelników forum mieszka w tamtym rejoniei mógłby wypowiedzieć się, czy wpływ zwałowiska jest aż tak widoczny, jak to przedstawia prasa? Czy gdzieś w Polsce zdarzały się już przypadki, że nowopowstająca "górka" wymuszała uruchamianie dodatkowych przemienników?



Jak podaje serwis Tele-Polska:

4 października Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję kanałowi TVP Film.
Nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej wystaruje prawdopodobnie w kwietniu. Skupi się na filmach zarówno polskich, jak i zagranicznych.





TVP Info  :o  :D  :D  

Może najpierw niech dopracują "lokalne"  :wink: a później łapią się za coś większego :lol:
Nie wiem wg jakiej skali to liczysz, ale na mój rozum jeden ośrodek TVP Info to projekt zdecydowanie mniejszy niż kilkanaście ośrodków regionalnych.


TVP 3, to tragedia a nie lokalna telewizja. Doskonale pamiętam jak TV Kraków dostała koncesję na miejsce RAIUNO, wtedy to była telewizja !
Ciekawe Programy produkowane przez pracowników, wiadomości lokalne (Kronika), nie zapominali też o muzyce między programami. Teraz ta lokalność ogranicza się tylko do Kroniki i prognozy pogody. Teraz mamy transmisje z Wiejskiej. :o



Nic z tego nie będzie, ponieważ ze stacji komercyjnych HD w Polsce jest tylko TVN HD. Polsat miał uruchomić simulcast w HD, ale coś nie poszło i jak na razie nie widać aby coś mieli uruchamiać. TVP zrezygnowała z HD ze względu na problemy z dystrybucją tego kanału i powstającą (a raczej brak) platformą TVP.

Jest to nierealne ze względu na plany UKE. (całkiem nowe, 8 luty) http://uke.gov.pl/uk...mp;place=Lead01


2) przeznaczyć na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej i multimedialnych systemów mobilnych zakres częstotliwości obejmujący kanały TV nr 21-60 (470-790 MHz), z tym że:

* nie mniej niż jedno ogólnopolskie pokrycie na świadczenie multimedialnych usług mobilnych (np. DVB-H),
* nie mniej niż jedno pokrycie ogólnopolskie na transmisję programów Telewizji Publicznej i Radiofonii Publicznej,
* nie mniej niż dwa pokrycia ogólnopolskie na świadczenie usług transmisji programów telewizyjnych i radiowych w systemie DVB-T w dowolnej rozdzielczości (SD lub HD), przy obowiązku zapewnienia emisji programów dotychczas dostępnych w formie analogowej (poza programami TVP).


W jednym sygnale można uruchomić maksymalnie dwie stacje HDTV. Każda ma po 10Mbps. Można i uruchomić trzy stacje HDTV, ale zasięg będzie marny. W DVB-T2 można już uruchomić do trzech stacji HDTV.
Użytkownik Qrzysztof edytował ten post 26.02.2008, 14:49




Znana i lubiana na Litwie przez miejscowych Polaków, jak też wielu Litwinów, Telewizja Polonia wkrótce może zniknąć z ekranów telewizorów i będzie dostępna wyłącznie poprzez sieci telewizji kablowej lub odbiorniki satelitarne.22 lipca wygasa umowa o naziemnej retransmisji sygnału, a władze wstrząsanej finansowymi kłopotami i skandalami Telewizji Polskiej, na podpisanie nowego kontraktu z litewskim operatorem rzekomo nie mają pieniędzy.



" />Zgodnie z moim zwyczajem, tj. wieczorową porą postaram się, Antoni, odpowiedzieć na Twoje wątpliwości.

Jeżeli chodzi o Panią Szefową i autorytet - to Twoje uwarunkowania są jak najbardziej zasadne. Widzisz, Trzebinia to taka mała mieścina z dużymi peryferiami. W tejże Trzebini prawie każdy z kimś się znał, zna oraz będzie znał.
Ja Panią Szefową znam z przedszkola. Bo po drodze zdarzało mi się przechodzić koło tego przedszkola. Czyli wg. Twoich kryteriów znajomość prawie osobista.

Natomiast odnośnie Nowego Miasta mój sceptycyzm nie jest ortodoksyjny. Uważam, że należy nadal te balińskie nieużytki odkupić od prywatnych właścicieli i je odpowiednio "zakonserwować" (nieużytki, nie właścicieli) dla ewentualnego zamiaru budowy rozszerzonego Chrzanowa - ale potencjałem Unii Europejskiej. Jak nam wiadomo, Emiraty z Zatoki nic wspólnego nie mają z UE, więc tę arabską bajkę należy przekazać do zbioru opowieści pięknej Szeherezady.

Jeżeli chodzo o TVP Kraków (dawna regionalna Trójka), to jest tak, jak napisałem. Dzięki Przełomowi oraz chrzanowskiemu staroście, możesz w Chrzanowie i okolicach odbierać bez przeszkód TVP Kraków. Tylko że z drugiej strony, tj. z nadajnika "Kosztowy" Mysłowice. Na kanale 42 UHF. Oczywiście z anteny naziemnej typu "Yagi" czy też "siatka". Lub od strony Krakowa na kanale 50 UHF. Nie jest to telewizja lokalna, ale małopolska i z częścią dawnej kielecczyzny włącznie. Prawdopodobnie byłaby to telewizja propagująca ideę rozbudowy Chrzanowa, zresztą jeszcze wszystko przed nami.

Mam nadzieję, iż Twoje wątpliwości nieco zneutralizowałem. Pozdrowienia.



" />Drugoligowe kluby nie chcą meczów w poniedziałek

Od zeszłego roku wybrane mecze drugiej ligi transmitowane są w TVP 3. Umowa pomiędzy Telewizją Publiczną, a PZPN parafowana była również przez Polską Ligę Piłkarską. Od rundy wiosennej, TVP chce przeprowadzać relację z meczów w niedzielę i poniedziałek, co nie spodobało się działaczom drugoligowych klubów.

Spotkania z zaplecza Orange Ekstraklasy miałyby być transmitowane w niedzielę (godz. 14:30 lub 18:30) oraz w poniedziałek (godz. 17:00). Drugi termin wywołał oburzenie wśród działaczy. - Jeśli będę zmuszony przełożyć mecz na poniedziałek, kiedy nasi kibice normalnie pracują, to zacznę chyba szukać azylu z dala od Białegostoku - mówi wiceprezes Jagielloni Białystok, Artur Kapelko, a wtóruje mu również dyrektor Ruchu Chorzów, Krzysztof Ziętek. - Nie zgadzamy się na przełożenie naszych meczów na poniedziałek. Powinniśmy usiąść do stołu i przedyskutować ten problem.

Innego zdania jest natomiast Jarosław Idzi, zastępca dyrektora sportowego TVP Sport. - Termin ma poparcie wśród większości klubów, bo w weekend uwaga kibiców skupia się na rozgrywkach ekstraklasy. Niektórzy obstają jednak przy dotychczasowych przyzwyczajeniach - powiedział.

DEBILE NIECH ZROBIA W SRODA O 10 RANO BO W PON O 17 LECI TELEEKSPRES!!!!



Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Koszykówki nie wybrano stacji telewizyjnej (TVP lub Polsat), która ma pokazać w sezonie 2005/2006 mecze Era Basket Ligi. Jednak jak już wcześniej informowaliśmy prawie pewne jest, że nadal będzie to TVP.

Nieoficjalnie się mówi, że Polsat chciałby dostać od ligi pieniądze na częściowe pokrycie kosztów transmisji. Jednak, ani kluby, ani sponsor ligi PTC ERA nie są zainteresowane takim układem. Z prostej przyczyny. Klubów na to nie stać, a sponsorowi się to po prostu nie opłaca. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przedstawicielom Ery zależy na jak największej reklamie swojej marki, a największą oglądalność mimo wszystko gwarantuje TVP. W tym wypadku pozostaje liczyć na TVP, które zrobi relacje za darmo, ale nie co tydzień jak było planowane, a co dwa tygodnie. Koszykówka będzie pokazywana w telewizji publicznej na przemian z siatkówką. Niestety nie wiadomo jeszcze czy TVP dotrzyma słowa w sprawie powstania koszykarskiego magazynu.

www.polskikosz.pl

Jeszcze nie podpisano umowy a juz TVP zaczyna wydziwiac Szkoda słów



jakby kogoś interesowało:

W aktualnej ofercie "Zyskasz Więcej" przepustowość 2 Mbps to koszt 59,00 zł miesięcznie dla umowy 24 m-ce i 65,00 zł dla umowy 12 m-cy. Przepustowość 4 Mbps odpowiednio 79,00 i 73,00 zł.

Jeżeli chodzi o telewizję - umożliwiamy dostęp do naszej Zbiorczej Instalacji Telewizyjnej (ZIT), dzięki której można odbierać podstawowe kanały tv (TVP1, 2, 3, Polsat, TVN, Puls, TV4) za 9,76 zł brutto miesięcznie.
Zbiorcza Instalacja Telewizyjna umożliwia również podłączenie dekodera telewizji cyfrowej: Cyfry+, Cyfrowego Polsatu lub platformy "N".
Dużą zaletą tej opcji jest brak konieczności montowania dodatkowej anteny na balkonie czy też na ścianie budynku. W przypadku zdecydowania się na skorzystanie z naszej oferty dot. Internetu koszt instalacji ZIT wyniesie 61 zł.



" />
">
Czy Telewizja Publiczna skoro jest tak konserwatywna i mocno ukierunkowana w stronę wiary rzymskokatolickiej nie może zrobić oddzielnego kanału?


Zrobiło już to liberalne ITI

Tak ale TVN Religia/Religia TV porusza wiele spraw nie zwiaznych z chrześcijaństwem.Natomiast kanał religijny TVP (jezeli by taki powstał.Pfff... wypluwam te słowa ) byłby kopią TV TRWAM

Widać ,że Religia TV należy do skrajnie liberalnych mediów i chwała im za to!Ja nie lubie grupy ITI ,ale TVN religia jest krokiem do przodu i aby wiecej takich kanałów ,aby pod nawą kanał RELIGIJNY był naprawdę taki kanał ,a nie kanał CHRZEŚCIJAŃSKI.

Tak samo dobrze by było ,aby rozdzielić religie i Katechezę.na Katechezie uczono by tego co do tej pory ,a na Religi uczono by histrorii różnych religi ,a nie tylko jednej...




Podaj winnego ( linki lub źródło) za opóźnienie naziemnej telewizji cyfrowej bo jak twierdzisz TVP jest ofiarą i pomówień .

TVP nie jest ofiarą platform cyfrowych, tylko prawa jakie mamy. Daleko nie trzeba szukać Oto fragment listu od UKE zamieszczonego na forum Emitela:
... uprzejmie informuję, że UKE nie ma pewności co
do nastawienia TVP odnośnie procesu cyfryzacji naziemnych emisji TV,
jednakże wydaje się, że pewna zachowawczość i wynikające z niej opóźnianie
przez TVP przystąpienia do realizacji regularnych emisji programów w
sposób cyfrowy w ramach pierwszego multipleksu (MUX1) DVB-T nie wynika ze złej
woli nadawcy publicznego a z konieczności wypełnienia czynności określonych
w ustawie Prawo zamówień publicznych odnośnie wytypowania podmiotu,
który może multipleksować i transmitować programy TVP.