W obronie krzyża
Miniony rok był znacznie mniej aktywny dla nas pod względem MMA niż ubiegły. Nasi zawodnicy stoczyli 6 walk zawodowych (w zeszłym roku 17), z których wygrali 4 (13), zremisowali 1 (2) i przegrali 1 (2). Mniejsza aktywność na zawodowych ringach wynikła w znacznej mierze z niedojścia do skutku kilku dobrze się zapowiadających gal (Noc Wojowników 2, Noc Mistrzów 2, Pro-Fight 4).
Wystartowaliśmy w 6 imprezach amatorskich (7), w tym 4 galach pojedyńczych walk (1). Łacznie nasi zawodnicy stoczyli 23 walki (44) wygrywając 15 (31) i przegrywając 8 (13). W turniejach zdobylismy 2 złote (8), 1 srebrny (1) i 0 brązowych (2) medali.
Za to podczas gdy rok temu nie braliśmy udziału w imprezach grapplerskich, tym razem wystartowaliśmy w dwóch zawodach Bjj i dwóch submission fighting. Nasi zawodnicy zdobyli w sportowym Bjj 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale, a w submission 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe. W jednym z turniejów Bjj zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej!
Wieksza była nasza aktywnośc na nivie szkoleniowej. Czterokrotnie gościlismy instruktorów zza oceanu (w zeszłym roku trzykrotnie), w tym raz na dłużej. Kilkakrotnie nasi przedstawiciele brali udział w szkoleniach organizowanych przez inne kluby.
Dziewieciu naszych zawodników zdało egzaminy na wyższe pasy.
W dwóch wypadkach okazaliśmy się prekursorami w Polsce. Marcin Pionke jako pierwszy Polak zawalczył w stolicy Chin, Pekinie na największej tamtejszej gali Art of War, gdzie zremisował z najlepszym zawodnikiem gospodarzy. Łukasz Sajewski zwyciężył w pierwszej walce MMA transmitowanej na żywo przez telewizję publiczną.
A oto coś o transmisji w TV
Pojawiły się dziś w prasie informacje, iż od przyszłego roku F1 będzie można obejrzeć w telewizji TVN, nie wiadomo czy tyczy się to zwykłego TVN czy może innej stacji z rodziny TVN mowa tu o TVN TURBO oraz powstającym właśnie TVN SPORT. Nowy kanał sportowy grupy medialnej ITI (właściciele całej rodziny programów TVN) ma ruszyć na jesieni tego roku..
Póki co, Grupa ITI na razie tej informacji oficjalnie nie potwierdziła. Od 2004 roku F1 w Polsce można obejrzeć w stacji TV4 należącej do grupy POLSATU. Po tym sezonie kończy się jej trzyletni kontrakt na pokazywanie mistrzostw Formuły 1.
Pierwsze wyścigi F1 w Polsce transmitowała Telewizja Publiczna, było to w latach 70-tych, 80-tych i początku lat 90-tych. Ostatni rok Formuły 1 w TVP to 1991. Potem w 1994 roku mogliśmy obejrzeć godzinne skróty z wyścigów w stacji POLSAT, rok później transmitowała na żywo kwalifikacje oraz wyścigi stacja POLONIA 1. W latach 1997-2002 wyścigi można było obejrzeć w Canal + (z tymże w latach 2000-02 - jako tzw. multisignal w Cyfrze +). Od 2004 roku do dziś F1 transmituje stacja TV4. Od przyszłego roku czeka nas więc kolejna zmiana kanału.
A co do przejścia Schumiego - to osobiście jestem zdania że on do końca swojej kariery będzie związany z Ferrari. A pozatym kto w luźnej rozmowie rzuca kwotę 100 mln ?
Z przykrością muszę się przyznać że nie było mi dane obejrzeć w telewizji TRWAM koncertu kolędowego zespołu UNIVERSE gdyż nie posiadam tejże właśnie stacji ale myślę że poprzez uczestniczenie na żywo właśnie w takich koncertach wynagrodzi mi to czego nie mogłam zobaczyć w telewizji
Ja troszkę na temat oglądalności piłki nożnej w Polsce.
Czy jest aż tak wielka?
Moim zdaniem nie. To media ciągle gadają o piłce nożnej. Nawet jakieś mało ważne informację są podawane w wiadomościach, a gdy ktoś z mniej popularnych dyscyplin coś osiągnie na arenie międzynarodowej to cisza.
W mediach tylko piłka, piłka i piłka, której poziom w Polsce jest żenujący.
Oglądalność w tv na pewno jest wielka, ale dotyczy to LM, Pucharów czy mistrzostw świata lub Europy.
Zobaczcie ile ludzi na żywo ogląda mecze ekstraklasy. Są mecze co ogląda po 10 tys i więcej. Śledząc frekwencje w ostatnich kolejkach to na wielu meczach widownia była w okolicach 2,5 -4 tys widzów.
Mamy w Polsce mocne ligi siatkówki, żużla (na których meczach zasiada nie rzadko po 10 tys ludzi). Nasza reprezentacja szczypiorniaka regularnie zdobywa medale. Prokom Gdynia jest w najlepszej 8 Europy.
TDP ogląda wiele osób zarówno na trasie jak i w tv, ale dla naszej telewizji to piłka nożna jest numer jeden, tak jak by jej poziom był taki jak na Wyspach czy w Hiszpanii.
Przepraszam, że troszkę nie na temat.
na tv sat jest kilka rozwiązań
1. set-top-box z linuksem np. jakiś dreambox/relook czy coś innego
te tunery można kontrolować przez przeglądarke tak jak np.rutery
wchodzimy na stronę i mamy dostęp do tunera, możemy np. korzystając z EPG(elektroniczny przewodnik po programach) ustawiać nagrywanie jakiegoś programu czy filmu
można kupić tuner z dyskiem lub bez, jeżeli wybierzemy tuner bez dysku to możemy udostępnić częś dysk z naszego maka i wtedy cyfrowy sygnał telewizyjny będzie przesyłany z tuneru do maka prze sieć ethernet
dostajemy wtedy na dysku plik w formacie .TS i później możemy z nim zrobić co nam się podoba np. wyciąć reklamy i nagrać film na dvd
2. inna opcja to zwykły tuner tvsat (bez liuksa itp.) podłączony do karty telewizyjnej działającej z programem EyeTV
przynajmniej tak przypuszczam- widziałem w którymś numerze Macworlda nadajnik IR do przełączania kanałów na tunerach sat więc myślę, że o coś takiego chodzi
czyli podłączamy tuner do tej karty przez svhs+chinch do dźwięku i do karty podłączamy nadajnik ir który będzie zmieniał kanały na tunerze
3. TiVo sat - jest do tego soft na maka
i pewnie jeszcze kilka innych rozwiązań, ale jeżeli chcemy oglądać telewizję na żywo to chyba najlepszym rozwiązaniem byłaby właśnie karta tv + tuner sat
oczywiście w przpadku set-top-box mamy możliwość odbioru kanałów HDTV :)
a co do skystar to był już team na forum
pozdrawiam
Polsat chce zaatakować Internet. Marcin Pery, jeden z lepszych w Europie specjalistów do spraw Internetu, przeszedł właśnie do nowopowstającej struktury tworzonej przez właściciela Telewizji Polsat.
Marcin Pery, dotychczasowy wiceprezes i współwłaściciel firmy Gemius, w tworzonej strukturze będzie odpowiadał za rozwój nowych projektów internetowych. Pierwszym będzie realizacja transmisji na żywo z meczów Euro 2008.
- Cieszymy się, że Marcin Pery zdecydował się poprowadzić nasz nowy projekt internetowy, widząc w tym szansę swojego rozwoju. Jego osoba jest dla nas gwarancją powodzenia naszych planów, związanych z inwestycjami w nowe technologie - mówi Zygmunt Solorz-Żak, szef Polsatu.
Tvp Hd
Potwierdzam ze największe opóźnienie jest na TVP HD, ale uwaga, tylko na programach które "lecą" na żywo, wręcz nie da się oglądać :-(( Na filmach jest OK. Nie zauwazyłem tego efektu na TVN HD. Tam jest ok. Wg mnie to raczej problem telewizji nadającej sygnał. Opóźnienie widać niezaleznie od tego czy dzwięk jest DD czy stero, przez wzmacznicz po optyku czy bezposrednio przez TV opóźnienie jest tak samo badziewiarskie.
A co do systemu SRS czy jak to tam Smsung nazywa to mogli to sobie spokojnie darowac w tym TV ... praktycznie się tego nie odczówa .. praktyczniejszy byłby dekoder DD.