W obronie krzyża
To jest tak z tego co rozpoznałem: LG seria 7000 rozpoznaje 7 kanałów z analogowego sygnału Isko jako kanały DVB-T i je rozkodowuje, natomiast Samsung 933H nie rozpoznaje tych kanałów ale za to rozkodowuje 4 kanały BBC których nie ma nigdzie wymienionych na programach Isko.
Pytanie dodatkowe - jak zamówię TV cyfrową w Isko to dam radę rozdzielić sygnał na 2 telewizory w 2 pokojach ? Czy po dekoderze można jakoś sygnał rozdzielić ?
Czy się różni moduł CAm od dekodera HD ? co muszę zamówić by mieć telewizję cyfrową ?
1 lipca 2008 Zarząd TVP S.A. zatwierdził strukturę kanału TVP HD. Za tworzenie i kierowanie strukturą jest odpowiedzialny Robert Korzeniowski. Kanał będzie dystrybuowany w trakcie Olimpiady w Pekinie w wybranych regionach za pośrednictwem cyfrowych multipleksów DVB-T, sieci kablowych oraz platform spełniających odpowiednie kryteria technologiczne. Których - nie wiadomo?
Stacja TVP HD, której testową transmisję planszy już rozpoczęto z satelity Astra 19,2E (10,773, pol.H SR 22000, FEC 5/6) dostępna będzie w ofercie satelitarnych platform cyfrowych oraz cyfrowych sieci kablowych.
Decyzją Zarządu Telewizji Polskiej przyjęto projekt obsługi Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i związane z tym nakłady. W trakcie Igrzysk TVP HD będzie nadawał wyłącznie wydarzenia sportowe.
Natomiast po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich kanał będzie emitował w jakości HD programy o charakterze sportowym, artystycznym, a także filmy i widowiska. Jego wyróżnikiem będzie najwyższej jakości przekaz obrazu w technologii HD.
Niezmiernie ważne jest tu sformułowanie użyte w komunikacie prasowym TVP:
Kanał TVP HD trafi do platform cyfrowych spełniających odpowiednie kryteria technologiczne.
Po zakończeniu Igrzysk testowe nadawanie kanału będzie kontynuowane wyłącznie za pośrednictwem cyfrowych sieci kablowych i platform. Ponownie powtarza się słowo: platform. Niestety nie wiadomo których i na jakich zasadach?
źródło: tvp.pl
France Telecom przeciwko Canal+
http://w3.satkurier.pl/pliki/164.jpg Francja Telecom potwierdził, że wniósł skargę do Komisji Europejskiej przeciwko francuskiemu Canal+. France Telecom uważa, że płatna telewizja Canal+ nie podporządkował się 59 punktom, narzuconym przez francuski rząd przy akceptacji połączenia dwóch francuskich platform cyfrowych CanalSat i TPS.
http://w3.satkurier.pl/pliki/5319.jpgCanal+ jest również oskarżany przez France Telecom o anty-przetargowe zachowanie na francuskim rynku praw telewizyjnych (sport, film), gdzie jest teraz jedynym dostawcą oferty Premium. FT ma wątpliwości co do praw do transmisji ligowych.
Napięcie między dwiema francuskimi grupami wzrosło, gdy France Telecom uściślił cele dla oferty ADSL, w obszarze płatnej telewizji, w którym Canal+ długo był aktywny, a przez poczynania FT mógłby wiele stracić.
Na razie nie wiadomo, jakie będą konsekwencje skargi FT na Canal+ do Brukseli, jeśli chodzi o współpracę w Polsce na poziomie ADSL między polskim Canal+ i Telekomunikacją Polską SA, częścią France Telecom.
info:http://www.satkurier.pl/?telewizja/&kat=175&id=36598
Użytkownik rafako42 edytował ten post 20 maj 2007 - 22:11
Policja zatrzymała właściciela jednej z firm zajmującej się serwisowaniem sprzętu elektronicznego. Mężczyzna rozszerzył swoją działalność o przerabianie konsoli do gier (PSX, PS, PS2 i Xbox), aby umożliwić odtwarzanie na nich nielegalnych gier i filmów. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Oryginalne konsole do gier mają zabezpieczenia, które pozwalają na odtwarzanie tylko legalnych płyt, których koszt waha się w granicach od 130 do 300 zł. Przerabianie polegało na wmontowaniu w układ elektroniczny konsoli specjalnego chipu elektronicznego, który powoduje obejścia fabrycznych i technicznych zabezpieczeń. Zmiany te umożliwiały odtwarzanie na konsolach nielegalnych gier oraz filmów, nagranych na zwykłych płytach DVD. Koszt przerobienia konsoli wahał się, w zależności od modelu, od 70 do 250 zł.
Policjanci w pomieszczeniach firmy oraz w mieszkaniu należącym do właściciela zabezpieczyli 15 urządzeń elektronicznych, pozwalających na przerobienie konsol, 8 przerobionych konsol go gier, dysk twardy, 2 komputery stacjonarne, 3 komputery przenośne, karty pamięci SD oraz blisko 240 płyt CD i DVD z nielegalnym oprogramowaniem. Ponadto funkcjonariusze w mieszkaniu właściciela firmy zabezpieczyli 2 karty oraz 2 dekodery cyfrowe umożliwiające nielegalny odbiór płatnej telewizji satelitarnej. Według wstępnej oceny zabezpieczono towar o wartości około 100 tys. złotych.
Źródło: Policja
PTK Centertel (sieć Orange), Polska Telefonia Cyfrowa (sieci Era i Heyah), P4 (sieć Play) oraz Polkomtel (sieci Plus, Sami Swoi, 36i6) podpisały akt założycielski spółki Mobile TV, która zostanie powołana na potrzeby mobilnej telewizji.
Przedmiotem działalności spółki Mobile TV będzie świadczenie usług umożliwiających dostęp do treści multimedialnych (w szczególności audialnych i audiowizualnych) zainteresowanym podmiotom, w oparciu o technologię DVB-H lub inną technologię, czytamy w komunikacie Grupy TP.
W wyniku transakcji wnioskodawcy (P4, Polkomtel, PTC i Centertel) będą posiadać po 25 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników nowo utworzonego przedsiębiorcy. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia działalności w tym zakresie jest wygranie przetargu ogłoszonego przez UKE na rezerwację częstotliwości umożliwiających świadczenie usługi.
W tym tygodniu UOKiK wydał zgodę na powołanie spółki uznając, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.