telewizja Chopin


W obronie krzyża

Monter trochę nadgorliwy (delikatnie powiedziawszy). Na oficjalnej stronie TVP mozna przeczytać:
Kanał TVP HD można odbierać na:

- platformie "n" na kanale 12
- oraz w sieciach kablowych: Petrus Polska sp. z o.o. (Chojnice), Telewizja kablowa "Chopin" (Wejherowo), Espol sp. z o.o. (Szczecin), Sat Film sp. z o.o. (Łódź), SGT sp. z o.o. (Gliwice), Tel-Kab Z.E. (Warszawa), P.H.U. Volta (Gdańsk).
strona http://www.tvp.pl/tvp-hd
Nic nie jest napisane, że np. z PKiN, pewnie dlatego, że to emisja testowa.
Odbierać i oglądać, ile się da.
Pozdrawiam. asako




Bo na ogol telewizor jak nazwa wskazuje sluzy do ogladania na nim telewizji, a tam kroluje 16:9. Po co przygotowywac na DVD/BD osobna poprzycinana wersje 1.85:1, skoro kinoman sie oburzy ze jest obcieta z gory i dolu?
Po to, że kinoman raczej chodzi do kina a na telewizji się to gorzej ogląda, projektor nie jest zaś tak popularnym urzadzeniem zeby był docelowym rynkiem BD, większość posiadaczy BD będzie podobnie jak DVD miała telewizor.

Jeżeli chodzi o konwersję 24 na 30 to może lepiej byłoby na 50, poza tym kiedyś w końcu pożegnamy się na dobre z taśmą filmową tak jak fotografia analogowa zaczyna zanikać nawet u artystów.

Update:
Doszedłem właśnie do postu nr 44 i uważam ze jest najbardziej sensowny i wyważony, trafia w sedno. Ideałem by było aby jeszcze TV mogło wyświetlać oba kadrowania kinowe i telewizyjne, w sumie co za problem w dobie cyfrowej żeby zrobić sprzęt wykrywający jakieś znaczniki formatu zamiast zwykłego powiększania, a na pewno zadowoliłoby to ortodoksów 2,35:1.

Odnośnie analogii do spłaszczania utworów Chopina, to ja bardzo proszę posiadaczy sprzętu cyfrowego za grube $$$$, żeby się bezczelnie nie wypowiadali, bo tylko czarna płyta analogowa i wzmacniacz na lampach nie kastruje cyfrowo utworu a nie kawałek srebrnego plastiku i procesory dźwięku.



waham sie miedzy tym telewizorem a Philips 32pfl7603


ogladac bede tv z sygnaly SD kablowka chopin lub z dvd / laptopa

psp3 nie wchodzi w gre podobnie jak inne gry )


czy ktos sie orientuje co do formatu MPEG 2 w tym tv ?? jak to bedzie gdy w Polsce wprowadza MPEG-4 ?? znalzlam taki o to komentarz:


"ALE MA BRAK MPEG 4 I TO JEST JEGO WADA. W POLSCE MA OBOWIAZYWAC ALBO JUZ OBOWIAZUJE TAKI FORMAT ODTWARZANIA. POLSKA TELEWIZJA CYFOWA WLASNIE W TYM FORMACIE NADAWAC BEDZIE SYGNAL DO OGLADANIA PROGRAMOW NAZIEMNEJ TV. CYFROWEJ. TAK WIEC PO CO KOMU ZAMONTOWANY PRZEZ PHILIPSA SYSTEM DO ODBIORU DVB-T I MPEG 2 SKORO NIE BEDZI MOZLIWY ODBIOR Z TEGO FORMATU"

co o tym mysliscie ??



http://www.hbopolska.pl/o..._hbocinemax.php
"Odkodowane HBO będzie można oglądać w wybranych telewizjach kablowych: Aster, Automatic-Serwis, DEXTEL, DOLSAT, ELTRONIK, Multimedia, Promax, SATFILM, ŚTK grupa Vectra, Telewizja Kablowa Toruń, TKK, TKP Poznań, TOYA, TV Kablowa Chopin, TVK Bogatynia, UPC oraz w Cyfrze+."
W Katowiach dostępne na kanałach
S11 i S12 obraz i dzwięk w normalnej jakości



Cześć, dawno do Was nie zaglądałem i cieszę się że już w pierwszej wypowiedzi po powrocie będę mógł pomóc
- Filmik pierwszy (rosyjska orkiestra) - nie znam utworu i przyłączam się z prośbą o tytuł, autora i ewentualne nuty bo bardzo mi się spodobał ten utwór
- Filmik drugi - niestety również nie znam tego utworu
- Filmik trzeci (pożegnanie Marii Kaczyńskiej):
1. Jak to na wojence ładnie
2. Marsz pogrzebowy F. Chopin

poza tym oglądając w telewizji powroty ofiar i przysłuchując się orkiestrze rozpoznałem jeszcze następujące utwory:
- Marsz żałobny z niejakiego Niklewicza
- Marsz żałobny "W Mogile Ciemnej"
- Marsz żałobny "Czermak" najprawdopodobniej muz. Jan ÄŚermĂĄk (tytuł może być nieprawidłowy)

Nuty z wymienionymi utworami do pobrania stąd

Pozdrawiam



Panasonic informuje, że w hali odlotów międzynarodowych w warszawskim Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina został zainstalowany największy na świecie telewizor plazmowy o przekątnej wynoszącej ponad 2,5 metra (261 cm) ! - pierwszy i jak dotąd jedyny ekran tych rozmiarów w Polsce. Podróżni odlatujący za granicę będą mogli podziwiać obraz w znakomitej jakości Full HD.




Ważący 220 kg, 103-calowy monitor plazmowy Panasonic o najwyższej dostępnej rozdzielczości (full-HD, 1080p) może wyświetlać ponad 2 mln pikseli.

Pierwszym klientem, który dokonał zakupu dwóch pierwszych 103-calowych ekranów plazmowych była telewizja NBC Universal. Stacja umieściła ekrany w nowojorskim Rockefeller Plaza, gdzie nowe plazmy, wraz z czterema 50-calowymi telewizorami Panasonic, stały się integralną częścią sportowego studio-show „Football Night in America”.

Na pytanie o popyt na ekrany tej wielkości Radek Jaworski, PR Manager Panasonic Polska odpowiedział: „Wiele osób i firm pyta nas o możliwość zakupu 103-calowego ekranu plazmowego. Przewidujemy, że w nadchodzącym roku w Polsce pojawi się przynajmniej kilka takich paneli. Ekran tej wielkości jest idealnym rozwiązaniem dla stacji telewizyjnych, dużych centrów handlowych, hal wystawienniczych, klubów i hoteli. Może również stanowić wspaniały element kina domowego w najbardziej ekskluzywnym wydaniu, które dostarczy wielu wrażeń podczas oglądania seansów filmowych i relacji sportowych”.
103-calowy ekran odpowiada pod względem rozmiaru czterem panelom 50-calowym. Cechuje go stały poziom wyładowań, jednolity na całej powierzchni1 obraz, równomierna jasność, a także dynamiczny kontrast oraz doskonałe odwzorowywanie kolorów.

Prototyp 103-calowego telewizora plazmowego Panasonic po raz pierwszy zaprezentowany został w tym roku podczas styczniowych targów CES w Las Vegas. We wrześniu, na targach IFA 2006, Panasonic poinformował o wprowadzeniu tego produktu do handlu.

Gigantyczny ekran na warszawskim lotnisku Okęcie jest instalacją promocyjną - będzie go można oglądać przez około miesiąc.



Właściwości techniczne:

Rozmiar (proporcje):
103 cale
Liczba pikseli:
2,07 mln (1920 w poziomie x 1080 w pionie)
Wielkość plamki:
1,182 x 1,182 mm
Efektywne pole widzenia:
szerokość: 2269,4 mm, wysokość: 1276,6 mm, przekątna: 2603,8 mm
Współczynnik kontrastu:
3000:1

Info z nowetrendy.pl