W obronie krzyża
Byłem zmuszony obejrzeć wczoraj kawałek "Superpał" w oczekiwaniu na kabareton (tradycyjnie opóźniony o 40 minut) i o ile muzycznie ten festiwal sięgnął dna, przebił się przez trzy metry mułu i zarył w litą skałę, o tyle TVP zaskoczyła mnie grafiką. Pierwszy raz widziałem w telewizji taką animację komputerową z motion-trackingiem kamery i to jeszcze na żywo. Szacun Oczywiście nawalili tego trochę za dużo, ale sam efekt jest bardzo fajny i, stosowany z umiarem, robi wrażenie.
Do tego scena bardzo ładna, ekrany LED walnęli nawet dookoła publiczności. Widać, na co idą pieniądze z abonamentu Szkoda tylko, że nie oduczyli realizatora wizji bębnienia palcami po przyciskach miksera wizji w rytm muzyki. Montaż był fatalny, a o bujających się kamerach to już nie warto nawet wspominać. Ciekawe, co pokaże TVN w Sopocie.
Czemu Nka dopiero teraz cos kombinuje?
- Telewizja nowej generacji n rozpoczęła kampanię edukacyjną. Trzydziestosekundowe spoty reklamowe w krótkiej i przystępnej formie prezentują funkcjonalności dekodera HD z wbudowaną cyfrową nagrywarką.
Od 24 października na kanałach TVP, TVN oraz Discovery, emitowany będzie kolejny, drugi z serii, trzydziestosekundowy spot, przygotowany we współpracy z agencją kreatywną Animade, który prezentuje funkcję PVR (Personal Video Recorder – osobistą nagrywarkę)
PVR to funkcja, która umożliwia nagrywanie filmów i programów na twardym dysku dekodera HD. Za pomocą PVR, dzięki wbudowanej cyfrowej nagrywarce, można nagrywać, przewijać, pauzować i ponownie odtwarzać programy emitowane na żywo
Program lub film można nagrać w całości nawet, jeśli się już rozpoczął, pod warunkiem, że nagrywanie zostało uruchomione nie później niż godzinę po rozpoczęciu programu. Dodatkowo, za pomocą EPG można także zaprogramować nagrywanie filmu lub programu, który będzie emitowany w przyszłości. W ten sposób powstaje własna lista filmów i programów do oglądania. Dzięki PVR widz ogląda to, co chce, kiedy chce i ile razy chce – ma pełną kontrolę zarówno nad ramówką, jak i czasem oglądania telewizji.
Dzięki dekoderowi HD z cyfrową nagrywarką, wyposażonemu w twardy dysk o pojemności 250 GB, widz może:
• zatrzymać i przewinąć emitowany na żywo program telewizyjny
• nagrać wybrany program telewizyjny, nawet w jakości HD, równolegle oglądając inny
• ustawić nagrywanie programów, które będą emitowane w przyszłości
Nie,nie. Drugi kabel do sciagania na biezaco filmow (10 premier miesiecznie, bo one powinny sie znajdowac na twardym bez czekania). Do ogladania jednego programu a nagrywania drugiego potrzeba dwa tunery(ktore sa zamontowane w nowym nboxie), ale jeden kabel (jak na video).
To nie tak. nbox Recorder ma dwa tunery i każdy musi mieć swój kabel. Inaczej się nie da w telewizji satelitarnej (pomijając rozwiązania typu UniCable). Stąd są dwa.
Pierwszy tuner służy do oglądania telewizji na żywo, drugi do nagrywania programów ALBO ściągania VOD.
Platforma Sky Italia podała dalsze szczegóły na temat zbliżającego się uruchomienia oferty Sky HD w telewizji wysokiej rozdzielczości. Sky HD rozpocznie działanie w Italii w dniu 17 maja z transmisją na żywo piłkarskiego finału Ligi Mistrzów.
Komórkowa sieć Plus we współpracy z telewizją nSport przygotowała mobilny serwis poświęcony Lidze Mistrzów, który w komórkach Plusa dostępny jest (bezpłatnie) pod adresem wap.plus.pl/lm. W serwis kibice mogą znaleźć aktualne informacje dotyczące rozgrywek, skarb kibica z wynikami, zasadami gry czy historią rozgrywek oraz piłkarskie serwisy MMS.
Jednak prawdziwą gratką jest możliwość oglądania na żywo wszystkich meczów Ligi Mistrzów na ekranie telefonów komórkowych. Użytkownicy komórek Plusa mogą liczyć na transmisje sportowe z komentarzem dziennikarzy nSport, skróty meczów i konferencji prasowych oraz telewizyjny Magazyn Ligi Mistrzów.
Aby oglądać mecze na wap.plus.pl, należy posiadać telefon komórkowy zalogowany w sieci Plus z możliwością transmisji wideo z prawidłowymi ustawieniami WAP i video. Informacje dotyczące prawidłowej konfiguracji telefonu można znaleźć na stronie www.ustaw.plus.pl.
Warto przypomnieć, ze portal wap.plus.pl dla klientów Plusa (także użytkowników MixPlusa , Simplusa oraz 36.6 ) udostępniany jest bezpłatnie - klient nie ponosi żadnych związanych z transmisją danych. Wcześniej użytkownicy komórek Plusa mogli śledzić na żywo za darmo m.in. mecze Mistrzostw Europy w siatkówce.
Zrodlo: Media2.pl