telewizja dla dzieci


W obronie krzyża

Która byłaby najlepsza i w miarę tania? Cyfra +, Cyfrowy polsat, n czy może jakaś inna? Przede wszystkim piłka nożna, z tego co widzę w N słabo z tym, oprócz tego FILMY, kanały dla dzieci, typu jetix, coś z muzyką... Oglądam oferty tych 3 ww TV i nie mogę zdecydować, z tego co widzę to chyba N odpada w przedbiegach



" />
">Jestem bardzo ciekaw co na ten temat sądzą polscy wydawcy. Liczę na ich zdanie w tej dyskusji. Czy tylko z perspektywy autora to ma znaczenia czy dla wydawców też jest istotne?

Wydaje mi się, że wydawcy mają to gdzieś, gdyż klienci będą to mieli gdzieś, czy coś jest polskie czy nie. To nie jabłka, czy jajka.
A g. prawda (taka góralska ). To ma znaczenie, i choć częściej dla ludzi obytych z planszówkami polska oznacza "ryzyko", to dla ludzi kupujących w marketach (Empik dla przykładu) polskie oznacza zrozumiałe
G. prawda, że g. prawda! Już widzę jak Ci biedni ludzie biegający po marketach szukają puzzli z Bolkiem i Lolkiem, Uszatkiem i Wróblem Ćwirkiem. Szukają zabawek i gier związanych z tymi tak dobrze znanymi polskimi produktami i kompletnie nie zwracają uwagi na te wszystkie kolorowe zabawki, puzzle i gry reklamowane w telewizji, gdzie połowa nazw na pudełku jest w języku angielskim i gdzie dzieci muszą im tłumaczyć, co to za bohater jest na obrazku. Bo ludzie, którzy chodzą po empikach są zagubieni w dzisiejszym zinformatyzowanym i zglobalizowanym świecie, gdzie rządzi internet i szukają takiej przystani i chwili spoczynku przy piecu i polskim chlebie No i oczywiście polskich grach



Brawo ...piękny przykład wykładu z "wiedzy nieużytkowej". Czyli powielanie systemu naszych szanownych uczelni: zakuć zdać, zapomnieć. Autorowi pewnie chodziło o to gdzie najkorzystniej umieścić projekt zrobionej strony i komu, co zapłacić (serwer, domena itp). Aby oglądac telewizję nie trzeba znać zasady działania telewizora i wiedzieć co ma w środku tylko gdzie w pokoju leży pilot i którym guzikiem sie włącza. Wykład imponujący, ale bezużyteczny, choc może komuś sie spodobał.
Zapewne są to skutki naszego sposobu edukacji. Każdy z nas zapewne
w swojej dziedzinie złapalby się na tym samym.
Powodzenia, nie na darmo sie złorzeczy.....obyś cudze dzieci uczył!!!



" />Refleks nie do pozazdroszczenia xD Prawie Wujek ogląda telewizję :p
Btw, chwaliłam się, że moja chrześnica ogląda od wczoraj ten padół łez swoimi slicznymi oczkami? Nie? To teraz wiecie xP
ech. Takie noworodki mają w sobie jakąś niezwykłą siłę, że jak brzydkie by to dziecko nie było, jest coś, co czyni je pięknymi I tak uważam, ze dziewczynka jest śliczna



strasznie dziwne, bo większość dzieci uwielbia TV. Nawet takie kilkumiesięczne dzieci uwielbiają się gapić w kolorowe migające reklamy w telewizji. Jak jej puścisz minimini na pewno choć na chwilę się zainteresuje.



Witam, poszukuje informacji nt skonfigurowania instalacji TVSAT (Polsat) w domku jednorodzinnym.
W każdym pokoju w domu mam wyprowadzony 1 kabel TV (koncentryk) i wszystkie (z każdego pokoju) schodzą się w jednym miejscu - (Skrzynka sieciowa). Tak samo w miejscu przyszłego montażu anteny znajduje się kilka kabli (4 lub 6) TV i one także poprowadzone są do tej skrzynki. Teraz tak. Mam Polsat i chciałbym to wszystko podłączyć, ale możliwie jak najprościej bez wydawania wielkiej fortuny. Wystarczy mi sytuacja taka - jak na tunerku Polsatu jest włączony kanał 1, to wszyscy w każdym pokoju oglądają tan kanał. To jest sprawa nr 1. Sprawa nr2 chciałbym mieć możliwość zmiany kanału na polsacie przynajmniej z 2 pomieszczen – np. z salonu i z sypialni ewentualnie z pokoju dzieci (czyli 4 różne miejsca opcjonalnie, ale musowo z 2 różnych miejsc) – Jak to najlepiej rozwiązać? Acha dodatkowo chciałbym, jeśli to możliwe wpiąć w tą instalację telewizję naziemną (Podkarpacie, więc w grę wchodzi analogowa 1,2, niewiem czy Polsat nadaje jeszcze naziemnie)
Słyszałem o nadajnikach (senderach) które to mogą rozwiązać problem zmiany kanałów z dwóch różnych pomieszczeń, ale może macie jakieś doświadczenia i sposoby na taka instalację? Może, można zamontować tuner w szafce sieciowej i przy pomocy sendera zmieniać kanały? Nie mam pojęcia. Dlatego proszę o pomoc fachowców.

PS
Co i w jaki sposób moglibyście zasugerować jako rozwiązanie alternatywne w moim przypadku (na razie trzyma mnie przez rok umowa z Polsatem) Dodam, że w tej skrzynce zgromadzone są także kable sieciowe z każdego pokoju i oczywiście od anteny.
A jaki talerzyk polecacie, bo znjomy ma C+ z "oryginalnym" małym talerzem i podczas kiepskich warunków atmosferycznych sygnał zanika. Jaki byłby optymalny?

Dodaje rysunek poglądowy - skrzynka znajduje się nad pokojami, tzn piętro wyżej.

Z góry dzięki za pomoc.

Jacek



Amerykańsko-polski film biograficzny, poświęcony Irenie Sendlerowej, polscy widzowie będą mogli zobaczyć w kinach jesienią tego roku; wiosną przyszłego roku TVP ma wyemitować trzyodcinkowy serial - poinformował w czwartek szef Agencji Filmowej TVP, Sławomir Jóźwik.

Jak powiedział Jóźwik, film pod roboczym tytułem "Dzieci pani Ireny" produkuje firma Hallmark Hall of Fame, na zlecenie amerykańskiej telewizji CBS. Łączny koszt produkcji to ok. 11 mln dolarów. Zdjęcia właśnie się zakończyły, trwa montaż. Z nakręconego materiału powstanie pełnometrażowy film telewizyjny, który wyemituje CBS, oraz film kinowy do dystrybucji w Polsce i trzyodcinkowy serial dla TVP. W produkcję serialu TVP zainwestowała ok. 2,5 mln zł, a w produkcję filmu - 1,5 mln.

Scenariusz filmu napisał John Kent Harrison na podstawie książki Anny Mieszkowskiej "Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej". Również Harrison wyreżyserował film. "Ten reżyser jest w Polsce znany z filmu o Janie Pawle II z Johnem Voightem w roli głównej" - przypomniał Jóźwiak. Jak poinformował, Harrison pisząc scenariusz spędził w Polsce dużo czasu, konsultując szczegóły z Telewizją Polską oraz ze świadkami opisywanych w Polsce wydarzeń.

Główną rolę gra Anna Paquin, nowozelandzka aktorka mieszkająca w USA - według Jóźwiaka, "łudząco w charakteryzacji podobna do młodej Ireny Sendlerowej". W obsadzie znaleźli się też polscy aktorzy: Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Krzysztof Pieczyński i Jerzy Nowak. "Negocjujemy z panem Janem A.P. Kaczmarkiem napisanie muzyki do filmu" - powiedział szef Agencji Filmowej TVP.

Zdjęcia nakręcono w Rydze, w której znalazły się scenerie przypominające Warszawę z czasów II wojny światowej. "Tam produkcja jest tańsza. W Rydze jest duża niezamieszkana dzielnica, zabudowana kamienicami z okresu międzywojennego lub z przełomu XIX i XX w." - tłumaczył Jóźwiak.

Premierowa emisja filmu w USA zaplanowana jest na niedzielę 19 kwietnia na godz. 20 w telewizji CBS. Będzie to 66. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. "To pora absolutnego szczytu oglądalności. W tym czasie ten kanał ogląda kilkanaście milionów ludzi" - podkreślił Jóźwiak.

stopklatka