W obronie krzyża
Witam pozwole sie dołączyć do tematu
Mam zamiar zakupić telewizor LCD z wbudowanym tunerem DVB-T. Mam na oku dwa modele:
SHARP LC32D44E-BK
LG 32LG3000
Moje pytanie dotyczy czy te modele zgodne będą ze standardem nadawania w Polsce cyfrowej telewizji naziemnej ?
Jeśli telewizor ma wsparcie dla AVCHD to teoretycznie z karty pamięci czy usb powinien odczytać strukturę. Ale z doświadczenia powiem Ci (testując MKV na LEDach Samsunga i LCD od LG - z podłączonego zewnętrznego HDD) że jakościowo to się nie prezentuje rewelacyjnie. Brakuje ostrości. Zostanę jednak przy odtwarzaczu stacjonarnym.
Powiedz mi ja zaciagnalem ten multiAVCHD i zrobilem strukture ktora przerzucilem na pendrive i tu mam 2 pytanka:
- czy w root dir powinien znalezc sie katalog AVCHD czy moze w root dir powinienem skopiowac 2 podkatalogi (tj. AVCHDTN i BDMV oraz pliki details.txt i multiAVCHD.msf ) ??
bo troche zgupialem nie jest jasno napisane w tym programie co to ma byc
- poza tym zrobilem na 2 roznych pendrive'ach 2 kompilacje na Vira TV i na Playstation3 i niestety zadne z tych kompilacji nie byl odgrywany ani na samsungach Led TV seria 7 ani na LG wiec jak Ty to zrobiles ze cokolwiek widziales na tych telewizorach? u mnie nie znajdowal nic poza pustymi katalogami wiec sie pytam co z tym zrobic a pliki na 100% byly w katalogach np AVCHD\BDMV\STREAM\*.MTS wiec jak to sie robi?
Prosze o pomoc (Panasonic ma tylko SD wiec nie testowalem bo nie mam mozliwosci przegrania )
Bardzo ładnie gra. Zdeklasowała stojący obok LCD 47" Full z nowej serii LG.
przewaga widoczna:
Czerń
brak smużenia
paleta kolorów.
Cena przewidywana niestety na poziomie 30k.
Czekamy więc na Panasa który chyba będzie z "ludzka ceną".
Oby.
Telewizor plazmowy 60PF95 od LG to propozycja dla najbardziej wymagających
użytkowników. Matryca Full HD (1920 x 1080) z technologią XD-Engine Full HD
gwarantuje niemal 100% naturalność oglądanych obrazów. Dodatkowo jasność 1000
cd/m2 i kontrast 3000:1 w połączeniu z technologią DCDi by Faroudja sprawiają, że
obraz jest wolny od wszelkiego rodzaju niedoskonałości.
Całości dopełnia odświeżanie obrazu z częstotliwością 100Hz
gwarantujące stabilny obraz pozbawiony migotania.
Niewielka głębokość urządzenia jedynie 98,5 mm
oraz 4 dynamiczne głośniki ukryte za mikroperforowaną
osłoną głośników.
Rekomendowana cena detaliczna: 60PF95 - 38 999 zł
Witam wczoraj dostałem przejściówke dvi hdmi podłączyłem do tego tv kompa i moge powiedzieć ze windows wygląda o niebo lepiej telewizor zaraz wyswietlił mi obraz takze wszystko ok.Jeśli chodzi o uzytkowanie tego tv jako monitor to raczej odradzam mam lg lcd flatron l1710s i obraz jest lepszy no ale wiadomo co monitor to monitor i rozdzielczości są inne.Sprawdziłem też matryce programem nokia tuner czy jakoś tak i niema żadnego bad piksela.Ogólnie po 2 tyg uzytkowania moge ten tv polecic za te pieniądze ja wydałem na niego 2143zł,narazie wszystko hula w tym tv aha podłączyłem też dekoder n-ki u kolegi i wszystko działa ok
karaznie dzięki!!! Pół soboty spędziłem razem z n-boxem w sklepie gdzie kupiłem ten telewizor (LG 37 LC2R) i co się okazało!?
Niektóre telewizory działały bez problemu, wszystkie z serii LC2R miały problem z HDMI. Oczywiście zgłosiłem to serwisowi i czekam na jakieś wiadomości. Jak coś będę wiedział to napiszę - obiecali rozwiązać problem do jutra.
....Pytam, bo chciałbym zamienić zwykły TV na LCD, i zastanawiam się czy przy takim tunerze, a raczej sygnale z niego to warto?
Niespecjalnie warto. Obraz możesz postrzegać jako gorszy niż ze zwykłego telewizora CRT, którego użytkujesz teraz. Dopiero połączenie HDMI z dekoderem HD, da Ci porównywalną jakość na kanałach SD i znacznie lepszą na HD.
W5500 to dobry telewizor, ale to nadal telewizor LCD, ze wszystkimi wadami i zaletami tej technologii.
Jeśli docelowo planujesz pozostać przy takim sygnale jak obecnie, to znacznie więcej radości da Ci choćby najtańsza plazma LG, z bieżącej linii produktowej.
Na rynku konsumenckim pojawia się drugi (pierwszy był Sony XEL-1 11'') telewizor OLED - LG HD OLED 15''. Na razie sprzedawany będzie na rynku koreańskim za równowartość około 7000zł.
Ta, to jeszcze jakieś 2 lata i dojdziemy do takiego poziomu cen i stopnia rozwoju wyświetlaczy (pod względem głębi czerni i odwzorowania kolorów), który nagle opuściliśmy na początku XXI wieku... Cały czas nie rozumiem dlaczego tak szybko zarzucono rozwój CRT i pochodnych (sed, laser) na rzecz technologii która nadaje się przede wszystkim do kalkulatorów czy technologii idea sama w sobie jest tak kosmiczna, że aż ciężko uwierzyć, że to w ogóle działa...
Witam.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego telewizora. I choć posiadam całkiem niezłą panoramę Thomsona, to jednak chcę to już zmienić.
Wybór padł na plazmę.
Postanowiłem więc zasięgnąć porady na tym forum u ludzi, którzy się bardziej ode mnie orientują. Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi. A więc...
Telewizor zamierzam używać do filmów (mam Cyfrowy Polsat a wkrótce C+ HD) oraz do grania na PS3. Więc pierwsze moje pytanie czy plazma będzie do tego najlepszym rozwiązaniem ?
Drugie pytanie odnosi się już telewizora. Wybrałem plazmę w full HD. Wybór padł na Panasionica a konkretnie na model TH-42PY800 - najwyższy model z 42. Ewentualnie TH-46PY85 ale ten ma mniej funkcji i wejść HDMI.
Czy ktoś może się odnieść ze swoimi opiniami na temat tych telewizorów a szczególnie 42 ?
A może jakaś inna marka - LG lub Samsung ?
Dziękuję i czekam na pomoc.
Z poważaniem - janicq
Dobry wybór. Przy full matrycy i obecnej gen. spokojnie sprawdzi się z PS3 (LCD byłby tylko tutaj leszy / porównywalny... żeby jeszcze ładnie świecił z SD/TV to najlepiej taki z LED za 2x więcej kasy). PY800 imho jest świetny. Ale też zawsze kusi większy ekran... napisz jakie masz warunki (przy niedużym pokoju 42" będzie ok). Ja nie mam dużego pokoju ale moje 42" wyminiłbym na 46, a nawet na 50. Tak to działa. Niestety A jeżeli nie ta 42, to może warto dopłacić do 50"? Samsungi są bardzo solidne, przy 50" z fullHD się nie zrujnujesz - to tak alternatywnie