Telewizory plazmowe Ranking


W obronie krzyża



z checia posluchalbym opinii na temat TH-42PV60E(H) bo mam go "na oku"
ewentualnie czym sie rozni pv600 od pv60



"W niemieckim Video ta plazma jest cały czas na pierwszym miejscu, ex equo z wersją 42 cale w rankingu najlepszych płaskich TV. W polskim miesięczniku Kino Domowe dostała 5 gwiazdek. Czas pracy tej plazmy producent ocenia na 60.000 godzin, co oznacza, że oglądając 6 godzin dziennie wystarczy na 10.000 dni, czyli ok. 30 lat." - cytat z wypowiedzi jednego z bardziej zaawansowanych użytkowników. Oprócz tego wyświetla SD w lepszej jakości niż jakikolwiek telewizor lcd.

W sobote będę miał prawdopodobnie to cudo u siebie więc ewentualnie mogę zdać relację.




Hmm...Jak widać rynek plazm nie był dla Philipsa łaskawy. Mimo stale rosnącej ilości sprzedanych telewizorów tego typu panele plazmowe stanowią zaledwie 11% sprzedaży wszystkich nowych telewizorów. Philips mimo wysokiej jakości swoich ekranów przygotowywał się do tego kroku już od dawna. Systematycznie od 2007 roku obniżał swój udział w tym rynku tak aby docelowo całkowicie go opuścić w 2009 roku.
Tak uznany producent zrezygnował, coś w tym musi być "głębszego"

Coś głębszego = cięcie kosztów. Przewiduje się, że z rynku producentów telewizorów kilku jeszcze zniknie.
Według rankingu podanego przez CNET, na dzień dzisiejszy podział rynku wygląda tak:
1. Samsung 17,2%
2. LG 14,8%
3. Panasonic 6,9 %
4. TCL (RCA/Thomson/Alcatel) 6,6 %
5. Sony 5,9%

Według moich obliczeń, światowa sprzedaż telewizorów = 210 000 000 sztuk
Z czego, patrząc na dane Samsung'a, LCD = 73% a plazmy około 9%.... Ciekawe czy pozostałe 18% to CRT?

Tutaj link do news'a: http://news.cnet.com/8301-31021_3-10454971-260.html



LG najlepsze w telewizorach w ostatnim kwartale minionego roku. W sumie firmie udało się wprowadzić niemal 11 proc. (10,99 proc.) ze wszystkich urządzeń jakie w ostatnich trzech miesiącach 2005 roku trafiły na rynek. Kolejne pozycje przypadły Samsungowi (10,3 proc.) i TTE (TCL-Thomson Electronics, 9,7 proc.). Udziały tych trzech firmy w całym zeszłym roku wyniosły według specjalistów iSuppli odpowiednio 10,2 proc., 9,2 proc. i 9,2 proc. Dobre wyniki zarówno LG, ale i Samsunga, to zasługa niezłych wyników sprzedaży w Europie, Azji, na Środkowym Wschodzie, Afryce i Ameryce Łacińskiej. W Japonii z udziałem na poziomie 4,6 proc. LG okazało się najlepszą marką pochodzącą spoza tego kraju.



Mimo zdobywania rynku przez płaskie wyświetlacze, nadal pod względem ilości najlepiej mają się modele kineskopowe CRT (Cathode Ray Tube). W minionym roku zajęły one około 82 proc. rynku.

Najszybciej rozwijający się segment rynku, telewizory ciekłokrystaliczne, to pole dominacji japońskiej marki Sharp. W ostatnim kwartale roku udziały tej firmy wynosiły 17,4 proc. Kolejne w tym podliczeniu są firmy Sony, Samsung, Philips i LG. W przypadku ekranów plazmowych ranking dostawców przedstawia się następująco: Panasonic, LG, Samsung oraz Philips.

Przeciwnie do wyników iSuppli, w minionym miesiącu inna firma, DisplaySearch, pokazywała, że Sharp stracił już pozycję lidera w wyświetlaczach LCD na rzecz Sony.

Źródło