Telewizory Thompson


W obronie krzyża

Planuje zakupić nowy telewizor..nie stać mnie na LCD ani na plasme, więc szukalem w tańszych telewizorach 32 calowych. Znalazłem 2 które mnie zainteresowały, pierwszy to Panasonic TX 32 PM 11...kosztuje około 2 tys. i ma dosyć pochlebne opinie jeżeli chodzi o współczynnik cena/jakość..drugi to Thomson WM 402 ...wiem o nim niewiele, oglądałem go w sklepie i jeśli chodzi o jakośc obrazu (przynajmniej w sklepie) nie bylo większych różnic mimo iż Panasonic posiada filtr grzebiebieniowy a Thomson nie...jednak jego największą zaletą była cena bo 1690 zł a sprzedawca jeszcze by coś upuścił...wydaje mi się,że jest to model już chyba nieprodukowny bo nigdzie indziej nawet w sklepach internetowych już go nie widziałem...chciałbym się doradzić kogoś kto ma jakieś doświadczenia z jednym bądź i jednym i drugim telewizorem. Który wybrać.
Z góry dziękuję...



Witam. Chciałbym zamontować w salonie kino domowe. Mam telewizor HD-Ready Sony Bravia, Nagrywarke DVD Thomson, Tuner satelitarny HD Ferguson 8900. Przestrzeni nie ma zbyt dużo dlatego proszę o pomoc w doborze głośników(pewnie zbyt duże nie są potrzebne) Od telewizora do kanapy jest 5m. Za kanapą jest odrazu ściana na której chciałbym zawiesić tylne głośniki. Proszę o pomoc w doborze ampitunera i głośników. Czy jeszcze coś potrzeba?




Dlp to nie jest nowa technologia i nie jest stosowana tylko przez sagema, zobacz thomson.
Tak poważnie to kup pioneera z serii 436 będziesz na pewno zadowolony. Cene tęz załatwimy promocyjną.


Ale jesli mówimy o tylnej projekcji DLP, to mozna się nad tym chwile zastanowic.
1. Tradycyjna plazma ma określona żywotnośc na okoł 30 tys. godzin ale już po kilku tysiącach następuje spadek jakości w obrazie (potocznie gorzej swieci)
2.W LCD jest podobnie tylko ze nie 30 a 60 tys. godzin i juz po pewnym czasie można zaobserwowac spadek kontrastu,to co ma byc czarne zaczyna robic sie deliktnie żółte.
Na plus można zaliczyc mniejszy pobór energii ale z kolei mankamentem lcd jest długi czas reakcji który znacząco wpływa na jakośc obrazu
3. Siła tylnej projekcji polega na tym że mozna wymienic tzw. lampę zimnego światła która odpowiada za jasnośc obrazu. Nowe tylne projekcje DLP maja uproszczone do minimum procedury wymiany lampy (kilka srubek i po sprawie) http://www.samsung.com/pl/products/televis...v/sp_50l7hx.asp
Cena niestety jest wysoka ale efekt naprawdę niezły, ten telewizor świeci lepiej niź wiekszośc plazm i lcd 42 cali a tylne projekcje DLP i nnych firm wogóle sie nie liczą
Pytanie tylko jaki jest koszt lampy? Sam mechanizm DLP (tylko jedna firma na swiecie go produkuje) ma określony czas zywotności na 95 lat ciągłej pracy!!



Moze bardzo nie pomoge, ale dwie kwestie trzeba poruszyc...

1. THOMSON

Firma calkiem niedawno praktycznie zbankrutowala i sprzedala prawa do swojej marki. Wiem, ze teraz jest tak, ze jedna firma (indyjska, ale nazwy nie kojarze) robi telewizory, a reszte asortymentu robi inna firma, ale nic o niej nie wiem. Fabryki pewnie te same co za czasow prawdziwego istnienia thomsona, ale ... wybor nalezy do kupujacego.

2. PANASONIC

Akurat w przypadku telewizorow CRT jest tak, ze sa produkowane w Pruszkowie w fabryce Daewoo.



Witam
Ja mam bardzo podobny problem: mam telewizor Thomson i kino domowe Panasonic. Chcę, żeby dźwięk z telewizora był odtwarzany przez głośniki kina. Dźwięk ten jest, ale bardzo słabo słyszalny (gdy ustawię głośność w kinie na max, to dźwięk jest jeszcze za cichy do normalnego oglądania :( ). Nie mam pojęcia, co jest powodem błędu. Kombinowałem przy kabelkach, ale jak nie podłączę, to dźwięk jest taki sam. Bardzo proszę o pomoc!



Witam serdecznie,

Mam TV LCD Sony 46w4710 + Dekoder Polsatu (Samsung DSB-S305G). Na starym TV (jakiś tam Thomson) wystarczyło włączyć dekoder i równocześnie włączał się też telewizor. W przypadku Sony tak się nie dzieje i za żadne skarby nie mogę dojść dlaczego. Dekoder mam podłączony eurozłączem do AV1. Troszkę mnie już irytuje ciągłe używanie dwóch pilotów...

Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Przejrzałem wszystkie funkcje, przeczytałem kilka razy instrukcję i nic. Czyżby ten LCD nie włączał się automatycznie... tylko do troszkę dziwne...

Byłbym wdzięczny za odpowiedź jeśli ktoś za receptę na tą dolegliwość

Pozdrawiam!



Znalazłem ofertę takiego telewizora THOMSON 40FE9234. No i jeszcze jeden mam w bardzo okazyjnej cenie(LG 42PQ2000) ale nie wiem czy będzie on współgrał z kanałami HD w N? No i tak: ten pierwszy wydaje mi się że będzie najlepszy dla N-ki bo jest FULL HD ale to jest LCD :( A ten drugie jest o rozdzielczości 1024x768, ale jest Plazmowy.

I czy telewizory o rozdzielczości 1366x768 pasują do oglądania kanałów HD w N??



Jak w Topicu, prosze o pomoc w wyborze telewizora 29", w granicach cenowych 1000-1500 (oczywiscie chetnie blizej dolnej granicy). Mam oczywiscie kilka typow:

Thomson 29 DF 172
Thomson 29 DX 172
LG RZ 29 FD 15 RX (podoba mi sie ten Flatron)
Philips 29 PT 8640 (nie do konca odpowiada mi obraz 100Hz, poza tym zre duzo pradu)
Philips 29 PT 5408
Philips 29 PT 5458 (ten to mi sie podoba)
Samsung CW 29 M 204
Samsung CZ 29 M 164
Panasonic TX 29 PN 1 (Panasonic zawsze kojarzyl mi sie z wizja, gdybym mial wybierac w ciemno TV, to bralbym Panasonica).

Nie jestem na biezaco, nie wiem, co ktory ma pod maska, jezeli chodzi o podzespoly - moze wszystkie maja tor wizyjny panasonica i dzwiek od yamahy... :)

Dajcie znac co i jak.



Geometria tv zależy w większości od tv.......... Wiem że to brzmi głupio, ale na przykłąd mam dwa telewizory z wejściem svideo: Thompson 25' i Thompson 29'. O ile na tej 29 obraz wygląda w miarę równo, to na 25' dól jest centralnie scięty. Na szczęście (bo nie jestem w stanie programowo tego wyregulować) wyświetlane filmy są zwezone i to nie przeszkadza.................



Posiadam telewizor 29 cali 100hz thomson 29dz640s
,po włączeniu przyciskiem brak obrazu tylko głos a, dioda miga raz zielono raz czerwono na zmianę.Po zgaszeniu pilotem i ponownym włączeniu pilotem obraz ok .W czym problem.? Czasem trzeba zgasić ze dwa razy i włączyć by wystartował poprawnie.
Użytkownik waldemas edytował ten post 01 marzec 2009 - 16:53



witam wszystkich!
potrzebuję pomocy!
posiadam telewizor Thomson SYMBOL 29DF172.
Po rozgrzaniu się i rzełączeniu na kanał który nie odbiera gubi sygnał
Trzeba czekac jak ostygnie. Razem ze znajomym który naprawia tv stwierdziliśmy że przegrzewa się płyta sterując. zamontowaliśmy dodatkowe płytki chłodzące, ale to nic nie daje.
Poszukuję takiej plyty jej nr: ZSO62197
DODAJĘ OBTAZEK
http://obrazki.elektroda.net/48_1258315394.jpg



Telewizor po dwóch tygodniach urlopu włączył się i po 5min wyłączył. Sygnalizuje coś ale nie bardzo wiem co. Nie pasuje mi to do żadnego kodu błędu bo miga bez przerwy. Filmik:
<embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/4UXJIESjsKk&hl=pl_PL&fs=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed>
Telewizor próbuje odpalić się 3 razy ale się mu nie udaje. Za każdym razem włącza kineskop (mrugnięcie) lecz nic się nie wyświetla.

Wczoraj udało mi się go odpalić zaledwie 2 razy. Pierwszym razem właśnie na 5min a drugim razem na kilka sekund, z tym że przy drugim odpaleniu wydawał dziwny dźwięk jak by z transformatora - takie syczenie. Co może być uszkodzone że telewizor nie działa jak powinien?
Proszę o pomoc speców w tym temacie... Może ktoś miał/naprawiał podobną usterkę...

Dodano po 36 [minuty]:

Za co odpowiada element zaznaczony na fotce?

Przekręciłem go w lewo o pół obrotu i TV odpala już za każdym razem. Puki co testuje jak długo wytrzyma bez wyłączenia się samoistnie...



Telewizor Thomson 29DX45E posiadający kineskop A68EJZO11X121w trakcie pracy element indukcyjny /transduktor/ znajdujący się na płytce pod cewkami "buczy" piszczy co przeszkadza w nocnym ogładaniu TV . Jest to element indukcyjny zalany żywicą a mimo to hałasuje i grzeje się. Może ktoś posiada taki element lub całą płytkę to chętnie kupię .Element ma oznaczenie 68R2 PBU*i jest w obudowie plastykowej.



Witam.

Telewizor ten znalazłem w piwnicy, stał nie używany, tylko Bóg wie ile czasu tam przesiedział... Po uruchomieniu okazało się że na płycie głównej jest przebicie - iskra skacze mniej więcej co 5 sekund z punktu 2 lub 3 do punktu 1 (zdjęcie). Choćbym nie wiem jak bardzo i na ile sposobów oklejał to izolatką to ta iskra i tak gdzieś tam przeskakuje ... Już za bardzo nie wiem jak to zaizolować Ale jest to chyba mniejszy problem...

Kolejny problem pojawia się po 2-5 minutowym działaniu telewizora... obraz powoli ciemnieje aż całkiem znika i pozostaje sam dźwięk! Po nieokreślonym czasie obraz wraca na tak długo ile mu się spodoba i znowu znika w ten sam sposób -.-

Zimne luty - nieodnalezione (sprawdzane na oko), aczkolwiek niewykluczone że mogą być
Czy cokolwiek było wymieniane w telewizorze - nie mam pojęcia.
Co ruszałem - bezskuteczne próby izolacji przebicia.

Więc pytam - co robić

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Foto przebicia: