temat pracy dyplomowej Rachunkowość


W obronie krzyża

" />
">po 1 anet nie jakis
Pzozatym jak by to byl pryszczy to bym nie musial pisac tego typu postu i sie prosic o prezentacje, bo bym se ja sam napsial, albo inaczej napewno bym ja sam napisal ale co mi po dajmy na to 10 pkt ?

"Jakiś" odnosi się do tego, że takich jakiś którzy robią jak Ty jest mnóstwo w sensie miałeś się poczuć jak Kowalski czy Nowak ;]
Jak napiszesz sam tą pracę to Ci GWARANTUJE satysfakcję i lepszą jej, nazwę to tak, obronę. Buśka zresztą dobrze to już napisał, że nie ma sensu uczenia się twórczości innych.
Poza tym (zapamiętaj że oddzielnie jeden błąd mniej)


">Poprostu nie mam zielonego pojeci jak sie za to zabrac, skad wziasc materialy i do czego sie odwolac
Takie coś to się lenistwo nazywa. W dobie neta, ściąg, opracowań itp itd za takie zdanie powinieneś iść na karnego jeżyka
Nie wiem na jakie studia uderzasz po liceum ale jeśli na państwową uczelnie to trzeba mooocno kciuki trzymać za zdanie choć jednego egzaminu z takim podejściem! Pozdro


"> Za naszych czasów (ale zabrzmiało An3t ), pracę musiałeś napisać na miejscu, nie znając tematów aż do dnia samego egzaminu. Mój zestaw matma i angol (+ oczywiście dwukrotny polski i praca dyplomowa), po pisemnej matematyce odrobinę się zmienił (wynik pisemnej matematyki dawał mi możliwość zwolnienia z ustnej )

Mój zestaw był identico ;] A co mi tam pochwalę się: Polski 4 3 Matma 5 i agol 5 ;d tyle, że zamiast pracy dyplomowej był egzamin zawodowy z ekonomii, rachunkowości itepe też na 5 zresztą ;]



" />Tak się zastanawiam czy w ogóle do niej startować patrząc na raczej nieprzychylne opinie na jej temat. Problem w tym, że uparłam się na pisanie pracy z rachunkowości budżetowej, a jak się dowiedziałam od prof. Karmańskiej, tylko dr Hellich w całej katedrze się na tym zna.

Może moglibyście mi podpowiedzieć czy jako promotorka pani H. jest zjadliwa?

Dzięki



" />Osoby, które kończą teraz II rok studiów licencjackich na kierunku Finanse i rachunkowość i zapisały się na seminarium do dr Joanny Wyrobek są proszone o kontakt mailowy z nią jeszcze przed wakacjami.
Dane kontaktowe są na moodle, w razie czego podaję emaila: wyrobekj@[NO-SPAM]uek.krakow.pl
Żeby wysłać emaila trzeba usunąć z adresu email ten fragment [NO-SPAM] - dodaje się go po to, aby automatyczne programy nie pobrały takiego adresu i nie wysyłały spamu.
Wakacje pomiędzy II i III rokiem, w szczególności lipiec i wrzesień to jedyna okazja żeby wybrać sobie temat pracy dyplomowej i zebrać materiały do pracy licencjackiej. Inaczej trzeba to robić w czasie trzeciego roku i różnie wtedy z tym bywa.
Można się też zapisać do odpowiedniej grupy na moodle, nazywa się Seminarium licencjackie zapisy semestr letni 2009.
Jak znacie takich ludzików to pomożcie!!!



Informacja dla studentów V semestru
kierunek: Pedagogika, Administracja, Finanse i rachunkowość, Bezpieczeństwo narodowe, Bezpieczeństwo wewnętrzne

W roku akademickim 2010/2011 zamiast przedmiotu Seminarium dyplomowe będzie prowadzony przedmiot Proseminarium (20 godz.), obowiązujący wszystkich studentów V semestru.
Program Proseminarium dotyczy zagadnień metodologii badań naukowych i metodyki pisania pracy dyplomowej.

Udział w Proseminarium powinien umożliwić studentowi:
- określić temat pracy dyplomowej,
- przygotować zarys koncepcji pracy dyplomowej,
- wybrać promotora prowadzącego pracę w VI semestrze.

Zaliczenie (na ocenę) Proseminarium jest warunkiem uczestnictwa w Seminarium dyplomowym na VI semestrze, podczas którego student przygotowuje prace dyplomową.

Zajęcia z Proseminarium będą się odbywały w piątki wg planu zajęć dla poszczególnych kierunków.



a co do proseminariów to jest informacja o tym na stronie Wszechnicy: http://wszechnicapolska.edu.pl/index.ph ... ekanat-101 a mianowicie:

"Informacja dla studentów V semestru
kierunek: Pedagogika, Administracja, Finanse i rachunkowość, Bezpieczeństwo narodowe, Bezpieczeństwo wewnętrzne

W roku akademickim 2010/2011 zamiast przedmiotu Seminarium dyplomowe będzie prowadzony przedmiot Proseminarium (20 godz.), obowiązujący wszystkich studentów V semestru.
Program Proseminarium dotyczy zagadnień metodologii badań naukowych i metodyki pisania pracy dyplomowej.

Udział w Proseminarium powinien umożliwić studentowi:
- określić temat pracy dyplomowej,
- przygotować zarys koncepcji pracy dyplomowej,
- wybrać promotora prowadzącego pracę w VI semestrze.

Zaliczenie (na ocenę) Proseminarium jest warunkiem uczestnictwa w Seminarium dyplomowym na VI semestrze, podczas którego student przygotowuje prace dyplomową.

Zajęcia z Proseminarium będą się odbywały w piątki wg planu zajęć dla poszczególnych kierunków".



" />Ja Wam coś mogę odpisać. Co prawda pisałem już troszkę w innym temacie o tym samym, ale... Więc mam troszkę doświadczenia bo jestem po licencjacie na wydziale ekonomii a moja dziewczyna kończy dzienne też na wydziale ekonomii. Pierwsza rzecz jaką powiem... jeśli chcecie się nauczyć rachunkowości to na zarządzaniu!!! A już najlepiej to w pracy... praktycznie. Doświadczenie to coś więcej niż teoria (takie 2 w 1). Jeśli chodzi o porównanie FiR'ów na obu wydziałach, to porównajcie sobie chociażby przedmioty. Wiem coś na ten temat bo mam wielu znajomych na tej uczelni na i po różnych wydziałach. Na większości uczelni ekonomicznych w Polsce Finanse i Rachunkowość to kierunek występujący na wydziałach Ekonomii. U nas tak nie było... do niedawna kiedy utworzyli to coś na Ekonomii. Specjalność utworzona bodajże rok temu, a na stronie głównej w opisie specjalności widnieje już opinia absolwentów tej specjalności na jej temat... śmiech na sali. Zresztą sam jestem na kierunku Finanse i bankowość i z tego co widzę na kierunku Finanse i Rachunkowość ogrom przedmiotów to pochodne finansów publicznych które z rachunkowością i finansami przedsiębiorstw nie mają wiele wspólnego.

Na zarządzaniu jest łatwiej niż na ekonomii zarówno na dziennych jak i zaocznych. Na ekonomii jest więcej teoretycznych przedmiotów no i często bardziej wymagający profesorowie, np. prof. Matłoka z matematyki na stacjonarnej ekonomii, prof. Czyżewski z makroekonomii też na ekonomii itp. Połączyć naukę z pracą idzie nawet na dziennych, więc dlaczego nie szłoby na zaocznych. Trzeba być tylko zdyscyplinowanym i systematycznym. W piątki zajęcia zaczynają się zazwyczaj o 16.

Program z reguły jest troszkę okrojony w porównaniu do dziennych, choć zdarzają się perełki gdzie wymagania są takie same jak dla dziennych (wtedy trzeba wiele materiału przerobić samemu). Miałem też już sytuacje gdzie np. ja na zaocznych miałem dość obszerny egzamin z bankowości a moja dziewczyna na dziennych tzw show z bankowości u profesora Janca. Tak więc bywa różnie... ale w większości przypadków zaoczni mają lżej.

I ostatnia sprawa: w dyplomie nie ma ani słowa ze kończyło się studia zaoczne. Jest to jedynie napisane w załączniku (tzw. części b) do dyplomu, w którym wypisane są wszystkie oceny zdobyte w trakcie nauki.

Mam nadzieję, że w czymś pomogłem... i proszę nie denerwować się że tak krytykuję rachunkowość na WE. Chcę po prostu pomóc. Wielu moich znajomych w trakcie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z wydziału ekonomii w trakcie nauki mówiło, że jeśli by mogli to przenieśli by się na FiR na WZ. Nie kojarzcie w tym przypadku WZ jako tego pospolitego zarządzania które można studiować na uczelniach prywatnych... to jest zupełnie coś innego, inna jakość.



" />Witam!

Kiedys pisalem, ze w tym roku nie będą wydawane informatory studenckie. Prawda to, informatory nie będą wydawane, ale glod informacyjny musimy jakos zaspokoic! W szczególności, ze na stronach SGH nie można znaleźć pewnych informacji, wczesniej dostępnych w informatorze - m.in. o sciezkach studiow.

W związku z tym w najbliższym czasie powstanie obszerny internetowy serwis informacyjny, który będzie swego rodzaju "internetowym informatorem". Zostalem poproszony o zebranie listy tematow jakie studenci chcieliby tam znaleźć. Wydaje mi się, ze lista tematow z informatora z ubiegłego roku jest wystarczajaca - poszerzyłem ją jedynie o kilka małych punktów (m.in. ważne dokumenty). Jeżeli uwazacie, ze liste należy poszerzyć, to bardzo proszę o Wasze sugestie na maila (t.zacharski@gmail.com).

Liste tematow z ubieglego informatora lekko poszerzoną i zmienioną) dołączam poniżej.

Pozdrawiam,
Tomek Zacharski

Podręczna książka teleadresowa
Tryb studiów stacjonarnych

Kształcenie na kierunkach
Dwuetapowość studiów
Studium Licencjackie
Studium Magisterskie
Informator SGH
Oceny, rankingi, wybory
Opłaty za dodatkowe zajęcia
Przedmioty i poziomy
Poziom pierwszy
Poziom drugi
Poziom trzeci
Poziom czwarty
Poziom piąty
Kolejność zaliczeń
Struktura punktów
Europejskie System Transferu Punktów Kredytowych (ECTS)
System punktów ECTS w SGH

Minima punktowe wymagane do uzyskania absolutorium
Przedmioty w językach obcych
Zawodowe praktyki studenckie
Deklaracje semestralne w SD

Semestralna deklaracja programowa
Pierwsza deklaracja korygująca
Druga deklaracja korygująca
Deklaracje związane z wpisem warunkowym
Deklaracja seminarium dyplomowego
Realizowanie zajęć na innych uczelniach
Limity przyjęć na zajęcia
Kierunki studiów i specjalności
Kierunek studiów
Specjalność na kierunku
Wybór kierunku studiów
Makrokierunki
Ekonomia
Europeistyka
Finanse i rachunkowość
Gospodarka przestrzenna
Gospodarka publiczna
Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne
Stosunki międzynarodowe
Zarządzanie
Opieka naukowo-dydaktyczna
E-learning w SGH
Ścieżki studiów
Dyplomy na studiach dziennych

Rodzaje dyplomów
Uzyskanie dyplomu
Wymogi dotyczące pracy dyplomowej
Instrukcja przygotowania CD z pracą dyplomową
Porozumienie pomiędzy SGH a KRBR
Studia równoległe na UW
Nauczanie języków obcych

Zasady ogólne
Język A – zaawansowany
Język B – średniozaawansowany
Punktacja
Zwolnienia z lektoratu na podstawie certyfikatu
Dodatkowa oferta
Testy kompetencyjne
Egzamin na Certyfikat SGH
Egzamin na Test DaF
Zaplecze dydaktyczne CNJO
Centrum Pedagogiczne
Studium Pedagogiczne
Zajęcia dydaktyczne
Ścieżka Negocjacyjna
Porady i konsultacje
Biblioteka Główna SGH
Katalog Elektroniczny ALEPH
Udostępnianie zbiorów
Wypożyczalnia studencka
Czytelnia ogólna
Czytelnia czasopism polskich
Czytelnia czasopism zagranicznych
Oddział Informacji Naukowej
Centrum Dokumentacji Europejskiej
Laboratorium Komputerowe
Pracownia kserograficzna
Bazy danych dostępne w sieci uczelnianej
Bazy danych dostępne w Internecie
Zintegrowana Biblioteka IGŚ i ISM
Centrum Karier
CEMS & Program CEMS MIM
Partnership in International Management
Polsko-Niemieckie Forum Akademickie
Stypendia Zagraniczne
Uczelnie współpracujące z SGH
Organizacja roku akademickiego
Dokumenty

Statut
Regulamin Studiów
Linki