W obronie krzyża
Co do książek będących pracami magisterskimi to też słyszałem jedynie o sytuacji, jak praca mgr została opublikowana, np. Biografia Lecha Wałęsy - Pawła Zyzaka. A co do odwrotnej sytuacji - myślę że nie byłoby większego problemu jeśli tylko taka forma byłaby akceptowana. U nas prace dyplomowe musiały mieć konkretny schemat - wstęp i opis ogólny tego o czym się pisze, rozwiniecie/badania, stwierdzenia i wnioski, literatura plus do tego streszczenie pracy - czyli mniej więcej taka praca mgr odpowiada schematowi przeciętnej książki.
A kiedyś poznałem osobę, której projekt strony internetowej był głównym elementem pracy inżynierskiej (nie z informatyki a z jakiegoś innego technicznego kierunku, oczywiście chodziło o część merytoryczną - w fazie obrony pracy była prezentowana treść i forma strony).
Wracając do tematu to dobrze jak nie zaniedbasz przy tym aktualnych standardów sieciowych dotyczących np. (x)HTMLa (bo wiadomo że ten język jest niemal nierozłącznym towarzyszem PHP), niektórzy uważają, że jak ktoś pisze o PHP to ma prawo nie znać standardów, wg mnie takie myślenie jest śmieszne, to tak jakby publikować książki z błędami ortograficznymi (juz nie mówię o nowościach - ale żeby chociaż o semantyce kodu pamiętać).
Z tego co mi wiadomo to ja bym ją klasyfikował zaraz po UW, a przed PW
Dorzucę swoje 2 grosze. Temat wyboru uczelni nie jest mi obcy, w tym roku takze i ja musiałem dokonac wyboru.
Po pierwsze nie mozemy porownywac Politechnik i innych uczelni technicznych do Uniwersytetów. Granica jest zauwazalna. Zazwyczaj (ale nie zawsze) uczelnia techniczna daje tytuł inzyniera, inne uczelnie juz nie. Ponadto na Politechnice NIGDY nie bedziemy mieli czystej informatyki. Bedzie to albo informatyka na wydziale zwiazanym z elektronika albo na jakims innym, dochodzi nam wiele dodatkowych przedmiotow. Uniwersytety natomiast podchodza do sprawy w bardziej humanistyczny sposob. Praktycznie jest mniej warsztatów, a wiecej wykładów.
Warto zwrocic uwage na to ze wielu pracodawców w ofertach pracy pisze: "wymagane wykształcenie wyzsze techniczne". Absolwent uniwersytetu juz jest odrzucony.
Kolejna sprawa. Uczelnie panstwowe vs. uczelnie prywatne.
Jeden z moich przedmowców bardzo dobrze to wyjasnił. Uczelnie panstwowe trzymaja poziom i maja uznanie. Uczelnie prywatne juz niekoniecznie. Nie tylko pracodacy ich nie kojarza...
Zacytuje teraz pewnego dziekana prywatnej uczelni, ktory "radził" mojemu tacie, ktory wykladal fizyke na pewnej prywatnej uczelni:
Niech Pan ich pyta tak aby odpowiedzieli, to dla nas sa pieniadze
Ludzie sa wiec przepychani na siłe, a nie umieja nic!
Zacząłem uczyć się php od niedawna i chyba powinienem dać spokój z tym.
Teraz jestem na 2 roku i chyba nie dam rady opanować dobrze php w rok.
Dzięki za odpowiedzi chłopaki!
Nie dołuj się.
PHP to nie staroarabska poezja nierymowana, żeby był trudny do nauczenia.
Wolisz pisać pracę dyplomową w np. Javie ?
a po trzecie, oczywiście jedynie moim zdaniem, pisać pracę licencjacką na temat związany z Informatyką, jest co najmniej dziwne Inżynier Informatyki brzmi odpowiedniej.
No raczej nie jest to dziwne.
To chyba tylko uczelnie prywatne nadają tytuł inżyniera informatykom.
One z resztą nawet marketingowcom ten tytuł nadają.
Informatyk tak jak matematyk czy fizyk to nie jest inżynier !
Owszem nie jest też humanistą - to oczywiste, ale ogólnie informatyce do nauki czysto inżynierskiej wiele brakuje.
To raczej nauka o obsłudze i zastosowaniu konkretnego urządzenia.
Są książki o teorii nauk.
Informatyka jest w tym samym zbiorze co ekonomia, czyli nie pasuje ani do nauk humanistycznych ani do inżynierskich, oczywiście nie pasuje też do nauk medycznych.
Jak jesteś narwany na programowanie to się i bez szkoły i bez uczelni możesz sam wyszkolić na zawodowego informatyka i trzaskać kase, kwestia samo zaparcia i umieć się sprzedać, jak nie planujesz po maturze od razu isc do roboty tylko na studia informatyczne, to się na razie raczej ucz matmy i fizyki i elektroniki bo na większosci panstwowych uczelni to przez pierwsze 2 lata się najbardziej przydaje, w między czasie wprowadzają powoli programowanie i bazy danych i tak od 3 roku robisz już w sumie tylko fajne rzeczy.
Troche odskakuje od tematu, ale dawno nie udzielałem się na forum, a włąśnie pisze prace inżynierska i nachodza mnie refleksje na temat ostatnich 4 lat na uczelni
O ile te techniczne szkoły i uczelnie nie wprowadziły ostatnio jakichs reform, to zasadniczo zeby się dostac to calyczas najwazniejsza bedzie matma A to czy tam juz cos znasz z C++ to ci raczej na przyjeciu nie zawazy zbytnio co najwyżej pomoże rozumiec co się dzieje na zajęciach
Chcialem sie pochwalic, ze wczoraj (dnia A.D. 25.03.06) o godzinie ok. 13:40 uzyskalem tytul inzyniera informatyki o spec. grafika komputerowa
temat pracy: "Filtr dolnoprzepustowy Gaussa"
ocena: 5
Nie no zgadza się, ale jak jest więcej osób to zawsze można coś ciekawego wymyślić. Pomyślałem właśnie nad przeglądem typów paneli lcd (tn, pva, sips) i ewentualny wybór najlepszego dla danego odbiorcy w danej cenie. Akurat parenaście stron na każdą technologię...
o kurcze na jakiej ty uczelni studiujesz że możesz mieć taki temat na prace magisterską? taki temat jaki podałeś raczej jest w stylu prac inżynierskich. Jak kiedyś czytałem tematy prac magisterskich na AP w krk dotyczących informatyki to większość miała w tytule "Zaawansowane programowanie..." i tutaj już hulaj dusza od napisania sterowników do kart graficznych po zaprogramowanie pilota do telewizora, czy jakiś tam robotów. Do tego dochodziły jeszcze tematy "Procedury zachowanie się agentów w środowisku..." itd. Zresztą od kiedy to temat pracy ustala się na forum a nie z promotorem?
Hej!!! :D
Ech... Nadeszła ta magiczna chwila gdy trzeba podać temat pracy inżynierskiej, którą w przyszłym semestrze będę pisać (studia 3,5 letnie - obecnie 6 semestr, ale już teraz wymagają podania). No i tak ten.. Wszystko fajnie, spoko... Ale...
1. Promotor do bani :/
2. Brak jakiejkolwiek koncepcji... (zresztą jak u większości grupy)
Oczywiście studiuje informatykę - konkretnie systemy i sieci komp..
Praca musi zawierać część praktyczną..
Zastanawiałem się nad czymś związanym z firewallem na linuxie (temat stosunkowo rozległy ze sporą ilością materiałów i myślę, że da się jakoś spłodzić ok 50 stron z kodem..). Tylko jak konkretnie go sformułować ?
Może macie jakieś swoje pomysły? Przeglądałem strony gdzie można kupić, ale nic mi się nie podobało. Brak mi.. Hmmm.... powiedzmy "powiewu świeżego powietrza w mózgu", który by mi pomógł :)
Dzięki wielkie!
Tigerek
P.S. VI semestr.. Jaki ja już stary :/
witam!
jestem studentem Informatyki
w nie długim czasie pisze pracę inżynierską
i tematem mojej pracy jest Karta Graficzna- historia jak i wspólczesne karty i ich ewolucja
Prośba moja dla wszystkich użytkowników- wszelkie materiały na temat kart graficznych, pomoce, zdjęcia, skany z gazet itp. będę wdzięczny za pomoc
witam!
jestem studentem Informatyki
w nie długim czasie pisze pracę inżynierską
i tematem mojej pracy jest Karta Graficzna- historia jak i wspólczesne karty i ich ewolucja
Prośba moja dla wszystkich użytkowników- wszelkie materiały na temat kart graficznych, pomoce, zdjęcia, skany z gazet itp. będę wdzięczny za pomoc
:hmm: do tego zadania to chyba najlepiej sprawdzi się po prostu google.pl
małe AHA - żeby nie było, że się tylko mądruję i nic nie pomogłem to na dzień dobry zajrzyj TUTAJ - dużo potrzebnych Ci informacji, miłego szperania
Ten post był edytowany przez kto_pyta_nie_błądzi dnia: 20 Kwiecień 2007 - 18:46
Mam na imię Joanna, mam 25 lat i tytuł inżyniera informatyki. Szukam wszelkiej pracy biurowej na pół etatu. Nie mam możliwości jeżdżenia po agencjach pośrednictwa pracy, więc ogłaszam się na forum i proszę o pomoc w znalezieniu pracy.
Język angileski znam w stopniu dobrym (tak oceniają mnie anglicy).
Umiejętnie poruszam się w środowisku urządzeń (fax, ksero itp.) i aplikacji biurowych (Microsoft Office: Word, Excel, Power Point, Outlook).
Posiadam wiedzę na temat tworzenia stron internetowych, prostych grafik i aplikacji Flash.
Mieszkam w północnym Bristolu i zależy mi na tym, abym miała dosyć blisko do pracy. Proszę o kontakt poprzez forum lub e-mail: bluberry_white@yahoo.com.
Pozdrawiam,
Joanna.
Cześć wszystkim!
Już kiedyś zdarzyło mi się na forum wspomnieć, iż muszę jak najprędzej rozpocząć pisanie grupowej (ja i znajomy z uczelni) pracy inżynierskiej, której termin oddania będzie (chyba) około lutego. Jako że jestem na bardzo praktycznym kierunku i jeszcze bardziej praktycznej specjalizacji (Programowanie Aplikacji Biznesowych) a sam wciąż jestem nieco odizolowany od świata zewnętrznego, jego praktycznej strony, to mam problem ze znalezieniem / wymyśleniem tematu dla mojej pracy (nie jestem również wielkim programistycznym guru :<) a już za 2 tygodnie muszę go na gwałt obrać i wybrać sobie promotora. Nie mam za bardzo pojęcia jakie aplikacje biznesowe są obecnie dostępne na rynku, na co jest popyt a na co nie. W tym miejscu chciałbym bardzo prosić o pomoc (przede wszystkim informatyków, a wiem że jest Was tam kilku!) w nakierowaniu mnie na jakiś niegłupi pomysł.
Ogólnie założenia są takie:
Język programowania - JAVA
Technologie - programowanie rozproszone, wielowątkowe, webservice, serwlety, aplety, bazy danych, ejb...
Tematyka - aplikacja która mogłaby znaleźć praktyczne zastosowanie w jakimś biznesie.
PS. Sorki za nieco dziwny format tematu, ale jest nałożone ograniczenie na jego długość... -.-
REaktor dnia Wto 18:36, 04 Maj 2010, w całości zmieniany 2 razy
Działalność Instytutu oparta jest głównie na wyspecjalizowanej diagnostyce materiałowej. Jednym z ważniejszych tematów prowadzonych są materiały przyjazne dla środowiska i biomateriały. Instytut prowadzi współpracę z wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki z dr Lackim w dziedzinie modelowej interpretacji uzyskanych wyników. Podejmowane zagadnienia dotyczyły wpływu temperatury na formowanie warstw i rozkład naprężeń termicznych. Ostatnio rozpoczęto pracę na modelowym przedstawieniem kinetyki przylegania komórek eukariota to powierzchni materiałów warstwowych. W tym celu wykorzystywany jest program ADINA.
Z innej beczki
Udało mi się dziś z promotorem sprecyzować temat mojej drugiej pracy - tym razem stricte inżynierskiej:
"Ocena przedsięwzięć antykorozyjnych w kotłach pyłowych z zastosowaniem narzędzi informatyczno-ekonomicznych".
W części praktycznej będzie chodziło o stworzenie aplikacji, która po wprowadzeniu przez użytkownika niezbędnych danych pozwoli - przy użyciu metod ekspertowych - na obliczenie opłacalności inwestycji (NPV) dla różnych technik ochrony antykorozyjnej rurociągów w kotle.
Cieszę się, że udało się znaleźć ciekawy temat łączący trzy dziedziny: informatykę, energetykę i ekonomię. A już myślałem, że skończy się na jakimś sztampowym zagadnieniu... Do końca zgłaszania tematów zostały tylko 2 dni Uwielbiam robić wszystko na ostatnią chwilę
Obrona wiosną 2008 i może w końcu się nieco uwolnię od PWr po prawie 8 latach.
Wbrew pozoram matematyka na studiach nie jest tak bardzo trudna! Sam jestem na pierwszym roku informatyki na studiach inżynierskich i musze powiedzieć , że nie przepadam za matematyka ale ją zaliczyłem, teraz jest jej mniej i bedzie z górki
A tak wracając do tematu, jak jest z pracą dla inzynierów w Krakowie? Specjalność Inzynieria Oprogramowania, planuje sobie po zdobyciu inżyniera zrobić uzupełniające magisterskie na AGH zaocznie. I mam pytanie czy będzie mi trudno znaleść prace jako programista (C/C++) ?? Wiem, że to zależy od umiejętności, lecz czy pracodawcy nie beda mieli uprzedzeń zatrudniać "tylko" inzyniera ??