tematy prac licencjackich europeistyka


W obronie krzyża

" />Dokładniej jest to pilotażowy program współpracy w ramach szkolnictwa wyższego między UE a Japonią. Realizowany on był w ramach Komisji Europejskiej. Piszę realizowany bo jak pisze na stronce jego trzecia edycja została odłożona z powodu braku środków finansowych. Myślę jednak że za jakiś czas można bedzie znów składać wnioski. Zachęcam wszystkich studiujących do zgłębienia tematu ponieważ nie dotyczy on stricte studentów japonistyki. Obecnie sporo szkół posiada takie kierunki jak europeistyka lub integracja europejska, wiec można zawsze zwrócic się do profesora o pomoc przy realizacji takiego projektu. Można też spróbować w studenckim biurze wymiany zagranicznej studentów. Tak czy siak opcji jest sporo wystarczy tylko spróbować (i oby znalazły się pieniądze na program ). Sama bym się za to wzięła ale niestety jestem bardzio pochłonięta pisaniem pracy licencjackiej, ale w przyszłości na pewno . Wszystkich zainteresowanych odsyłam do strony Komisji Europejskiej (j. angielski niestety):
http://europa.eu.int/comm/education/pro ... ex_en.html



Witam.

Z racji tego,że mój kierunek to Europeistyka,a nie Zarządzanie, mam pytanie czy mogłabym tutaj skonsultować swój plan pracy czy jednak nie bardzo ? Temat jest jeszcze nie do końca sformułowany, ale ogólnie mam się w nim skupić na porównaniu terroryzmu europejskiego do islamskiego.



Dla pasjonatów - historia Zagłębia

Dziennik Zachodni Magdalena Nowacka

2010-06-10 08:00:04, aktualizacja: 2010-06-10 08:00:04

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu rozpoczęła nabór na studia historyczne (na poziomie licencjackim) ze specjalizacją - historia Zagłębia Dąbrowskiego. Przedstawiciele uczelni są przekonani, że po takim kierunku absolwenci będą mogli znaleźć pracę w zawodzie m.in. przewodnika turystycznego po Zagłębiu czy lokalnego animatora kultury.
Ma to być także odpowiedź na reklamę i promocję "śląskości" na uczelniach województwa. Zainteresowanie jest spore. Pomysłowi przyklaskują działacze z lokalnych stowarzyszeń.

Michał Kaczmarczyk, rzecznik WSH ma nadzieję, że studia przyciągną zarówno młodych ludzi, którzy chcą poznać swój region, jak i starszych, myślących o uzupełnieniu wiedzy.

- Postępująca globalizacja pokazała coraz większe zainteresowanie dziejami małych, lokalnych ojczyzn. Dowodem na to są powstałe zaledwie kilka lat temu stowarzyszenia, jak Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego czy Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego - Sosnowiec - tłumaczy ideę utworzenia nowego kierunku Michał Kaczmarczyk.

I nie ukrywa, że sama oryginalność kierunku też ma przyciągnąć zainteresowanych. Bo, jak podkreśla, to novum nawet na skalę ogólnopolską. Na specjalizacji historia Zagłębia Dąbrowskiego będzie przygotowanych około 15 miejsc. Studenci, poza przedmiotami ogólnie obowiązującymi na kierunku historycznym, będą poznawać historię gospodarczą i polityczną Zagłębia, dzieje Żydów w Zagłębiu Dąbrowskim, zdobywać informacje o zrywach niepodległościowych na tym terenie, dowiedzą się też, jak wyglądały tu początki prasy. Wśród wykładowców będzie m.in. dr Dariusz Rozmus, archeolog. Pomysł wprowadzenia kierunku to projekt autorski historyka, profesora Zygmunta Woźniczki.

-
To forma eksperymentalna i chcę do niej wykorzystać pracowników regionalnych instytucji. Słuchacze będą jeździli na wykłady monograficzne do muzeum w Sosnowcu, Będzinie, Dąbrowie Górniczej. Zagłębie Dąbrowskie potrzebuje specjalistów, którzy będą potem przekazywać wiedzę o regionie i podtrzymywać regionalną tożsamość - mówi profesor.


Podkreśla, że Zagłębie to przecież miejsce, gdzie mieszka ok. 700 tysięcy ludzi. Zapewnia też, że kierunek nie ma służyć wzniecaniu antagonizmów śląsko-zagłębiowskich, a wręcz przeciwnie. - Chcemy pokazać to, co łączy nas z innymi regionami. Wznowić ciągłość historyczną, przerwaną w latach 70. i 80., gdy wielu stąd wyjechało a przybyli nowi, nieznający tego terenu i z nim niezwiązani - dodaje.

Pomysłowi przyklaskuje Dariusz Jurek z Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. Przyznaje też, że wielu z członków stowarzyszenia jest zainteresowanych kierunkiem. - Kilka osób twierdzi, że chętnie wybraliby tę specjalizację jako drugi, uzupełniający kierunek. Jako główny i jedyny, to może obecnie trochę ryzykowne, jeśli patrzymy pod kątem przyszłej pracy. Moim zdaniem tego typu studia powinny być obligatoryjne dla naszych lokalnych urzędników, samorządowców i polityków. Bo często niestety okazuje się, że ich wiedza na temat lokalnej tożsamości jest bardzo mała, albo wręcz błędna - mówi Dariusz Jurek.

Nowoczesne kierunki studiów


Przyszłych dziennikarzy Humanitas będzie kształcić także w ramach specjalizacji dziennikarstwo internetowe. Na europeistyce uczelnia proponuje specjalność fundusze europejskie, na politologii edukować będzie specjalistów ds. wizerunku politycznego, a na zarządzaniu specjalistów ds. reklamy i wizerunku firmy.

Dziennikarstwo internetowe to specjalność dla osób, które wiążą swoją karierę np. z pracą w portalu. Dziennikarze
internetowi nauczą się podstaw warsztatu reportera informacyjnego, dziennikarza sportowego, fotoreportera i projektanta stron www.

Studia z zakresu funduszy europejskich pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę: jak skutecznie pozyskiwać pieniądze unijne, jak pisać dobre wnioski, gdzie i w jaki sposób wykorzystywać środki UE i jak promować projekty europejskie.

http://www.dziennikzachodni.pl/zaglebie ... ,id,t.html



" />Witam!

Kiedys pisalem, ze w tym roku nie będą wydawane informatory studenckie. Prawda to, informatory nie będą wydawane, ale glod informacyjny musimy jakos zaspokoic! W szczególności, ze na stronach SGH nie można znaleźć pewnych informacji, wczesniej dostępnych w informatorze - m.in. o sciezkach studiow.

W związku z tym w najbliższym czasie powstanie obszerny internetowy serwis informacyjny, który będzie swego rodzaju "internetowym informatorem". Zostalem poproszony o zebranie listy tematow jakie studenci chcieliby tam znaleźć. Wydaje mi się, ze lista tematow z informatora z ubiegłego roku jest wystarczajaca - poszerzyłem ją jedynie o kilka małych punktów (m.in. ważne dokumenty). Jeżeli uwazacie, ze liste należy poszerzyć, to bardzo proszę o Wasze sugestie na maila (t.zacharski@gmail.com).

Liste tematow z ubieglego informatora lekko poszerzoną i zmienioną) dołączam poniżej.

Pozdrawiam,
Tomek Zacharski

Podręczna książka teleadresowa
Tryb studiów stacjonarnych

Kształcenie na kierunkach
Dwuetapowość studiów
Studium Licencjackie
Studium Magisterskie
Informator SGH
Oceny, rankingi, wybory
Opłaty za dodatkowe zajęcia
Przedmioty i poziomy
Poziom pierwszy
Poziom drugi
Poziom trzeci
Poziom czwarty
Poziom piąty
Kolejność zaliczeń
Struktura punktów
Europejskie System Transferu Punktów Kredytowych (ECTS)
System punktów ECTS w SGH

Minima punktowe wymagane do uzyskania absolutorium
Przedmioty w językach obcych
Zawodowe praktyki studenckie
Deklaracje semestralne w SD

Semestralna deklaracja programowa
Pierwsza deklaracja korygująca
Druga deklaracja korygująca
Deklaracje związane z wpisem warunkowym
Deklaracja seminarium dyplomowego
Realizowanie zajęć na innych uczelniach
Limity przyjęć na zajęcia
Kierunki studiów i specjalności
Kierunek studiów
Specjalność na kierunku
Wybór kierunku studiów
Makrokierunki
Ekonomia
Europeistyka
Finanse i rachunkowość
Gospodarka przestrzenna
Gospodarka publiczna
Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne
Stosunki międzynarodowe
Zarządzanie
Opieka naukowo-dydaktyczna
E-learning w SGH
Ścieżki studiów
Dyplomy na studiach dziennych

Rodzaje dyplomów
Uzyskanie dyplomu
Wymogi dotyczące pracy dyplomowej
Instrukcja przygotowania CD z pracą dyplomową
Porozumienie pomiędzy SGH a KRBR
Studia równoległe na UW
Nauczanie języków obcych

Zasady ogólne
Język A – zaawansowany
Język B – średniozaawansowany
Punktacja
Zwolnienia z lektoratu na podstawie certyfikatu
Dodatkowa oferta
Testy kompetencyjne
Egzamin na Certyfikat SGH
Egzamin na Test DaF
Zaplecze dydaktyczne CNJO
Centrum Pedagogiczne
Studium Pedagogiczne
Zajęcia dydaktyczne
Ścieżka Negocjacyjna
Porady i konsultacje
Biblioteka Główna SGH
Katalog Elektroniczny ALEPH
Udostępnianie zbiorów
Wypożyczalnia studencka
Czytelnia ogólna
Czytelnia czasopism polskich
Czytelnia czasopism zagranicznych
Oddział Informacji Naukowej
Centrum Dokumentacji Europejskiej
Laboratorium Komputerowe
Pracownia kserograficzna
Bazy danych dostępne w sieci uczelnianej
Bazy danych dostępne w Internecie
Zintegrowana Biblioteka IGŚ i ISM
Centrum Karier
CEMS & Program CEMS MIM
Partnership in International Management
Polsko-Niemieckie Forum Akademickie
Stypendia Zagraniczne
Uczelnie współpracujące z SGH
Organizacja roku akademickiego
Dokumenty

Statut
Regulamin Studiów
Linki