tematy prac magisterskich biologia


W obronie krzyża

Witam, jestem nowym uzytkownikiem.
Jestem na 5-tym roku studiow kierunku Biologia.
W obecnej chwili pisze prace magisterska na temat hipoterapii - a dokladniej dobrostanu koni uczestniczacych w terapii z niepelnosprawnymi osobami.
Jestem "swieza" w tej tematyce i prosze o pomoc.
Chodzi mi glownie o polecenie pozycji literaturowych, ktore dotyczyly by szczegolnie tematyki koni w tym procesie, ras koni, ich predyspozycji, charakteru, rowniez podstawowych wiadomosci dotyczacych hodowli tych zwierzat itd, z mila checia rowniez anglojezyczne.
Mam rowniez zapytanie czy ktos z Was wspolpracuje z osrodkami hipoterapii (na terenie Polski), ktore udzielily by mi pomocy (konkretnie chodzi mi tu o wywiad - wypelnienie ankiety).
Z gory serdecznie dziekuje i licze na Wasza pomoc.
Pozdrawiam.
Malgosia.

moj mail: malgosia_zalewska@wp.pl




Tia, pewnie jakbym napisała, że Polonistykę, Europeistykę czy cokolwiek innego okazałoby się, że też to samo studiował
Trzeba było mu napisać, że studiujesz "nasiennictwo i kosmonautykę" ciekawe co by wtedy napisał. Albo, że właśnie piszesz pracę magisterską na temat "Proporcje między długością stóp, a wzrostem u kobiet". bo studiujesz biologie, czy coś tam Kolo by chyba zzieleniał przed monitorem.



" />Witam serdecznie i jeśli ktoś ma 8 minut czasu to zachęcam do wypełnienia ankiety która pewnej duszyczce pomoże w napisaniu pracy magisterskiej (5 rok, biologia - antropologia człowieka, Uwr). Temat ma związek z tym jak jest postrzegana atrakcyjność płci przeciwnej w różnych subkulturach. Wiem, że niektóre pytania mogą być kontrowersyjne (np. podział gatunków muzycznych czy wymiary) ale to chyba nie takie istotne. Ewentualnie jak macie komentarze to piszcie. Aha i to nie ja będę biologiem : )

wersja ciemna:
http://wrock.pl/ankieta-subkultury.html

wersja oryginalna:
http://www.ankietka.pl/ankieta/pokaz/id ... erska.html

Nie macie działu Hyde-Park więc jeśli post narusza regulamin to proszę usunąć.



Tu nie chodzi o ataki na Wajraka, bo żadną świętością on nie jest i błąd zdarzyć mu się może, i jeśli się zdarzy to można go poprawić. Pytanie tylko, czy jest sens przy każdym błędzie interweniować u autora. Trzeba wziąć pod uwagę jak poważny to jest błąd, no i w jakim kontekście. Jeżeli ktoś w pracy magisterskiej na temat zagrożenia dla samolotów ze strony ptaków wpadających w silniki pomyli mewę śmieszkę z pospolitą, to nie jest to samo co gdyby taki błąd zdarzył się w pracy o biologii lęgów różnych gatunków mew, prawda? Problem w tym, że ocena co jest dużym błędem, a co nie, w pewnym stopniu zależy od osoby. Ja na przykład nie uważam, żeby należało komuś bardzo wyrzucać wspomniany błąd, biorąc pod uwagę, że tekst nie jest o turzycy i jest dla dzieci. Ale botanik, jak widać, patrzy na to inaczej. Spieranie się, kto ma rację, trochę się mija z celem. Po prostu, niech do Wajraka pisze ten, kto uważa, że trzeba napisać.
padalca gadem...a czymże jest padalec?




Drugi wniosek jest na temat przejmowania się uczelni losem studentów mojego kierunku... i nie napiszę go, bo jeszcze mam cień nadziei, że nie jest tak źle.
... przepraszam... ja już cienia nadziei nie mam po prostu ...

Mam wrażenie, że nasz instytut załatwia praktyki blisko Krakowa, żeby ewentualnie mieć "wtyki" we wszystkich okolicznych parkach, w których przyszli ewentualni magistranci będą pisać prace magisterskie, a przyszli praktykanci może kiedyś stana się przyszłymi pracownikami tychże parków natchnieni wspaniałymi przeżyciami podczas praktyk ;]
Władzom kierunku biologia nie było nawet za daleko do Słowińskiego PN, bo nawet tam załatwili praktyki...



Witam - oto moja zagwostka - przetłumaczyć tytuł i streszczenie pracy magisterskiej na angileski - pilna pomoc jest mi potrzebna...

Temat: Charakterystyka i występowanie wydry europejskiej (Lutra lutra) w Spalskim Parku Krajobrazowym.

Streszczenie: W pracy przedstawiona jest metodyka i wyniki badań nad występowaniem i charakterystyką wydry europejskiej w Spalskim Parku Krajobrazowym. Badania te oparte zostały na metodzie własnych obserwacji, oraz wywiadów i ankiet. W treści zawarte są również informacje na temat biologii, morfologii oraz behawioru zwierzęcia. Przedmiotem analizy są również takie zagadnienia jak doświadczenia nad sztucznym odchowem wydr, występowanie tego gatunku w Polsce i na świecie, oraz charakterystyka obszaru parku.

Z góry dzięki za pomoc!!




Praca magisterska jest pracą naukową. I właśnie dlatego ta forma tak mi się podoba. Wiem, że zapewne czeka mnie dużo pracy i nieraz będę wyklinać, ale czuję też, że będzie to dla mnie możliwość, by rozwinąć skrzydła. W trakcie studiów uczę się tego, co jest w programie, w nie zawsze fajny sposób (za mało praktyki, teoria przedstawiona nieciekawie), poza tym program jest ograniczony. Na magisterce wybieram temat, który mnie interesuje i mogę się nim zająć w sposób bardziej konkretny i wykraczający poza normalny materiał studiów.
Na moich studiach (biologia) wygląda to pewnie inaczej niż na kierunkach humanistycznych, ale przede wszystkim praca magisterska pozwala na prowadzenie własnych badań i sprawdzenie się w tym zakresie. Skorzystanie z laboratorium, rozplanowanie wszystkiego, przygotowanie materiału i praca nad nim, potem analiza danych i wyciągnięcie wniosków. W inny sposób nie byłabym w stanie się tego nauczyć.
Egzamin ze studiów przeżyłam już teraz na licencjacie - i to też jest forma chybiona, bo po raz kolejny trzeba się uczyć tego samego, co się już zdało, nie daje to żadnych nowych doświadczeń i nie rozwija. Nawet przy pracy odtwórczej trzeba coś zrobić, chociażby wyszukać literaturę, przekopać się przez nią i wybrać potrzebne nam informacje. Często jest to literatura obcojęzyczna (u mnie prawie zawsze), więc trzeba dodatkowo korzystać ze znajomości języka. A taką pracę potem się jeszcze broni. Mimo wszystko wymaga to trochę wysiłku i według mnie wnosi więcej niż kolejny egzamin, który tak właściwie nie różni się niczym od tych poprzednich.



Ankietę można znaleźć na stronie http://webankieta.pl/ankiety/w1hppuwf3jck

Szanowni Państwo!
Nazywam się Aleksandra Bargieł i jestem magistrantką Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracę magisterską piszę na temat samopoczucia człowieka w warunkach cyklicznych zmian klimatycznych w Skandynawii. Do pracy niezbęde jest przeprowadzenia ankiet, dlatego też zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc. Wypełnienie ankiety powinno zająć 10-15 minut. Ankiety są anonimowe i jej wyniki będą wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych.
Bardzo proszę, o udzielanie odpowiedzi zgodnych z Państwa odczuciami; takich, które mówią jak jest, a nie jak być powinno. Nie ma tu dobrych i złych odpowiedzi, ani pułapek kryjących się za takimi czy innymi odpowiedziami.

Dziękuję wszystkim osobom badanym, którzy zaszczycą mnie swoją wiedzą i zaufaniem.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt:
Aleksandra Bargieł
E-mail: http://webankieta.pl/ankiety/w1hppuwf3jck



" />Rafał, studentom wszystkich kierunków każe się robić rzeczy, których wogóle nie rozumieją i w trakcie wykonywania ćwiczeń dowiadują się i uczą. To dobra metoda, dość często stosowana przez wykładowców. Któregoś dnia pod koniec 6-go semestru (Budownictwo lądowe, dzienne, Pł) na konstrukcjach dowiedzieliśmy się, że mamy projektować.. MOST! Prawdziwe inżynieryjne obliczenia, fizyka gruntu, teoria odkształceń.. cuda! Nikt nie miał o tym nawet zielonego pojęcia, zrobiło się śmiesznie i cicho. Jakoś po paru miesiącach wszyscy oddali grube projekty i większość została ekspertami w tym temacie.
Tak tutaj też widzę analogię - może chodziło o "podobieństwo" biologii czy behawioru - w tym sensie np., ile można z opisu jednego gatunku przepisać do drugiego, żeby wyszła praca a promotor nie zorientował się skąd to jest. Przecież nikt nie mówi o badaniach i jeżdżeniu do lasu! Trzeba napisać pracę. Może tylko semestralną, jakąś kontrolną, na pierwszy z brzegu temat - czemu nie. Wcale tu nie chciałbym w żaden sposób urazić Yonę - takie jest życie a kopiowanie stosowane jest szeroko w każdej niemal branży. (jestem przeciw). Mam koleżankę która pisała prace magisterskie na każdy temat (wręcz nieprawdopodobne).
Dlatego uważam, że koleżance Yonie trzeba pomóc, bo jest w potrzebie. Coś o larwach, odżywianiu, diapauzie, związkach z terenem, rozmieszczeniem geograficznym, trochę morfologii, systematyki, jednym słowem wszystkiego po trochu.
Yona, czy dobrze mi się wydaje, bo nie jestem pewien?
Podaj do siebie jakiś kontakt, może być "lewy" mail lub GG - jak Ci te materiały przesyłać.



" />Ja szkolę się na astrobiologa, więc mogę napisać jak JA się do tego zabieram. ( ASTRObiologa - nie EGZObiologa! )
Istnieje tylko 1 uniwersytet o specjalizacji astrobiologia i jest to Uniwersytet w Waszyngtonie.
Oprócz tego znalazłem kilka pomniejszych (astrobiologia, jako kursy PhD). Prawie wszystkie w stanach. 1 we Włoszech.
Aby zostać profesjonalnym astrobiologiem studiuję na 3 pobliskich kierunkach: biologię, biotechnologię i bioinformatykę o ile dziekan pozwoli za semestr zacząć
Najbliższa specjalizacja astrobiologii to mikrobiologia i tą mam zapisaną jako rozwijaną w indeksie. Można jednak zająć się paleobiologią, choć mnie to nie kręci
Oprócz tego piszę pracę licencjacką i magisterską z astrobiologii. Przeczytałem kilkakrotnie książki dostępne na rynku ( drogie są ;-( ) i czytam prace naukowe innych. Po zaliczeniu studiów wybiorę się do Stanów (wspomniany wyżej Waszyngton) i tam chciałbym wyszkolić się też na astronoma oraz rozwinąć doktorat z biologi. W ten sposób będę miał pewność, że posiadam komplet minimalnej wiedzy astrobiologicznej
Po drodze upewniam się, że mam wszystkie wymagania spełnione by móc wyjechać. Ukończyłem dwa certyfikaty językowe (za rok trzeci), w maju piszę egzamin Mensy (trochę pomaga) oraz mam ukończone 30 kursów jak do tej pory na kierunku biologia (wiedza własna zawsze procentuje. Nawet jeśli to tylko liźnięcie tematu). Szukam też najbliższego terminu na kurs obsługi autoklawu.

W zarysie to tyle
Nie jest to łatwe, ale czemu by nie spróbować?
Raz się żyje


A wracając do twojego pytania: fizyka czy atronomia.......brałeś pod uwagę rozwijanie obu tych kierunków?
Nie koniecznie na pierwszym roku oba musiałbyś zacząć. Odczekaj 2 semestry i dostaniesz przepisy w indeksie. Poza tym, będziesz mógł załatwić sobie Indywidualny Tok Nauczania (ITN) który bardzo ułatwia życie. Jeżeli oba kierunki będziesz chciał rozpocząć na tym samym uniwersytecie to nie będziesz musiał nawet składać ponownie papierów rekrutacyjnych. Wystarczy napisać podanie.