W obronie krzyża
ok
postaram wyjasnic sie moj problem jeszcze raz, skrypt "dziala" ale tylko w konsoli. jesli uruchomie kazdy z krokow z osobna to lepiej albo gozej cos tam jest ( kwestia jeszcze dopasowania) ale jak tylko chce chocby uruchomic lista_menu i menu w 1 skrypcie to albo kompletnie nic sie niedzieje ( brak jakichkolwiek oznak nawet w terminalu albo odpala sie puste okienko zenity ( sporadycznie jest tam checkbox ), i nie za bardzo moge znalezc gdzie lezy przyczyna, natomiast jak odpale menu() z terminala to piekniepokazuje mi to co ma pokazywac.
p.s.
kazda z definicji musi konczyc sie nazwa tej definicji n.p.
menu() {
bla bla bla
}
menu
bo jak sobie daruje to ostanie menu to (_wogole_ ? w ogóle) ORT skrypt nie chce sie uruchomic
moze musze u siebie cus doinstalowac zeby to zagralo
wyglada jakby skrypt omija pierwsza definicje lista_menu () robi jakgdyby tylko ta druga ( obciolem to tylko do tych dwoch pierwszych )
To ja mam takie pytanka - może trochę czepialskie i dziwne, ale:
1) Czy w prawach gramatyki moze się pojawić na przykład coś takiego:
va -> b
(a, b - terminale, v - nieterminal)
Znaczy się: moja intuicja podpowiada, że nie bardzo, ale czy to jest sprzeczne z definicją z książki (2.0.5)?
2) Czy wiemy, ile elementów ma monoid przejść dla danego automatu? Czy ma to jakiś związek z liczbą stanów, albo czym kolwiek innym?
3) Jak się minimalizuje automat w oparciu o tabelkę? No wiecie, tą taką śmieszną z krzyżykami.[/code
Pozycja w czasie - no właśnie teraz to dokładnie napisałeś, do tej pory wychodziło, że mieszasz nieco położenie z prędkościami :D
Czujnik FMA - ograniczenia są oczywiste, stąd wzmianka o testach. Pamiętajmy również o definicji słowa model - uproszczenie jakiegoś obszaru rzeczywistości.
Czyli teoretycznie niektóre aspekty lotu w modelu samolotu są lub możemy uprościć czy też oprzeć o statystykę. Zgodnie z definicją.
BTW Armand, nie wiem czy zrozumiałeś intencje autora tego tematu. Wydaje się, że chce zrobić naziemne OSD - czyli "coś" co będzie zbierało dane nt lotu i prezentowało na ziemi. Stąd chyba ważniejsze jest zdefiniowanie Z CZEGO będzie potrafiło zbierać oraz W JAKIM FORMACIE.
Idealnie, gdyby na starcie potrafił współpracować z ukladem Zbiga (bo już takie latają), i dalej z kolejnymi które się będą pojawiać na rynku.
Biorąc pod uwagę ograniczenia różnych systemów, taki Zbig prześle tylko podstawowe dane z GPS wariometru i ewentualnie FMA, a taki system Pitlaba prześle wszystko łącznie z pomiarem temperatury w paru pkt i empetrójką.
W pierwszym przypadku niektóre "przyrządy pokładowe" pozostaną nieaktywne a w drugim nie.
Czyli taki uniwersalny terminal.
Jeśli się mylę co do pomysłu, to popraw mnie Autorze :D
Że komputer to to wiem. Ale czy w tej definicji mieści się palmtop i drukarka sieciowa?
Tak czy siak Multimedia odpadają z powodu dopłat za podłączanie dodatkowych "terminali". Zdarzają mi się goście z własnymi komputerami.
Chyba wybiorę Netię z ich darmowym rokiem. Albo lokalne WiFi.
On a real-time network (whether at the level of TCP/IP, or at the level of, say, IRC), ====to send a huge amount of data to another user (or a group of users======, in a channel) in an attempt to annoy him, lock his terminal, or to overflow his network buffer and thus lose his network connection.
flodowanie od flood -zalew informacji
Dodano po 2 minutach:
To overwhelm a network channel with mechanically-generated traffic nawet lepeij definiuje
A jak to się ma w praktyce? Ja na przykład 100% maili wysyłam z Outlooka, tam też definiuje kontakty i zarządzam kalendarzem. Czy będę mógł to wszystko robić korzystając z terminala BB i czy szata graficzna będzie inna od tej z outlooka? I jeszcze jedno pytanie, czy to prawda, że użytkownicy terminali BB mogą między sobą czatować za free, bez względu na miejsce przebywania (jak tu się ma roaming)? Z góry dzięki każdą informacje. Wiem, że pytania są bardzo prymitywne ale dopiero przekonuje się do kupienia BB a polityka promocyjna tego urządzenia jest w Polsce bardzo cieniutka.
Kompletnie pomieszałeś pojęcia. W standardzie RS232 nie istnieją pojęcia Master i Slave. Jedynym podziałem są typy sprzęgu. 1) DTE - Data Terminal Equipment oraz DCE- Data Communication Equipment. Przykłady : w komputerach typu PC standardowe wyprowadzenie RS232 jest typie DTE natomiast proktycznie każdy modem posiada wyprowadzenie RS232 w typie DCE.. O co chodzi? Otóż dla DTE kierunkiem sygnału TxD jest "out" (wyjście transmitownych danych) a RxD "in" (dane przychodzące). W urządzeniach ze sprzęgiem DCE jest odwrotnie, TxD jest "in" a RxD jest "out". Z tego powodu nie istnieje jeden przepis na kable połączeniowe. Trzeba znać typ wyprowadzeń. jeżeli łączysz urządzenie DTE z urządzeniem DCE wtedy połączenie jest "proste" - TxD z jednego na TxD z drugiego, analogicznie z liniami RxD. Gdy łączone są urządzenia o takim samym typie sprzęgu (DTE z DTE lub DCE z DCE) wtedy trzeba "crossować" TxD z jednego na RxD z drugiego. To bardzo uproszczona definicja, bez wnikania w problemy z pozostałymi liniami sterującymi. Standardy nie definiują precyzyjnie wykonań złącza (męskie ,żeńskie) a opis w rodzaju TxD i RxD nie definiuje do końca funkcji wyprowadzenia, konieczna jest wiedza czy jest "in" lub "out" (albo DTE lub DCE). Trochę to skomplikowanie brzmi ale jak to sobie rozrysować i chwilę logicznie pomyśleć to staje się oczywiste.