Terminal Emulator


W obronie krzyża

a probowales poprzez wine lub starsza cedege(ta z obsluga wiersza polecen)?

jezeli nie to odrazu mala rada pod wine/cedega wiecej programow wystartuje jezeli uzyjesz wiersza polecen niz klikajac na ikonke

wchodzisz do katalogu z programem ,jezeli masz KDE to Okno->Pokaz emulator terminala

i wklepujesz:

wine nazwaprogramu.exe

(male i duze litery w nazwie sa wazne bo linux je rozroznia)



Hmm ... nie ma problemu ... przepraszam tylko ze nie bede pisac epopei na ten temat a zaledwie w kilku zdaniach postaram sie wyjasnic co i jak (jezeli to nie wystarczy to wpisz w google "putty" i na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania)

Program Putty to darmowy emulator terminala dla systemów MS Windows (obecnie tez dla unix/linux), obsługującym protokoły telnet, SSH w wersji 1 oraz 2 oraz Rlogin. Jest oparty na licencji Open Source.

PuTTY emuluje terminal tekstowy łączący się z serwerem za pomocą protokołu Telnet, Rlogin oraz SSH1 i SSH2. Implementuje on szyfrowanie AES, 3DES, Blowfish oraz DES.

Program nie wymaga instalacji

Konfiguracja programu :
http://www.mlaskio.uni.wroc.pl/arch/mlaskio1/putty/putty.htm

Polecam rowniez link:
http://platon.man.lublin.pl/howto/putty.html

To powinno wystarczec

Pozdrawiam i zycze powodzenia




Sabayona znam, ale nie używałem. Z tego co znalazłem o nim w sieci, wychodzi na to, że lubi raczej szybkie komputery, więc odpada.
Oj nie koniecznie. Jeżeli ktoś jest w miarę ogarnięty i umie sobie skonfigurować Fluxbox'a to wszystko działa szybko nawet na starszych maszynach. Na moim starym 3 letnim sprzęcie ładnie działał nawet pod KDE w wersji 4. Dla mnie cukierkowe środowisko nie jest potrzebne. Fluxbox + Aterm (tudzież inna emulator terminala ) + Midnight Commander + Vim starczą do szczęścia .

Debiana niestety nie udało mi się zainstalować, pomimo wielu prób i różnych metod.
Ostatnio gdy instalowałem Debiana to oferował nawet graficzny instalator więc być może teraz by ci się poszczęściło bo instalacja nie odbiega dużo od tej znanej z Ubuntu .



Zauważyłem to,ze zawsze potrafi pojawić się problem z grami typu cyberpunk,typu BASS i Dreamweb. Owe problemy techniczne mogą zmeczyć,gdyż są rzeczami po prostu archaicznymi,lecz jednym jedynym problemem jest system operacjny. Wystarczy pykać pod dosem lub po prstu zainstalować winde 95,ewentualnie wgrać to na drugą partycję aby nie kolidowało z głównym systemem opracyjnym. Najwiecej według mnie problemów było ze wspomnianym Dreamweb-urwanie głowy z pamięcią konwencjonalną-już kompletnie zapomniałem jak się ją konfiguruje,a kiedyś było to u mnie na porządku dziennym. Polecam do BASS emulator SCUMM. Poza tym Virgo załatw sobie kody do tej produkcji revolution,gdyż podczas logowania do terminala odpala się zabezpieczenie gry. Zawsze też możesz uruchomić jeszcze emulator amigi,jednak granie w przygodówki na tym emulatorze czasami może sprawić problemy ( w Innocent Until Caught nie mogę popykać,gra po prostu leniwie sie porusza,chodzi tak jakby chciała a nie mogła).



Niniejszy tekst stanowi instrukcję nawiązywania połączenia z Internetem za pomocą modemu ADSL Thomson SpeedTouch 330 dla klientów usługi Net24. Opisana tu procedura została przetestowana w dystrybucjach Fedora Core 6 i Knoppix 5.1.1, lecz powinna działać także w innych dystrybucjach.

1. Zapisujemy na kartce login i hasło otrzymane od firmy Netia.

2. Ściągamy pliki:
Sterowniki modemu
Firmware do modemu
Kopiujemy je na dyskietkę, abyśmy mogli je później przenieść na partycję Linuksową (możemy również podmontować odpowiednią partycje Windows pod Linuksem jeśli mamy sterowniki NTFS).

3. Resetujemy komputer (po uprzednim wyjęciu dyskietki ze stacji). Startujemy Linuksa i logujemy się jako root.

4. Uruchamiamy emulator terminala (sposób jego uruchomienia zależy od używanego środowiska graficznego) lub przechodzimy na konsolę tekstową przy pomocy Ctrl-Alt-F1.

5. Znów wkładamy dyskietkę do stacji. Wykonujemy polecenie
KOD



Linux domyślnie ma 7 terminali - tty - siódmy służy przeważnie do sesji graficznej, choć można odpalić "x"-y na innym. Można też zrobić ich więcej np.
getty 38400 tty8 żeby nie blokować sobie terminala można dodać - & - na końcu.
Można tez uruchomić screen i podzielić go na okna. W FreeBSD jest też program do tworzenia okien w konsoli - nie szukałem na Ubuntu więc nie wiem czy test w repo. Za to jest ciekawy konsolowy menadżer okien - byobu
W terminalu można zarządzać systemem, uruchamiać programy z interfejsem tekstowym i z wierszem poleceń.

W środowisku graficznym można uruchomić emulator terminala - pts - i pracować na nim jak na zwykłym tty - nie wychodząc z trybu graficznego i pozostając na tty7 z odpalonymi "x"-ami.

Żeby sprawdzić kto na jakiej konsoli pracuje - służy polecenie - who
Żeby sprawdzić na jakiej konsoli jesteśmy wpisujemy - tty
Żeby zmienić terminal tty będąc na tty7 z "x"-ami - można użyć kombinacji klawiszy - ctrl+alt+fx gdzie x jest numerem terminala (1-6). Tak samo w środowisku tekstowym - można też użyć alt+strzałka.
Ten post był edytowany przez paragon waleczny dnia: 22 Grudzień 2009 - 03:41




1:2345:respawn:/sbin/getty 38400 tty1
2:23:respawn:/sbin/getty 38400 tty2
3:23:respawn:/sbin/getty 38400 tty3
4:23:respawn:/sbin/getty 38400 tty4
5:23:respawn:/sbin/getty 38400 tty5
6:23:respawn:/sbin/getty 38400 tty6

przy takiej konfiguracji inittab macie na poziomach wyzszych niz 3 (initdefault) zablokowane konsole inne niz ta pod F1 :>
(tty1 jest dostepne dla poziomow od 2 do 5, natomiast pozostale terminale sa tylko dla init 2 i 3)

prawidlowo system w trybie wielouzytkownikowym powininen sie uruchamiac na poziomie initdefault 2 i tak bym proponowal
problem z wyswietlaniem zawartosci konsol w srodowisku graficznym, jaki kolega zglosil, moze byc raczej wina samego serwera X i sterownika karty graficznej

moze lepiej sie skupic na zainstalowaniu innych emulatorow konsoli, xterm, aterm, gnome-terminal zamiast konsole
Ten post był edytowany przez MisticGohan dnia: 06 Czerwiec 2008 - 22:59