Telekomunikacja Poznań


W obronie krzyża

Od poniedziałku, 7 lipca 2008 roku, klienci biznesowi Telekomunikacji Polskiej z szesnastu największych miast w Polsce mogą korzystać z miejskiego Ethernetu TP, czyli budować sieci LAN lub WAN, nie tylko w poszczególnych aglomeracjach, ale również pomiędzy nimi.
Dzięki połączeniu miejskich sieci Ethernet w jedną całość klienci mający oddziały firmy w różnych miastach, mogą korzystać z transmisji danych o prędkości do 1 Gb/s - z gwarancją dostarczenia zakupionego pasma - przez całą dobę, szczególnie w godzinach szczytu.

Miejski Ethernet tp to transmisja danych oraz dostęp do internetu z prędkościśą od 1 Mb/s do 1 Gb/s , działająca zgodnie ze standardami Metro Ethernet Forum, międzynarodowej organizacji non-profit, która odpowiada za tworzenie standardów, według których pracują sieci operatorskie Metro Ethernet.

W Polsce, w jej zasięgu obecnie znajdują się: Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Usługa jest przeznaczona głównie dla dużych i średnich spółek. Szczególnie dla firm, które muszą z różnych lokalizacji korzystać ze zintegrowanych aplikacji biznesowych, multimedialnych środków komunikacji czy ofert data center.



4 miasta z DVB-T od września 2009 r.

Przewodniczący KRRiT powiedział, że pierwsze "wyspy cyfrowe", czyli obszary, na których można będzie odbierać DVB-T, powstaną we wrześniu 2009 roku w Zielonej Górze, Warszawie, Żaganiu oraz w Poznaniu. Dodał, że już 15 stycznia projekt konkursu dotyczący uruchomienia w Polsce DVB-T powinien być zaakceptowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Konferencja dotycząca cyfryzacji telewizji naziemnej została zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. Ogłoszono na niej także, że sygnał analogowy telewizji zostanie wyłączony do 31 lipca 2013 roku.

Konkurs będzie mieć formę ogłoszenia KRRiT o tym, że istnieje możliwość rozszerzenia koncesji dla nadawców analogowych (TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV 4, TV Puls) o nadawanie cyfrowe.

info:http://satkurier.pl/news/44877/4-miasta-z-dvb-t-od-wrzesnia-2009-r.html



Jedna z czytelniczek Gazety Pomorskiej opłaciła rachunek telefoniczny Telekomunikacji Polskiej na kwotę 75,18 zł, 19 maja 2008 roku - do teraz pieniądze nie trafiły do adresata.
Czytelniczka wpłaciła pieniądze PAF`ie przy ul. Dworcowej 84 w Bydgoszczy. Tymczasem punktu PAF-u już pod tym adresem nie ma. Gdzie mam interweniować? Kto mi powie, co się stało z moimi pieniędzmi? - denerwuje się pani Genowefa z Bydgoszczy.

Gazeta zadzwoniła do Marii Piechockiej, szefowej biura prasowego Grupy TP w Poznaniu. Postanowiliśmy się upewnić, że pieniądze wpłacone przez bydgoszczankę za pośrednictwem PAF-u, rzeczywiście nie wpłynęły na konto operatora. - W systemie mamy tylko potwierdzenie opłacenia faktury na Poczcie Polskiej. Było to w lipcu tego roku - zapewnia Maria Piechocka.

Asp. sztab. Ewa Przybylińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, radzi pani Genowefie, by złożyła na policji doniesienie o popełnieniu przestępstwa. - Najlepiej, by Czytelniczka "Pomorskiej” zgłosiła się do Komisariatu Śródmieście przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Funkcjonariusze z tego komisariatu będą prowadzić sprawę - słyszymy.

Źródło: Gazeta Pomorska



WYKAZ KODÓW PRACODAWCÓW

[Lp.] [Pracodawca] [nr kodu]
1 PKP S.A. 301
2 PKP Przewozy Regionalne Sp. z o.o. 311
3 PKP Intercity Sp. z o.o. 321
4 PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. 331
5 PKP Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o. 341
6 Kolejowe Przedsiębiorstwo Turystyczno - Wypoczynkowe Sp. z o.o. NATURA tour 351
7 PKP Linia Hutniczo Szerokotorowa Sp. z o.o. 361
8 CS Szkolenie i Doradztwo Sp. z o.o. 371
9 Zakład Napraw Infrastruktury w W-wie Sp. z o.o 401
10 Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Sp. z o.o. 421
11 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 431
12 Dolnośląskie Przed. Napraw Infrastruktury Komun. DOLKOM Sp. z o.o. we Wrocławiu 441
13 Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej Sp. z o.o. w Krakowie 451
14 Przedsiębiorstwo Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Katowicach Sp. z o.o. 461
15 Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o w Gdańsku 471
16 Zakłady Napraw Infrastruktury Radom Sp. z o.o. 481
17 Zakład Naprawy Infrastruktury w Stargardzie Szczecińskim Sp. z o.o 491
18 PKP CARGO S.A. 511
19 PKP Energetyk Sp. z o.o. 521
20 PKP Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. 531
21 PKP Informatyka Sp. z o.o. 541
22 WAGREM Sp. z o.o. w Kluczborku 551
23 Gorzów Wagony Sp. z o.o. 561
24 Zaplecze Techniczne 571
25 Emeryt Grupy PKP 601
26 "Koleje Mazowieckie - KM" Sp. z o.o. 701
27 PKP Cargo SERVICE Warszawa 721
28 PKP Cargo Wagon Toruń 731
29 PKP Cargo Wagon Kraków 741
30 PKP Wagon Jaworzyna Śląska 751
31 PKP Cargo Wagon Tarnowskie Góry 761
32 Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury 771



" />Witam.

Poszukuje informacji i opinii nt. dwóch uczelni: Politechniki Poznańskiej oraz Politechniki Gdańskiej. Chodzi mi głównie o wydział Elektroniki i Telekomunikacji na obu uczelniach (studia stacjonarne).

W związku z tym, że w obie strony mam podobnie daleko (~160-200km) nie kieruję się bliskością uczelni, ponieważ w obu przypadkach pozostanie mi akademik/stancja.

Chciałbym od was uzyskać głównie ogolne opinie o tych uczelniach, np.:
Która z nich ma wyższy poziom?
Na której uczelni wydział EiT jest lepszy?
Jak wygląda życie poza uczelniane w tych 2 miastach?
Gdzie "łatwiej" się dostać, a gdzie "ciężej" utrzymać?
Gdzie żyje się taniej?
Itp. Itd.

Czy na PO da rade dostać się tylko z matematyką rozszerzoną? Ponieważ w tym miejscu muszę wybrać - czy zdawać matematykę + fizykę czy tylko matematykę. Zauważyłem, że na PG liczy się matematyka LUB fizyka, a na PO matematyka i fizyka.

Nie znalazłem w internecie informacji porównujących te dwie uczelnie, dlatego chciałbym się dowiedzieć na ich temat jak najwięcej.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.



" />Yrch, zgubiłeś chyba Politechnikę Gdańską, a ich wydział ETI (Elektroniki, Telekomunikacji, Informatyki) to jeden z najlepszych tego typu wydziałów w Polsce (obok Elektroniki na PWR oraz AGH, no i PW).

Ja w zasadzie długo sie nie zastanawiałem bo mieszkam pod Wrocławiem, więc wybór był jasny. Ale gdyby np. taki Poznań reprezentował dużo wyższy poziom niż Wrocław, to byłbym skłonny tam pojechać. Ale w takiej sytuacji, gdy różnica jest praktycznie żadna, albo nawet na korzyść PWR, to zostałem tu, na miejscu...



" />iPlus najszybszy, i co wy na to?

W kolejnych testach mobilnego internetu w Polsce iPlus uzyskał największą średnią szybkość pobierania danych (4,4 Mb/s) oraz największą maksymalną szybkość pobierania danych (12,6 Mb/s). Mobilny internet oferowany przez sieć Plus charakteryzuje się również najlepszą dostępnością i stabilnością połączenia z siecią. Badania zostały przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia br. w dziewięciu największych polskich miastach, a analizy ich wyników dokonał Instytut Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Przeprowadzone testy są oparte na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską. Pomiarów dokonywano w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz Katowicach (GOP). Przeprowadzone pomiary transmisji danych dotyczyły tylko operatorów telefonii komórkowej (Plus, Era, Orange, Play i Cyfrowy Polsat), a do testów użyte zostały modemy pracujące w technologii HSPA+ (21/28 Mb/s przy pobieraniu; 5,7 Mb/s przy ściąganiu danych). Pomiary przeprowadzono w punktach stacjonarnych w różnych obszarach miast, z czego 70% pomiarów wykonano wewnątrz, a 30% na zewnątrz budynków. Pomiary odbyły się łącznie w 767 lokalizacjach, a liczba punktów pomiarowych dla każdego z miast była zależna od liczby ludności. Z wyników przeprowadzonych testów wynika, że iPlus cały czas osiąga w skali kraju najwyższe średnie (4,4 Mb/s) i maksymalne (12,6 Mb/s) prędkości pobierania danych.

Przeczytaj całość na http://www.plusblog.pl



" />Czy warto wdrażać najnowsze technologie telekomunikacyjne i jak policzyć zwrot inwestycji w takie rozwiązania? To pytania, jakie zadaje sobie niejeden menedżer ICT.



Nowe rozwiązania muszą pozwolić robić taniej i lepiej to, co do tej pory, albo uzyskać zupełnie nowe możliwości w obszarze komunikacji i kontaktu z klientami czy partnerami biznesowymi. W centrum uwagi wielu firm znajdują się obecnie kwestie dotyczące budowy własnego call czy contact center - jak to zrobić, jakie dobrać technologie, czy już czas na telefonię IP?

To tylko część problemów z zakresu telekomunikacji jakie będą poruszane w trakcie dwóch regionalnych imprez "Zdążyć przed konkurencją: Telekomunikacyjne przyspieszenie", których partnerem jest tygodnik Computerworld. Spotkania odbędą się w Łodzi i Poznaniu - odpowiednio 12 i 14 grudnia.