Telekomunikacja Polska SA Lublin


W obronie krzyża

Mala korekta: nie jest wazne miasto serwera, wazna jest tylko siec, czyli *.irc.pl i oczywiscie nazwa kanalu- #quizpl. Oto kompletna lista serwerow tej sieci:
* krakow.irc.pl
* lublin.irc.pl
* poznan.irc.pl
* warszawa.irc.pl

Istnieją jeszcze specjalne aliasy:
* polska.irc.pl, który wybiera losowy serwer,
* tpnet.irc.pl dla korzystających z sieci Telekomunikacji Polskiej,

Oczywiscie najlepiej zazwyczaj laczyc sie z najblizszym sobie miastem. Mamy wtedy najszybsze polaczenie.



Dee_dee,

Co do wyglądu, to są gusta i guściki.. ;)

mIRC jest chyba najbardziej popularny, ale zawsze możesz sobie obejrzeć inne: http://www.irc.pl/soft

Może Visual IRC będzie Ci się podobał..
Generalnie cała konfiguracja sprowadza się do:
[list]
[*] ustawienia serwera, masz do wyboru:
krakow.irc.pl lublin.irc.pl poznan.irc.pl warszawa.irc.pl tpnet.irc.pl -- dla korzystających z sieci Telekomunikacji Polskiej,
Nieraz zdarzają się przerwy w działaniu jakiegoś serwera, dlatego można wybrać inny.

[*] ustawiania loginu/nazwy użytkownika. Możesz wybrać dowolny, pod warunkiem, że nie jest on w tym momencie zajęty przez kogoś innego. Często klienty irca oferują wybór innej nazwy użytkownika, jeśli dana jest zajęta - masz wtedy alternatywne pola i klient będzie próbował się automatycznie zalogować z inną nazwą, np:
[name] = dee_dee [alternate name] = dee_dee_ [alternate name 2] = _dee_dee_
[*] możesz [ale nie musisz ] też ustawić pełną "prawdziwą" ["real name"] nazwę użytkownika np. "Dee_dee czyli ja" ;) , istotne, żeby była nazwa, o której pisałem w poprzednim punkcie..
[list]

To wszystko oczywiście w skrócie i sporym uproszczeniu, ale powinny wystarczyć pierwsze 2 punkty. :)



Nie wiem dlaczego, ale czytałem kiedyś wypowiedzi urzędników z lubelskiego UM, przy okazji prezentacji wizji Podzamcza, i ktoś w komentarzu stwierdził, że Lublin nie ma szczęścia do kreowania "Centrów" i że Zana miało być takim Centrum i że nie wyszło... w mojej ocenie wyszło i to bardzo dobrze, w całym Lublinie, nie ma takiej ilości powierzchni biurowych i wymyślnych nowoczesnych budynków co na tej jednej ulicy... Zana to takie Lubelskie Business Centre, jednocześnie otoczone eLeSeMami, budynkami mieszkalnymi, zielenią, ścieżką....w oddali wybijającym się Globusem... ten zakątek miasta wypadł całkiem nowocześnie. Cieszy mnie, ze dalej się coś tam buduje.

Jako drugie Business Centre, określiłbym Czechów-Choiny - wokół Budynku Telekomunikacji Polskiej S.A. WCT...który wyróżnia się z daleka... ze Starym Miastem i Śródmieściem jest ciężko, bo usiane jest starymi kamienicami, których się przecież nie wyburzy, żeby postawić coś nowego, więc należy maksymalnie wykorzystać to co jest, większość zostaje wykupiona przez restauracje i instytucje finansowe. Aczkolwiek, kamienica to ograniczona przestrzeń i np. Banki się w nich nie mieszczą, sądzę, że dojdzie do tego, ze przy Krakowskim zostaną same placówki służące kontaktom z klientami, a całą resztę departmentów jak księgowość, faktoring, centra obliczeniowe, centra analiz ryzyka itp. będą musiały przenieść się właśnie do nowych Businessowych Centrów Lublina np. gdzieś na Choiny...

Mnie to cieszy, mam nadzieję, że wreszcie zacznie się prawdziwa budowa, i nie będę w stanie zliczyć metalicznych żurawi...górujących nad Miastem




MPK: Linia nr 40 wróci na Chodźki

Jeszcze w tym tygodniu w rejonie pętli trolejbusowej przy ul. Chodźki w Lublinie mają się pojawić zakazy parkowania, a na samej pętli zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Magistrat liczy na to, że po tych zmianach kierowcy przestaną blokować autobusom linii 40 wjazd na przystanek końcowy. Przypomnijmy: od poniedziałku trasa linii jest tymczasowo skrócona do ronda koło Telekomunikacji Polskiej.

- Jak tylko pojawią się znaki następnego dnia przywrócimy starą trasę "czterdziestki” - zapewnia Anna Kamińska-Smarzewska z Zarządu Transportu Miejskiego.

- Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie zakazu wjazdu pojazdów innych niż autobusy i trolejbusy, ale to nie jest możliwe - mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. - Grunt pod pętlą należy do Uniwersytetu Medycznego, który postawił warunek, że musi tu być też parking dla pracowników. Ale wjeżdżają tam również osoby nieuprawnione i robią zamęt - dodaje. Straż Miejska nie chce tam interweniować, twierdząc, że pętla to teren prywatny, a na takim terenie mandatów nakładać jej nie wolno.

Wykupienie pętli przez miasto nie wchodzi w grę. Uniwersytet nie jest zainteresowany sprzedażą ziemi, a miasto nie jest zainteresowane jej zakupem, bo w przyszłości trolejbusy mają dojeżdżać dalej, aż na Choiny.



Od południa są problemy z siecią Orange
w Warszawie, Łodzi i Lublinie. Problem może dotyczyć nawet 100 tys. użytkowników sieci Orange, którzy nie mogą dzwonić ani odbierać telefonów - dowiedziało się Życie Warszawy

Rano doszło do uszkodzenia węzła, który zlokalizowany jest przy ulicy Nowogrodzkiej.

Mamy awarię węzła telekomunikacyjnego - mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP. Według rzecznika awaria jest stopniowo usuwana, część telefonów już działa. Jest to awaria sieci 3G. Dotyczy Warszawy, Lublina i Łodzi i Teraz zapewnia, że wszystko będzie naprawione do 14.

- Niestety są dni, kiedy technika
wygrywa z operatorami. Tym razem pech dopadł nas. Odcięcie zasilania w węźle transmisyjnym w Warszawie spowodowało, że przez ok. 2,45 h klienci Orange głównie w Warszawie, Łodzi i Lublinie mieli duże problemy, aby się dodzwonić. Również w innych miastach w północnej części Polski pojawiły się kłopoty. Wszystkich klientów, którzy ich doświadczyli bardzo przepraszam. Robimy absolutnie wszystko, aby takie awarie się nie przytrafiały. Jednak czasami po prostu nie da się ich przewidzieć i uniknąć - napisał na swoim blogu rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński.

źródło: http://www.zw.com.pl/temat/1.html



Elo. Oraganizujemu Jamik w Lublinie 7 czerwca (sobota). Zapraszamy wszystkich z sąsiednich wiosek (i nie tylko!) do nas na hopki:) Zaczynamy o 10 na Dirtach miedzy mostami przy al. Smorawińskiego tuż obok Telekomunikacji Polskiej.
Przewidywane atrakcje to:
- Dirtowanie pod mostami
- Dirtowanie w lasku
- Murzyński Street na mieście
- Jazda na dwóch skateparkach
- i coś tam jeszcze się wymyśli.

Wrazie jakiś pytań kontakt na gg:
Ja czyli Filip: 9991189
Filip2 czyli Hofman: 10942298
Łukasz aka Gruszka: 5337834

Poniżej możecie zobaczyć ambitny obrazek :)

Pozdrawiam



" />W testach mobilnego internetu w Polsce iPlus uzyskał największą średnią szybkość pobierania danych (4,4 Mb/s) oraz największą maksymalną szybkość pobierania danych (12,6 Mb/s) - podaje Polkomtel w komunikacie prasowym.

Przeprowadzone testy są oparte na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską (transmisje plików o pojemności 25 MB z użyciem FTP). Pomiarów dokonywano w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz Katowicach (GOP). Przeprowadzone pomiary transmisji danych dotyczyły tylko operatorów telefonii komórkowej (Plus, Era, Orange, Play i Cyfrowy Polsat), a do testów użyte zostały modemy pracujące w technologii HSPA+ (21/28 Mb/s przy pobieraniu; 5,7 Mb/s przy ściąganiu danych).

Pomiary przeprowadzono w punktach stacjonarnych w różnych obszarach miast, z czego 70% pomiarów wykonano wewnątrz, a 30% na zewnątrz budynków. Pomiary odbyły się łącznie w 767 lokalizacjach, a liczba punktów pomiarowych dla każdego z miast była zależna od liczby ludności. Badania zostały przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia br. w dziewięciu największych polskich miastach, a analizy ich wyników dokonał Instytut Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Jak podaje w swoim komunikacie Polkomtel, iPlus cały czas osiąga w skali kraju najwyższe średnie (4,4 Mb/s) i maksymalne (12,6 Mb/s) prędkości pobierania danych. Jak czytamy dalej w komunikacie, iPlus ma najniższy odsetek niedających się zrealizować usług FTP (4,4%) i HTTP (1,3%) oraz najmniejszą niedostępność sieci (0,26%).

/źródło: Plus.pl, telepolis.pl/



" />iPlus najszybszy, i co wy na to?

W kolejnych testach mobilnego internetu w Polsce iPlus uzyskał największą średnią szybkość pobierania danych (4,4 Mb/s) oraz największą maksymalną szybkość pobierania danych (12,6 Mb/s). Mobilny internet oferowany przez sieć Plus charakteryzuje się również najlepszą dostępnością i stabilnością połączenia z siecią. Badania zostały przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia br. w dziewięciu największych polskich miastach, a analizy ich wyników dokonał Instytut Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Przeprowadzone testy są oparte na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską. Pomiarów dokonywano w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz Katowicach (GOP). Przeprowadzone pomiary transmisji danych dotyczyły tylko operatorów telefonii komórkowej (Plus, Era, Orange, Play i Cyfrowy Polsat), a do testów użyte zostały modemy pracujące w technologii HSPA+ (21/28 Mb/s przy pobieraniu; 5,7 Mb/s przy ściąganiu danych). Pomiary przeprowadzono w punktach stacjonarnych w różnych obszarach miast, z czego 70% pomiarów wykonano wewnątrz, a 30% na zewnątrz budynków. Pomiary odbyły się łącznie w 767 lokalizacjach, a liczba punktów pomiarowych dla każdego z miast była zależna od liczby ludności. Z wyników przeprowadzonych testów wynika, że iPlus cały czas osiąga w skali kraju najwyższe średnie (4,4 Mb/s) i maksymalne (12,6 Mb/s) prędkości pobierania danych.

Przeczytaj całość na http://www.plusblog.pl



" />28 września 2006 r. Netia zakończyła pilotaż usług telefonicznych oraz internetowych w bezprzewodowej sieci WiMAX. Teraz operator wprowadza w pełni komercyjną usługę w 20 miastach w Polsce.
W pierwszej kolejności Netia uruchomiła nadajniki WiMAX w miastach o średniej wielkości, w których wcześniej nie budowała własnej sieci: w Białymstoku, Koszalinie, Kielcach, Rzeszowie, Olsztynie i Tarnobrzegu. Pozostałe lokalizacje to miasta, w których operator posiada sieć telekomunikacyjną i rozszerza jej zasięg. Są to: Bydgoszcz, Toruń, Jarocin, Chojnice, Grudziądz, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Wieliczka, Krapkowice, Nowy Dwór Mazowiecki, Lublin, Tczew, Włocławek i Krotoszyn.
W najbliższym czasie Netia planuje zwiększyć liczbę zainstalowanych stacji bazowych do około 50. W kolejnych etapach tempo rozwoju sieci będzie uzależnione od tempa deregulacji rynku telekomunikacyjnego i rozwoju technologii WiMAX.
Do budowy sieci opartej na technologii WiMAX Netia wykorzystuje technologię firmy Alvarion dostarczoną i wdrożoną przez Alcatel.

Obecna oferta na bazie technologii WiMAX obejmuje dostęp do Internetu i usługi głosowe Klienci indywidualni korzystają najczęściej z oferty asymetrycznego dostępu do Internetu Net24 oraz taryf głosowych Darmowe Minuty. Firmy wybierają przede wszystkim dostęp asymetryczny BiznesNet24 lub BiznesNet-Komplex lub symetryczny TopNet oraz biznesowe taryfy głosowe. Firmom Netia oferuje również funkcjonalność wirtualnej centralki IP PBX (usługa IntegralNet).



Wyczyta?em przed chwil? na e-baskecie:

Jak podaje portal internetowy Gazeta.pl dzia?acze Spójni Stargard Szczeci?ski prowadz? rozmowy z firm? Komfort maj?c? po dwóch latach przerwy znów zosta? strategocznym sponsorem klubu. Wspó?prac? z klubem b?dzie nadal kontynuowa? szwedzka Planja, natomiast zrezygnowa?a Telekomunikacja Polska SA.

Nie wiadomo równie? kto zostanie szkoleniowcem zespo?u. Jak zapewnia prezes klubu - Wojciech Bartczak - na brak ofert nie narzeka. Dzia?acze rezygnuj? z us?ug doptychczasowego szkoleniowca - Miodraga Gajicia. W?ród jego nast?pców wymienia si?: Ireneusza Purwinieckiego (asystent Gajicia w minionym sezonie), Niko?aja Tanasejczuka, Wojciecha Krajewskiego (obaj pracowali ostatnio w Pogoni Ruda ¦l?a), Todora Mo??owa (AZS Lublin) i Tadeusza Aleksandrowicza (pracowa? niedawno w zespole Polpharmy, a obecnie jest konsultantem w kadrze ?e?skiej Reprezentacji Polski).



Od 9 maja w Krakowie z obiektu SLR Krzemionki prowadzone są testy przekazu DVB-H. Wykorzystano k. 46 (674 MHz). Moc ERP jest większa niż w wypadku emisji DVB-T z tego samego obiektu z k. 37 (602 MHz) - wynosi 110W. Zawartość multipleksu jest identyczna, jak w wypadku warszawskich testów DVB-H - jest to 13 kanałów: 4 od TVP, 3 TVN, 2 Telewizja Polsat i po jednym od czterech innych nadawców.

Aktualnie w skład oferty DVB-H w Warszawie i Krakowie wchodzą:

- TVP 1
- TVP 2
- TVP Info
- TVP Sport
- TVN
- TVN 24
- TVN Style
- Polsat
- TV Biznes
- TV Puls
- TV Trwam
- RMF Maxxx TV
- Gazeta.pl

Dzień wcześniej - 8 maja Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił na swoich stronach internetowych (http://www.uke.gov.pl) wyniki postępowania konsultacyjnego ogłoszonego przed przetargiem na rezerwację 38 częstotliwości z zakresu 470 - 790 MHz, które zostaną przeznaczone na potrzeby DVB-H. Przetarg dotyczyłby 31 miast, wśród których znalazły się: Wałbrzych, Legnica, Wrocław (2 częstotliwości), Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Kraków (2 częstotliwości), Tarnów, Płock, Radom, Warszawa (2 częstotliwości), Opole, Rzeszów, Białystok, Gdańsk (2 częstotliwości), Słupsk, Bielsko-Biała, Chorzów (2 częstotliwości), Częstochowa, Katowice (2 częstotliwości), Kielce, Elbląg, Olsztyn, Kalisz, Poznań (2 częstotliwości), Koszalin, Szczecin.

Swoje stanowiska zaprezentowało 17 podmiotów:

- AGORA S.A.
- CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.
- Grupa Robocza Telewizji Mobilnej przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji
- Instytut Łączności w Warszawie
- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
- P4 Sp. z o.o.
- Polkomtel S.A.
- Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
- Polskie Sieci Nadawcze Sp. z o.o.
- Polski Operator Telewizyjny Sp. z o.o.
- Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
- PTK Centertel Sp. z o.o.
- Telewizja Polsat S.A.
- Telewizja Puls Sp. z o.o.
- TP EmiTel Sp. z o.o.
- TVP S.A.
- UBIK Business Consulting Sp. z o.o.

Są one dostępne publicznie - można zapoznać się z nimi na stronach UKE.
źródło: radiopolska.pl