Telkom Telmor Poznań


W obronie krzyża

Arsenal
nie załamuj się to są testy od jakiegoś czasu oba nadajniki wyłączyli .także z mocami dzisiaj jeżdzili więc nic dziwnego że nie odbierasz. dam znać na forum jak parametry będą stałe i nie będą już za dużo kombinować
Jeśli nie odbierzesz na Bravi to na żadnym tunerku zewnętrznym nie odbierzesz gwarantuje . seria v sony to hit w Berlinie. ludzie tam zmieniają telewizory by nie dokupować kolejnych tunerów żeby nie dostać na łeb od tych wszystkich pilotów

pozdrawiam

update wiesz tvp3 poznań ma nadajnik 200 kW a ten z DVB będziemiał gdzieś 50 kw tak więc będziesz musiał i tak postarać się o antenę kierunkową yagi z wzmacniaczem .Najlepiej telkom telmor i wywal zwrotnice po drodze


i jeszcze spostrzeżenie przy strojeniu bravi w automacie nie łapała kanałów dvb Natomiast przy ręcznym wpisaniu kanału 23 telewizor wykrył serwisy. kanał 39 wyłączyli na razie

update2: godz 18:50 Oba nadajniki działają ten na 39k jest na razie o

wiele słabszy


update3 : godzina 19:00 zmęczyli się już i wyłączyli wszystko . pewnie jutro się znowu pobawią



Nie Mateo na siatce w środku miasta nic nie wyjdzie .Musisz kupić jakąś dobrą antenę kierunkową typu YAGI -UDA najlepiej renomowanej firmy np TELKOM TELMOR o dużym zysku najlepiej na kanały od 21 do 41 .dobry symetryzator i kabel z pominięciemm zwrotnic. wszystko dostaniesz w delcie :

http://www.delta.poznan.pl/index.php

pozdrawiam



" />Jestem dziennikarzem należącym do europejskiej elity dziennikarzy branżowych. Moją dziedziną to technika multimedialna z wszystkimi pochodnymi. Z okazji targów Poznań media EXPO 2009 wydąłem pierwszą polskojęzyczną książkę z cyklu technika multimedialna PROFESJONALNE INSTALACJE MULTIMEDIALNE. W przygotowaniu jest 15-tomowe wydanie Vademecum Techniki Multimedialnej.
Szukam kogoś, który zajmie się tomem zawierającym leksykon i rozdziałem systemy kodownia. Może ktoś z SAT-Clubowców może mi pomóc?

O sobie:
- mam 72 lata,
- 48 lat pracy w tej branży,
- pracowałem jako konstruktor podzespołów antenowych,
- jestem projektantem dużych sieci telewizji kablowej,
- projektowałem między innymi: Quter Napoleon w Berlinie, sieć 5.000 domków w Kanadzie, kilka sieci w krajach arabskich i kilka sieci w Polsce,
- jestem fanem profesjonalizmu i profesjonalne pracy,
- odznaczony: srebrną anteną TVSAT,
- medalem 50-lecia firmy Telkom*Telmor,
- medalem 15-lecia PIKE,
- i wiele innymi.

Zainteresowania:
- oczywiście na pierwszym miejscu technika multimedialna,
- ostatnio sieci telewizji Metro,
- muzyka jazzowa (Swing).

To tak z grubsza!



ok Szymon może i masz tam w Wągrowcu zaszumiony sygnał z 52 kanału tvp info Poznań ze Śremu.I może technicy w twojej kablowej telewizji się poddali. Jak piszesz jest to 100km ,a 100 km przy 52 kanale i tylko 200 Kw mocy to i tak jest dobrze w przypadku emisji analogowej.
Zauważ że tvp info Bydgoszcz leci na kanale 28 i co prawda z mocą 140 kw ,ale za to jest to niższy kanał i maszt w Trzeciewcu jest wyższy. Inne emisje telewizyjne z Bydgoskiego rtcnu lecą z mocą 650 KW,a więc nie można tego porównywać. Mam do ciebie jednak inną propozycję .Jak będziesz następnym razem rozmawiał z technikami z swojej sieci kablowej to powiedz im że mogą wziąść sygnał tvp info Poznań z multipleksu na kanale 39.(50KW) .Jeśli zastosują anteny yagi uda telkom telmor połączone synfazowo to z palcem w nosie uzyskają nie zakłócony odbiór.

Co do radia to często jeżdże do Wrocławia i słucham 120 kw nadajnika programu 1PR na 92,3 Mhz aż do granicy Wrocławia ,potem już rzeczywiście coś się nakłada. 100,9 jest także przed Wrocławiem zakłucane ,ale przez jakąś inną polską stację ,w tej chwili nie pamiętam. Nigdy jadąc nie słyszałem na tej częstotliwości czechów.A jeśli tobie się to przydażyło to cóż, sam wiesz na jakiej wysokości stoi ten pepikowy smok.I w pewnych warunkach wiadomo że sieje po całej południowej Polsce.
Ogólnie dobór częstotliwości w naszym kraju to wolna amerykanka.Przydało by się od nowa zaprojektować.

Zgadzam się że maszt w Górze k Śremu to żadne cudo i lepiej aby stał np na górze moraskiej w Poznaniu, ale cóż kiedyś mądrzy tak postanowili i mamy to co mamy.Jeśli jednak kiedykolwiek Polska będzie nadawała cyfrowo radio i telewizję to w dużym stopniu skończą się te problemy z interferencjami problemami sygnał szum. A wysokośći i moce nadajników będą miały drugorzędne znaczenie.Nie będziesz się nawet zastanawiał z jakiej pierdziawki odbierasz.

pozdrawiam jestem po tej samej stronie chcę DAB+.
Użytkownik SZYMON DOJAŚ edytował ten post 18.12.2007, 22:15
Powód edycji: Ortografia: Wągrowiec piszemy przez "ą"



" />
">Niech ktoś mi powie czym to jest spowodowane, czy takie przechłodzenie płytki w antenie dobrze jej robi. Bo jak tak to zainwestuje w agregat chłodzący płytkę - żart.

Tak--- niska temperatura (ale bez wilgoci na płytce wzmacniacza) powoduje obniżenie szumów tranzystorów .

Podam ci taki przykład z mojego podwórka. Jestem maniakiem satelitarnej telewizji od 25 lat i ok 3 lata temu uwziołem się na polaryzację V ASTRY 2D 28,2 E.
W Poznaniu na ofsecie 1,6m Hirschmana i konwerterze QUAD INVACOM +promiennik MIFFER miałem przez cały rok bez problemu polaryzację H. Jednak polaryzacja V wskakiwała tylko na kilkadziesiąt minut wieczorem. Wytargałem więc 2 metrową parabolę SVENSAT zamontowałem promiennik pod parabolę i konwerter SMW. Na takim zestawie mam sygnał trzy razy na dobe po 3-4 h. Jednak gdy są ostre mrozy poniżej 10 stopni sygnał w pol V praktycznie zanika tylko 2 razy na dobę --na ok 1-2 h . Poprawa odbioru jest spowodowana tylko i wyłącznie bardzo niską temperaturą tranzystorów w LNB. Może być nawet zachmurzone i zasnute niebo. Jeśli podczas upałów w czasie gdy układ nie jest zdolny do odbioru polaryzacji V, weżmiesz spray z azotem i ochłodzisz konwerter Obraz programów w polaryzacji V momentalnie wskakuje. Wniosek---- szumy szumy szumy .

W przypadku stosowania wzmacniaczy dopuszkowych w antenach Yagi -uda należy zadbać o to by nie były to turbo 30-tki. Najwyżej 16-18 dB najlepiej zacząć doświadczalnie od jak najmniejszego możliwego wzmocnienia. Wzmacniacz zwiększa szumy i z reguły pogarsza BER .
Stosować dobry sepaarator zasilania np Telkom Telmor. I najważniejsze zrobić dwie dziurki odwadniająco wentylacyjne w puszce na antenie. Ponieważ wilgoć wlezie wszędzie ale skropliny muszą zostać odprowadzone. Ja wykonuję jedną dziurkę ok 6mm od wschodniej strony anteny ponieważ deszcze z silnym wiatrem padają z reguły od PN-zach .I druga najważniejsza dziurka od dołu puszki.
hehe

ps:
zamiast w agregat chłodzący płytkę zainwestuj w porządny zestaw satelitarny np z anteną i konwerterem kathreina lub hirschmanna ok 400-500 Euro. Do tego porządny tuner satelitarny HD ok 600 Euro. I możesz mieć w du..e te wszystkie wynalazki rozdawane przez polskie platformy satelitarne.Bierzesz cyferkę ewentualnie spliterek z kolegami i oglądasz

pozdrawiam