temperatura pracy


W obronie krzyża

No dobra! Wyjaśniamy dokładnie.
Grzałka świecy składa się z dwóch rodzaju części. Oczywiście piszę o przeciętnej świecy, nowoczesnej konstrukcji.
W końcu znajduje się zasadnicza grzałka, a w środkowej części - "pomocnicza". Ta nazwa jest moja, własna i można ją dowolnie komentować.
Obie grzałki różnią się wielkością zmian oporu w zależności od temperatury.
To koniec techniki, bo widzę już zasypiających.
Chodzi o szybkie rozgrzanie końcówki, a następnie ograniczenie prądu i podtrzymanie temperatury przy prądzie niższym.
Obudowa świecy jest metalowa i ma połączenie z masą. Wewnątrz "palca" świecy mieszczą się obie grzałki, otoczone masą izolacyjną. W normalnych warunkach pracy bywa, że spirala grzejąca wreszcie straci swoją spoistość i drucik dotknie do masy. Zaczyna się grzanie inne niż być powinno, przeważnie ujawniające się przy uruchamianiu. Koniec i kropka. Jeśli ktoś uważa, że opis nie jest ścisły, to się z nim zgadzam. Ścisły to co najmniej dwie strony.
Żeby sprawdzić świecę trzeba:
1. MiSiO,



PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE
Ilość kanałów: 40 AM/FM (400 AM/FM )
Zakres częstotliwości: 26.960 – 27.400 MHz (26.615 – 30.105 MHz)
Kontrola częstotliwości: Pętla fazowa PLL
Temperatura pracy: -10/+55 °C
Zasilanie: 13,8 V prąd stały ± 15 %
Wymiary zewnętrzne: 180x35x140 mm
Waga: 0,85kg
Moc wyjściowa: 4 W
Mudulacja FM: 1.8 kHz ± 0.2 kHz, AM: 85% do 95%
Pasmo przenoszenia: 500 Hz á 3 kHz
Impedancja wyjściowa: 50 Ohm
Odstęp sygnał/szum: min 40 dB
Pobór prądu: 1100mA bez modulacji



Witam,

To jest sporo, ale jeszcze do temperatury krytycznej troszkę brakuje. Chłodzenie na pewno mocno zbije temperaturę, ale zmiana pasty też może dużo pomóc.

Co do artefaktów... to ja bym się sprawdzić czy to nie wina grafiki, bo to może ona nawalać. DO tego naprawę radzę wymienić zasilacz, na coś znacznie pewniejszego. Ten może powodować niepoprawną pracę komputera, a w przyszłości spowodować swoim spaleniem duże szkody dla reszty podzespołów. Wymień na dowolny praktycznie z naszej oferty, a będzie dużo lepiej. Ja bym polecał to:
http://www.cooling.pl/zas...odukt,1758.html

Naprawdę udana seria.

Pozdrawiam



W sobotę 3 listopada o godz. 15:00 na Torze Lublin rozpocznie się Samochodowy Mini Sprint o Puchary PMR Consulting. Impreza będzie kolejną rundą Pucharu Zarządu Okręgowego PZM w Mini Maxach.
Tym razem kierowcy będą rywalizować w warunkach nocnych, a rozjaśniać mroki nocy i podgrzewać temperaturę będzie płonące ognisko. Mając na uwadze to, że sobota jest dniem pracy impreza będzie przeprowadzona w ten sposób, że spóźnialscy będą mogli dołączyć do rywalizacji nawet do godz. 17:00. Dla najlepszych w klasyfikacji generalnej i w klasach przewidziano puchary i dyplomy, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.



W teorii powinna być stale temperatura około 90 stopni bo to optymalna temperatura pracy i zadaniem termostatu jest regulowanie przepływu tak aby było te 90 stopni nie zależnie czy jedziesz czy stoisz (wiadomo jak stoisz to pomocny też jest w tym procesie wiatrach chłodnicy:>) no ale tyle teorii. W leice mam równiuśko 90 stopni teraz mam tyle ile napisałem i trochę mnie to zaniepokoiło.



chodzi mi o to ze ta zaraza wziela sie znikad i chcialabym wiedziec co to jest dokladnie, ze tak mi nagle zaczely padac - mozna by oddac probke wody do analizy chemicznej

wlasnie skonczylam dezynfekcje akwa, jak wrocilam z pracy to niestety brzanka plywala brzuchem do gory:/ zakroplilam do czystej wody akryflawine, od paru godzin dziala z filtrem i natleniaczem, zakupilam grzalke , czekam az woda osiagnie co najmniej 25stopni i bede wpuszczac ryby (nie mam w drugim akwa filtra wiec nie moge ich za dlugo trzymac).
trzymajcie kciuki!!

w nocy nic sie nie dzialo ale po pracy znalazlam kiryska miedzy grzalka a scianka akwa:/ poza tym chyba ok, temperatura 28 stopni, zakropiona akryflawina, troche baktopuru - wczoraj, 3/4 roslin wywalone, woda srednio klarowna, czekam co sie jeszcze zdarzy - oby nic!

[ Dodano: 2005-12-30, 13:33 ]



a czy ONy mają skłonności do uciekania? Pytam przez kiepskie wspomnienia przyjaciółki z huskym żyjącym na ogrodzie;)


-Ayshe: z tego co zrozumiałem DONy i ONy to dwa różne charaktery? Tzn ze DON nie potrzebuje juz takiej ilosci pracy z czlowiekiem co ON?


-saJo: leonberger brzmi nieźle aczkolwiek osobiście zastanawiałem sie nad podhalanem bo wielki, odporny na niskie temperatury i z dobrymi instynktami chociaz nie jestem pewien jak poradzi sobie w miejskim upale w lecie.


3: Czy nie bedzie problemu, z takim ONem zyjacym na podwórzu, jesli w domu będzie mieszkal karelski pies na niedzwiedzie? Mam na mysli problemy w hierarchi stada (on wchodzi do domu a ja nie). Nie chcialbym sytuacji w ktorej pieski by sie gryzly, a znajac charakterek karelskiego i jego problemy z ulegloscia teoretycznie moze byc nieciekawie.


pozdrawiam



Mieszanie różnego typu grzejników w jednej instalacji zawsze wprowadza dodatkową trudność zsynchronizowania - wyregulowania ich pracy a w niektórych przypadkach wręcz je uniemożliwia.

Grzejniki Jaga są konwektorami.

Grzejniki Regulus nie są konwektorami, lecz grzejnikami o przewadze oddawania ciepła w drodze konwekcji >50%.

W kontynuacji poprzedniego posta:
grzejnik płytowy - 600/600 posiada powierzchnię czynną całkowitą 2.1 m2 w tym powierzchnia czołowa - "promieniująca ciepłem" - 0.38 m2.

grzejnik Regulus 600/600 posiada powierzchnię czynną całkowitą 7.4 m2
w tym powierzchnia czołowa - "promieniująca ciepłem" - 0.82 m2.
I dlatego też regulus będzie wydajniejszy od grzejnika płytowego zarówno w wysokiej jak i w niskiej temperaturze.
Ma znacznie większą powierchnię wymiany. Ciepełko zarówno wypromieniowuje jak i pomaga je unosić, swoimi nader licznymi kanałami powietrznymi. :lol:
Nie wszystkim fakt ten odpowiada. :wink: :lol:



Dzisiaj mieliśmy nerwową noc. Wczoraj przywieźli nam styropian na działkę. Ekipa miała zacząć ocieplać fundamenty. Ale zadzwonił koparkowy i poinformował, że nie może przyjechać w piątek zasypać fundamentów, ale w czwartek ma wolne i może podjechać zasypać. No i tak się stało, ale w związku z tym nasi budowlańcy nie ocieplili fundamentu i styropian leżał sobie zapakowany całą noc na działeczce. Na szczęście nic się nie stało. Ale z nerwów dziś rano przed pracą byliśmy na działce sprawdzić.
Poza tym z utęsknieniem czekamy na kredyt. Podobno decyzja miała być do dziś, ale na razie nie ma żadnej informacji. Koło południa będę dzwonić i atakować :lol:
Co do pozytywnych wiadomości, to w przyszłym tygodniu ma się ocieplić, podobno temperatura ma chwilami dochodzić do 20 stopni... Może nam się uda doprowadzić dom pod dach w tym roku :wink:



Witam,

Mam WTW 7/15K. Mieszkam w nowym domu od konca sierpnia 2007 i oczywiscie od tego czasu rekupertor dzial bez przerwy. Wlasciwie nie zuwazam jego pracy i chyba o to chodzi. Moj dom to parterowka. Powierzchnia wentylowana - 107m^2. Zamieszkuja trzy osoby. W okresue jesienno-zimowym rekuperator dziala na najnizszym biegu (ok. 100m^3/h) i to zupelnie wystarcza.
Sam WTW jest w mojej ocenie bardzo porzadnie wykonany. W wersji podstawowej, czyli taki jak moj, ma wbudowany jedynie czujnik przeciwoblodzeniowy wylaczajacy wentylator nawiewny, gdy temperatura powietrza wywiewanego spadnie ponizej 7 stopni C. Wentylatory napedzane sa bardzo oszczednymi silniczkami (na pierwszym biegu laczna moc pobierana przez oba silniki wynosi ok. 70W). Przez dosc dlugi czas bawilem sie mierzeniem temperatury powietrza na wlotach i wylotach i okazuje sie, ze zgodnie ze specyfikacja urzadzenie odzyskuje nieco ponad 60% ciepla.




Powoli mogę opisywać swoje doświadczenia z placu budowy choć jeszcze wiele przede mną najważniejsze jest to żeby się w lutym wprowadzić.Chcę się podzielić spostrzeżeniem jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe przy piecu na drewno .My nie chcieliśmy zakładać kaloryferów w kuchni i salonie tylko samą podłogówkę dopiero nasz hydraulik nam uświadomił że podłogówka potrzebuje dwie godziny na to żeby zaczęła oddawać ciepło po całkowitym wygaśnięciu pieca .Czyli wracamy do domu z pracy palimy w piecu i czekamy jeszcze parę godzin żeby w salonie było ciepło i przyjemnie.Dlatego założyliśmy kaloryfer tam gdzie nam nie będzie przeszkadzał a dodatkowo jest podłogówka która faktycznie oddaje ciepło po paru godzinach teraz się mogę o tym przekonać . Woda musi pokona całą masę rur a posadzka się nagrzać a to niestety trwa.
załóź bufor, będziesz rozpalała zimą raz na dobę, zagrzejesz wodę do temperatury 70 stopni i masz ciepłą podłogę przez całą dobę :)



wychodzi mi ze ogrzewasz okolo 67 litrow. nie wiem czy trzebaby liczyc takze podlogowke ktora ma wylaczona pompe (podlogowka grzeje?). wyglada na to ze wszystko jest ok. prawdopodobnie kociol utrzymuje swoja minimalna temeperature. palniki czesto maja tez ustawiany minimalny czas pracy - nie wiem jak to jest u ciebie. lub jaka temp masz ustawiona na kotle (jesli masz pogodowke to bedzie wynikac z krzywej)?

niestety uklady co najlepiej ustawiac i sprawdzac przy duzym zapotrzebowaniu na cieplo (spore mrozy) bo przy plusowych temperaturach praca kotla odbywa sie czesto w krancowych nastawach.



Zeby ten temat zmienic to moze teraz o... pogodzie??? :)
Jakie teraz sa temperatury w Szczecinie?

Pytam bo chyba mozna by sie powoli brac za ogrodek z tylu domu. Z przodu jeszcze mam plac budowy i pewnie bedzie przez cale lato ale z tylu juz nikt niczego nie bedzie kopal wiec czemu nie zaczac juz pracowac nad trawnikiem tak zeby na lato bylo gdzie kocyk rozlozyc. Od kiedy zaczyna sie tego typu prace? Czy ktos z Was wie?



Nowa technologia chłodzenia Thermaltake i AMD
  Cytat:
Nieśmiałe informacje sprzed kilku miesięcy stały się faktem. Wówczas to pojawiły się pogłoski, że AMD wraz z jedną ze znanych firm pracuje nad zupełnie nowym systemem chłodzenia kart graficznych. Teraz wiadomo już, że owa firma to Thermaltake, a opracowany sposób chłodzenia zupełnie nie przypomina tych stosowanych obecnie. "Xpressar Micro Refrigeration Cooling System" wykorzystuje zminiaturyzowane agregaty i zasadą działania może przypominać typową klimatyzację lub lodówkę. Zdaniem przedstawicieli obu firm (Dr. Gamal Refai-Ahmed, Thermal architect AMD oraz Kenny Lin, CEO Thermaltake) opracowane rozwiązanie zapewnia nawet o 20°C niższą temperaturę pracy, w stosunku do klasycznego chłodzenia za pomocą cieczy.

Pierwsze gotowe coolery najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane już za kilka dni podczas targów CES 2009.

Źródło: TwojePC.pl

Pzdr



Cytat:
Dokładnie, wiele osób z branży twierdzi, że intercooler tylko wszystko pogarsza. Masz szczęście, że twojej konsoli jeszcze nie załatwił. Z jakiej branży? Błagam... ja też mam intercooler ponad rok i widzę tylko jeden skutek posiadania tego urządzenia - znacznie niższa temperatura konsoli. Intercooler ciągnie prąd... a jak pod USB podłączysz np. odkurzacz (tak, są odkurzacze zasilane pod USB) i podgrzewacz kawy, to niby pobór prądu będzie mniejszy od intercoolera? Tak, ciekawe, intercooler zakłóca pracę wiatraków, a jakoś xbox po 5 godzinnej grze jest letni, bez intercoolera po godzinie jest już prawie że gorący. Oczywiście mówię tutaj o Xenonie i Zephyrze, nie Falconie.